Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacje wzmacniaczy


rawracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Darodff napisał:

Zgadza się taniość i byle jakość... 

Tylko kustomowe sprzęty są coś warte... 

 

No sory ale taki finegold gra (filtruję) tak samo jak jamikon to uszy do badania 😁

nie ma inaczej "grających" kondensatorów, są tylko błędne porównania. Jak koś oddaje sprzęt do modów to nie ma możliwości bezpośredniego porównania brzmienia przed i po, wiedzy jak to zrobić też nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, haile napisał:

Jak koś oddaje sprzęt do modów to nie ma możliwości bezpośredniego porównania brzmienia przed i po, wiedzy jak to zrobić też nie

A jeśli jest przełącznik przełączający kondensatory i przełączanie odbywało się bez wiedzy słuchaczy a każdy z ponad 120 osób słuchających porównania był w stanie opisać różnicę to jest to poprawnie przeprowadzony test czy nie? Dodam, że próby były przeprowadzane w grupach po kilka osób w kilku systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Seyv napisał:

A jeśli jest przełącznik przełączający kondensatory i przełączanie odbywało się bez wiedzy słuchaczy a każdy z ponad 120 osób słuchających porównania był w stanie opisać różnicę to jest to poprawnie przeprowadzony test czy nie? Dodam, że próby były przeprowadzane w grupach po kilka osób w kilku systemach.

Seyv wiadomo o co chodzi... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darodff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rawracer napisał:

Synthesis 

W Cayin wygląda to tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Seyv napisał:

A jeśli jest przełącznik przełączający kondensatory i przełączanie odbywało się bez wiedzy słuchaczy a każdy z ponad 120 osób słuchających porównania był w stanie opisać różnicę to jest to poprawnie przeprowadzony test czy nie? Dodam, że próby były przeprowadzane w grupach po kilka osób w kilku systemach.

zapewne nie, "opisać różnicę" może i głuchy. Słuchający musi być w stanie wskazać który konkretnie gra w serii losowych przełączeń, czyli np. ślepy test ABX. Też w takich rzekomo potwierdzających różnice testach błędy są techniczne, np. niewyrównane poziomy sygnału, możliwość rozróżnienia po kliknięciach czy zachowaniu przełączającego itp.

Tu przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

test robiony przez ludzi znających się na rzeczy, a jednak nie uniknęli błędów i słuchaczowi prawie się udało :)

BTW, jeśli takiemu złotouchemu specowi od gramofonów nie udało się dosłyszeć wpięcia ADC/DAC w tor, to jakie są szanse na usłyszenie jednego konda w tym DACu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez haile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mdavis napisał:

W Cayin wygląda to tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo kulturalne P2P.

Generalnie, Cayin jest znany z jakości wykonania. Wielu recenzentów pisze o tym wprost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 minut temu, haile napisał:

Tu przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

test robiony przez ludzi znających się na rzeczy, a jednak nie uniknęli błędów i słuchaczowi prawie się udało 🙂

BTW, jeśli takiemu złotouchemu specowi od gramofonów nie udało się dosłyszeć wpięcia ADC/DAC w tor, to jakie są szanse na usłyszenie jednego konda w tym DACu?

Kiedyś robiłem taki test z kolumnami. Były dwa modele, każda na innych przetwornikach, jeden w OZ druga BR. Zaprosiłem 4 audiofili i żaden nie potrafił jasno wskazać, które kolumny teraz grają. Koniecznie muszę to opisać, będziesz miał podstawę by przekonywać, że pomiędzy kolumnami też nie ma żadnej różnicy i wszystkie grają tak samo. 

 

27 minut temu, haile napisał:

Słuchający musi być w stanie wskazać który konkretnie gra w serii losowych przełączeń, czyli np. ślepy test ABX.

A jeśli i ten warunek w przypadku kilku osób był spełniony to test jest poprawny czy tylko w przypadku kiedy wynik potwierdza Twoja teorię jest prawidłowy a w innym już nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Seyv napisał:

Kiedyś robiłem taki test z kolumnami. Były dwa modele, każda na innych przetwornikach, jeden w OZ druga BR. Zaprosiłem 4 audiofili i żaden nie potrafił jasno wskazać, które kolumny teraz grają. Koniecznie muszę to opisać, będziesz miał podstawę by przekonywać, że pomiędzy kolumnami też nie ma żadnej różnicy i wszystkie grają tak samo. 

