Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show 2022 - Hi-end crème de la crème


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Sylwek uszy Cię nie piekły?

Mam firewall na „pieczenie”… :-)))

A co do tych dużych tub, to opisujesz prawidłowo wynik konstrukcji. Duże drivery basowe muszą być cięte zbyt wysoko, by zejść się z kompresyjną tubą. Wtedy grają też niższą średnicą, co ma swoje konsekwencje. Jest ta niska średnica mięsista…ok…ale ten sam driver, w tym samym czasie, musi też grać midbas i subbas, a membrana nie jest w stanie wyginać się inaczej w tym samym czasie dla różnych zakresów. Dlatego zwykle wtedy nie ma niskiego zejścia mimo, że mamy duże drivery, nie różnicuje faktur ani dynamiki w zakresach w których gra i generuje duże zniekształcenia, szczególnie dotkliwe, gdy zmuszamy takie drivery do większych wychyłów, czyli głośnego grania. Zgadza się? Akurat tych nie słuchałem ale opisujesz objawy typowe dla sytuacji, którą opisałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

Dlatego zwykle wtedy nie ma niskiego zejścia

tego to nigdzie nie bylo w naszym rozumieniu 🙂

6 minut temu, sly30 napisał:

Zgadza się? Akurat tych nie słuchałem ale opisujesz objawy typowe dla sytuacji, którą opisałem. 

możliwe ale dziś nastawilem się głównie na odsłuchy bez konstruktorskiej analizy

bez względu na cięcia zejścia i zniekształcenia ogolny obraz muzyczny dziś się dla mnie liczył

w głównym wątku będę dalej pisał ale wiele achów nie będzie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ok 8 osób od których mam Feedback, jak grały te wielkie tuby, to 1 mówi, że fajnie, ale sam na codzień słucha z tub, 7 osób twierdzi, że jazgot aż łeb pęka i uciekali z tego pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sly30 napisał:

Na ok 8 osób od których mam Feedback, jak grały te wielkie tuby, to 1 mówi, że fajnie, ale sam na codzień słucha z tub, 7 osób twierdzi, że jazgot aż łeb pęka i uciekali z tego pokoju. 

powiem tak Accordo essence to to nie są 🙂

ale jak na tuby graly nieźle i lepiej od Avantgarde Acoustic w Sobieskim

aktywny bas znow gral sobie a tuby sobie

to masz już porównanie

zresztą to są moje subiektywne oceny i trudno nic na to nie poradzę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Monitor Audio seria II bardzo chwalona, a III nie miałem okazji nawet słuchać 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, slawek.xm napisał:

Byłem dziś sluchalem 1,5 godziny pmcomp się myli , że to granie ever and ever ale rzeczywiście nie bylo źle a w pewnych aspektach nawet lepiej od Wilsonów z Apexem

 

czego mi brakowalo to zróżnicowania dynamicznego

 

pmcomp sie nie myli tylko lubi coś innego niz lubisz ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blumenhofery mnie zdmuchnęły z planszy. Rozmach, przestrzeń, bas mam wrażenie że "oddychał". Może ktoś zna utwór który był prezentowany: męski wokal po którym wchodził chór orientalny?

Muszę sprawdzić w domu gdzie jestem, hi hi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adi777 napisał:

Słuchał ktoś Everestów?

Jestem fanem JBL, mam JBL ale ... to to to była jedna wielka porażka. Jeszcze nigdy Everesty nie zabrzmiały dobrze na Audio Show. Moje przypuszczenie: "nowe ML" nadaja się na smietnik 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tymek napisał:

Może ktoś zna utwór który był prezentowany: męski wokal po którym wchodził chór orientalny?

możliwe ze to ten kawałek 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

mam JBL ale ... to to to była jedna wielka porażka

fakt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, slawek.xm napisał:

fakt

tak cytujesz, ze nie wiem co masz na mysli.

Czy moje JBL to wielka porazka, czy JBL to wogóle wielka porazka, czy Everesty na AVS2022 to wielka porazka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2022 o 22:42, Adi777 napisał:

Słuchał ktoś Everestów?

Po prostu Everest. Absolutny szczyt. Dźwięk lifelike, kapitalna tonalność, neutralność. Bogate i dokładne brzmienie. Kapitalna prawdziwa tonalność, neutralność i dźwięk lifelike. Nie do podrobienia.

