Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość dźwięku serwisów VOD


::ART::
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, konradskala napisał:

Łapie się także na "świetne" 4K z bitratem 10-15 Mb/s

W pełni się zgadzam💪
 

Ale ja np wole BD bo tańsze i czasami widać różnice na plus względem 4K które jest ciemniejsze i wyblakłe… 

Suma sumarum jest grono ludzi którzy maja wypasione TV za krocie a ślinią się na streaming bo tani i ma większa zasobność filmowa od razu po kupnie abonamentu że jakość schodzi później na dalsze plany… albo w ogóle na nią nie zwracają uwagi no bo jak? Przecież mam TV za 20 tys zł to obraz jest żyleta!!! Tylko taki człek nigdy nie widział obrazu żyleta no bo z czego? Z tych kiepskich jakościowo VOD? Bu ha ha😆😆😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, długi89 said:

Tylko taki człek nigdy nie widział obrazu żyleta no bo z czego?

No jak to z czego? Z filmow demonstracyjnych w markecie😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni bawię się QD-OLED Sony. Fajna jest ta aplikacja Bravia Core... Filmy lecą w 70 Mb/s, sprawdzałem na routerze. Jakość super. To się nazywa VOD z prawdziwego zdarzenia.

Na razie zasoby niewielkie, bo to nowość w tych telewizorach, ale poczekajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, brewka87 napisał:

No jak to z czego? Z filmow demonstracyjnych w markecie😉 

Racja😅

14 minut temu, konradskala napisał:

Od kilku dni bawię się QD-OLED Sony. Fajna jest ta aplikacja Bravia Core... Filmy lecą w 70 Mb/s, sprawdzałem na routerze. Jakość super. To się nazywa VOD z prawdziwego zdarzenia.

Na razie zasoby niewielkie, bo to nowość w tych telewizorach, ale poczekajmy.

Słyszałem o tym ale że ja mam Projektor to TV mnie nie interesuje… do VOD korzystam z Apple TV4K 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, długi89 napisał:

Słyszałem o tym ale że ja mam Projektor to TV mnie nie interesuje… do VOD korzystam z Apple TV4K

Ledwo się pojawiło, a w sieci już widzę "sposoby" jak to wgrać na urządzenie z Androidem i oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem do sklepu MM z nadzieją, że może wyhaczę jakiś film na BR w promocyjnej cenie. A tu porażka, totalnie nic, tylko kilka płyt DVD. Streaming zaczyna zabierać nam jakość dźwięku i obrazu. 

Słabe jest to, że jeśli całkowicie zrezygnują z płyt, to nawet nie będziemy mogli porównać jakości BR vs Stream. Producenci audio powinni się bronić bo wkrótce w sklepach będą same soundbary. Padnie gałąź dźwięku wielokanałowego, a technologia jest już tak rozwinięta, że powinni sprzedawać tanie bezprzewodowe zestawy 5.1, podłączane do TV, aby podtrzymać ten rynek.

Do tej pory wszystko fajnie się rozwijało, ale ktoś wpadł na głupi pomysł, że Dolby Atmos może zagrać z soundbara. Tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciśnijmy jakoś Netflixa czy HBO, żeby wydawali chociaż swoje największe hity na krążkach. W tej chwili to ze streamingów mało co wychodzi potem na nośnikach... słabe to jest. Od dawna czekam np. na "Ślepnąć od świateł" - jakość w streamingu jest bardzo marna, a na wydanie blu-ray chyba się nie doczekamy. Dobrze, że chociaż "Czarnobyl" wydali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, DrWredman napisał:

Ostatnio wpadłem do sklepu MM z nadzieją, że może wyhaczę jakiś film na BR w promocyjnej cenie. A tu porażka, totalnie nic, tylko kilka płyt DVD. Streaming zaczyna zabierać nam jakość dźwięku i obrazu. 

