Skocz do zawartości
IGNORED

A-S1100 jako koncowka mocy


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za ok. 2tys. zl  mozna kupic uzywane,  swietne pre Primare p30, wtedy przekonasz sie, ile jest warta koncowka w S1100😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Za ok. 2tys. zl  mozna kupic uzywane,  swietne pre Primare p30, wtedy przekonasz sie, ile jest warta koncowka w S1100😉

Jaka sygnatura brzmienia tego P30? Mialem kiedys integre i30. Ma to cos wspolnego z jej brzmieniem?

Podlaczalem po AS1100 amplituner kina domowego Marantz jako pre i roznice slychac w porownaniu do tego z Yamahy ale lepszym brzmieniem to ja bym tego nie nazwal.

30 minut temu, Cezary_58669 napisał:

wtedy przekonasz sie, ile jest warta koncowka w S1100😉

Zeby sie nie okazalo ze nic 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje ML Motion 60XT to  w dużym zakresie mają spadki impedancji do nawet 2,5 Ohm. Niewydajny wzmacniacz będzie właśnie brzmiał z nimi mało żywiołowo. Potrzebujesz do nich petardy a nie AS1100 żeby je złapać za mordę. I żadne pre tego nie zmieni. Sprzedaj yamahe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Airmike napisał:

twoje ML Motion 60XT to  w dużym zakresie mają spadki impedancji do nawet 2,5 Ohm. Niewydajny wzmacniacz będzie właśnie brzmiał z nimi mało żywiołowo. Potrzebujesz do nich petardy a nie AS1100 żeby je złapać za mordę. I żadne pre tego nie zmieni. Sprzedaj yamahe.

Te kolumny graly i mnie juz z Vincentami 236mk i 237mk, Cayin a88t, Yaqin 300c, April Stello ai500, Roksan K3 i Caspian M2, Pathos Logos i ta Yamaha.

Nie moge powiedziec ze ktorys z tych wzmacniaczy zamulal lub sobie z nimi nie radzil i nie o to tutaj chodzi. Ja chce podlaczyc jakis pre do kocowki zeby lekko zmodyfikowac brzmienie i miec dwie rozne opcje na dwa rozne gatunki muzyczne. Muzyki klasycznej moge sluchac z Yamahy a jazzu czy bluesa z pre lampowego. Mam drugi wzmacniacz Stello ai500 ktory do jazzu pasuje swietnie, ale nie chce mi sie za kazdym razem przepinac kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, BlueDot napisał:

Jaka sygnatura brzmienia tego P30? Mialem kiedys integre i30. Ma to cos wspolnego z jej brzmieniem?

Primare to przejrzystosc, szybkosc, przestrzen, dokladnosc, im lepsze zrodlo tym wiecej pre i dobra koncowka pokaze. P30 to w zasadzie starszy juz procesor kd, ale po bypassie moze zagrac rowniez swietnie w stereo. Dedykowany do stereo jest pre 30, mlodszy i znakomity sprzecior, do tego koncowka np. a32 i wiecej nie trzeba do szczescia. Mamy naturalne, uniwersalne i wyrafinowane brzmienie🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz petardy w rodzaju Audire Forte do takich kolumn. a wówczas poszukiwanie pre lampowego ma sens ( lampą możesz bardzo ładnie dopasować brzmienie do gatunku muzy lub znaleźć złoty kompromis "do wszystkiego". Moim zdaniem  trzymanie się Twojej Yamahy nie ma sensu. Przedmówca ma racje że im wyższa yamaha tym dźwięk lepszy ale za cenę np. as3000 można mieć naprawdę niezły cały system. Dobre pre lampowe: przykłady Klimo Merlin, najepsze Melos-y, Doge 8..wszystkie wymagają obsady najlepszymi lampami na jakie cie stać czesto to jest drugie tyle za same lampy co za pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i poważne pre kosztuje i znajomy ze sporym doświadczeniem powiedział mi że dobry przedwzmacniacz to minimum 4-5k żeby to jakoś grało i w tym przedziale polecał Sonic Frontiers SFL 1 to takie entry lvl w dobrych przedwzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem Wam ze nie zalezy mi na budowanou jednego ale drogiego systemu bo juz kiedys tak zrobilem i niestety nie bylem z tego zadowolony bo o ile w jednym gatunku muzycznym byl mistrzem to na innych sie wykladal. Dlatego ze wzgledu na roznorodnosc gatunkow muzycznych jestem skazany na conajmniej dwa roznie grajace zestawy. Stad pomysl z pre.

