Skocz do zawartości
IGNORED

Chord Dave za 50.000+ recenzja w Audiosciencereview :)


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audiofilzm to kiepski przykład snobizmu. Kupi taki audiofil odtwarzacz za 100tys zamknie się w pokoju odsłuchowym i nosa z chałupy nie wystawi. Co to za snobizm. No chyba, że jak kupiłeś DCSa to chodziłeś po mieście z transparentem - DAC ktory kupiłem.kosztował mnie 40tys zł. Poza tym zawsze kwestię cen staram się przemilczeć - pytany przez rodzinę i znajomych. Zresztą moi znajomi  i rodzina o ceny (już) nie pytają.

Więc gdzie ten snobizm.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, babatular napisał:

Audiofilzm to kiepski przykład snobizmu. Kupi taki audiofil odtwarzacz za 100tys zamknie się w pokoju odsłuchowym i nosa z chałupy nie wystawi. Co to za snobizm. No chyba, że jak kupiłeś DCSa to chodziłeś po mieście z transparentem - DAC ktory kupiłem.kosztował mnie 40tys zł. Poza tym zawsze kwestię cen staram się przemilczeć - pytany przez rodzinę i znajomych. Zresztą moi znajomi  i rodzina o ceny (już) nie pytają.

Więc gdzie ten snobizm.?

Zapytaj snoba, moze ci odpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, piter z said:

Mysle ze troche zaklamujemy temat. W audio kazdy kupuje drozsze elementy poniewaz liczy na lepszy dzwiek (ktorym reklamuja sie producenci) i jezeli jakis element tego nie oferuje to poprostu nie jest wart ceny. Ja mialem tak sporo razy ze po wlaczeniu jakiegos sprzetu stwierdzilem ze np. gra calkowicie do pupy i nawet za darmo bym tego nie chcial. Zeby bylo smieszniej to czesto byly to niezbyt tanie elementy toru o ktorych czytalem peany w prasie audio i czasem tez na forach.

Opinie o konkretnych urządzeniach bywają nietrafione z powodu pochopnych wyroków, nie uwzględniających pozostałych elementów w systemie. Po latach doświadczeń, nie odważyłbym się nigdy stwierdzić o jakości cokolwiek więcej, niż ze u mnie się coś nie sprawdziło w tamtej ścisłe określonej chwili. Sam przez lata uważałem, ze C52 od Macintosha jest znacznie lepszy od referencyjnego MBL. Możliwość samodzielnej korekcji pasm potrafiła zamaskować większość niedoskonałości. Podobnie jest z głośnikami. Przywiozłem nowe pudła o kilka klas wyższe od posiadanych i byłem nimi bardzo rozczarowany przez długie miesiące. Nie ma drogi na skróty. Chcesz element hi end wpiąć w marny system, efekt najcześciej rozczaruje. Bywa też na odwrót i marność potrafi zabrzmieć rewelacyjnie w otaczającym ją hi end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, bum1234 said:

Ciekawy pogląd. Podsumowując wiemy, że nic nie wiemy.

Czyli magia.

Wiemy, ze nie ma półśrodków. Próbowałem budżetowo. Jeszcze mi zostało kilka elementów z tamtego czasu. I am not a hero od czwartej minuty wciąż brzmi lepiej, odtworzony na dobrze ustawionym C52.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obronę butikowych firm i ich przesadnie drogich DACów: kilkanaście lat temu, kiedy większość tu obecnych zaczynała na AS, osobny przetwornik C/A nie był już może egzotyką, ale na pewno dopiero wchodził do mainstreamu. Powszechny był raczej zestaw CD - wzmacniacz, no i zaczynało się na dobre szaleństwo z winylem.

DACami interesowali się posiadacze słabszych odtwarzaczy oraz pionierzy PC-audio (Squeezeboxa ktoś pamięta?)  A taki dCS to była półka najbardziej wtajemniczonych i zasobnych guru i nie przypominam sobie zbyt wielu firm z górnej półki, jeżeli chodzi o poziom techniki, R&D (i przy okazji - ceny), które w latach, powiedzmy 2001 - 2006 produkowały konsumenckie DACki.

Potem eksplodowało audio komputerowe i zaczęły powstawać firmy, których klientem docelowym był raczej młody koleś siedzący za kompem, który płytę CD widział u starych, kiedy mu bajki puszczali. Shiit, Geshelli Labs i przede wszystkim firmy z Chin w kilka lat rozwinęły technikę, która powoduje, że drogi, butikowy przetwornik "gra jak DAC 8-krotnie tańszy".

