Skocz do zawartości
IGNORED

Kate Bush i brak japońskich wydań SHM, K2HD, UHQCD, MQA


RadekNiemir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, broniasz napisał:

zapraszają na koncert i podają kod do zakupu dwóch biletów .Sami wicie rozumicie, że czasami lepiej żyć w nieświadomosci.

To byłeś w końcu, czy nie byłeś? 🙃

Rozumiem, nie byłeś i do tego "ze swiadomością" - fakt to traumatyczne przeżycie. 

Ktoś  skorzystał z tych 2 biletów?

Może to były te dwa, których dla mnie zabrakło...😪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem.Opisałem tę historię w wątku o Kasi i pamiętam, że dostałem lekki opieprz bo nie byłem świadomy,tego, że mogę je komuś odstąpić.Tak ,że ten tego,jeszcze raz sory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2022 o 14:42, iro III napisał:

mityczne "japończyki".

Również tak uważam.

Od lat przytulam Kasiunię na starych (pierwszych) kompaktach i winylach i krzywdy nijakiej nie czuję.

Tak gadacie i gadacie, że sobie zaraz włączę Jej najlepszą płytę i zgodnie z zaleceniami na poligrafii - ostro zapodam.

Sąsiadka znowu poleci do merostwa na skargę. 

 

Choć ona podobno lata nawet wówczas, gdy mnie w chałupie nie ma 😃.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2022 o 15:01, iro III napisał:

Ktoś był w Londynie w październiku 2014?        (to już 8 lat?!!!)

W październiku to był już ostatni jeden czy dwa koncerty.

Ja byłem 27 i 29 sierpnia. Co tu dużo gadać, koncert mojego życia. Wydarzenie magiczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, krzysiek napisał:

W październiku to był już ostatni jeden czy dwa koncerty.

Dziękuję za poprawkę.

Poczatek był już 26 VIII a większość spektakli we wrześniu...co nie oznacza, że nie mogłem pytać wyłacznie o październikowe 🙂

(a, taki żarcik, osobnika, który przez całe lata marzył o takiej okazji a jak "już" po 34 latach zdarzyło się, nie zdążył "zawiązać sznurowadeł")

7 godzin temu, krzysiek napisał:

Ja byłem 27 i 29 sierpnia.

Aha, juz wiem kto mi sprzatnął bilety sprzed nosa.

Dwa razy?! A a o innych wtedy nie pomyślałeś...😪😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iro III napisał:

Dwa razy?! A a o innych wtedy nie pomyślałeś...😪😉

Raz udało się w przedsprzedaży, raz w normalnej sprzedaży. Dodam, że później była możliwość zakupu biletów na poszczególne daty, gdyż wracały one czasami do puli i na grupach na FB ludzie dawali sobie cynk, kiedy były oficjalnie dostępne online.  Jeden z naszych forumowiczów zakupił bilety w ten sposób 🙂     Ponadto, na miejscu była też możliwość zakupu biletu w kasie biletowej, na kilkanaście minut przed koncertem, ze zwrotów od VIPów. Było to zwykle ok. 10-20 biletów, za to absolutnie najlepsze miejsca z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzysiek napisał:

Raz udało się w przedsprzedaży, raz w normalnej sprzedaży. Dodam, że później była możliwość zakupu biletów na poszczególne daty, gdyż wracały one czasami do puli i na grupach na FB ludzie dawali sobie cynk, kiedy były oficjalnie dostępne online.  Jeden z naszych forumowiczów zakupił bilety w ten sposób 🙂     Ponadto, na miejscu była też możliwość zakupu biletu w kasie biletowej, na kilkanaście minut przed koncertem, ze zwrotów od VIPów. Było to zwykle ok. 10-20 biletów, za to absolutnie najlepsze miejsca z przodu.

Dzieki, o tym wszystkim od jakiegoś czasu wiem. 

W moim przypadku kluczowymi słowami są "grupy na FB"

Nigdy nie byłem kompatybilny z FB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

W moim przypadku kluczowymi słowami są "grupy na FB"

Nigdy nie byłem kompatybilny z FB.

Niestety świat pędzi do przodu i z różnych względów warto tam być. Możesz sobie założyć profil bez swojego nazwiska i korzystać z FB tylko na potrzeby grup. W przypadku niektórych moich hobby, tradycyjne fora już wymarły i miłośnicy lub fani danego tematu spotykają się wyłącznie na FB... Ja właśnie gdzieś w okolicach koncertu Kate zainteresowałem się tym tematem, w przypadku koncertów jest to świetna sprawa, bo na stronach wydarzenia na FB możesz często sprzedać/kupić bilet na dany koncert. Jeśli chodzi o rezydencję Kate, na FB były grupy fanowskie, dobrze zorganizowane, spotykaliśmy się regularnie w pubie na Hammersmith, wśród tych wszystkich zakręconych jak ja ludzi czułem się jak w innym, magicznym świecie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym jeszcze poprosić o pomoc osoby, które dysponują również nieoficjalnymi nagraniami KB.