Project Everest DD67000 z monoblokami Mark Levinson ML-50 to blisko 1 mln PLN. Kapitalny system głośnikowy. Świetne monobloki. Jak stworzone przy Everestach i dla Everestów. Na 50 lecie 100 par monofonicznych wzmacniaczy mocy ML-50. Premiera w czwartym kwartale 2022 r. Najlepsi klienci większą połowę (spośród wszystkich 100 par) już zabrali/zamówili do swoich Everestów.

 

Gioia XXL mają gorszy cały zakres średnio i wysokotonowy. Gorszy i chudszy detal, tonalność, i całe brzmienie chudsze, do tego ciemniejsze trochę szare. Bas porównywalny, ale inny projekt z innymi wymaganiami.

 

Everest z ML-50 bogate brzmienie. Tak amerykańsko zdecydowanie bardziej w kierunku Wilson Audio Chronosonic XVX z The Gryphon Ampex, aniżeli Blumenhofer Gioia XXL z Ypsilon.

 

Detal bardziej prawdziwy lepszy z Everest DD67000, aniżeli z Chronosonic XVX i do tego też lepszy bas z Everest. Everest w połączeniu z ML-50 bogaty gesty/ciepły i zarazem detaliczny, z kapitalną tonalnością i brzmieniem lifelike. Wilson Audio Chronosonic XVX z The Gryphon Ampex, takie trochę za bardzo dark. Pierwszy grający Gryphon i to z Chronosonic XVX z niższym średniakiem na QuadraMag.

 

Ogólnie wszystkie z tych trzech się podobały. I jeszcze (w jakimś stopniu) kilka innych referencyjnych podobnie dużych systemów głośnikowych. Np. największe Focal Grande Utopia Evo nie są złe z Naim Audio Statement, tyle że to paczki bardziej takie techniczno-syntetycznie grające, bas na potęgę, średnica chłodna, i góra chudsza i jaśniejsza. Czy np. Raidho TD6 Black z Classe Audio, także bardziej techniczno-syntetycznie. Ogólnie paczki nie są złe, ale wstęgowy tweeter to jak do monitorków, a nie do dużych podłogówek, gdyż wstędze brakuje mocy, wyrazistości, kontroli, swobody, dynamiki. Takie to wstążki są bardziej pod brzdąkanie a nie męskie granie.

 

Przejście z pierwszych trzech dużych ww. systemów głośnikowych na mniejsze podłogówki B&W D4 800 series, to jak na wychudzone monitorki coś tam brzdąkające na górce. A także jak na Dan D'agostino z WA Alex II, to jak na uśrednione monitorki brzdąkające coś tam na średniczce, albo pod sam wokal.

 

Z mocno dużych paczek nie podobają się Marten Coltrane Momento 2. Extremalnie wygłodzone stonowane i mocno nudnawe. Niemieckie ceramiczki, sztuczne diamenciki. Takie granie na sen; jak do snu.

 

Ogólnie było Grubo (jak nigdy wcześniej), tak jak pan Adam M. @Elberoth zapowiadał, że ''impreza wraca na pełnym'' wygarze. I tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovereign napisał:

Gioia XXL mają gorszy cały zakres średnio i wysokotonowy

tak

Godzinę temu, Sovereign napisał:

Bas porównywalny, ale inny projekt z innymi wymaganiami.

niestety blumenhofery górowały nad everestami basem pod każdym względem

szczególnie kontroli ale też gęstości grania i spójności z resztą pasma

 

1 godzinę temu, Sovereign napisał:

Detal bardziej prawdziwy lepszy z Everest DD67000, aniżeli z Chronosonic XVX i do tego też lepszy bas z Everest.

jesteś fanem JBL i nie jesteś obiektywny

Wilsony z Apexem nie miały żadnej konkurencji na wystawie

naprawdę obiektywnie to Everesty z całym systemem były dwie klasy z tyłu szczególnie dyskwalifikowal je dudniący ciągnący się bas , to byla prawdziwa kompromitacja

