Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana chip-a w dac-u Audio Note 3.1 x


Staszor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze na Hi-Endzie bo liczę że ktoś kiedyś ten temat przerabiał. Mam upgreadowanego Audio Nota DAC3 do DAC3.1X - jest wyposażony w chip AD1865N. Chcę trochę stuningować to urządzenie gdyż wyczuwam w nim duży potencjał. Zastanawiam się co można zrobić, żeby jak najwięcej z niego wycisnąć. Dysponuje budżetem na ten cel od 2000 do max.4000. Czy jest sens wymiany chip-a z AD1865N na wyższy model AD1865J-K lub N-K? Sprawę kondensatorów na pewno załatwie, chodzi mi głównie o to czy zamiana chipów jest plug and play? Czy macie jakieś inne sugestie co warto zrobić tym DAC-u? Jest to wersja na black gatach, a lampy zamontowałem Philips Miniwat SQ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

ja mam model DAC4 ale na kosci PCM63. Wstawialem tam AD1704 ale mi dzwiek podobal sie mnie wiec wrocilem do 63-ki. Wymienilem za to kosc receivera i teraz urzadzenie przyjmuje mi sygnaly do 24/192. U ciebie nie ma takiego problemu. Moim zdaniem wymiana kosci na taka o lepszej specyfikacji jesli wniesie to nieduzo. Wymiana konsensatorow wyjsciowych wniesie najwiecej ale musialbys robic proby co jest i czasochlonne i drogie. Jakies V-Capy, Duelundy, Jenseny, Jupitery. Najwiecej wniesie wymiana lamp na inne ale tam jest chyba 5687 wiec zbyt duzego pola manewru nie ma. Na szczescie te lampy nie sa drogie. Mozesz pomyslec nad wymiana transformatorow sprzegajacych ale na jakies stare z lat 50-ych najlepiej z rynku japonskiego. Gdybam bo tego nie robilem.

Ja w swojej 4-e zostawilem wszystkie kondy w spokoju, oczywiscie Black Gate’y i wyjsciowe chyba Jenseny. Natomiast mialem duze pole manewru w lampach, u mnie siedza E88CC. Wstawilem koncowo Brimary, ktorych dzwiek najbardziej mi podpasowal.

DACki AN to dopracowane brzmieniowo konstrukcje, szczegolnie w wysokich specyfikacjach. Uzytkownicy najczesciej wymieniaja kondensatory wyjsciowe i zongluja lampami.

BTW to sa DACki gdzie sie siada i calkowicie zatapia w sluchaniu muzyki, a nie dzieli wlos na czworo.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Staszor napisał:

Czy jest sens wymiany chip-a z AD1865N na wyższy model AD1865J-K lub N-K?

 

 

W sensie na inną jego wersję ??? WG DTRki od tego czipa nie było czegoś takiego jak piszesz:

 

khv6Ubp.png

 

Więc jak masz N w DIPie to na N-J możesz go zamienić, ewentualnie bawić się z jakąś przejściówką z SOIC. Czy ma to sens ??? Nie wiem, trzeba by spróbować, ale coś czuję że niewielki. 

 

Mają to na DigiKeyu i sama kość kosztuje tylko 26 dolców więc w sumie można by spróbować, ale niestety MOQ jest 12sztuk, więc będziesz musiał wyłożyć kasę i resztę próbować sprzedać na jakimś ibeju czy allegro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tymi od chinoli po 30 - 50 dolców za sztukę to bym oczywiście uważał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 00:51, Staszor napisał:

Pisze na Hi-Endzie bo liczę że ktoś kiedyś ten temat przerabiał. Mam upgreadowanego Audio Nota DAC3 do DAC3.1X - jest wyposażony w chip AD1865N. Chcę trochę stuningować to urządzenie gdyż wyczuwam w nim duży potencjał. Zastanawiam się co można zrobić, żeby jak najwięcej z niego wycisnąć. Dysponuje budżetem na ten cel od 2000 do max.4000. Czy jest sens wymiany chip-a z AD1865N na wyższy model AD1865J-K lub N-K? Sprawę kondensatorów na pewno załatwie, chodzi mi głównie o to czy zamiana chipów jest plug and play? Czy macie jakieś inne sugestie co warto zrobić tym DAC-u? Jest to wersja na black gatach, a lampy zamontowałem Philips Miniwat SQ. 

