Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn B&W 704


micmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon punkt dla Ciebie. Dobrze piszesz. 
 

Bardzo dobrze, że przestanie mi się podobać - będzie zabawa od nowa 🙂 Hobby ma sprawiać frajdę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, micmus napisał:

Bardzo dobrze, że przestanie mi się podobać - będzie zabawa od nowa 🙂 Hobby ma sprawiać frajdę. 

Moim hobby jest muzyka, a hi-fi to tylko artykuł RTV-AGD do jej odtwarzania. Gdy zacząłem z przymrużeniem oka czytać zabobon, jak to jednemu kable poprawiły dźwięk o dwie klasy, drugiemu wzmacniacz cyfrowy zcyfryzował brzmienie, trzeciemu subwoofer dudni jak trzesięnie ziemi w filmie katastroficznym na KD, czwartemu DSP... już nie pamiętam co miało DSP robić, a wogóle to Onkyo, B&W i Spotify itd itp to skompletowałem system, który jakoś mi się nie nudzi i od roku sprawia frajdę.

Musisz zdefiniować własne potrzeby i świadomie do nich dążyć, bo inaczej nic z tego nie będzie. A ja dzięki forumowym "poradom" byłem już w miejscu, w którym miałem wszystko pierd.lnąć przez okno z przekonaniem, że w takim budżecie nie ma prawa fajnie grać. Ile kasy wyrzuciłem w błoto liczyć nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja póki co nie mam takich problemów - dla mnie to naprawdę fajna zabawa i nie targają mną jakieś negatywne emocje.
 

Podobnie jak z zegarkami - lubie mechaniczne i „tracę” na to pieniądze. I tu rzeczywiście moim hobby to nie odmierzanie czasu, a sam instrument do tego. Znajomi się śmieją, że mam sobie kupić porządny zegarek, a nie ciagle muszę nakręcać i ustawiać godzinę 😂  

Ale do póki nie pogrążam rodziny i mamy co jeść (do mortadeli 🤣) oraz  daje mi to radość to o to w tym wszystkim chodzi 😉 

W pracy słucham często z głośnika Bluetooth  Marshall Stanmore za 1300 zł i również czerpie z tego radość. Swoją droga ten głośnik wymiata jak na swoje gabaryty i jest mega wygodny w użyciu w biurowych warunkach. 
 

Odnośnie dźwięku - i tak na żywo brzmi zawsze najbardziej emocjonująco. Fajnie czasem zabrać dziewczynę (lub chłopaka nie wnikam) do filharmonii i posłuchać tak zamiast na audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra to mój temat - ja tu jestem ksieciunio i to bestia 😜

Wracając to dźwięku to ja jestem z tych co słyszą drobiazgi - zmiana okablowania itp. Lubie sobie w taki sposób dopieszczać brzmienie. 
 

Teraz bawię się z ustawieniem - zbliżyłem kolumny o około 20 cm względem siebie i bardziej skręciłem do środka miejsca podsłuchowego. Zmiana na plus - przestrzeń i stereofonia. Tak zostawiam. 
 

Akustyka (jeśli mogę tak to nazwać) wnętrza będzie robiona w okolicach lutego 2023. 
 

Do tego czasu pobawię się okablowaniem. 
 

Teraz chce zadać pytanie i pewnie będzie wrzało - spokojnie proszę 😉 Najlepsza byłaby ankieta. Noe chce wchodzić w szczegoly tylko wersja 1 lub wersja 2

Przyjmuje budżet na okablowanie kolumn 1000 zł. 
 

Wersja 1 - kupuje zestaw przewodów zakończony po 2 banany na strone do 1000 zł

 

Wersja 2 - kupuje gorszy zestaw przewodów bi wire zakończonych 4 bananami na strony i wyrzucam z kolumn zworki

 

Wiem wiem lepiej wypożyczyć i posłuchać. Co jednak według Was jest korzystniejsze. Nie wchodźmy jakoś mocno w szczegóły sensu tego połączenia. 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kw202 napisał:

Glosniki tak, kable nie 😉

Mogą się wygrzewać i kable, ale przy "wygrzewaniu" słuchu oba można pominąć.