 

A jeśli i ten warunek w przypadku kilku osób był spełniony to test jest poprawny czy tylko w przypadku kiedy wynik potwierdza Twoja teorię jest prawidłowy a w innym już nie?

taa, sprowadzenie do absurdu. Słyszalnych różnic pomiędzy głośnikami nikt nie neguje, są mierzalne, w zakresie zdolności ludzkiego słuchu

Jak chcesz coś wykazać to daj np. link jak ja do opisu całego przebiegu testu najlepiej poparty jakimiś nazwiskami ludzi z wiedzą i umiejętnościami w temacie, testów oczywiście, nie podmiany kondów. A tak jako argument podajesz coś co niby kiedyś gdzieś, jakoś tam nie wiadomo jak i przez kogo zostało zrobione i coś niby potwierdziło

Wyobraź sobie, że z testami ABX jest jak ze sprzętem audio, można je zaprojektować i wykonać dobrze, ale można też z błędami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez haile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
50 minut temu, haile napisał:

Jak chcesz coś wykazać

Ja to robię głównie dla siebie i osób którym coś modyfikuję czy doradzam. Lubię po prostu sprawdzić jaka zmiana i na ile jest zauważalna. Kondensatory , kable inne bzdety nie są tanie a ja nie lubię płacić za coś co nic poza samopoczuciem nie wnosi - mam inne sposoby na poprawę samopoczucia.

Nie planuje się doktoryzować z tego. Zapraszałem wprawdzie kilka razy ludzi z branży muzycznej, mających własne studia nagraniowe i ogólnie osłuchanych i wspólnie mogliśmy coś potestować ale nie będę tu wymienić ich z nazwiska bo i nie były to z nimi prawdziwe testy ABX (po prostu nie chciałem ich urazić gdyby z jakiegoś powodu nie udało im się "zgadnąć").

Trochę mnie to dziwi, że skoro duża część populacji w tym ludzi z branży audio czy muzycznej twierdzi, że takie rzeczy jak kondensatory robią różnicę pojawia się technik elektronik, który miał radmora, dwie unitry a teraz w końcu wymarzonego Technics'a (nie jest to osobista uwaga do Ciebie ale uogólnione do pewnej grupy ludzi) i twierdzi, że to jest bez znaczenia twierdząc, że gdzieś w Wielkopolsce czy gdzieś indziej raz czy dwa ktoś czegoś nie rozpoznał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mdavis napisał:

W Cayin wygląda to tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest klasyczny montaż taki jak 50 lat temu się robiło lampiaka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darodff napisał:

To jest klasyczny montaż taki jak 50 lat temu się robiło lampiaka. 

To dobrze czy źle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mdavis napisał:

To dobrze czy źle ?

Bardzo dobrze wzorowa robota tak składam sobie nadal monobloki i przy prostocie schematu jest osiągalna prostota całego układu i montażu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Seyv napisał:

Ja to robię głównie dla siebie i osób którym coś modyfikuję czy doradzam. Lubię po prostu sprawdzić jaka zmiana i na ile jest zauważalna. Kondensatory , kable inne bzdety nie są tanie a ja nie lubię płacić za coś co nic poza samopoczuciem nie wnosi - mam inne sposoby na poprawę samopoczucia.

Nie planuje się doktoryzować z tego. Zapraszałem wprawdzie kilka razy ludzi z branży muzycznej, mających własne studia nagraniowe i ogólnie osłuchanych i wspólnie mogliśmy coś potestować ale nie będę tu wymienić ich z nazwiska bo i nie były to z nimi prawdziwe testy ABX (po prostu nie chciałem ich urazić gdyby z jakiegoś powodu nie udało im się "zgadnąć").

Trochę mnie to dziwi, że skoro duża część populacji w tym ludzi z branży audio czy muzycznej twierdzi, że takie rzeczy jak kondensatory robią różnicę pojawia się technik elektronik, który miał radmora, dwie unitry a teraz w końcu wymarzonego Technics'a (nie jest to osobista uwaga do Ciebie ale uogólnione do pewnej grupy ludzi) i twierdzi, że to jest bez znaczenia twierdząc, że gdzieś w Wielkopolsce czy gdzieś indziej raz czy dwa ktoś czegoś nie rozpoznał.

proporcje są odwrotne niż Ci się wydaje, znikomy odsetek populacji "słyszy" takie rzeczy, i to tylko jeśli im się sugeruje że powinni. Zdecydowana większość macha na to ręką i ma obiektywną rację

Nie wszystkich da się obrazić sugerując, że mają tani sprzęt. Niektórzy po prostu mają wiedzę i umiejętności pozwalające im zweryfikować jakie zniekształcenia sygnału wnosi konkretny klocek i czy są one możliwe do usłyszenia. Nie trzeba im niczego droższego od tego co jest dźwiękowo idealne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, haile napisał:

proporcje są odwrotne niż Ci się wydaje, znikomy odsetek populacji "słyszy" takie rzeczy