Nic nie zmieniaj w tym DAC'u. Wymiana kości na taką z wyższej selekcji fabrycznej  nie musi poprawić brzmienia. Układy AD1865N były produkowane dość długo, w różnych fabrykach. Potrafią się różnić brzmieniowo nawet takie o identycznych oznaczeniach. Dużo kostek z gradacji K dostępnych na rynku to chińskie przemalowanki z najgorszego sortu.  Wymiana kości nie wymaga przeróbek, czy to będzie zwykłe 1865N czy 1865N-K. Pinout jest taki sam. Wymagania co do zasilania i elementów wokół kości też takie same.  Jeśli masz pewne źródło kostek, możesz spróbować.

Tak jak napisał pmcomp pole do kombinacji to bardziej wymiana kondensatorów wyjściowych i żonglerka lampami. Te philips SQ to chyba e88cc? Tutaj jest do wyboru, do koloru. A jeśli tak jak pmcomp napisał 5687 (chociaż wątpię) to zawsze można spróbować e182cc lub 7044 (pinout identyczny i elektrycznie bardzo podobnie, choć nieco większe wzmocnienie) 

Odradzam głębszą ingerencję w to urządzenie, bo to dobrze zestrojony DAC.  Można więcej popsuć niż poprawić. 

Jak chcesz sobie pogrzebać i czegoś nowego doświadczyć to lepiej wydać te 4kzł na części do projektu 100% DIY. Może się okazać że wyjdzie całkiem sprytne urządzenie. Może i lepsze od tego AN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Nic nie zmieniaj w tym DAC'u. Wymiana kości na taką z wyższej selekcji fabrycznej  nie musi poprawić brzmienia. Układy AD1865N były produkowane dość długo, w różnych fabrykach. Potrafią się różnić brzmieniowo nawet takie o identycznych oznaczeniach. Dużo kostek z gradacji K dostępnych na rynku to chińskie przemalowanki z najgorszego sortu.  Wymiana kości nie wymaga przeróbek, czy to będzie zwykłe 1865N czy 1865N-K. Pinout jest taki sam. Wymagania co do zasilania i elementów wokół kości też takie same.  Jeśli masz pewne źródło kostek, możesz spróbować.

Tak jak napisał pmcomp pole do kombinacji to bardziej wymiana kondensatorów wyjściowych i żonglerka lampami. Te philips SQ to chyba e88cc? Tutaj jest do wyboru, do koloru. A jeśli tak jak pmcomp napisał 5687 (chociaż wątpię) to zawsze można spróbować e182cc lub 7044 (pinout identyczny i elektrycznie bardzo podobnie, choć nieco większe wzmocnienie) 

Odradzam głębszą ingerencję w to urządzenie, bo to dobrze zestrojony DAC.  Można więcej popsuć niż poprawić. 

Jak chcesz sobie pogrzebać i czegoś nowego doświadczyć to lepiej wydać te 4kzł na części do projektu 100% DIY. Może się okazać że wyjdzie całkiem sprytne urządzenie. Może i lepsze od tego AN. 

Tak potwierdzam lampy to E88CC. Z modyfikacji na ten moment zleciłem rozbudowanie zasilania z jednego do trzech niezależnych, na osobnych transformatorach. Wymianę kondensatorów sygnałowych na Audio Note Copper, istotnych rezystorów na tantalowe i wymianę gniazd. Sprawdzimy tez stan pozostałych elektrolitów i wrazie potrzeby będziemy wymieniali te nie trzymające parametrów. Ciekawe jaki efekt przyniosą takie zabiegi…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zmiana kondów wyjściowych na Duelundy (ewentualnie bocznikowanie tego co jest JDM-ami). Po jakimś czasie zmiana lamp na TFK - ale to na próbę bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lampy E88CC to polecam albo Brimary (tylko oryginaly a nie podroby) i Siemensy CCa, najlepiej te starsze z lat 60-ych ew. z przelomu 60/70.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Staszor napisał:

Tak potwierdzam lampy to E88CC. Z modyfikacji na ten moment zleciłem rozbudowanie zasilania z jednego do trzech niezależnych, na osobnych transformatorach. Wymianę kondensatorów sygnałowych na Audio Note Copper, istotnych rezystorów na tantalowe i wymianę gniazd. Sprawdzimy tez stan pozostałych elektrolitów i wrazie potrzeby będziemy wymieniali te nie trzymające parametrów. Ciekawe jaki efekt przyniosą takie zabiegi…

Jeśli zmieniasz w nim zasilacze, to opcją działającą na "+" jest zasilenie części analogowej zasilaczem opartym o prostownik lampowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, audiograde napisał:

tylko zmiana kondów wyjściowych na Duelundy (ewentualnie bocznikowanie tego co jest JDM-ami). Po jakimś czasie zmiana lamp na TFK - ale to na próbę bardziej.