a M. Levison od Gryphona powinien uczyć się trzymać za pysk kolumny

ale i tak Mephisto to konstrukcja lepsza od Apexa

warto ją kupić nawet s/h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na show w Monachium, Everesty zagrały fatalnie i właśnie szczególnie na basie. Bas był bułowaty, rozlazły, bez szybkości, bez faktur, bez życia. Ale nie pamietam czym były napędzane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kazdy, kto traktuje audio powaznie, juz dawno pojal, ze glownym elementem decydujacym o jakosci i kontroli basu jest akustyka pomieszczenia.
Wiec dopoki porownania takich systemow jak Wilson, Blumenhof, JBL, Gryphon, Levinson, Apex (i jakichkolwiek innych systemow na tym topowym poziomie) nie sa dokonywane w tych samych warunkach w tym samym pomieszczeniu, wszelkie wypowiedzi na temat braku kontroli basu, dudnieniu i przeciaganiu, rozlazlosci albo kto od kogo moze sie czego nauczyc, sa bez sensu
Co na takich Audioshowach porownujecie, to nie sa brzmienia systemow Audio. Co porownujecie to brzmienia calosciowych systemow Audio lacznie z Akustyka Pomieszczenia i Miejscem Ustawienia/Siedzenia.

Czy te wszystkie porownywane systemy Audio staly w tym samym poieszczeniu (hotelowym)?

Porownujecie z

To jest dobre dla „Kowalskiego“, ale nie dla Audio-eksperta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, sly30 napisał:

Kilka lat temu na show w Monachium, Everesty zagrały fatalnie i właśnie szczególnie na basie. Bas był bułowaty, rozlazły, bez szybkości, bez faktur, bez życia. Ale nie pamietam czym były napędzane. 

podobnie było w sobotę w Warszawie

15 godzin temu, pmcomp napisał:

tak cytujesz, ze nie wiem co masz na mysli.

Czy moje JBL to wielka porazka, czy JBL to wogóle wielka porazka, czy Everesty na AVS2022 to wielka porazka?

wybierz sobie jedną opcję 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:

Mysle ze kazdy, kto traktuje audio powaznie, juz dawno pojal, ze glownym elementem decydujacym o jakosci i kontroli basu jest akustyka pomieszczenia.
Wiec dopoki porownania takich systemow jak Wilson, Blumenhof, JBL, Gryphon, Levinson, Apex (i jakichkolwiek innych systemow na tym topowym poziomie) nie sa dokonywane w tych samych warunkach w tym samym pomieszczeniu, wszelkie wypowiedzi na temat braku kontroli basu, dudnieniu i przeciaganiu, rozlazlosci albo kto od kogo moze sie czego nauczyc, sa bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Co na takich Audioshowach porownujecie, to nie sa brzmienia systemow Audio. Co porownujecie to brzmienia calosciowych systemow Audio lacznie z Akustyka Pomieszczenia i Miejscem Ustawienia/Siedzenia.

Czy te wszystkie porownywane systemy Audio staly w tym samym poieszczeniu (hotelowym)?

Porownujecie emoji520.png z emoji530.png

To jest dobre dla „Kowalskiego“, ale nie dla Audio-eksperta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy mieli jednakowe szanse .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy mieli jednakowe szanse .

To jest bez sensu. Co ma piernik do wiatraka?
Porownujesz szanse czy systemy? To nie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

Wszyscy mieli jednakowe szanse .

ale nie wszyscy hanlduja systemami do audiofilskiego brzdąkania w 20-paru metrach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doleje oliwy do ognia haha  - co mi sie rzucilo w oczy (uszy), to fakt, ze wiele systemow brzmialo zbyt oczywiscie vs. uzyta technologia. Jak graly wstegi, to dalo sie to od razu wylapac (sygnatura wstegi), jak graly tuby - to tez przyslowiowo 'darly jape' (nawet moj ulubiony JBL sie nie obronil w malej klitce, mowa o everestach, bylo live - ale zbyt oczywiscie i monochromatycznie, ciut za sucho i dudniaco (mysle ze znowu kwestia nowego MLa i pokoju). A jak graly klasyczne przetworniki (nawet wspomniane topowe Wilsony), to tez brakowalo "live" wrazenia jakie daja glosniki kompresyjne z tubami. Tak ze masz babo placek 🙂  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xajas napisał:

Mysle ze kazdy, kto traktuje audio powaznie, juz dawno pojal, ze glownym elementem decydujacym o jakosci i kontroli basu jest akustyka pomieszczenia.
Wiec dopoki porownania takich systemow jak Wilson, Blumenhof, JBL, Gryphon, Levinson, Apex (i jakichkolwiek innych systemow na tym topowym poziomie) nie sa dokonywane w tych samych warunkach w tym samym pomieszczeniu, wszelkie wypowiedzi na temat braku kontroli basu, dudnieniu i przeciaganiu, rozlazlosci albo kto od kogo moze sie czego nauczyc, sa bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Co na takich Audioshowach porownujecie, to nie sa brzmienia systemow Audio. Co porownujecie to brzmienia calosciowych systemow Audio lacznie z Akustyka Pomieszczenia i Miejscem Ustawienia/Siedzenia.