Do muzyki klasyczne Yamaha mi wystarcza w zupelnosci, dlatego jeszcze tutaj stoi, ale do jazzu chce troche zmodyfikowac brzmienie i pomyslalem ze pre lampowe da mi to o co mi biega.

Szukalem as1100 po portalach aukcyjnych w celu ustalenia ceny wywolawczej i nie znalazlem ani jednej.

O so chosi 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajny wzmak i szkoda sprzedawać i tak sobie myślę że może lepiej drugi zestaw głośników do jazzu itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle szukasz.

na hifishark masz >1700 ofert w kategorii "sold"

ceny od sasa do lasa od 500 do 1500Eur...wywoławcze..

na ebayu ostatnie zakonczone w licytacji 515-600Eur..no ale to z kolei loteria.

Mysle żę za ładny stan optyczny/techniczny z papierami/kartonem może weźmiesz od fanboya 700-800eur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfff

w życiu bym jej nie sprzedał za tyle

jej wartość oscyluje w granicach 5tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem że system gra CI klasyke a jazzu nie chce. to chyba coś z tą klasyką musi być jednak nie tak

wzmaka łatwiej zmienić niż kolumny

szukanie pre do TEJ yamahy jako końcówki jest IMO bez sensu

posiadanie dwoch i wiecej systemów jest fajne o ile ma się miejsce na to....2 systemy to 2 x jazda w dopieszczanie całości...chyba zę zamierzasz przepinać.....OSTATECZNA końcówka załatwia sprawę uniwersalności. dźwiek ukształtujesz źródłem i pre (jeśli lampowe to także lampami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Airmike napisał:

źle szukasz.

na hifishark masz >1700 ofert w kategorii "sold"

ceny od sasa do lasa od 500 do 1500Eur...wywoławcze..

na ebayu ostatnie zakonczone w licytacji 515-600Eur..no ale to z kolei loteria.

Mysle żę za ładny stan optyczny/techniczny z papierami/kartonem może weźmiesz od fanboya 700-800eur

Patrzylem na hifishark i jest tylko jedna za ponad 1000e. Moja jest jak nowa, zero sladow uzytkowania, papiery, pudlo i jestem pierwszym wlascicielem.

Za 800e nie oddam, nie ma szans. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tal napisał:

 lepiej drugi zestaw głośników do jazzu itp.

Rozwazam taka opcje i mysle ze efekt moze byc lepszy niz z innym pre, tylko koszty tez beda lepsze. Masz jakis pomysl na ZG do jazzu z ta Yamaha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za 800euro to jakiś żart za 5,5tys z pocałowaniem w rękę by poszła to deficytowy wzmak na rynku.

Trzymaj ją bo jest fajna i posiadanie dwóch systemów wcale nie musi oznaczać katorgi. Sam posiadam 3 zestawy głośnikowe i zależnie od nastroju podłączam kolumny i słucham z przyjemnością i nic mi się nie nudzi.

Do tej Yamahy i jazzu szukałbym czegoś z Xaviana, Spendora lub może Dynaudio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tal napisał:

Dokładnie za 800euro to jakiś żart za 5,5tys z pocałowaniem w rękę by poszła to deficytowy wzmak na rynku.

Trzymaj ją bo jest fajna i posiadanie dwóch systemów wcale nie musi oznaczać katorgi. Sam posiadam 3 zestawy głośnikowe i zależnie od nastroju podłączam kolumny i słucham z przyjemnością i nic mi się nie nudzi.

