Skocz do zawartości
IGNORED

Chord Dave za 50.000+ recenzja w Audiosciencereview :)


MacP

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię ten serwis i jego inżynierskie podejście, aczkolwiek biorę poprawkę, że sympatyczny i kompetentny Amir czasem może przecenia same pomiary, i może nie zawsze docenia odsłuchy (tu wszakże wyraził również opinię "odsłuchową", co czyni dość rzadko). 

Doświadczeni audiofile zawsze kiwają głową z politowaniem, "bo są rzeczy niemierzalne....". A w każdym razie sam wynik pomiaru oczywiście nie zawsze musi świadczyć o takim czy innym brzmieniu. Tym niemniej z pomiarów tego DACa Amirowi wyszły rzeczy po prostu nieciekawe, z konkluzję że lepsze pomiary mają takie za 150 $ 😁

Nie wklejam tego, żeby się wyzłośliwiać i usłyszeć, że "ci, których na taki sprzęt nie stać, z zazdrości kwestionują jego zalety". Ale ciekaw jestem Waszej opinii. Może to właśnie paleta subtelnie dobranych zniekształceń i niedoskonałości modeluje dźwięk za który ten przetwornik bywa tak chwalony?... A może one nie mają znaczenia, bo Dave ma jakąś swoją szczególną duszę, która sprawia, że i tak deklasuje konkurencję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten DAC i u mnie zagrał całkiem ok, ale nie popadajmy w przesadę. Żadnej szczególnej duszy w sobie nie ma, a tym bardziej nie deklasuje konkurencji….moim zdaniem oczywiście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Amir se mierzy. Fajnie że Kisiel se mierzy. Fajnie że Pionieer, Technics i Kenwood też 30 lat temu se mierzyli ( i to jak mierzyli ). 

Pozostaje kupić  DACa za 150 $. Po co przepłacać taki szmal za Dave'a.

Wydrukujesz se pomiary tego DACa za 150$ i bedziesz przy ich analizie doznawał wielkich emocji i uniesień duchowych. Kieruj się parametrem SINAD - to kluczowy audiofilski  parametr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MacP napisał:

Doświadczeni audiofile zawsze kiwają głową z politowaniem, "bo są rzeczy niemierzalne....". A w każdym razie sam wynik pomiaru oczywiście nie zawsze musi świadczyć o takim czy innym brzmieniu. Tym niemniej z pomiarów tego DACa Amirowi wyszły rzeczy po prostu nieciekawe, z konkluzję że lepsze pomiary mają takie za 150 $ 😁

Jeden z kanałów ma wyraźne problemy skutkujące zmiennym w czasie thd +N, takie cuda nie występują czesto. Pytaniem otwartym jest czy urządzenie było sprawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Wydrukujesz se pomiary tego DACa za 150$ i bedziesz przy ich analizie doznawał wielkich emocji i uniesień duchowych

Wiedziałem, że ktoś poczuje się urażony... Tylko że ja wcale nie twierdzę, że lepsze pomiary DACa za 150 $ przesądzają o jego wyższości nad Dave'm za 50 000 zł. Po prostu wkleiłem ciekawą recenzje, z której wynika że ten sprzęt ma pewne techniczne wady. Jeśli nawet jest to "uszkodzony egzemplarz", to jednak te za 150 $ tego typu mankamentów często nie miewają. Może firma, która sprzedaje coś za tak duże(relatywnie) pieniądze powinna lepiej testować wypuszczone na rynek egzemplarze? w końcu nie sprzedają tego tysiącami. 