Może ja tylko obracam się w takim środowisku - znam osobiście kilkadziesiąt osób(a może i więcej), które twierdzą, że słyszą takie rożne "nie grające" rzeczy a jeszcze więcej znam online (oczywiście są też wśród nich tacy co słyszą "wszystko" ale akurat ci są w mniejszości więc biorę na nich poprawkę). Osobiście miałem okazję gościć u siebie tylko 3 osoby, które twierdziły, że np. kable nie grają - po wizycie zdanie zmieniły i raczej nie po to by zrobić mi przyjemność, więc już nie przypominam sobie bym kogoś takiego znał (oczywiście jedni przykładają do tego większe znaczenie inni mniejsze lub nawet żadne). Zasadniczo dość dobrze się z tym wszystkim czuję bo nie odbiegam za bardzo od normy w której się obracam, potrafię sobie też coś pomierzyć i ocenić co gdzie i w jakim zakresie jest słyszalne przez co nie wywalam pieniędzy na darmo (choć trochę trzeba było wywalić by przekonać się czy np. takie gniazdko w ścianie robi różnicę).

29 minut temu, haile napisał:

Nie wszystkich da się obrazić sugerując, że mają tani sprzęt.

Ja też byłem w sytuacjach kiedy ani ja ani nikt inny nie słyszał wpływu kondensatorów a nawet kolumn (czego przykład podałem) ale dotyczyło to w większości taniego sprzętu (dwa może trzy razy miałem okazje testować coś na sprzęcie za kilkadziesiąt tysięcy więc już raczej nie tanim i różnice były zaskakująco nie duże i rzeczywiście pomijalne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Też miałem o to zapytać, bo chciałem sobie kupić gniazdo 230V Furutecha i w sumie nie wiem czy będzie zmiana. W teorii zmian być nie powinno, bo i dlaczego? Styk bolców wtyczki z blaszkami w gnieździe ma aż takie znaczenie?

Kolega mi kiedyś radził żeby raz do roku smarować bolce wtyczki gęsim smalcem, to będzie granie na poziomie. Smalec kupiłem, nasmarowałem i dolna średnica jakby tłustsza. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20230108_213442767~2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Literówka

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Seyv napisał:

Może ja tylko obracam się w takim środowisku - znam osobiście kilkadziesiąt osób(a może i więcej), które twierdzą, że słyszą takie rożne "nie grające" rzeczy a jeszcze więcej znam online (oczywiście są też wśród nich tacy co słyszą "wszystko" ale akurat ci są w mniejszości więc biorę na nich poprawkę). Osobiście miałem okazję gościć u siebie tylko 3 osoby, które twierdziły, że np. kable nie grają - po wizycie zdanie zmieniły i raczej nie po to by zrobić mi przyjemność, więc już nie przypominam sobie bym kogoś takiego znał (oczywiście jedni przykładają do tego większe znaczenie inni mniejsze lub nawet żadne). Zasadniczo dość dobrze się z tym wszystkim czuję bo nie odbiegam za bardzo od normy w której się obracam, potrafię sobie też coś pomierzyć i ocenić co gdzie i w jakim zakresie jest słyszalne przez co nie wywalam pieniędzy na darmo (choć trochę trzeba było wywalić by przekonać się czy np. takie gniazdko w ścianie robi różnicę).

Ja też byłem w sytuacjach kiedy ani ja ani nikt inny nie słyszał wpływu kondensatorów a nawet kolumn (czego przykład podałem) ale dotyczyło to w większości taniego sprzętu (dwa może trzy razy miałem okazje testować coś na sprzęcie za kilkadziesiąt tysięcy więc już raczej nie tanim i różnice były zaskakująco nie duże i rzeczywiście pomijalne).

Seyv nie tylko Ty w takim środowisku się obracasz 😉 znam sporo muzyków, melomanów, dźwiękowców z TV i radia potwierdzają to samo... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, kangure napisał:

i co miało różnice czy nie?

Ani ja ani pozostałe dwie osoby biorące udział w teście nie słyszały żadnej różnicy pomimo ogromnej chęci uzasadnienia jak na gniazdko sporego wydatku. Dodatkowo w montażu było słabe... Oczywiście była też sytuacja w której słyszałem inne gniazdo sieciowe ale nie wynikało to z jego audiofilskości a raczej braku dobrego styku i przykrego trzeszczenia jakie wydobywało się przy poruszeniu kablem sieciowym. Dobre gniazdo w ścianie też jest ważne.