Otóż z jakiej płyty pochodzi poniższy utwór, nawet dający się z przyjemnością słuchać, którego nie ma na żadnym oficjalnym albumie Kaśki?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy powyższe nagranie jest dokładnie z tej pirackiej płyty z HEATHCLIFF (okładka w załączniku) czy z jakowejś innej?:

 

s-l1600.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2022 o 15:31, RadekNiemir napisał:

aż wierzyć mi się nie chce, że tak stare wydanie nigdy nie było odtwarzane

To jest jak najbardziej możliwe.

Znałem gościa (zmarł w zeszłym roku), który - słuchając wyłącznie winyli - równocześnie kupował płyty CD. Te same tytuły.

Zdejmował folię, otwierał puzderko 😃, delikatnie wyjmował płytkę, naklejał na tacce z zębiskami swoją wizytówkę z nazwiskiem, adresem i numerem telefonu, wkładał płytę z powrotem i pieczołowicie umieszczał na półce*, nigdy - NIGDY jej nie słuchając. Choć miał odtwarzacz - klękajcie narody.

Remontowałem mu apartament. Gdy robiliśmy z chłopakami zabezpieczenie mieszkania i zobaczyłem kolekcję - szczęka mi opadła.

Gdy Jaśnie Pan się zorientował, że ja również "od Abby do ZZ Top z jazzem i klasyką" - po skończonej pracy podarował mi dobrą setkę płyt, "bo miał zdublowane".

Kto bogatemu zabroni?😃

 

* "na półce" jest mocno niedokładnym określeniem; to były dziesiątki metrów w - po latach tak mogę określić - najbardziej erogennym miejscu świata 🤪😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutiubie pojawiły się obszerne fragmenty tych ostatnich koncertów w dość słabej jakości,ale dla tych ,ktòrych Kròlowa potraktowała nieco / tu wpiszcie co chcecie/nie publikując oficjalnego DVD, najlepiej z premierą w kinach,no to perełeczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, broniasz napisał:

Na jutiubie pojawiły się obszerne fragmenty tych ostatnich koncertów w dość słabej jakości,ale dla tych ,ktòrych Kròlowa potraktowała nieco / tu wpiszcie co chcecie/nie publikując oficjalnego DVD, najlepiej z premierą w kinach,no to perełeczka.

Wiadomo, że koncerty były filmowane...a że u Niej cykl wydawniczy zawsze wydłużony, to spodziewam się że już za 2-3 lata dostaniemy to.

Ostatnia płyta studyjna - już za chwilę minie 11 lat ...a ja kiedyś 4 lata miedzy płytami uważałem za nieznośną wieczność.

Spokojnie, jedziemy w trybie stand by.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 15:46, iro III napisał:

a ja kiedyś 4 lata miedzy płytami uważałem za nieznośną wieczność.

Ba...kiedyś 2 lata przerwy to była rzadkość. Floydzi tak nagrywali. Zazwyczaj płyty wydawało się w każdym roku, a nawet dwie w roku i to były perełki, które wytrzymały do dziś próbę czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2022 o 22:57, RadekNiemir napisał:

Duet z młodym Atkinsonem genialny

Kate Bush w duetach prezentuje się zacnie. Don't Give Up znany jest wszystkim ale to oczywiście nie jedyne jej nagranie u boku innego artysty. Słyszymy ją w utworze You Roy'a Harpera - wystąpiła w nagraniu w ramach rewanżu za gościnny wystep Roy'a Harpera na jej utworze Breathing. Od tego czasu stali się dobrymi przyjaciółmi. Na trzeciej płycie Petera Gabriela słyszymy Kate Bush w I Don't Remember, No Self Control i przede wszystkim w Games Without Frontiers. Steve Lillywhite wspomina, że zapalili skręta i nagrali utwór w pół godziny 😉 
Na płycie Answers To Nothing mamy świetny duet z Midge'em Urem - utwór Sister And Brother. Bardzo lubię ten kawałek, jest pełen emocji i po prostu słychać chemię pomiędzy wykonawcami. 
Natomiast w utworze The Seer z płyty pod tym samym tytułem (zespół Big Country) jej występ uważam za słaby i to bardzo - jakiś taki nijaki ten kawałek i pisany chyba na siłę.
W 1990 ponownie zaśpiewała u boku Roy'a Harpera w utworze Once, niby wszystko OK, ale You bardziej mnie porusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.