To także przyczynek do rozważań na temat potęgi marketingu, który polega na sprzedawaniu marzeń... Na przykład o dźwięku cudownym, natchnionym, euforycznym, idealnym, bo taki być musi za 50.000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping też ma wręcz fantastyczne pomiary, a gra jak kupa. Nie przykładam do tego kompletnie żadnego znaczenia. Interesuje mnie, co finalnie słyszę. Zjechali tam całą masę świetnie brzmiących sprzętów. Niech oni tam sobie mierzą, a my słuchajmy. Każdy robi, co do niego należy. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Wydrukujesz se pomiary tego DACa za 150$ i bedziesz przy ich analizie doznawał wielkich emocji i uniesień duchowych. Kieruj się parametrem SINAD - to kluczowy audiofilski  parametr.

Ktoś ze strony „technicznej” mógłby teraz napisać:

Oprawisz sobie rachunek za DACa za 10.000 £ i będziesz przy jego podziwianiu doznawał wielkich emocji i uniesień duchowych. Kieruj się parametrem kurs GBP - PLN, to kluczowy audiofilski parametr.

Chyba, że kupisz używany, wtedy nici z oprawiania.

Godzinę temu, MacP napisał:

ja wcale nie twierdzę, że lepsze pomiary DACa za 150 $ przesądzają o jego wyższości nad Dave'm za 50 000 zł.

Ale ASR sugeruje to dość wyraźnie, skoro rekomenduje coś za 150 $ a za 10.000 £ nie.

9 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Topping też ma wręcz fantastyczne pomiary, a gra jak kupa. Nie przykładam do tego kompletnie żadnego znaczenia. Interesuje mnie, co finalnie słyszę.

Kiedyś chyba właśnie o to w audiofilii chodziło? Teraz jedni słuchają cen, inni pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Terrapin napisał:

Interesuje mnie, co finalnie słyszę.

No więc właśnie. Ja słyszę raczej nieźle mam też słuch zawodowo kształcony. Nabyłem kiedyś chwalonego Chorda Qutest. I bardzo się zachwycałem jaki to on jest dobry i lepszy niż wszystkie inne przetworniki które miałem. Aż podkusiło mnie zrobić porównanie A/B z tanim chińskim DAC na układzie ES9038. Tak, zadbałem o precyzyjne wyrównanie głośności (zaniechanie tego to często powód wychwytywania "szokujących" różnic między przetwornikami). I przekonałem się, że w moim (nienajgorszym chociaż niekoniecznie topowym) w systemie różnic praktycznie nie ma. A bardzo chciałem, żeby były skoro kupiłem takiego dobrego DACa. Jeśli były, to na granicy sugestii... Chord poszedł więc do nowego właściciela 🙂 dlatego też czytam test Amira nie bezkrytycznie ale jednak z pewnym zrozumieniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MacP napisał:

No więc właśnie. Ja słyszę raczej nieźle mam też słuch zawodowo kształcony. Nabyłem kiedyś chwalonego Chorda Qutest. I bardzo się zachwycałem jaki to on jest dobry i lepszy niż wszystkie inne przetworniki które miałem. Aż podkusiło mnie zrobić porównanie A/B z tanim chińskim DAC na układzie ES9038. Tak, zadbałem o precyzyjne wyrównanie głośności (zaniechanie tego to często powód wychwytywania "szokujących" różnic między przetwornikami). I przekonałem się, że w moim (nienajgorszym chociaż niekoniecznie topowym) w systemie różnic praktycznie nie ma. A bardzo chciałem, żeby były skoro kupiłem takiego dobrego DACa. Jeśli były, to na granicy sugestii... Chord poszedł więc do nowego właściciela 🙂 dlatego też czytam test Amira nie bezkrytycznie ale jednak z pewnym zrozumieniem...

Ja mam wręcz odwrotne spostrzeżenia. Niczego nie umniejszając, ale widocznie ten system nie był wystarczająco transparentny. Albo qutest nie jest tak dobry, jak o nim mówią. Bo różnice niestety słychać jak na dłoni. Przeważnie im drożej, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MacP napisał:

Lubię ten serwis i jego inżynierskie podejście, aczkolwiek biorę poprawkę, że sympatyczny i kompetentny Amir czasem może przecenia same pomiary, i może nie zawsze docenia odsłuchy (tu wszakże wyraził również opinię "odsłuchową", co czyni dość rzadko). 

