Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze transporty plików dla przetwornikow DAC Hi-End.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, folab napisał:

jak dać się przekonać gdy mam niepodważalny dowód z praktycznych odsłuchów ,wynika z tego jasno że zachodzi zjawisko którego na dzień dzisiejszy nie da się zmierzyć ,no właśnie trochę ci zazdroszczę że przyjmujesz te pseudonaukowe argumenty na wiarę co na dzień dobry podcina ci skrzydła i nawet nie próbujesz przekonać się osobiście bo nie widzisz takiego sensu,zazdroszczę  bo kupujesz albo nawet nie kupujesz tylko zadawalasz się akcesoriami które daje producent w gratisie (kable)

Dlaczego pseudonaukowe ? Elektronika to pseudonauka ? 

Tak się składa, że testowałem wszystko. I nie słyszałem różnicy. Jak testowałem transporty to zrobiłem nawet ślepy test na osobie ze słuchem absolutnym. Słyszała dokładnie to samo co ja 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Antyaudiofil w zakladce Hi-End nawraca, allelujaaaa  !!!

Jeszcze twierdzi że wszystko gra nam tak samo 😀 taka szczęśliwa z tego tytułu chopina ze aż się wziął za nawracanie ciemnoty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jeszcze twierdzi że wszystko gra nam tak samo 😀 taka szczęśliwa z tego tytułu chopina ze aż się wziął za nawracanie ciemnoty 

Kolejna manipulacja ! Kiedy wreszcie będziesz trzymał się faktów  ? Nie możesz być normalny ?

Twierdzę, że dzięki zastosowaniu izolacji galwanicznej wszystkie transporty grają tak samo oraz twierdzę, że kable USB i UTP nie mają żadnego wpływu na dźwięk.

Czy to jest WSZYSTKO ?

27 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Antyaudiofil w zakladce Hi-End nawraca, allelujaaaa  !!!

Nie jestem antyaudiofilem. Pokazuję tylko, że pewne rzeczy nie mają wpływu na dźwięk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piopio napisał:

Kolejna manipulacja ! Kiedy wreszcie będziesz trzymał się faktów  ? Nie możesz być normalny ?

Twierdzę, że dzięki zastosowaniu izolacji galwanicznej wszystkie transporty grają tak samo oraz twierdzę, że kable USB i UTP nie mają żadnego wpływu na dźwięk.

Czy to jest WSZYSTKO ?

Nie jestem antyaudiofilem. Pokazuję tylko, że pewne rzeczy nie mają wpływu na dźwięk. 

Nie wiem co ty w swoim sprzęcie zmieniasz ze wszystko gra tak samo
Ja wypożyczałem sprzęty znanych marek stworzone przez inżynierów i różnice są wyraźne, mógłbym mieć prawie wszystko co jest na rynku.
Jeżeli chodzi o pętle masy i kondycjonery masy to testuje i bawię się od lat, nie masz pojęcia ile jest audiofilów, o ich wykształceniach, wiedzy i wymianie informacji
Daruj sobie

14 minut temu, Piopio napisał:

Nie jestem antyaudiofilem. Pokazuję tylko, że pewne rzeczy nie mają wpływu na dźwięk. 

44 minuty temu, Piopio napisał:

Nic Cię nie przekona. Wierzysz w audiofilskie bajki. Równie dobrze możne wierzyć, że czerwone przewody grają lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Twierdzę, że dzięki zastosowaniu izolacji galwanicznej wszystkie transporty grają tak samo oraz twierdzę, że kable USB i UTP nie mają żadnego wpływu na dźwięk.

No tak izolacja galwaniczna tak psuje połączenie że nie jesteś w stanie rozróżnić jakie kable podpinamy

OK, dzięki za info bardzo pomocne, bardzo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

No tak izolacja galwaniczna tak psuje połączenie że nie jesteś w stanie rozróżnić jakie kable podpinamy

OK, dzięki za info bardzo pomocne, bardzo!