Czy te wszystkie porownywane systemy Audio staly w tym samym poieszczeniu (hotelowym)?

Porownujecie emoji520.png z emoji530.png

To jest dobre dla „Kowalskiego“, ale nie dla Audio-eksperta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po prostu nic dodać nic ująć. 

Blumenhofer  świetnie 🙂 

Nie ocenia się lbez porównania. 

Wilson niestety bas bas bas .

Oczywiście subiektywne wrażenia na tym aktualnie granym materiale?  Bez możliwości posłuchania obu systemów? Choć razem w podobnych warunkach. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, slawek.xm napisał:
16 godzin temu, Sovereign napisał:

Gioia XXL mają gorszy cały zakres średnio i wysokotonowy

tak

16 godzin temu, Sovereign napisał:

Bas porównywalny, ale inny projekt z innymi wymaganiami.

niestety blumenhofery górowały nad everestami basem pod każdym względem

szczególnie kontroli ale też gęstości grania i spójności z resztą pasma

16 godzin temu, Sovereign napisał:

Detal bardziej prawdziwy lepszy z Everest DD67000, aniżeli z Chronosonic XVX i do tego też lepszy bas z Everest.

jesteś fanem JBL i nie jesteś obiektywny

Wilsony z Apexem nie miały żadnej konkurencji na wystawie

naprawdę obiektywnie to Everesty z całym systemem były dwie klasy z tyłu szczególnie dyskwalifikowal je dudniący ciągnący się bas , to byla prawdziwa kompromitacja

a M. Levison od Gryphona powinien uczyć się trzymać za pysk kolumny

ale i tak Mephisto to konstrukcja lepsza od Apexa

warto ją kupić nawet s/h

Gdy zżera cię zazdrość o lepszy system głośnikowy, robisz się nieobiektywny i piszesz, że coś tam niedomaga w basie. Jesteś fanem Wilson Audio i SS. Chronosonic XVX z Apexem grały co najwyżej inaczej. Idź pan z takim livem.

Czym te i największe Wilsony, byś napędzał by uzyskać lepszy live niż z Gryphonem. Chyba musiałbyś im podpiąć coś szalenie żywego, wyrazistego i otwartego. Może jakieś najbardziej dziarskie wielkie monobloki na 6550/KT. Ale czy kosztem jakichś aspektów, nie straciłbyś więcej.

Everesty można i w Bi-Amp mode. Dla zakresu średnio-wysokotonowego i ultra-wysokotonowego monobloki Mark Levinson ML-50, a dla wooferów (na LF1 i LF2) monobloki Mark Levinson No 53 Reference. 

Dla Ciebie

Dla PiterAsa

I dla Mnie

:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sovereign napisał:

Gdy zżera cię zazdrość o lepszy system głośnikowy, robisz się nieobiektywny i piszesz, że coś tam niedomaga w basie. Jesteś fanem Wilson Audio i SS. Chronosonic XVX z Apexem grały co najwyżej inaczej. Idź pan z takim livem.

Czym te i największe Wilsony, byś napędzał by uzyskać lepszy live niż z Gryphonem. Chyba musiałbyś im podpiąć coś szalenie żywego, wyrazistego i otwartego. Może jakieś najbardziej dziarskie wielkie monobloki na 6550/KT. Ale czy kosztem jakichś aspektów, nie straciłbyś więcej.

Everesty można i w Bi-Amp mode. Dla zakresu średnio-wysokotonowego i ultra-wysokotonowego monobloki Mark Levinson ML-50, a dla wooferów (na LF1 i LF2) monobloki Mark Levinson No 53 Reference. 

Dla Ciebie

Dla PiterAsa

I dla Mnie

:-)))

ten ostatni filmik Ci się udał 🙂

nie mam nic do Ciebie i Twoich zachwytów JBL

fajnie , że masz swoją pasję , naprawdę

kazdy z nas ma swój gust i nie ma się oco spierać

niech lączy nas muza bez względu na czym odtwarzana

ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 20:31, pmcomp napisał:

PS. takiego dźwięku jeszcze nigdzie i nigdy nie słyszałem.