Doświadczeni audiofile zawsze kiwają głową z politowaniem, "bo są rzeczy niemierzalne....". A w każdym razie sam wynik pomiaru oczywiście nie zawsze musi świadczyć o takim czy innym brzmieniu. Tym niemniej z pomiarów tego DACa Amirowi wyszły rzeczy po prostu nieciekawe, z konkluzję że lepsze pomiary mają takie za 150 $ 😁

Nie wklejam tego, żeby się wyzłośliwiać i usłyszeć, że "ci, których na taki sprzęt nie stać, z zazdrości kwestionują jego zalety". Ale ciekaw jestem Waszej opinii. Może to właśnie paleta subtelnie dobranych zniekształceń i niedoskonałości modeluje dźwięk za który ten przetwornik bywa tak chwalony?... A może one nie mają znaczenia, bo Dave ma jakąś swoją szczególną duszę, która sprawia, że i tak deklasuje konkurencję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem dwa tygodnie, jak dla mnie bezduszne techniczne granie- muzyki tam nie było, fajny design i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MacP napisał:

Aż podkusiło mnie zrobić porównanie A/B z tanim chińskim DAC na układzie ES9038. (…) I przekonałem się, że w moim (nienajgorszym chociaż niekoniecznie topowym) systemie różnic praktycznie nie ma. A bardzo chciałem, żeby były skoro kupiłem takiego dobrego DACa.

Bo Qutest to bardzo dobry DAC. I ten chiński pewnie też.

Audiofilskie wierzenia oparte są na wbijanym od lat w głowy klienteli niszowych firm sprytnym schemacie marketingowym: jeżeli dwa klocki grają odrobinę inaczej, to ten droższy musi być lepszy, a jak jest dużo, dużo droższy, to już w ogóle nirvana…. A jak ci grają tak samo, to masz słaby sprzęt albo jesteś głuchy. Albo cię nie stać i hejtujesz.

Tymczasem 40 lat po wprowadzeniu techniki cyfrowej do konsumenckiego audio wyprodukowanie dobrego DACa nie powinno być „rocket science”. I nie jest: prawidłowo zbudowane przetworniki grają może nie identycznie, ale dość podobnie. Gdyby było inaczej, należałoby uznać, że przez te 40 lat coś poszło bardzo nie tak…

Kupując butikowego Chorda Dave czy innego dCSa płacisz nie za sam dźwięk, ale i inne rzeczy, np. za unikalne rozwiązania techniczne, funkcjonalność,  design i jakość wykonania, prestiż marki, osobę projektanta, nawet za „pozycję społeczną” na audiofilskim forum czy wreszcie za satysfakcję, że Cię stać na drogą zabawkę. Może zasłużyłeś? 😉

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MacP napisał:

Wiedziałem, że ktoś poczuje się urażony... Tylko że ja wcale nie twierdzę, że lepsze pomiary DACa za 150 $ przesądzają o jego wyższości nad Dave'm za 50 000 zł. Po prostu wkleiłem ciekawą recenzje, z której wynika że ten sprzęt ma pewne techniczne wady. Jeśli nawet jest to "uszkodzony egzemplarz", to jednak te za 150 $ tego typu mankamentów często nie miewają. Może firma, która sprzedaje coś za tak duże(relatywnie) pieniądze powinna lepiej testować wypuszczone na rynek egzemplarze? w końcu nie sprzedają tego tysiącami. 

To także przyczynek do rozważań na temat potęgi marketingu, który polega na sprzedawaniu marzeń... Na przykład o dźwięku cudownym, natchnionym, euforycznym, idealnym, bo taki być musi za 50.000 zł.