Do tej Yamahy i jazzu szukałbym czegoś z Xaviana, Spendora lub może Dynaudio

Yamahy raczej nie sprzedam bo duzo bym musial dolozyc zeby kupic wzmacniacz na podobnym poziomie, z reszta ona mi nie przeszkadza a do muzyki klasycznej jest wrecz rewelacyjna.

Wlasnie o Spendorach myslalem. Podczas zakupu Pathosa sprzedawca podlaczyl mi A2 i jazz zagralo to przepieknie. Druga sprawa to ze nie spodziewalem sie takiego "poteznego" brzmienia po tych maluchach.

Dynaudio nigdy nie sluchalem, zadnego modelu, ale moze najwyzszy czas.

 

34 minuty temu, Airmike napisał:

nie do mnie żale..ja i pincet nie dam 🙂

wystaw za 5-kę i zobaczysz jak "szybko" pójdzie

Sopko, zadnych zali 🙂

Narazie chyba nie bede sprzedawal. Predzej Stello pojdzie pod mlotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, twoje decyzje. Trochę za bardzo zwracasz uwagę na to ile stracisz a nie ile zyskasz. Za 5,5k na wtórnym z całusem na rękawiczce są do wzięcia wzmacniacze ( końcówki) deklasujące Yamkę, więc nic nie zyskujesz zostawiając ją sobie jako końcówkę mocy - poza spokojem ducha że nie sprzedałeś "ze stratą" - o tym to warto myśleć ale jak się kupuje, bo na audio jest prawie zawsze strata na odsprzedaży, a szczególnie urządzeń kupionych jako nowe. Nie podzielam rady kolegi wyżej odnośnie połączenia z Dynaudio, one lubią b.dużo prądu. Niemniej powodzenia w osiągnięciu celu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał polskich niszowych pre na lampach. Ostatnio koledzy zachwyceni byli TAudio, czy jakiś tak.
Pre potrafi dać na prawdę bardzo dużo i to może być ciekawe rozwiązanie z Yamaha.

Sopko, zadnych zali
Narazie chyba nie bede sprzedawal. Predzej Stello pojdzie pod mlotek.
To koniecznie też weź pod uwagę Harbeth, Graham.
Te mniejsze Harbeth podobno grają gen8alnie i dużym dziękiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciek36 napisał:

Ja bym poszukał polskich niszowych pre na lampach. Ostatnio koledzy zachwyceni byli TAudio, czy jakiś tak.
Pre potrafi dać na prawdę bardzo dużo i to może być ciekawe rozwiązanie z Yamaha.

To koniecznie też weź pod uwagę Harbeth, Graham.
Te mniejsze Harbeth podobno grają gen8alnie i dużym dziękiem

Masz na mysli trzydziestki?

13 minut temu, EmilioE napisał:

Yamaha jest do dupy! Miałem zestaw S1000, to wiem! Naprawdę, lepiej iść w inny sprzęt.

A na czym grasz teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlueDot napisał:

😕

No sorki, to z dobrego serca. Technicznie super, ale emocji tu nie uświadczymy. Naprawdę można lepiej i wcale nie musi być drożej. Yamaha jest dobra do fortepianu, naprawdę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A na czym grasz teraz?
30 słuchałem, więc też, ale nawet p3 są podobno wow, ale tego nie słuchałem.
Swego czasu taki spendor 1/2 classic zrobil na mnie wrażenie. Dużo większe niż model D7 tej marki, który wydał się nijaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EmilioE napisał:

To posłuchaj 300B, to oszalejesz. Naprawdę, to robi różnicę!

Sluchalem 300b i dla mnie to taka as1100 tylko wykastrowana z dobrego basu. Zbyt gladko i delikatnie, nie moje granie. Gdybym mial isc w lampe to el34. KT88 tez mi nie podeszlo.

Nie wyobrazam sobie sluchac rocka na 300b.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj świetną końcówkę mocy UNICO DM Unisona. Hybryda, zbalansowana, na wejściu dwie lampki ECC82.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam mam taką, jest moc, kontrola basu, świetna barwa, świetnie reaguje na zmianę lampek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.