Tak BARDZO dobry dzwiek! Chociaz jest to system nastawiony na pierwszy efekt. Ciekawe co byloby po tygodniu grania, nie dowiem sie, wiec moge tylko pomarudzic szukajac jakichs wad na sile. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stasiop napisał:

Tak BARDZO dobry dzwiek! Chociaz jest to system nastawiony na pierwszy efekt. Ciekawe co byloby po tygodniu grania, nie dowiem sie, wiec moge tylko pomarudzic szukajac jakichs wad na sile. 

Dlatego w swoim pomieszczeniu odsłuchowym mam dwa systemy, co ciekawe oba czterodrożne. Jeden oparty na JBL4343 (15" papier na basie, 10" papier na średnicy, driver kompresyjny i szczelinówka na wysokie, podział: 300/1250/9000Hz, bas reflex) i drugi na Telefunken TL-800 (10" papier na bas, 5" papier na wyższy bas i dolną średnicę oraz kopułki na średnicę i wysokie, podział : 320/750/5200Hz, obudowa zamknięta).

Słucham to na co mam ochotę, kiedy mam ochotę.

🙂 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największa wtopa wystawy ... grecki Metaxas w dwóch wersjach Papilion i Tourbillon.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

7Oyx38.jpg


7DDfA4.jpg


YALwnU.jpg


JgWEqq.jpg


e0BFTh.jpg


wjBI9c.jpg


W78yQJ.jpg


xRfaNU.jpg


ZiEgLb.jpg

 

Sposób pokazania hi-endowego źródła dźwięku jakim jest magnetofon szpulowy wołał o pomstę do nieba.

Dźwięk z malutkich aktywnych monitorków to totalna porażka. Na magnetofonach założona stara jak świat taśma, powycierana od aktywnej strony, prawie sito. Do tego powyciągana na amen co widac po nawinięciu szpul. Na mostkach głowic szczątki taśmy obranej na torze przesuwu. I to był sposób na pokazanie magnetofonów za kwoty od 40.000 do 60.000 EUR gdzie ich cena powinna do czegoś zobowiązywać. Na temat dźwieku nie pogadam bo ... po prostu nie wiem jak to gra. Pokazywane były wersje typu reproducer tylko z głowicą odtwarzającą. Podoba mi się mechanizm dwóch capstanów ale ... z bardzo małymi rolkami. Wersja mniejsza przyjmuje max. 10,5", wersja większa 12", a może nawet 14".

Design ... o gustach się nie dyskutuje ale ... ze strony formy widać, że ich kolebka to obróbka aluminium.

 

Chyba jednak postawiłbym na Stellavox TD9 ze słowackiej firmy Sepea Audio, którą znam z restauracji studyjnych maszyn z ubiegłego wieku i szanuję za wiedzę i podejście do klienta. TD9 kosztuje ok. 40.000 EUR w wersji recorder.

h56917-0-56917.jpg

apiticy3u__62976.1591304924.jpg?c=2

h56917-3-56917c.jpg

images?q=tbn:ANd9GcRPfv83AzgOyj_1HW3q16_

Stellavox_TD9_Reference_Professional_Ree

images?q=tbn:ANd9GcRtSU47LfYlWXADPmF2QCg

 

On przynajmniej wygląda jak magnetofon, a nie jakiś Transformer 🙂 .

Musze namówić Petera żeby wystawił się w przyszłym roku.

Pozdro

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dawno temu robil takie piekne wzmacniacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dla mnie do dzis wzornictwem nie do pobicia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z magnetofonami Metaxasa to pewnie taka koncepcja była pokazać mechanikę. Nie mam i nigdy nie miałem magnetofonu szpulowego wiec dla mnie przyjemnością było spojrzeć na kręcące się szpule, skomplikowane sprężynki, kolorowe cośki, nawet kolumieneczki robiły wrażenie swoją surowością amelinium.

Największa porażka to w pokoju Audio Note była, dramat zupełny. Liczyłem, że będzie łał a tam pustka i rozpacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sovereign napisał:

 

Czym te i największe Wilsony, byś napędzał by uzyskać lepszy live niż z Gryphonem. Chyba musiałbyś im podpiąć coś szalenie żywego, wyrazistego i otwartego. Może jakieś najbardziej dziarskie wielkie monobloki na 6550/KT. Ale czy kosztem jakichś aspektów, nie straciłbyś więcej.

 

Nie słuchałem tej konfiguracji ale Wilsony z Gryphon nie mogły zagrać dobrze, na Gryphona mam alergie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.