Dlaczego zatem audiofilski beton akceptuje fakt, że swoje kocopoły wypisuje na znacznie lepszym, szybszym, wydajniejszym i relatywnie (do jakości) wielokrotnie tańszym komputerze, niż 20 lat temu, ale postęp w technice audio uważa za spisek niesłyszących gołodupców?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że w pewnym momencie zwyczajnie zaczyna działać 'prawo malejących zwrotów' , od pewnego momentu coraz to wyższa cena przynosi coraz to mniejszy zwrot, w naszym kontekście rozumiany jako poprawa jakości dźwięku. 

Urządzenia typu DAVE są raczej kierowane w rynek ludzi którzy szukają ekskluzywnych produktów, dobrych jakościowo, potencjalnie kolekcjonerskich, nie koniecznie przedstawiających dobrą jakość w stosunku do ceny (zależnie na cos się patrzy), ale to często nie jest priorytetem. I to jest ok, dla każdego coś innego :) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Terrapin napisał:

Dlaczego zatem audiofilski beton akceptuje fakt, że swoje kocopoły wypisuje na znacznie lepszym, szybszym, wydajniejszym i relatywnie (do jakości) wielokrotnie tańszym komputerze, niż 20 lat temu, ale postęp w technice audio uważa za spisek niesłyszących gołodupców?

Chyba nie tylko Odra jest zatruta, skoro pmcomp, będący audiofilskim betonem,  lajkuje wpis przeczący jego tezom, że w audio nie ma postępu od 60 lat i wszystko co najlepsze skończyło się w połowie zeszłego wieku…:-)) Może nie zrozumiał wpisu, co w jego przypadku jest wielce prawdopodobne…:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

..................... Sam przez lata uważałem, ze C52 od Macintosha jest znacznie lepszy od referencyjnego MBL. Możliwość samodzielnej korekcji pasm potrafiła zamaskować większość niedoskonałości.

Bo jest świetny ale tylko w opcji Digital i pominięciem korekcji.
Jeżeli ktoś potrzebuje podkręcać tzn. ze coś ma w systemie niespasowane.
System powinien grac jak łza, tylko akustykę poprawiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

pmcomp, będący audiofilskim betonem,  lajkuje wpis przeczący jego tezom,

Audiofilski beton to uderzył w Kolegę@pmcomp , kiedy ten przyznał, że uważa DACa RME za 1.000 USD za lepiej grający od dCSa.

Poza tym pisałem o DACach, których rynek szybko się rozwija. Jeżeli ktoś lubi technikę lampową i analogową, magnetofony czy LP, to rzeczywiście istotnego postępu tu nie ma od dziesięcioleci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Terrapin napisał:

Audiofilski beton to uderzył w Kolegę@pmcomp , kiedy ten przyznał, że uważa DACa RME za 1.000 USD za lepiej grający od dCSa.

Nie lepiej tylko tak samo.

To właśnie ałdjofilskiemu betonowi na tym forum się to bardzo nie spodobało 😛

5 godzin temu, sly30 napisał:

Chyba nie tylko Odra jest zatruta, skoro pmcomp, będący audiofilskim betonem,  lajkuje wpis przeczący jego tezom, że w audio nie ma postępu od 60 lat i wszystko co najlepsze skończyło się w połowie zeszłego wieku…:-)) Może nie zrozumiał wpisu, co w jego przypadku jest wielce prawdopodobne…:-)

I znowu przeinaczasz fakty, kłamiesz i manipulujesz.

Nie w audio tylko w audio analogowym nie ma postępu.

Wielki postęp jest z cyfrze, a największy, mega, w drenażu ałdjofilskich kieszeni, szczególnie na "podroby" metalurgiczne oplecione kolorową skórą węża.

A co lajkuję i dlaczego to tobie g do tego. I tego właśnie chyba nie pojąłeś bo ci ciśnienie od twoich super OB mózg zbytnio przepompowało 😉 . Wstawiłeś je juz do pokoju 12 mkw żeby sprawdzić czy tam też będą najlepsiejsze?

5 godzin temu, sly30 napisał:

 pmcomp, będący audiofilskim betonem,  

oooo ... dziękuję za komplement.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pmcomp napisał:

Nie w audio tylko w audio analogowym nie ma postępu.