Jest wręcz odwrotnie. Poczytaj jak działa izolacja galwaniczna. Ona eliminuje zakłócenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Jest wręcz odwrotnie

Nie odpowiadaj teraz! określ się do jutra jak jest, nie można co chwilę zmieniać zdania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piopio napisał:

Jest wręcz odwrotnie. Poczytaj jak działa izolacja galwaniczna. Ona eliminuje zakłócenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To sam pomysł,
Wpinasz różne okablowania czy różne transporty i slychac różnice,
a po twojej ingerencji w izolacji galwanicznej nagle nie słychać roznic,

wiec co degraduje dźwięk ?

 

Albo chcesz mieć system przejrzysty i czuły albo wymuszasz charakterystykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

To sam pomysł,
Wpinasz różne okablowania czy różne transporty i slychac różnice,
a po twojej ingerencji w izolacji galwanicznej nagle nie słychać roznic,

wiec co degraduje dźwięk ?

No przecież widać jak byk że izolacja galwaniczna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To sam pomysł,
Wpinasz różne okablowania czy różne transporty i slychac różnice,
a po twojej ingerencji w izolacji galwanicznej nagle nie słychać roznic,

wiec co degraduje dźwięk ?

 

Albo chcesz mieć system przejrzysty i czuły albo wymuszasz charakterystykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zastosowanie układu izolacji galwanicznej w ostatniej z wymienionych sytuacji praktycznie usuwa wpływ zakłóceń, generowanych przez komputer, przedostających się na wejście audio karty dźwiękowej."

"AUDIA FLIGHT FLS 9

Płytka DAC. Jedno asynchroniczne wejście USB (z izolacją galwaniczną) 32 bit 384KHz i DSD 512. Cztery wejścia cyfrowe (2x optyczne, 1x AES/EBU, 1x SPDIF). 32bit, 192KHz (z izolacją galwaniczną)"

"Denon PMA-2500NE

Tryb asynchroniczny zapewnia utrzymanie nierównomierności na minimalnym poziomie, a dedykowana izolacja przy wejściu USB-B unikanie zewnętrznych szumów przedostających się do czułych obwodów audio, powodując, że dźwięk odtwarzany z plików cyfrowych jest nieskazitelny na tyle, na ile jest to możliwe. "

"Chord Qutest

Galvanic isolation involves isolating the power rails of the data USB input, allowing for greater sonic performance"

"Meitner MA-1 v2

Własna technologia galwanicznej izolacji interfejsu USB, jeszcze dokładniej izoluje przed szumem z układu zasilania."

Ed Meitner (odpowiedzialny za EMM Labs) - guru przetwarzania cyfrowego dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem od filtrów podstawowych do najwyższego modelu kondycjonera z linku poniżej,
ten sam sprzęt tylko po kolei od podstawowego do najdroższego, wymieniałem i słuchałem, najbardziej przytłumił ten najdroższy kondycjoner który kosztuje około 10k€, dźwięk jakbym przepościł przez jakich korektor z dolby B, potem wszystko gra na jedno kopyto .....
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Piopio napisał:

Pokazuję tylko, że pewne rzeczy nie mają wpływu na dźwięk. 

W języku migowym? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

 

"Meitner MA-1 v2

Własna technologia galwanicznej izolacji interfejsu USB, jeszcze dokładniej izoluje przed szumem z układu zasilania."

Ed Meitner (odpowiedzialny za EMM Labs) - guru przetwarzania cyfrowego dźwięku

Testowałem to badziewie, za darmo nie chce , klucha przytłumionego dźwięku

Technicy powiedzą, niskie zniekształcenia, zgoda bo skąd miałyby byc ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Testowałem od filtrów podstawowych do najwyższego modelu kondycjonera z linku poniżej,
ten sam sprzęt tylko po kolei od podstawowego do najdroższego, wymieniałem i słuchałem, najbardziej przytłumił ten najdroższy kondycjoner który kosztuje około 10k€, dźwięk jakbym przepościł przez jakich korektor z dolby B, potem wszystko gra na jedno kopyto .....
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja testowałem iFi AC Purifier i on zdecydowanie przytłumiał dźwięk. Ale nie o tym rozmawiamy ! Zasilanie to sfera analogowa. Tutaj słychać różnice.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

Tutaj słychać różnice.