Myślisz ze Duelund-y dadzą słyszalne lepsze rezultaty od Audio notow copper? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam lepszych - a trochę jest przereklamowanych 🙂

przejrzyj rynek, opinie, humble homemade itp

oczywiście jeżeli zależy ci na poznawaniu nagrań a nie graniu "jak ktoś lubi" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś sporo dobrego słyszałem o wymianie odbiornika SPDIF. Ten oryginalny ma sporawy jitter. Myślę, że na ebay można znaleźć moduły do podmianki. Wpisz nazwę tego modelu który masz z dopiskiem replacement :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 00:51, Staszor napisał:

Pisze na Hi-Endzie bo liczę że ktoś kiedyś ten temat przerabiał. Mam upgreadowanego Audio Nota DAC3 do DAC3.1X - jest wyposażony w chip AD1865N. Chcę trochę stuningować to urządzenie gdyż wyczuwam w nim duży potencjał. Zastanawiam się co można zrobić, żeby jak najwięcej z niego wycisnąć. Dysponuje budżetem na ten cel od 2000 do max.4000. Czy jest sens wymiany chip-a z AD1865N na wyższy model AD1865J-K lub N-K? Sprawę kondensatorów na pewno załatwie, chodzi mi głównie o to czy zamiana chipów jest plug and play? Czy macie jakieś inne sugestie co warto zrobić tym DAC-u? Jest to wersja na black gatach, a lampy zamontowałem Philips Miniwat SQ. 

jesli masz dokladnie takie.to nie musisz ich na żadne TFK zmieniac.to sa wybitne brzmieniowo lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

jesli masz dokladnie takie.to nie musisz ich na żadne TFK zmieniac.to sa wybitne brzmieniowo lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moje wyglądają +/- w ten sposób:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Staszor napisał:

moje wyglądają +/- w ten sposób:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

To są bardzo dobre lampy. Zabawa z lampami polega najczęściej na tym, że każde brzmiąc ciut inaczej. Musisz podpasować w swoje gusta. Podobnie jak z kondensatorami to droga i czasochłonna zabawa.

6 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

Jeśli zmieniasz w nim zasilacze, to opcją działającą na "+" jest zasilenie części analogowej zasilaczem opartym o prostownik lampowy. 

Ja myśle, że to jest podstawa. Myślałem, że masz w 3-e zasilacz lampowy. Od wymiany na zasilanie lampowe bym zaczął. Uprzedzam, że odpowiedni Black Gate kosztuje fortunę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla poglądu zdjęcie jak to wyglada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Black gaty

6277CA96-DAF4-479A-B0B2-CBBF4D92CACA.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

Ja myśle, że to jest podstawa. Myślałem, że masz w 3-e zasilacz lampowy. Od wymiany na zasilanie lampowe bym zaczął. Uprzedzam, że odpowiedni Black Gate kosztuje fortunę.

Serwisant który będzie upgrade wykonywał, chciał wykonać osobne zasilanie na 3 transformatorach ale bez lampy. Podobno lampa w zasilaniu, ma swoje wady i zalety. Trudno mi się odnieść, gdyż nie mam zaplecza wiedzy w elektronice.

Ciekaw ile lat mają te black gaty? DAC 3 to chyba konstrukcja z lat 90 tych. Upgrade do 3.1x był wykonany pewnie w 2000+ . Tak czy inaczej, mają one ze 20+ lat. Zobaczymy w jakim są jest stanie, jak je wylutujemy i zmierzymy. Czy polecacie jakąś rosądną tańsza alternatywa dla tych black gatów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

to nie jest tanie hobby.

ja bym zostawil ten dac tak jak jest.

''grzebalca'' trudniej sprzedac.

Przed chwilą przeszło przez mój system kilka dac-ów, nowych, starych, tanich, droższych, aż dotarłem do tego Audio Nota.  Jest coś w tym urządzeniu, co od samego początku mi się spodobało i przypadło do gustu. Wydaje mi się że to taki przyjemny dla ucha DAC, że jak się nie da go sprzedać to z chęcią zostawię, nawet do słuchania radia w salonie. Mam tylko nadzieje, że nic nie spaprze tym upgreadem. Z drugiej strony, dobre zasilanie i kondensatory to podstawa, nie powinny nic popsuć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Staszor napisał:

Serwisant który będzie upgrade wykonywał, chciał wykonać osobne zasilanie na 3 transformatorach ale bez lampy. Podobno lampa w zasilaniu, ma swoje wady i zalety. Trudno mi się odnieść, gdyż nie mam zaplecza wiedzy w elektronice.