Jeśli testuje się tylko 40 letnie kolumny pełne korników, to można dojść do tak błędnych wniosków. Osoby które mają realny dostęp do różnych, współczesnych sprzętów, wiedzą, że to bzdura, bo postęp jest i to znaczny. Słychać to choćby w driverach do kolumn czy wzmacniaczach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sly30 napisał:

Jeśli testuje się tylko 40 letnie kolumny pełne korników, to można dojść do tak błędnych wniosków. Osoby które mają realny dostęp do różnych, współczesnych sprzętów, wiedzą, że to bzdura, bo postęp jest i to znaczny. Słychać to choćby w driverach do kolumn czy wzmacniaczach

Juz ci wiele razy napisałeś, że g wiesz co testowałem, co testuję i co będę testować ale ... nie dociera.

😱

 

To napisz mi panie techniczny jakie są różnice pomiędzy tymi najnowszymi tranzystorami mocy, a tymi z lat 70/80-ych, powiedzmy w rodzinie MOSFET i jak to sie przekłada na dźwiek? A potem jaka jest różnica pomiędzy dźwiękiem z tranzystora bipolarnego i MOSFET?

Bo jak na razie to rzuciłeś hasełko "bo wujek mi powiedział", he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Terrapin napisał:

postęp w technice audio uważa za spisek niesłyszących gołodupców?

Nie bardzo wiem o jakim postępie w audio mówisz ? 

Kolumny głośnikowe - nadal nikt nie wymyślił NIC lepszego niż woofer z celulozy czy  tweeter z jedwabiu.

Wzamcniacze - nie kojarzę by ktoś wymyślił coś lepszego niż transformator, kondensator, tranzystor. Zarówno Apex Gryphona jak i Relentless D'Agostino nadal używają te "betonowe" elementy elektroniczne - co więcej są one ich najważniejszymi elementami.

   Cyfra - wolne żarty. Chyba nie słyszałeś jak grają "stare" betonowe, ongiś topowe 20letnie  odtwarzacze CD na tle tych nowoczesnych DACów, które SINAD na papierze mają wyśrubowany - ale nie da się ich słuchać.

   Akustyka - poza tym żałosnym korektorem graficznym szumnie zwanym DSP, ktoś wymyślił w aktustyce coś lepszego niż fraktal, dyfuzor 3d, rezonator Helmoltza, itd ?

 

Owszem obecnie produkowane urządzenia są lepsze brzmieniowo niż kiedyś ale nie wynika to z postępu wprost ( wynalezienia czegoś co zmieniło wszystko do góry nogami ) tylko z dopracowania znanych od lat rozwiązań.

I jeszcze jedno ( odnośnie gołodupców) - za parę groszy nigdy nie dało się, nie da się nadal  i nie będzie się dało w przyszłości złożyć systemu na najwyższym poziomie brzmienia i wykonania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Nie bardzo wiem o jakim postępie w audio mówisz ? 

Kolumny głośnikowe - nadal nikt nie wymyślił NIC lepszego niż woofer z celulozy czy  tweeter z jedwabiu.

Wzamcniacze - nie kojarzę by ktoś wymyślił coś lepszego niż transformator, kondensator, tranzystor. Zarówno Apex Gryphona jak i Relentless D'Agostino nadal używają te "betonowe" elementy elektroniczne - co więcej są one ich najważniejszymi elementami.

   Cyfra - wolne żarty. Chyba nie słyszałeś jak grają "stare" betonowe, ongiś topowe 20letnie  odtwarzacze CD na tle tych nowoczesnych DACów, które SINAD na papierze mają wyśrubowany - ale nie da się ich słuchać.

   Akustyka - poza tym żałosnym korektorem graficznym szumnie zwanym DSP, ktoś wymyślił w aktustyce coś lepszego niż fraktal, dyfuzor 3d, rezonator Helmoltza, itd ?

 

Wystarczy wyszukać jakąś firmę i porównać co było w środku 40 lat temu a jak wygląda to teraz, następny postęp to digitalizacja i poprawa sygnału audio jak mniej szumów czy zakłóceń
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Wystarczy wyszukać jakąś firmę i porównać co było w środku 40 lat temu a jak wygląda to teraz

Przedwzmacniacz Relentless - tego niestety nie dowodzi

 

5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Wystarczy wyszukać jakąś firmę i porównać co było w środku 40 lat temu a jak wygląda to teraz, następny postęp to digitalizacja i poprawa sygnału audio jak mniej szumów czy zakłóceń
 

Płyta CD ma 40 lat - a odtworzona na dobrym CD niszczy każdy plik odtworzony z komputera.

Jak napisałem wcześniej - ulepszanie brzmienia kolumn, wzmaczniaczy, odtwarzaczy CD - trwa i jest faktem ( mimo braku postępu technologicznego)  dlatego 40 letni sprzęt nie ma żadnych szans z dobrym obecnie produkowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Bo jak na razie to rzuciłeś hasełko "bo wujek mi powiedział", he, he, he.