 

Jasne że tak, sprzęty za 50 tys zł się nie psują w ogóle - to przecież wszyscy wiedzą. Są niezniszczalne. Dla Ciebie za 50 tys zł dźwięk musi być cudowny i idealny, a parametry techniczne muszą byc kosmiczne. Dla mnie nie. Podniecasz się ceną urządzenia za 50 tys. zł. Ja nie, bo to że coś kosztuje 50 tys zł mi nic nie mówi. Tobie jak najbardziej -  Dave za 50 tys.  SINAD powinien mieć lepszy od takiego urządzenia za 150 basków.

KIA EV6 za 250tys zł - ma parametry techniczne (przyspieszenie) jak Ferrari - i zapewne Ferrari częściej się psuje. Ferrari kosztuje tak z 6 razy więcej - więc mogli by Włosi lepiej testować wypuszczone na rynek samochody.  Ciekawe,  że wszyscy ( których stać) wolą przepłacić za Ferrari niż kupić Kia z 7 letnią gwarancją. Ulegają marketingowi - ech ta potęga marketingu.

O zegarkach za setki tysiące złotych już nawet nie wspominając - bo przeważnie mierzą czas gorzej ( z mniejszą dokładnością) niż te za 200zł. Ile ludzi się nabija w butelkę kupując sikory za cenę mieszkania. Potęga marketingu.

Zobacz jak wygląda w śrdoku przedwzmacniacz D'Agostino za 860 tys zł, jak wygląda Lampizator za 100 tys zł. Jak myślisz że cena o czymś mówi to jesteś w audiofilskim żłobku. Natomiast jak już jesteśmy przy cenie - to nigdy w życiu nie słyszałem wybitnego brzmienia urządzenia za 150$.

I jak myślisz że da się zrobić wybitnie brzmiące i wykonane urządzenie za 150$ to nie mamy o czym rozmawiać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MacP napisał:

I przekonałem się, że w moim (nienajgorszym chociaż niekoniecznie topowym) w systemie różnic praktycznie nie ma.

Jak nie słyszysz różnic - to po co wywalać taki szmal na sprzęt audio. Kolumny, wzmacniacze, DACi, kable , akcesoria - bez sensu. W DACach nie słyszysz różnic. A w kablach, bezpiecznikach, listwach, wzmacniaczach  słyszysz różnicę po wyrównaniu poziomów głośności ? To byłby prawdziwy cud.

Trzeba być jeleniem by wydawać pieniądze na audiofilski sprzęt - nie słysząc róznic w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, babatular napisał:

Ciekawe,  że wszyscy ( których stać) wolą przepłacić za Ferrari

To porównanie nie jest specjalnie adekwatne, ponieważ ludzie "przepłacają za Ferrari" na przykład z uwagi na niepowtarzalny design, a także prestiż posiadania Ferrari. Zegarek Patek Philippe mierzy czas i dokładnie tak samo jak bazarowy produkt za 10 zł, to oczywiste. Ale znów, płaci się za przepiękny projekt, niepowtarzalność, drogie materiały i prestiż który budzi podziw wszystkich, którzy na to patrzą.

Jeśli przyjmiemy założenie, że drogi sprzęt audio kupuje się dla prestiżu, to wszystko ok. Jego design też często jest niepowtarzalny, a omawiany DAC to dobry przykład (chociaż Amir czepia się również dyskusyjnej  funkcjonalności).

Nie trzeba mi tłumaczyć że SINAD nie gra, a THD i tak są poniżej progu słyszalności. Ani że sprzęt za 150 $ nie zagra wybitnie (sam używam droższego jednak).  Tym niemniej gdybym był projektantem tak ekskluzywnego sprzętu o ogromnych ambicjach, to starałbym się dopracować go pod względem inżynierskim również dokonując pomiarów na różnych etapach projektu. Bo z jakichś powodów inne przetworniki testowane w tym serwisie (i nie mówię o tych za 150 usd, co trafiają tam również konstrukcje drogie i ambitne) trzymają się znacznie wyższych parametrów. Zaś opinie na temat brzmienia tego konkretnego przetwornika są podzielone także na różnych forach, na których dyskutują audiofhile "poważniejsi" niż ja. Ale widocznie w dziale hi-end łatwo nadepnąć na bolesne odciski...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MacP napisał:

