Skocz do zawartości
IGNORED

Mam Paradigm, myślę o zmianie


dvd84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

aktualnie mam Paradigm S2v1, CC590, Studio10 i 4xDali Alteco C1, 2x Rel R-328 pod Yamaha RX-A2080. Praktycznie jest bardzo fajnie w moich 25mkw. Kusi mnie jednak ażeby spróbować czegoś nowego. Z drugiej strony obawiam się, że będzie to krok do tyłu. 

Ostatnio na targach ogladłem/sluchałem Monitor Audio Silver 500. Z wyglądu ok, brzmienie w tym testowym pomieszczeniu tez calkiem przyjemne. Albo zblizone do Paradigm albo dlatego że miałem kiedyś RS8. Jednak w moim pomieszczeniu raczej za duże i lepiej pasowałyby 300.

Miał ktoś możę dłuższe porównanie Paradigm a Monitor Audio ? Gdyby nie te, to na co warto się rozejrzeć ? 

Pozdrawiam

Dawid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok bardziej w bok, zbliżony styl grania i prezentacji. Szybkość, przejrzystość, góra. Musiałbyś napisać coś więcej, co dokładniej chciałbyś zmienić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fajnie gdybym dał radę polepszyć jakość wyższego basu. Cieżko opisać, żeby perkusja (werble?) były troszkę bardziej żywsze/wyraziste, uczucie troche jak na koncercie, bez konieczności podnoszenia ogólnej głośnosci. Przeważnie nie słucham głosniej niż -30/-25 na wzmacniaczu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Wszyscy lecą w duże głośniki , a potem ,, skręcają '' je na 80hz 

Troszkę to dziwne (?)

Pomyśl może o najlepszych 2 subach na jakie Ciebie stać .

Będzie więcej pożytku i zabawy .

Możesz pomyśleć także o jak największym centralnym z serii Paradigm 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie dla wielu pytanie, ale czy chodzi tu głównie o fronty czyli w tym

wypadku są to Signature S2 ? Czym i jak to masz połączone z Yamahą ?

Może tu jest coś do poprawienia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, max720 napisał:

Jakoś Wszyscy lecą w duże głośniki , a potem ,, skręcają '' je na 80hz 

Troszkę to dziwne (?)

Pomyśl może o najlepszych 2 subach na jakie Ciebie stać .

U mnie nie są odcięte i przez Highinput połaczone z Frontami, drugi z Centralnym, i mam jeszcze BK XLS200 pod rear podpięte.

SUBów nie ruszam bo jest ok. Chciałbym poprawić jak już to wyższy bas, a to raczej Fronty za to odpowiadają.

28 minut temu, audioburak napisał:

... są to Signature S2 ? Czym i jak to masz połączone z Yamahą ?

Może tu jest coś do poprawienia ...

Tak to Signaturki, połączone Monitor Cobra Cable 2.5mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swojego centrala przypadkiem nie chcesz sprzedać? Szukam tego modelu i jest nie do dostania w Polsce, a sprowadzanie z USA kosztuje majątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, don111 napisał:

A jak masz podłączone subwoofery z amplitunerem i jak ustaeiine odcięcie dla nich orsz frontów? 

Wszystkie kanały są na Full/bez odcięcia. Front, Rear, Center każdy ma swojego suba po HighLevel. LFE idzie od ampl. przez MiniDSP po RCA do każdego.

Jak wsponiałem nie słuchamy zbyt głośno ,tak że nawet te Studio10 się nie wysilają. Takie ustawienie nam najbardziej pasuje.

2 godziny temu, qbakos napisał:

A swojego centrala przypadkiem nie chcesz sprzedać? Szukam tego modelu i jest nie do dostania w Polsce, a sprowadzanie z USA kosztuje majątek.

Niestety nie, będę sprzedawał wszystko (F,R,C) albo nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dvd84 napisał:

Wszystkie kanały są na Full/bez odcięcia. Front, Rear, Center każdy ma swojego suba po HighLevel. LFE idzie od ampl. przez MiniDSP po RCA do każdego.

No takiego połączenie to jeszcze nie widziałem. Każda para kolumn ma swojego suba? Dobrze rozumiem?

Nie zamieniaj na MA Silver. Słuchałem tych kolumn i nie grają lepiej od Paradigma. W sumie dosyć podobna szkoła, ale góra w Signaturach jest nie do pobicia.

4 godziny temu, dvd84 napisał:

Niestety nie, będę sprzedawał wszystko (F,R,C) albo nic.

Całego zestawu raczej nikt Ci nie kupi. I tak będziesz musiał sprzedawać "na sztuki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, qbakos napisał:

No takiego połączenie to jeszcze nie widziałem. Każda para kolumn ma swojego suba? Dobrze rozumiem?....