Nie wujek powiedział, tylko miałem wiele z nich i mam też obecnie nowsze modele i wiem jak grają. Jakbyś posłuchał, to byś wiedział, a tak to tylko fotki w necie możesz sobie oglądać, bo o dźwięku nie masz pojęcia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

Płyta CD ma 40 lat - a odtworzona na dobrym CD niszczy każdy plik odtworzony z komputera.

Z komputera tak ale nie ma startu do dobrze złożonego toru streamera.
Mam CD Diana Krall label Japan "HQ" płyta 4 razy droższa od standard.
CD player-y nie wiedzą co to rozdzielczość, dopiero nowa technologia wysokich rozdzielczości, HQ naniesione na CD pokazuje jak ubogi i ograniczony jest standard CD

Jeszcze dodam, chyba widać na rynku postęp technologi (kości) DACow, jak jest poprawa przejrzystości i rozdzielczości w odtwarzaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, babatular napisał:

Nie bardzo wiem o jakim postępie w audio mówisz ? 

Kolumny głośnikowe - nadal nikt nie wymyślił NIC lepszego niż woofer z celulozy czy  tweeter z jedwabiu.

Wzamcniacze - nie kojarzę by ktoś wymyślił coś lepszego niż transformator, kondensator, tranzystor. Zarówno Apex Gryphona jak i Relentless D'Agostino nadal używają te "betonowe" elementy elektroniczne - co więcej są one ich najważniejszymi elementami.

 

 

Miszczu @sly30 ma odmienne zdanie od twojego i ... mojego zreszta również. Ale przykładów z wyjasnieniem (nie przyswojonych opinii) dlaczego, na poparcie swoich tez też nie umie przedstawić.

27 minut temu, babatular napisał:

Płyta CD ma 40 lat - a odtworzona na dobrym CD niszczy każdy plik odtworzony z komputera.

Jak napisałem wcześniej - ulepszanie brzmienia kolumn, wzmaczniaczy, odtwarzaczy CD - trwa i jest faktem ( mimo braku postępu technologicznego)  dlatego 40 letni sprzęt nie ma żadnych szans z dobrym obecnie produkowanym.

Acz niechętnie zgodzę się z Tobą w 100-u procentach 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Z komputera tak ale nie ma startu do dobrze złożonego toru streamera.
Mam CD Diana Krall label Japan "HQ" płyta 4 razy droższa od standard.
CD player-y nie wiedzą co to rozdzielczość, dopiero nowa technologia wysokich rozdzielczości, HQ naniesione na CD pokazuje jak ubogi i ograniczony jest standard CD

Jeszcze dodam, chyba widać na rynku postęp technologi (kości) DACow, jak jest poprawa przejrzystości i rozdzielczości w odtwarzaniu

To słyszymy co innego. Plik z kompa jest bez szans z CD , a streamowany z Tidal czy innego portalu to nieporozumienie.

Ubogi i ograniczony standard CD ????  - nie wiesz co mówisz. Trzeba mieć albo beznadziejny CD albo być głuchym by  nie słyszeć jak fenomenalnie brzmi płyta Cd. 

1 minutę temu, pmcomp napisał:

Miszczu @sly30 ma odmienne zdanie od twojego i ... mojego zreszta również. Ale przykładów z wyjasnieniem (nie przyswojonych opinii) dlaczego, na poparcie swoich tez też nie umie przedstawić.

Acz niechętnie zgodzę się z Tobą w 100-u procentach 🙂 .

 

2 minuty temu, pmcomp napisał:

Miszczu @sly30 ma odmienne zdanie od twojego i

Chyba jednak Sly ma podobne zdanie jak ja - nie kupuje starych 40 letnich gratów - tylko nowe i to z najwyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Wystarczy wyszukać jakąś firmę i porównać co było w środku 40 lat temu a jak wygląda to teraz

pokaż, porównamy.

Ja tam w pre i w koncówkach widzę te same topologie układów. Żaden przełom we wzmacnianiu sygnałów analogowych się przez ostatnie 40 lat nie wydarzył. Podobnie w technologii głośników. Inne materiały, inne druty, inne magnesy, a zasada działania ta sama. Jedynie technologia komponentów R i C poszła do przodu. L niekoniecznie bo przy cewkach rdzeniowych takich rdzeni i transformatorów jak kiedyś już się nie robi. Magnesy Alnico też umarły na rzecz nowych i ... mniejszych.