Ciekaw ile lat mają te black gaty? DAC 3 to chyba konstrukcja z lat 90 tych. Upgrade do 3.1x był wykonany pewnie w 2000+ . Tak czy inaczej, mają one ze 20+ lat. Zobaczymy w jakim są jest stanie, jak je wylutujemy i zmierzymy. Czy polecacie jakąś rosądną tańsza alternatywa dla tych black gatów?

Nie ma dla nich alternatywy. Zostawić w spokoju, nie ruszac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Staszor napisał:

Przed chwilą przeszło przez mój system kilka dac-ów, nowych, starych, tanich, droższych, aż dotarłem do tego Audio Nota.  Jest coś w tym urządzeniu, co od samego początku mi się spodobało i przypadło do gustu. Wydaje mi się że to taki przyjemny dla ucha DAC, że jak się nie da go sprzedać to z chęcią zostawię, nawet do słuchania radia w salonie. Mam tylko nadzieje, że nic nie spaprze tym upgreadem. Z drugiej strony, dobre zasilanie i kondensatory to podstawa, nie powinny nic popsuć...

Moje zdanie jest takie, że tym upgradem jednak spaprzesz.  Przeróbki miały by sens jedynie wtedy, gdybyś robił je sam i każdą zmianę oceniał na bieżąco. Po odsłuchaniu decydowałbym czy wracać do punktu wyjścia, czy iść dalej. Faktem jest, że zasilanie to podstawa, i w tym DAC'u, szczególnie jak się patrzy na zasilacz części cyfrowej, wydaje się on marny. Ale pewnie jest w zupełności wystarczający. Zmiana zasilania części cyfrowej wymaga wylutowania wielu elementów znajdujących się na płytce cyfrowej, bo jeśli myślisz o dołożeniu czegoś tylko w zamian tej małej płytki z prostownikiem i filtracją, to pewnie nic specjalnie się nie zmieni, bo zrobisz po prostu lepszą prestabilizację. Może to wnieść  do dźwięku niewiele, natomiast głębsza ingerencja będzie trudna do odwrócenia, tym samym trudno będzie porównać do "punktu wyjściowego". Ja nie mam oporów do ulepszania i budowy urządzeń po swojemu, ale uważam że w AN wiedzieli co robą, a ty kupiłeś tego DAC'a bo jego brzmienie Ci się podoba. Po co to psuć? A na pewno zepsujesz to co zaplanował konstruktor tego urządzenia. Sztywniejsze zasilania może i obiektywnie rzecz oceniając powodują, że urządzenia lepiej się mierzą i może grają bardziej neutralnie, ale gubią gdzieś muzykalność.  Trzeba naprawdę mieć sporo doświadczenia, osłuchania i naprawdę wiedzieć co się chce osiągnąć, żeby takie ingerencje miały sens.

Tak więc polecam zabawę z częścią analogową poprzez wymianę kondensatorów wyjściowych i przekonstruowanie zasilacza anodowego na taki z prostownikiem lampowym np EZ80, 6X4 lub 6X5 i  dławikiem. Będzie to wymagało zmiany tansformatora zasilającego na taki z podwójnym/symetrycznym napięciem wtórnym.

Tak jak wcześniej było 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pmcomp napisał:

Nie ma dla nich alternatywy. Zostawić w spokoju, nie ruszac.

Nawet jeśli ich pomiary wyjdą kiepsko? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Staszor napisał:

Nawet jeśli ich pomiary wyjdą kiepsko? 

Raczej nie wyjdą. One tam nie miały od czego wyschnąć. "Stare" kondy elektrolityczne miały parametry rzędu +/- 10%. Ja bym nie ruszał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

 

Tak więc polecam zabawę z częścią analogową poprzez wymianę kondensatorów wyjściowych i przekonstruowanie zasilacza anodowego na taki z prostownikiem lampowym np EZ80, 6X4 lub 6X5 i  dławikiem. Będzie to wymagało zmiany tansformatora zasilającego na taki z podwójnym/symetrycznym napięciem wtórnym.