3 minuty temu, kangie napisał:

bo chciałem sobie kupić gniazdo 230V Furutecha

Akurat gniazda 230V Furutech nie testowałem ale miałem wielokrotnie, różne wtyczki i przyznam, że wykonie bardzo dobre przyjemność zakładania i użytkowania duża. Choć pewnie dobre gniazdo sieciowe mniej audiofilskich marek też w 100% spełniło by swoje zadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kangie napisał:

Też miałem o to zapytać, bo chciałem sobie kupić gniazdo 230V Furutecha i w sumie nie wiem czy będzie zmiana. W teorii zmian być nie powinno, bo i dlaczego? Styk bolców wtyczki z blaszkami w gnieździe ma aż takie znaczenie?

Kolega mi kiedyś radził żeby raz do roku smarować bolce wtyczki gęsim smalcem, to będzie granie na poziomie. Smalec kupiłem, nasmarowałem i dolna średnica jakby tłustsza. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20230108_213442767~2.jpg

nigdy nie wiadomo kiedy audiofil żartuje :)

żaden test w którym ma się świadomość której opcji się akurat słucha nie jest miarodajny. Mózg oszukuje cały czas i może nas wkręcić nawet w gęsi smalec

Tutaj dowód. Wystarczy pomyśleć jedno z dwóch słów żeby je wyraźnie usłyszeć:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 minuty temu, haile napisał:

Mózg oszukuje cały czas i może nas wkręcić nawet w gęsi smalec

Ja żartowałem. Mój kolega też. A smalec do wsmarowania ze  spirytusem w bolące plecy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, kangie napisał:

A smalec do wsmarowania ze  spirytusem w bolące plecy.

Ale od środka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
1 minutę temu, Seyv napisał:

Ale od środka?

Można i tak.

Moja mama i babka od zawsze tak leczyły ból cz. lędźwiowej pleców. Kiedyś pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie róbcie oftopu i smieciowiska z tego tematu.

Zaczyna się znowu udowadnianie wyższości i przekonań .

Znowu przepychanki?

Macie inne tematy i jeden który założyłem o kablu zasilającym DIY i znowu to samo się zaczyna?

Jakieś smalce ??? WTF ?

Napiszę do moderatora o usunięcie postów .

Zastanów się kangie co piszesz i przeczytaj temat i pisz w temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rawracer napisał:

Proszę nie róbcie oftopu i smieciowiska z tego tematu.

Zaczyna się znowu udowadnianie wyższości i przekonań .

Znowu przepychanki?

Macie inne tematy i jeden który założyłem o kablu zasilającym DIY i znowu to samo się zaczyna?

Jakieś smalce ??? WTF ?

Napiszę do moderatora o usunięcie postów .

Zastanów się kangie co piszesz i przeczytaj temat i pisz w temacie 

Tak samo upraszam moderatora o ogarnięcie tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Trochę zapomniałem o wątku z racji czasu i sytuacji życiowych ,ale mam chwilę ,więc się przypomnę .

Wzmacniacz w pełni przebudowany ,łącznie z osłoną lamp ,gdyż inny ich układ nie pozwalał na modernizację oryginalnej osłony .

Układ zbudowany według projektu Miliard 5-10

Płytki od Onyx1944

Z oryginału został wykorzystany chasis ,terminale głośnikowe,oraz trafa głośnikowe .

Kawał serducha włożył @Darodff w ten projekt za co jestem wdzięczny.

Pierwsza wersja była na drabince od Audena ,ale została jednak regulacja wymieniona na Khozmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-20230304-133655.jpg

IMG-20221105-182320.jpg

IMG-20240310-201316.jpg

 

IMG-20240310-201324.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie ,to bije na głowę chińczyka .

Co do działania,lepsza separacja i klarowność.

Ogólnie ,to Khozmo ma stałą impedancję a Auden'owa zmienna .

Egzemplarz który trafił do mnie akurat też był felerny ,bo już nie pamiętam między którymi krokami,ale się gubiła rezystancja by później znów się załączać jak trzeba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2024 o 12:41, rawracer napisał:

Khozmo ma stałą impedancję a Auden'owa zmienna .

Jest raczej odwrotnie, choć nie wiem, który typ masz od Khozmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wkleje fragment opisu:

Auden-

" Impedancja wejściowa jest zmienna, ok. 20kOhm na większości użytecznej do regulacji skali (raptownie spada i wzrasta na krańcach skali do 1,5M). "

Khozmo-

Akurat nie mam już wiadomości ,ale pisałem z Arkiem i udzielił informacji,że w jego tłumiku 64kroki jest impedancja stała .64kroki co 1db

Bodajże 4 oporności do wyboru ma .już nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.