9 minut temu, babatular napisał:

Trzeba mieć albo beznadziejny CD albo być głuchym by  nie słyszeć jak fenomenalnie brzmi płyta Cd. 

Trzeba mieć albo beznadziejny tor analogowy albo być głuchym by nie słyszeć jak fenomenalnie brzmi analogowy magnetofon szpulowy ... BTW źródło dla KOPII cyfrowychna  CD i na plikach muzyki nagranej do końca lat 80-ych, a czasem i do połowy lat 90-ych.

🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

To słyszymy co innego. Plik z kompa jest bez szans z CD , a streamowany z Tidal czy innego portalu to nieporozumienie.

Ubogi i ograniczony standard CD ????  - nie wiesz co mówisz. Trzeba mieć albo beznadziejny CD albo być głuchym by  nie słyszeć jak fenomenalnie brzmi płyta Cd. 

 

Chyba jednak Sly ma podobne zdanie jak ja - nie kupuje starych 40 letnich gratów - tylko nowe i to z najwyższej półki.

Z komputera jest bez szans bo jest niemuzykalny
Stream może byc tez z dysku, tidal to dokładnie jakość standard CD a wiec katastrofa, klucha malo-rozdzielcza

 Podałem przykład ze bez nowej technologi masteringu to przestarzale badziewie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sly30 napisał:

Nie wujek powiedział, tylko miałem wiele z nich i mam też obecnie nowsze modele i wiem jak grają. Jakbyś posłuchał, to byś wiedział, a tak to tylko fotki w necie możesz sobie oglądać, bo o dźwięku nie masz pojęcia. 

A porównywałeś łeb w łeb do tych stareńkich ML, Passów, Krelli, Gryphona z lat 80/90 ???

Pewnie jak zwykle u kolegi w innym wcieleniu 😉 .

 

Bo ze starych kolumn do nowych nie porównywałeś to już wiemy z innych wątków, he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, babatular napisał:

 

Chyba jednak Sly ma podobne zdanie jak ja - nie kupuje starych 40 letnich gratów - tylko nowe i to z najwyższej półki.

Przecież dopiero pisałeś jakie to 40 letnie CD jest wspaniale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Podałem przykład ze bez nowej technologi masteringu to przestarzale badziewie

Płyta CD, technologia CD - także cały czas ulega poprawie i  od 40 lat jest udoskonalana. Szczerze mówią to sam nie przypuszczałem że CD ma takie możliowści brzmieniowe. Nośnik stary - ale gdzie jest koniec jego możliwości - na razie nie widać.........

Teraz, .:Gerard:. napisał:

Przecież dopiero pisałeś jakie to 40 letnie CD jest wspaniale

Z powrotem do szkoły na naukę czytania- 20 letnie . Nie 40 letnie.

Tak,  20 letnie CD jest wspaniałe w stosunku do tych DACów z wysokim SINAD podłączonych do kompa lub jakiegoś Tidala.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Płyta CD, technologia CD - także cały czas ulega poprawie i  od 40 lat jest udoskonalana. Szczerze mówią to sam nie przypuszczałem że CD ma takie możliowści brzmieniowe. Nośnik stary - ale gdzie jest koniec jego możliwości - na razie nie widać.........

Ale na nowszych płytach są naniesione właśnie te "złe bardziej rozdzielcze pliki" w dodatku mają ograniczenie przy odtwarzaniu

6 minut temu, babatular napisał:

Z powrotem do szkoły na naukę czytania- 20 letnie . Nie 40 letnie.

Tak,  20 letnie CD jest wspaniałe w stosunku do tych DACów z wysokim SINAD podłączonych do kompa lub jakiegoś Tidala.. 

A to przepraszam, te 20 letnie są najlepsze

......, nie szukaj w zamuleniu barwy, to zła droga
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pmcomp napisał:

 

Acz niechętnie zgodzę się z Tobą w 100-u procentach 🙂 .

Uppps … tylko w pierwszej czesci dot. CD.

Co co drygiej to mamy kolosalny postep … ale cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Płyta CD ma 40 lat - a odtworzona na dobrym CD niszczy każdy plik odtworzony z komputera.

Co to znaczy „niszczy”?
 

54 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

tidal to dokładnie jakość standard CD a wiec katastrofa, klucha malo-rozdzielcza

Zdecydujcie się, chłopaki…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Mam CD Diana Krall

A jednak. Gratulacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Terrapin napisał:

A jednak. Gratulacje!

Raczej nie jednak, odkąd udało mi się "przypadkiem skonfigurować" tor stream-owy to prawie wcale nie slucham CD
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.