Szukaj za granica! Np w Czechach. Owszem nie wszystko maja po polsku no bo jak ale i tak jest lepiej niż u nas!   Za to w Niemczech kupisz praktycznie każdy film, który nie wyszedł z pod rąk netflixa gdzie maja zastrzeżenia itp. ale będzie to bez PL nl bo z jakiej racji! Niemcy rozwijają swój rynek za to Polska się pogrąża twierdząc że jest biedna itd. Nie będę wnikał w szczegóły ale jedno tylko napisze JESTEŚMY SAMI SOBIE TEGO WINNI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 19:55, konradskala napisał:

Od kilku dni bawię się QD-OLED Sony. Fajna jest ta aplikacja Bravia Core... Filmy lecą w 70 Mb/s, sprawdzałem na routerze. Jakość super. To się nazywa VOD z prawdziwego zdarzenia.

Na razie zasoby niewielkie, bo to nowość w tych telewizorach, ale poczekajmy.

No ta Bravia Core wygląda na niezły ogień. Jest gdzieś jakaś listę filmów dostępnych bo coś nie mogę się dokopać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gimza napisał:

No ta Bravia Core wygląda na niezły ogień. Jest gdzieś jakaś listę filmów dostępnych bo coś nie mogę się dokopać?

Tam nie ma super nowości, skupili się na jakości, opis jest tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tej chwili priorytetem jest jakoś obrazu, przestawiając na Pure Stream naprawdę żyleta. Są też małe minusy (jak na nowość z czystym sumieniem do wybaczenia) - chyba jeszcze nie ma dźwięku w full jakości Master i Dolby Vision.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 23:58, długi89 napisał:

Niemcy rozwijają swój rynek za to Polska się pogrąża twierdząc że jest biedna itd. Nie będę wnikał w szczegóły ale jedno tylko napisze JESTEŚMY SAMI SOBIE TEGO WINNI!!!

Masz tu sporo racji. U nas niestety nadal rządzi DVD, a i tak streamingi królują, bo komu by się chciało jakieś filmy kupować.

Z Polskich wydań mam zaledwie kilka tytułów (bo nic nie ma!), reszta angielskie, niemieckie, francuskie itd. Na szczęście są serwisy z napisami, więc nie ma z tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, długi89 napisał:

Ale po co kupować skoro miesięcznie można wydać powiedzmy 100 zł i mieć dostęp do wszystkich nowości na wyciągnięcie ręki dzięki VOD…

Na platformach jest dużo filmów, seriali czy bajek i faktycznie dla szerokiej rzeszy telewidzów jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Obsłuży to każdy współczesny TV, komputer, tablet czy smartfon. I do tego stosunkowo tanio.

Ale istotne są jeszcze inne sprawy:

Po pierwsze jakość jednak sporo słabsza od tego co jest płycie -zarówno obraz jak i dźwięk nie ma startu do filmów wydanych Bluray 4K UHD, o koncertach nie wspominając. Zdaję sobie sprawę, że dla większości odpalenie Netflixa na telewizorze za 3 koła i tanim soundbarem spowoduje opad szczeny, ale ja mam nieco inne zdanie.

Po drugie repertuar dostępnych pozycji jest zmienny. Filmy które obejrzysz dziś czy jutro za pół roku mogą zniknąć z menu. Poza tym nie wszystko co wyszło na płycie jest w streamingu. I na odwrót chyba też. Do tego dochodzi konieczność posiadania przyzwoitego łącza internetowego. W miastach to nie problem, a poza miastem?

Ponadto jest osobna grupa ludzi, którzy chcą mieć filmy pod ręką lub zbierają fajne, Box-owe wydania np. trylogia Władca Pierścieni, Ojciec Chrzestny, Gwiezdne Wojny na kilkunastu płytach itd. I mają (ale wcale niekoniecznie) dobry sprzęt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

W moje ręce wpadła ostatnio płyta Cloverfield 10 Lane. Ścieżka Dolby Atmos, nie mam Atmosa w związku z tym została odtworzona jako 7.1 TrueHD. Zadałem sobie trochę trudu porównując z wersją Netflix-śmiem twierdzić, że w przypadku bardzo starannie przygotowanej ścieżki dźwiękowej Netflix wypada bardzo blado. Jeszcze bardziej niż normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Myślę że i tak jesteś bardzo tolerancyjny 🙂 netflix ma bardzo zduszoną dynamikę, zwykłe DD z DVD jest o niebo lepsze. 

Z obrazem tez loteria, seriale 2017 rok a to koło 1080p nie stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.