Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z 4K Epson TW7000 + Yamaha RX-V4A


marc1nn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiadam amplituner Yahama RX-V4A i mam problem z przesyłem sygnału 4K. Do amplitunera do wejścia HDMI mam podłączony kablem HDMI 2.0 android TV 4K. Do wyjścia podłączam kablem HDMI 2.0 projektor 4K. Niestety amplituner nie przepuszcza sygnału 4K i ustawia rozdzielczość 1080p. W momencie kiedy na Android TV chcę ustawić na sztywno rozdzielczość 4K dostaję komunikat iż źródło HDMI nieobsługiwane. Zaznaczę iż projektor podłączony bezpośrednio obydwoma wspomnianymi kablami odtwarza 4K bez problemu. W ustawieniach amplitunera także mam HDMI jest ustawione na 4K.

 

Proszę o pomoc, ponieważ nie mam pomysłu co jest nie tak. Nie wiem czy to dobry dział ale może ktoś coś doradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mam coś podobnego z Yamaha rx-a6a. Shield podpięty bezpośrednio do pępka obraz jest 4k. Przez amplituner w ogóle nie mam obrazu,nawet menu amplitunera. Jak przeponę w projektorze na gniazdo HDMI 1.4 wszystko śmiga. 3 tygodnie wszystko działało i z dnia na dzień przestało. Kupiłem nowe kable i bez zmian. Kupiłem ten Ampli ze względu na obsługę 4k i hdcp, wcześniej też miałem Yamahę, ale bez hdcp 2.2 gdzie o dziwo przez 2 lata oglądałem 4k i znów nastała ciemność. Sytuacja jest wkurzająca i jak na razie nie znalazłem rozwiązania. oczywiście mógłbym kupić odtwarzacz z dwoma wyjściami, pewnie by pomogło ale dalej nie wiedziałbym czy Ampli jest ok czy to wina po stronie proja. Do czasów full HD życie było prostsze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze polecam kabel HDMI optyczny teraz sa w standardzie HDMI 2.1. Następnie duże zamieszanie jest w ustawieniach amplitunera, a dokładnie przesyłania obrazu. Przeważnie jest auto, ale czasami trzeba na sztywno ustawić daną rozdzielczość no i jest też funkcja HDMI Enhanced, która jak mamy dobry kabel należy włączyć. Pozostaje też kwestia zmiany 4:4:4 na np. 4:4:0...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel optyczny 2.1 15m i brak obrazu na projektorze jeśli puszczam sygnał przez ampli. Bo jak bezpośrednio z shielda to idzie bez problemu. Nawet sam ampli nie daje swojego menu jak podepnę go do wejścia hdmi 2.0 w proju. Na wejściu 1.4 śmiga wszystko. W shieldzie nie mogę ustawić na sztywno rozdziałki, za każdym razem wykrywa sam i daje wtedy mozliwość wyboru. W ampli nie znalazłem też ustawień rozdziałki na sztywno. Generalnie jak urądzenia nie ustanowia połaczenia to nic nie da sie robić. Ja nie używam TV, tylko projektor i sytuacja wygląda tak, że początkowo miałem problem ten od samego początku jakieś 2h, potem zaskoczyło i działało ze 3 tygodnie bez zająknięcia i nagle znów czarny ekran. To jest właśnie zagwostka. Jak zmusić ampli do dogadania z projektorem? Może u kolegi marc1nn to rozwiązało by problem, ja nie mam tv4k więc nie sprawdze gdzie jest problem. Wkurzające jest to że wszystkie przypadki jakie znalazłem w sieci zawsze zaczynały się tym, że działało i przestało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DarthV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja miałem trochę podobny problem z Blueray full HD+procesor 4k+TV 4k. Raz działało to raz nie, aż w końcu przestało. Blueray UHD i Fire TV 4k działało bez problemu cały czas. Jakiś problem był na styku Full HD i 4k-miałem obraz bez dźwięku. Odkryłem, że jak najpierw włączę Bluray i procesor tak żeby sobie HDMI dogadały i dopiero potem TV to wszystko działało. Wyglądało jakby TV musiał dostosować się do Full HD które wynegocjował sobie procesor z odtwarzaczem. A jak wyłączyłem w procesorze na  wejściu Blueray HDMI ENHANCED i włączyłem STANDARD wszystko śmiga niezależnie od kolejności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja na wejściach w Ampli mogę tylko auto albo 1.4 jeśli chodzi o hdcp, natomiast tryb 4k mode 1 żeby mieć HDR, albo mode 2 bez HDR, ewentualnie 8k ale to mi nie potrzebne. Na wejściu 1.4 proja jest git,ale nie 4k. A na wejściu 2.0 brak obrazu. Nawet nie mogę wymusić full HD jak na drugie wyjście Ampli wepnę tv. Albo Ampli ma problem z 4k choć to by była kpina jakąś,albo proj za wcześnie odpuszcza połączenie. Ale działało chwilę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojgu polecam zmienić Yamahe… ja ją właśnie sprzedałem, co prawda model 2080 ale to szrot… brzmieniowo może jeszcze ujdzie w kinie ale stereo porażka… no i miałem też problemy z HDMI raz działało raz nie, kupiłem nowe Apple TV i zonk… musiałem podpiąć pod TV i z tamtąd dopiero poprzez Światłowód do ampli… 

Najlepsze co miałem do tej pory z Amplitunerów to Denony! Marantze też powinny śmigać tak jak Denon bo to ten sam dystrybutor… Pioneer OK ale reszta jest mi obca… Miałem A-S1200 nowy, oddałem i kupiłem S1100 z myślą że starszy będzie lepszy… sprzedałem po miesiącu testowania… kupiłem ampli do KD  i też porażka☹️😞 nie wiem jak ludzie się tym zachwycają🤔 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stary200 napisał:

Obojgu polecam zmienić Yamahe… ja ją właśnie sprzedałem, co prawda model 2080 ale to szrot… brzmieniowo może jeszcze ujdzie w kinie ale stereo porażka… no i miałem też problemy z HDMI raz działało raz nie, kupiłem nowe Apple TV i zonk… musiałem podpiąć pod TV i z tamtąd dopiero poprzez Światłowód do ampli… 

Najlepsze co miałem do tej pory z Amplitunerów to Denony! Marantze też powinny śmigać tak jak Denon bo to ten sam dystrybutor… Pioneer OK ale reszta jest mi obca… Miałem A-S1200 nowy, oddałem i kupiłem S1100 z myślą że starszy będzie lepszy… sprzedałem po miesiącu testowania… kupiłem ampli do KD  i też porażka☹️😞 nie wiem jak ludzie się tym zachwycają🤔 

Wybrałem Yamahę z sentymentu do firmy,ale i wszelkie testy i pomiary wskazują że jest to solidny sprzęt. Ale fakt sprzęt tani nie jest i problemy związane z HDMI który to jest przecież standardem są trochę nie na miejscu i wkurzające. Najgorsze jest to że żadna ze stron nie przyznaje problemu ze swojej strony. Temat niby znany, ale szukaj problemu gdzie indziej. Rozmawiałem ze wsparciem NVIDIA chociaż obsługa miła to nie wiele pomogło, rozmawiałem z serwisem Yamahy - nie spotkali się z tym, choć na stronach zachodnich były pytania o problemie z projektorami- odpowiedź to winny projektor, albo kable. Czyli co zapłaciłeś i nara😡 Nie wiem jeszcze powalczę, ale nie wiem jak długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.