Przeczytaj cokolwiek, nawet z tego co cytujesz z minimum zrozumienia.

Test Amira wykazał że długi kabel USB w niektórych sytuacjach szkodzi.

Izolacja galwaniczna i dodatkowy kabel wpłyną na osłabienie sygnału co w zależności od daca może mocno, może słabo lub w ogóle nie wpłynąć na pogorszenie jakości dźwięku. 

Izolacja galwaniczna jest przydatną jak jest pętla masy. Nie jest cudownym filtrem który odróżnia i usuwa zniekształcenia.

Więc jak najbardziej może wpływać na dźwięk, ale niekoniecznie pozytywnie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Przeczytaj cokolwiek, nawet z tego co cytujesz z minimum zrozumienia.

Test Amira wykazał że długi kabel USB w niektórych sytuacjach szkodzi.

Izolacja galwaniczna i dodatkowy kabel wpłyną na osłabienie sygnału co w zależności od daca może mocno, może słabo lub w ogóle nie wpłynąć na pogorszenie jakości dźwięku. 

Izolacja galwaniczna jest przydatną jak jest pętla masy. Nie jest cudownym filtrem który odróżnia i usuwa zniekształcenia.

Więc jak najbardziej może wpływać na dźwięk, ale niekoniecznie pozytywnie... 

Ręce opadają. Nie masz pojęcia jak działa izolacja galwaniczna. Piszesz TOTALNE BZDURY. Tak trudno o tym poczytać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Piopio napisał:

Własna technologia galwanicznej izolacji interfejsu USB, jeszcze dokładniej izoluje przed szumem z układu zasilania."

to jest belkot marketingowy

zasilanie jest po obu stronach izolacji galwanicznej

musi tak być bo izolacja odcina wszystko lacznie z masą

gdyby nie bylo zasilania po odcieciu to konwerter by nie dzialał 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

to jest belkot marketingowy

zasilanie jest po obu stronach izolacji galwanicznej

musi tak być bo izolacja odcina wszystko lacznie z masą

gdyby nie bylo zasilania po odcieciu to konwerter by nie dzialał 🙂

Szczególnie mi się podoba twoja stopka. 😄 Ta forumowa oczywiście, w męskich nie gustuję. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmcomp napisał:

No to jak? Robimy zaklad, ze w slepym tescie polegniesz? Skad jestes? Mi nie chodzi ze lepszy tylko ze inny i czy pomiedzy kablami uslyszysz roznice. Ja obstawiam ze nie uslyszysz.

Widzę, że jak ktoś powie sprawdzam to wszyscy "słyszący lepiej" nabierają wody w usta i udają że ich nie ma.

@folab, jesteś już trzecim userem na forum po @Seth_A_Rider i @absinth3, który słyszy różnice pomiędzy kablami DC od zasilacza. I żaden z tych trzech nie chce sprawdzić się w ślepym teście. A czy zakład jest za darmo czy za pieniądze to sprawa drugorzędna, choć osobiście uważam że za pieniądze jest lepszy bo jak ktoc przegra to musi zaboleć 🙂 .

To jak, testujemy ??? Miejsce na glebę i broń na pewno uda się ustalić 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, jaki konkretnie sprzęt audio posiadasz ? Jakimi kablami łączysz , jakie kable głośnikowe używasz, w jakim pomieszczeniu słuchasz, czy pomieszczenie jest adaptowane akustycznie ? 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piopio napisał:

Ręce opadają. Nie masz pojęcia jak działa izolacja galwaniczna. Piszesz TOTALNE BZDURY. Tak trudno o tym poczytać ? 

Miałeś okazje nam wytłumaczyć jak Kolega @kaviter Cię parę stron temu grzecznie zapytał 🙂 

W dniu 3.08.2022 o 11:28, kaviter napisał:

 

Tak jak myślałem nie masz pojęcia o czym mówisz, nie rozumiesz podstawowych pojęć i nie wiesz jak działa izolacja galwaniczna.