To porównanie nie jest specjalnie adekwatne, ponieważ ludzie "przepłacają za Ferrari" na przykład z uwagi na niepowtarzalny design, a także prestiż posiadania Ferrari. Zegarek Patek Philippe mierzy czas i dokładnie tak samo jak bazarowy produkt za 10 zł, to oczywiste. Ale znów, płaci się za przepiękny projekt, niepowtarzalność, drogie materiały i prestiż który budzi podziw wszystkich, którzy na to patrzą.

Właśnie że adekwatne. Chord Dave to mały pięknie wykonany DAC mający niepowtarzalne wzornictwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MacP napisał:

Nie trzeba mi tłumaczyć że SINAD nie gra, a THD i tak są poniżej progu słyszalności.

Właśnie w pewnym stopniu i w pewnych przypadkach gra.

Gdy jest niski to zostanie dodatkowo pogorszony przez sekcje pre/power. Trzeba rozpatrywać SINAD całego systemu.

8 godzin temu, MacP napisał:

No więc właśnie. Ja słyszę raczej nieźle mam też słuch zawodowo kształcony. Nabyłem kiedyś chwalonego Chorda Qutest. I bardzo się zachwycałem jaki to on jest dobry i lepszy niż wszystkie inne przetworniki które miałem. Aż podkusiło mnie zrobić porównanie A/B z tanim chińskim DAC na układzie ES9038. Tak, zadbałem o precyzyjne wyrównanie głośności (zaniechanie tego to często powód wychwytywania "szokujących" różnic między przetwornikami). I przekonałem się, że w moim (nienajgorszym chociaż niekoniecznie topowym) w systemie różnic praktycznie nie ma. A bardzo chciałem, żeby były skoro kupiłem takiego dobrego DACa. Jeśli były, to na granicy sugestii... Chord poszedł więc do nowego właściciela 🙂 dlatego też czytam test Amira nie bezkrytycznie ale jednak z pewnym zrozumieniem...

Qutest jest po prostu nowszy od dave, dave zdaje sie jest na rynku 10lat. Robert Watts od tego czasu nauczył się tego i owego, stąd qutest lepiej wychodzi w pomiarach. Co ciekawe dyskretny DAC qutest ma ten sam co mojo. 

Jakiego Chińczyka słuchałeś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, babatular napisał:

Właśnie że adekwatne. Chord Dave to mały pięknie wykonany DAC mający niepowtarzalne wzornictwo.

Tyle i tylko tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Terrapin napisał:

Ale ASR sugeruje to dość wyraźnie, skoro rekomenduje coś za 150 $ a za 10.000 £ nie.

Skoro jakieś urządzenie jest technicznie lepsze od drugiego to jest lepsze. O czym tu dyskutoiwac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale:

 

1x AES XLR – od 44.1kHz do 96kHz

2x Fibre Optic TOSLINK – 44.1kHz to 96kHz

 

I tylko tyle?

Cytat ze strony dystrybutora: Jego sercem jest układ logiczny Spartan 6 FPGA o tysiąckrotnie większej mocy obliczeniowej niż układy logiczne DAC pochodzące z masowej produkcji. Oprogramowanie układu logicznego FPGA przetwornika DAVE posiada ponad milion linii kodu, umożliwiając rozwiązywanie złożonych problemów związanych z synchronizacja z dużą precyzją i prędkością.

 

Za to to mi sie bardzo podoba:

Impedancja wyjściowa: 0.055Ω (short circuit protected)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio38 napisał:

Skoro jakieś urządzenie jest technicznie lepsze od drugiego to jest lepsze. O czym tu dyskutować?

Misio!!!