Tak jak wcześniej było 

Odnosząc się do tego co napisales, to tym urządzeniu nie było wcześniej zasilacza lampowego. Rozbudowa zwykłego zasilacza na taki sam krzemowy o większej ilości transformatorów wydaje się wnieść mniejsze zmiany i mniejsza ingerencje w urządzenie niż wykonanie zasilania na prostowniku lampowym o którym wspominasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Staszor napisał:

Odnosząc się do tego co napisales, to tym urządzeniu nie było wcześniej zasilacza lampowego. Rozbudowa zwykłego zasilacza na taki sam krzemowy o większej ilości transformatorów wydaje się wnieść mniejsze zmiany i mniejsza ingerencje w urządzenie niż wykonanie zasilania na prostowniku lampowym o którym wspominasz. 

Rozbudowa zasilacza półprzewodnikowego nie ma większego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Staszor napisał:

Odnosząc się do tego co napisales, to tym urządzeniu nie było wcześniej zasilacza lampowego. Rozbudowa zwykłego zasilacza na taki sam krzemowy o większej ilości transformatorów wydaje się wnieść mniejsze zmiany i mniejsza ingerencje w urządzenie niż wykonanie zasilania na prostowniku lampowym o którym wspominasz. 

Wiem że nie było lampowego (To ostatnie zdanie weszło do wpisu przypadkiem i nie zdążyłem edytować), ale należy go zrobić. Tak jak napisałem, trzeba zamówić sobie transformator pod lampowy prostownik jakiś kondensator o małej pojemności do wstawienia po lampie, dławik, a dalej na PCB analogu trzeba usunąć krzemowy mostek , czy diody prostownicze i może te duże kondensatory elektrolityczne (może wystarczy jeden). Inne modyfikacje zasilania sekcji analogowej nie maja sensu. Co tam można zmienić wstawiając inne transformatory przy zachowaniu odyginalnego układu zasilacza to nie wiem. Rozdzielenia napięć żarzenia i anodowego nic nie wniesie. Może oddzielenie napięć dla części cyfrowej ma tutaj więcej sensu i jakieś ultra precyzyjne zasilacze jako prestabilizacja, potem zamiast stabilizatorów scalonych na płytce cyfrowej wstawić jakieś precyzyjne układy dyskretne, cos w stylu oferowanych przez np. Muzgaudio. Ale to wszystko nie wiadomo co z tego ostatecznie wyjdzie. Nie koniecznie będzie lepiej. Na pewno da się wydać na to 4kzł lub dowolną kwotę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Staszor said:

Myślisz ze Duelund-y dadzą słyszalne lepsze rezultaty od Audio notow copper? 

dla mnie lepsze są Audio note Copper papier w oleju ( NIE mylar )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, 2A3_fan napisał:

dla mnie lepsze są Audio note Copper papier w oleju ( NIE mylar )

To może doprecyzowując kondensatory na wyjściu powinny być: folia miedziana, papier w oleju (Cu PIO).

Z jeszcze w miarę normalnie kosztujących polecam posłuchać to: 

jensen_copper_foil_copper_350.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo to:

jupiter-copper-paper-wax-350.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Obu słuchałem, Jenseny bardzo często stosuję w moich klockach.

 

Bardzo drogo to to:

vcap_cutf_350_0.jpg

 

Ja u siebie nie słuchałem, podobno baaardzo długo sie wygrzewają, ludzie na zachodzie stosują w Audio Note.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

No i masz jeszcze Duelunda. Duelundy z powodzeniem stosuje w zwrotnicach bo mają tańszą wersję na 100V.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2022 o 12:44, 2A3_fan napisał:

dla mnie lepsze są Audio note Copper papier w oleju ( NIE mylar )

a jak graja te nowe copper in foil - czyli zdaje sie Mylar wzgledem starych PIO ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, julius-6 said:

a jak graja te nowe copper in foil - czyli zdaje sie Mylar wzgledem starych PIO ?

Tak dokłądnie już nie pamiętam, ale na pewno w stych starych jest więcej muzyki w muzyce. Stare są chyba miminalnie wolniejsze, ale cieplejsze, pełniejsze bardziej melodyjne. Bardzo je lubię.

 

Mają wadę - używane w obudowach gdzie jest wysoka temperatura - padają. Widziałem już kilka urządzeń gdzie trzeba było je wymieniać. Dlatego zalecam używać ich tylko w urządzeniach gdzie jest temp pokojowa, ewentualnie temp jest stała (nie ma nagrzewania i ochładzania)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.