 

Tak wygląda w środku jedna z tych izolacji którą tu polecasz, pomińmy na razie szumy zasilania Vcc1 i co się z nimi dzieje po przejściu przez barierę izolacyjną, bo to na pewno Ciebie przerasta a mi się nie chce tu robić wykładu, skupmy się tylko na tym skąd ona bierze zasilanie Vcc2 ????

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Popatrz uważnie na ten obrazek i na to co zaznaczyłem na czerwono, zastanów się na spokojnie, nie spiesz się i teraz wytłumacz reszcie w jaki sposób przepuszczenie zaszumionego zasilania Vcc1 przez szumiącą przetwornicę DC/DC zaznaczoną na czerwono powoduje wycięcie szumów. Dawaj specjalnie usunąłem Cię z ignorowanych na tą okazję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TUX napisał:

Piopio, jaki konkretnie sprzęt audio posiadasz ? Jakimi kablami łączysz , jakie kable głośnikowe używasz, w jakim pomieszczeniu słuchasz, czy pomieszczenie jest adaptowane akustycznie ? 

TUX

To jest kluczowe pytanie, przyłączam się 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że jak ktoś powie sprawdzam to wszyscy "słyszący lepiej" nabierają wody w usta i udają że ich nie ma.
[mention=17152]folab[/mention], jesteś już trzecim userem na forum po [mention=87252]Seth_A_Rider[/mention] i [mention=15162]absinth3[/mention], który słyszy różnice pomiędzy kablami DC od zasilacza. I żaden z tych trzech nie chce sprawdzić się w ślepym teście. A czy zakład jest za darmo czy za pieniądze to sprawa drugorzędna, choć osobiście uważam że za pieniądze jest lepszy bo jak ktoc przegra to musi zaboleć  .
To jak, testujemy ??? Miejsce na glebę i broń na pewno uda się ustalić  .
Problem polega na tym, że koncepcje tego typu testów zawsze opracowują sceptycy i są obe robione tak, żeby uniemożliwić wyłapanie różnic. Np. temu służy test ABX. Taki test ma sens jedynie w dobrze znamym systemie i w dobrze znanych warunkach - a więc w systemie i w pokoju testującego. Takie warunki mogą nie przewidywać np. możliwości szybkiego przełącznia kabli. Pomijam fakt, że testowanie wtyczki DC od biedy może mieć płynny przebieg w DAC - bo takie ustrojstwo na ogół dość szybko działa po odcięciu i ponownym włączeniu zasilania. Transportowi restart może już zająć kilkadziesiąt sekund - więc z płynności testu nici.

"Neutralne" warunki nic nie dają - one mogą służyć gólnej ocenie systemu a nie wyłapywaniu subtelności.

Pomijam już starą prawdę, że na ogół w szybkim teście nie słychać różnic a potem po kwadransie słuchania nowa konfiguracja nie gra, albo wpinamy nowy element i nie słychać poprawy a po 2 dniach wracamy do starej konfiguracji i nie da się tego słuchać.

Nie twierdzę, że DC grają. Ja np. z przyczyn użytkowych mam przejściówkę kątową do kabla RCA i raczej nie słyszę różnicy do zwykłego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pmcomp napisał:

 

@folab, jesteś już trzecim userem na forum po @Seth_A_Rider i @absinth3, który słyszy różnice pomiędzy kablami DC od zasilacza. I żaden z tych trzech nie chce sprawdzić się w ślepym teście.

A czemu? Bo audiofilski świat by się im zawalił gdyby się okazało, że w slepym teście różnic połowy swoich klamotów nie słyszą 😉 .

Tak jak mnie się zawalił gdy próbowaliśmy w ślepym teście usłyszeć różnice pomiędzy próbkami materiału cyfrowego od 16/44 do 24/192 i wyżej czyli DXD i DSD. A tam róznic nie ma, wszystko brzmi tak samo 🙂 .

Mój cyfrowy świat runął. Ale ... Panowie ... da się z tym zyć.

 

4 minuty temu, dzarro napisał:

Problem polega na tym, że koncepcje tego typu testów zawsze opracowują sceptycy i są obe robione tak, żeby uniemożliwić wyłapanie różnic. 