Techniczna lepszość to jedno, zmysłowa przyjemność to drugie. Problem w tym, że na forum mieszamy to jedno z tym drugim.

Słyszący inaczej plwają na pomiary, pomiarowcy na słyszących inaczej. Tych światów nie pogodzisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ASURA napisał:

Chord Dave to mały pięknie wykonany DAC

Więc o tym też piszę. Na pewno są osoby kupujące sprzęt dla "pięknego wykonania", dokładnie jak jak zegarki, np. Patek Philippe Grandmaster Chime, $31,190,000  (tak, sprzedano go za prawie 32 miliony dolarów). I co z tego że dla mnie (de gustibus) jest obciachowo brzydki i pasuje romskiemu raperowi pochodzącemu z bogatej rodziny mafijnej z serialu Suburra. 😄Zaś czas pokazuje dokładnie tak samo, jak Casio za 50 zł...  

Znacznie tańszy był Rolex Cosmograph Daytona Factory Diamond Rainbow Edition in Rose Gold za głupie $556,599. Pasowałby podobnemu raperowi, tylko może reprezentującemu orientację nieheteronormatywną (bez urazy). 

Ze sprzętem audio BYWA (oczywiście nie zawsze) podobnie jak z tymi zegarkami - podobnie pokazują czas / podobnie grają. Dopłaca się za prestiż, wzornictwo, materiały, czy wysublimowaną "myśl technologiczną" (nawet jeśli nie ma ona znaczenia dla dźwięku).

Jak już wiele razy powtarzałem, ja też słucham i słyszę różnice, nie neguję ich! Czym innym jest samo słyszenie, czym innym wartościowanie, to jest często sprawa subiektywna. Wiele wzmacniaczy lampowych ma marne pomiary, i wręcz eksponowane zniekształcenia, a wielu słuchaczy je kocha bo właśnie ów wyraźnie zniekształcony dźwięk (wiem, są też grające idealnie) odpowiada ich wyobrażeniom nt. "ciepła", "łagodności", "eufonii" itp. zaś grający idealnie równo wzmacniacz w klasie D będzie dla nich "suchy", "kliniczny", "bezduszny". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6_rolex.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to zły przykład. W obecnych czasach straciły swoją wartość użytkową czyli odmierzanie czasu. To są teraz mniejsze lub większe dzieła sztuki gdzie mechanizm nie stanowi o wartości. Limitowane i krótkie serie są na porządku dziennym.

PS. mam sąsiada zegarkomaniaka, który na czasomierze wydaje fortunę. Za dwa Jego zegarki mozna kupić współczesną hiendową końcówkę z topu. I On nie musi bywać na jakiś tam zegarkowych forach i kłócić się o wyższość jednego nad drugim, On to po prostu lubi 🙂.

Czego wszystkim życzę w naszej pasji.

 

Do tego to znakomita lokata kapitału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 19:10, sly30 napisał:

Miałem ten DAC i u mnie zagrał całkiem ok, ale nie popadajmy w przesadę. Żadnej szczególnej duszy w sobie nie ma, a tym bardziej nie deklasuje konkurencji….moim zdaniem oczywiście. 

Ale czy gra budzetowym dzwiekiem? Czy to totalna wydmuszka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rafa napisał:

Ale czy gra budzetowym dzwiekiem? Czy to totalna wydmuszka?

Był ok. U mnie zagrał bardzo przyzwoicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafa napisał:

Ale czy gra budzetowym dzwiekiem? Czy to totalna wydmuszka?

Na pewno musisz posłuchać u siebie.

Stawiam, że za tą kasę w używkach znajdziesz lepszy dźwięk. Ale to trzeba samemu sprawdzić niestety.

W dniu 15.08.2022 o 06:15, babatular napisał:

 

O zegarkach za setki tysiące złotych już nawet nie wspominając - bo przeważnie mierzą czas gorzej ( z mniejszą dokładnością) niż te za 200zł. Ile ludzi się nabija w butelkę kupując sikory za cenę mieszkania. Potęga marketingu.