Tak, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qbakos napisał:

Nie zamieniaj na MA Silver. Słuchałem tych kolumn i nie grają lepiej od Paradigma. W sumie dosyć podobna szkoła, ale góra w Signaturach jest nie do pobicia.

Niezupełnie, on ma v1, beryl wprowadzili w Signature v2. 

7 godzin temu, dvd84 napisał:

Wszystkie kanały są na Full/bez odcięcia. Front, Rear, Center każdy ma swojego suba po HighLevel. LFE idzie od ampl. przez MiniDSP po RCA do każdego.

Jak wsponiałem nie słuchamy zbyt głośno ,tak że nawet te Studio10 się nie wysilają. Takie ustawienie nam najbardziej pasuje.

Każdy sub na kanał to przerost formy nad treścią, szczególnie w tylnych kolumnach. Zresztą amplituner i tak przekierowałby bas na subwoofer przy ustawieniu na small. Te Rele co masz powinny mieć dobry, kopiący wyższy bas, przynajmniej tak mi się wydaje bo to bardzo podobne suby do Rel r205. Tak samo BK xls200. Ja bym pokombinował z ustawieniem wszystkich kolumn na small przez amplituner lub przez mini dsp i przekierował cały bas frontów na suby Rela, teraz może być minimalna niezgodność fazowa z kolumnami i wtedy bas lekko może się rozjeżdżać.  Możesz nawet dodać suba bk jako 3 sub centralnie z tyłu lub z przodu po środku też połączony po hi level do frontów. Podłączony do kolumn surround tylko marnuje się. Blogiem Rela się tak nie sugeruj, podali takie rozwiązanie jako idealne, bo wyczuli kasę. Na ile lepiej zagra center czy surround po hi-level niż przy ustawieniu small i przekierowaniu basu na te same suby? Zamiast tego spróbuj zmiksować suba BK z Relami dla frontowych kanałów, jeśli same Rele nie będą zadowalające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, wszystko przerabiałem i tak jak jest podoba nam się najbardziej.

Jak w temacie, proszę bardziej o poradę jakie glośniki byłyby lepsze od moich S2v1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, audioburak napisał:

Jakbyś jeszcze zdefiniował to "lepsze" może byłoby łatwiej ...

Post #3 , twój pomysł z kablem wytestuje później.

Barwa dźwieku podobna do moich S2v1, z lepszym "kopem" (100-300hz).  W Studio 100v5 był ten sam wysokotonowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dvd84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa, bo mierzone przez AUDIO Signature mają wyraźną górkę 😉 

- bo nie taką małą w zakresie od 80 do 250 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydaje się, że nie tu "der hund begraben" 😉  a w czymś zupełnie innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, dvd84 napisał:

Jak w temacie, proszę bardziej o poradę jakie glośniki byłyby lepsze od moich S2v1.

Nie sprzedawałbym kolumn lecz wymienił elektronikę na lepszą typu Arcam, Anthem itd.
 

Chyba że Ci zbrzydły wyglądem lub każdy model masz w innym kolorze… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dvd84 napisał:

Jak w temacie, proszę bardziej o poradę jakie glośniki byłyby lepsze od moich S2v1.

Może poszukaj po prostu v2. Mają berylowy tweeter i problem lepszej góry masz rozwiązany, chociaż nie wiem czy o taką zmianę Ci chodzi.

13 godzin temu, dvd84 napisał:

Barwa dźwieku podobna do moich S2v1, z lepszym "kopem" (100-300hz)

Te twoje S2 mają najniższą impedancję właśnie w zakresie ok. 150-300 Hz, gdzie schodzi nawet poniżej 4 omów, więc ten zakres najbardziej będzie obciążał wzmacniacz (zobacz wykres z testu Audio) i tutaj może być problem z brakiem dociążenia. Po prostu ta Yamaha to nie jest jakiś tytan mocy. Więc problemu szukałbym w elektronice, a nie w kolumnach.

Druga sprawa, masz dość technicznie grające kolumny + amplituner na przetwornikach Sabre, który też słynie z takiego grania. To nie jest dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że eletronika Yamahy może wyższy bas słabiej eksponować, pamiętam że właśnie amplitunery Yamahy mają dość miękki bas, mniej zwarty. Tylko zastanawia mnie czy to może mieć przełożenie na suby, bo te Rele mieć powinny kopa wyższego basu, tak grał np Rel r205 i r305, BK XLS200 tak samo fajnie sobie radzi z tym zakresem. Tylko te nowsze Rele mają kiepską regulacje, niewiele da się ustawić a starsze miały np przełącznik slam/depth albo regulację na 80hz od - 9 do +9db (Strata 5 / Stampede) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 14:17, długi89 napisał:

Nie sprzedawałbym kolumn lecz wymienił elektronikę na lepszą typu Arcam, Anthem itd.