Jak napisałem, miejsce, sprzęt, warunki do uzgodnienia. Muzyka może być testera. Ja się dostosuję.

Metodologia jest prosta, opisywałem niejednokrotnie. Najpierw tester słucha kabla A jak długo chce. Potem słucha kabla B jak długo chce. A potem 10 albo 20 losowych odsłuchów kabla A i B, w losowej (załozonej wcześniej) kolejności na tej samej albo dowolnej innej probce muzycznej. I tester odpowiada czy gra kabel A czy B.

Proste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
5 minut temu, pmcomp napisał:

Tak jak mnie się zawalił gdy próbowaliśmy w ślepym teście usłyszeć różnice pomiędzy próbkami materiału cyfrowego od 16/44 do 24/192 i wyżej czyli DXD i DSD. A tam róznic nie ma, wszystko brzmi tak samo 🙂 .

Ja Ci powiem, Piotrze, że robiliśmy kiedyś testy. Zgrywaliśmy kiedyś winyla kozacką wkładką gramofonową Korgiem MR-1000 do DSD 1 bit/5,6MHz i następnie do PCM 16b/44,1kHz. Różnica była. I to nie tylko w pojemnościach plików. Alkoholu wtedy nie piliśmy. Narkotyków też nie było. DSD grało lepiej.

Dodam, że KORG ma zasilanie bateryjne. Dobry "prund" robi swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisane zdanie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kangie napisał:

Ja Ci powiem, Piotrze, że robiliśmy kiedyś testy. Zgrywaliśmy kiedyś winyla kozacką wkładką gramofonową Korgiem MR-1000 do DSD 1 bit/5,6MHz i następnie do PCM 16b/48,1kHz. Różnica była. I to nie tylko w pojemnościach plików. Alkoholu wtedy nie piliśmy.

I zrobiliście wielki błąd. Jaki? Ano taki sam jaki zrobiliśmy wtedy my z Mirkiem. Trzeba było wziąć materiał z taśmy. Dlaczego? Bo piki i trzaski z vinyla tak się digitizują, że słychać ich różnice w zależności od parametrów samplingu. Mirek ma takie uszy, że momentalnie to wychwycił. Przy próbkach z taśmy poległ z krestesem, podobnie jak i ja. Słuchane na systemie głosnikowym i na słuchawkowym systemie elktrostatycznym.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Możliwe, że coś w tym jest.

Ja już drugi raz w ślepe testy nie idę. Za duży stres, pierniczę... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kangie napisał:

Możliwe, że coś w tym jest.

Ja już drugi raz w ślepe testy nie idę. Za duży stres, pierniczę... 😉

No właśnie, stres że się wyjdzie na bałwana i do tego świat się może zawalić. Po co to komu? Lepiej wypisywać farmazony na forum audiostereo.pl o wyższości jednego kabla DC nad drugim. A przecież można jeszcze potestować kable cyfrowe, kable USB, kable LAN ... 😉 , podstawki pod kable i inne voodoo akcesoria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Popatrz uważnie na ten obrazek i na to co zaznaczyłem na czerwono, zastanów się na spokojnie, nie spiesz się i teraz wytłumacz reszcie w jaki sposób przepuszczenie zaszumionego zasilania Vcc1 przez szumiącą przetwornicę DC/DC zaznaczoną na czerwono powoduje wycięcie szumów.

ten układ jest totalnie spaprany

zasilacz powinien być jeden dla prawej strony a drugi dla lewej

po obu stronach izolacji galwanicznej muszą być oddzielne zasilacze

inaczej izolacja galwaniczna traci sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, kangie napisał:

Ja Ci powiem, Piotrze, że robiliśmy kiedyś testy. Zgrywaliśmy kiedyś winyla kozacką wkładką gramofonową Korgiem MR-1000 do DSD 1 bit/5,6MHz i następnie do PCM 16b/44,1kHz. Różnica była. I to nie tylko w pojemnościach plików. Alkoholu wtedy nie piliśmy. Narkotyków też nie było. DSD grało lepiej.

Dodam, że KORG ma zasilanie bateryjne. Dobry "prund" robi swoje.

DSD grało lepiej od PCM czy od winyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.