 

 

A nie snobizmu czasem?

Często gęsto jak tutaj?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmcomp napisał:

nie snobizmu czasem?

Często gęsto jak tutaj?

Co oznacza dla Ciebie snobizm ? Kupno zegarka za 200 zł to już snobizm czy jeszcze nie ? Może zegarek od 1tys wzwyż to snobizm ? Jak poznajesz granicę snobizmu ?

Kupienie DCSa Debussy za kilkadziesiąt tysięcy złotych ktory gra jak DAC 8-krotnie tańszy i ma od niego dużo gorszą funkcjonalność to snobizm, czy jeszcze nie ?

9 godzin temu, MacP napisał:

Rolex Cosmograph Daytona Factory Diamond Rainbow Edition in Rose Gold

Firmy audio to widzę że się mogą uczyć marketingowego bełkotu od Rolexa. Co za nazwa - ło matko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, babatular said:

Co oznacza dla Ciebie snobizm ? Kupno zegarka za 200 zł to już snobizm czy jeszcze nie ? Może zegarek od 1tys wzwyż to snobizm ? Jak poznajesz granicę snobizmu ?

Kupienie DCSa Debussy za kilkadziesiąt tysięcy złotych ktory gra jak DAC 8-krotnie tańszy i ma od niego dużo gorszą funkcjonalność to snobizm, czy jeszcze nie ?

Mysle ze troche zaklamujemy temat. W audio kazdy kupuje drozsze elementy poniewaz liczy na lepszy dzwiek (ktorym reklamuja sie producenci) i jezeli jakis element tego nie oferuje to poprostu nie jest wart ceny. Ja mialem tak sporo razy ze po wlaczeniu jakiegos sprzetu stwierdzilem ze np. gra calkowicie do pupy i nawet za darmo bym tego nie chcial. Zeby bylo smieszniej to czesto byly to niezbyt tanie elementy toru o ktorych czytalem peany w prasie audio i czasem tez na forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piter z napisał:

Mysle ze troche zaklamujemy temat. W audio kazdy kupuje drozsze elementy poniewaz liczy na lepszy dzwiek (ktorym reklamuja sie producenci) i jezeli jakis element tego nie oferuje to poprostu nie jest wart ceny. Ja mialem tak sporo razy ze po wlaczeniu jakiegos sprzetu stwierdzilem ze np. gra calkowicie do pupy i nawet za darmo bym tego nie chcial. Zeby bylo smieszniej to czesto byly to niezbyt tanie elementy toru o ktorych czytalem peany w prasie audio i czasem tez na forach.

Kazdy ma swoje doświadczenia. Mi jakoś świetnie grają wszystkie "droższe elementy"  - DCS, MSB, Gryphon,Mark Levinson, Soulution, MBL, Boulder, itd. Mają różne charaktery brzmienia ale zawsze grają z wysoką jakością.

Może dlatego, że na nic nie liczę - tylko słucham. I może dlatego, że nigdy po włączeniu nie oceniam - jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, babatular napisał:

 

Kupienie DCSa Debussy za kilkadziesiąt tysięcy złotych ktory gra jak DAC 8-krotnie tańszy i ma od niego dużo gorszą funkcjonalność to snobizm, czy jeszcze nie ?

 

Nie, to nie snobizm tylko glupota.

A snobizm to zle slowo bo okresla czyn a nie osobę. Lepszym jest rzeczownik: snob … bo snobem sie jest albo nie.

 

I czasami stan posiadania finansów nie ma nic do tego. To raczej kwestia charakteru albo przerosnietych aspiracji. Mam przyjaciela, ktory ma kilka samochodów tak od pół do ponad bańki (w tym jeden wybitnie uważany na rynku za snobistyczny) ale snobem nigdy bym go nie nazwał. Bo nim nie jest. Normalny gość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.