W dniu 7.11.2022 o 22:18, qbakos napisał:

...Po prostu ta Yamaha to nie jest jakiś tytan mocy....

A wiecie że z tego się zrobi potem takie kółko: 'AVR nie do Stereo' 'Musisz dodać końcówke mocy' 'koncówka mocy nic nie zmieni' 'daj wzmak stereo po AVR jako końcówke do kina, a Stereo bezposrednio z niego' 'wydasz kase a nie usłyszysz róźnicy' 'AVR X ma dobry dźwięk ale soft jest do kitu i się wiesza' .. itd itp.

Wiem że ten 2080 nie jest jakimś HighEndem klasy A, ale na 25mkw przy normalnej głośności blokowej nie powinno mu mocy brakować. Nie wierzę, że nie ma tych powiedzmy 20w trybie Stereo.

W dniu 7.11.2022 o 22:48, don111 napisał:

... bo te Rele mieć powinny kopa wyższego basu...

nie mają bo go nie grają. W Stereo grają możę do +- 40Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dvd84 napisał:

A wiecie że z tego się zrobi potem takie kółko: 'AVR nie do Stereo'...

Sugerujemy po prostu, że masz dobre kolumny, tylko elektronika może być do nich za słaba. Żeby wyciągnąć dobry bas wzmacniacz musi mieć trochę pary, tu nie chodzi tylko o głośność. Przerobiłem to przy słuchawkach, które podłączone bezpośrednio pod wyjście z DAC-a grały tak, że nie było kompletnie dociążenia, tylko jakieś plumkanie. Dokupiłem wzmacniacz słuchawkowy i dopiero zaczęło to grać, więc wzmocnienie ma znaczenie.

1 godzinę temu, dvd84 napisał:

nie mają bo go nie grają. W Stereo grają możę do +- 40Hz.

Do 40 Hz to za bardzo je obcinasz. 80 Hz to jest standard w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, qbakos napisał:

Do 40 Hz to za bardzo je obcinasz. 80 Hz to jest standard w kinie.

Ciekawi mnie to. Rozmawiałem z osobą, która zajmuje się projektowaniem salek kinowych, i jeśli dobrze pamiętam wspomniał chyba o 40 Hz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli on zajmuje się projektowaniem salek kinowych to pewnie tam ma co najmniej kilka subwooferów, z czego jedne bardziej estradowe a drugie typowo subbasowe które może właśnie do 40hz grają... Tak jak wspominałem - te Rele podobnie jak wszystkie inne Rele zdecydowanie powinny mieć dobrego kopa na wyższym basie, tylko odpowiednio je skonfiguruj na amplitunerze i przy hi-level.

Godzinę temu, qbakos napisał:

Sugerujemy po prostu, że masz dobre kolumny, tylko elektronika może być do nich za słaba. Żeby wyciągnąć dobry bas wzmacniacz musi mieć trochę pary, tu nie chodzi tylko o głośność.

Masz rację ale u niego grają przede wszystkim dobre subwoofery. Powinien wyżej odciąć je i posprawdzać jak to gra przy jednoczesnej korekcji poziomu głośności i odcięcia. Może Yamaha mu też coś namieszała przy kalibracji, jakieś equalizacje, to też warto posprawdzać. Ostatecznie może akustyka pomieszczenia nie jest zbyt sprzyjająca i jest jakiś dołek w pewnym paśmie częstotliwości, chociaż wątpię, bo gra jednocześnie kilka subwooferów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adi777 napisał:

Ciekawi mnie to. Rozmawiałem z osobą, która zajmuje się projektowaniem salek kinowych, i jeśli dobrze pamiętam wspomniał chyba o 40 Hz.

Można tak przyciąć, ale przy założeniu, że reszta kanałów podoła z zejściem do 40 Hz, a autor ma podstawki, które na pewno tak nisko nie schodzą. Nawet w podlinkowanym teście S2 jest mowa o dolnej granicy 55 Hz przy -6dB, przy -3dB będzie jeszcze wyżej. Mamy więc dziurę w paśmie... Dla mnie ten cały system jest jakoś dziwnie skonfigurowany.

8 godzin temu, don111 napisał:

Powinien wyżej odciąć je i posprawdzać jak to gra przy jednoczesnej korekcji poziomu głośności i odcięcia.

To na pewno, ale mało który sub gra dobrze powyżej 120-150 Hz, więc samymi subami nie rozwiąże problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 14:17, długi89 napisał:

...Chyba że Ci zbrzydły wyglądem lub każdy model masz w innym kolorze… 

Zbrzydły, nie, raczej chęć odkrycia czegoś innego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.