Teraz, micmus napisał:

...zbliżyłem kolumny o około 20 cm względem siebie i bardziej skręciłem do środków miejsca podsłuchowego. Zmiana na plus - przestrzeń i stereofonia. Tak zostawiam. 

Osie przecinają się przed słuchaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, micmus said:


 

Wersja 1 - kupuje zestaw przewodów zakończony po 2 banany na strone do 1000 zł

 

Wersja 2 - kupuje gorszy zestaw przewodów bi wire zakończonych 4 bananami na strony i wyrzucam z kolumn zworki

 

Wiem wiem lepiej wypożyczyć i posłuchać. Co jednak według Was jest korzystniejsze. Nie wchodźmy jakoś mocno w szczegóły sensu tego połączenia. 
 

 

Wersja 3 - kup lepsze kable za mniej bez konfekcji :) Możesz wziąć w konfiguracji bi-wire i narazie używać jako single wire skręcając dwie końcówki. 

Polecam AQ Rocket 11 na początek. Poczytaj sobie o nich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3 - nie ma problemu mogę tak kupić, chętnie się pobawię z lutownica i sam założę banany/ widełki itp. 
 

Rocket 11 z Top właśnie jest mocnym kandydatem - mam nawet już na niego ofertę. 
 

Drugi kandydat to Tellurium Q Blue II

Z tańszych do bi to myślałem o Melodika Purple Rain

40 minut temu, szymon1977 napisał:

Osie przecinają się przed słuchaczem?

Chyba nadal nie - sprobuje jeszcze z mocniejszym przekręceniem. 

Odnośnie podpowiedzi innego kolegi (za co również dzięki) próbowałem tymi przewodami do domofonów bo miałem kilka metrów i nie przekonały mnie. U mnie dźwięk się zrobił taki jakiś mocniej rozjaśniony. Może w innym systemie, ale u mnie mi nie pasuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, micmus napisał:

Wersja 3 - nie ma problemu mogę tak kupić, chętnie się pobawię z lutownica i sam założę banany/ widełki itp. 
 

Rocket 11 z Top właśnie jest mocnym kandydatem - mam nawet już na niego ofertę. 

Chyba nadal nie - sprobuje jeszcze z mocniejszym przekręceniem. 

Po co tyle płacić. Nie rób tego!

YTDY na prawdę świetnie brzmi,choć jest z poza branży, ale koniecznie bez cyny, wtyków.

Z nimi jest podobnie jak Chord Clearway.

Nie lubią jak im się coś dokłada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, micmus napisał:

Chyba nadal nie - sprobuje jeszcze z mocniejszym przekręceniem. 

Wiele osób twierdzi, że prawidłowe jest krzyżowanie osi głosników PRZED słuchaczem... ja mam ZA w myśla zasady "dobrze jest nie trza psuć". Jak sprawdzisz opisz wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

Miałem je, według mnie mulą dźwięk. 

Dzięki za opinie. Opisane są jako ciepłe i muzykalne. Ja do mojego systemu na pewno nie chce lekkich i chłodnych.

Teraz, szymon1977 napisał:

Wiele osób twierdzi, że prawidłowe jest krzyżowanie osi głosników PRZED słuchaczem... ja mam ZA w myśla zasady "dobrze jest nie trza psuć". Jak sprawdzisz opisz wrażenia.

OK więcej czasu będę miał w weekend to się pobawię z ustawieniem. Póki co najlepszy efekt na plus mi dało zbliżenie kolumn - wcześniej były rozstawione około 2,9 metra teraz są 2,6-2,7.  Tu jednak jestem ograniczony otworami w posadzce z peszlami na przeciąganie przewodów. Chce żeby to było pod kolumną bo o to w tym projekcie chodziło.

2 godziny temu, Bukaj napisał:

Po co tyle płacić. Nie rób tego!

YTDY na prawdę świetnie brzmi,choć jest z poza branży, ale koniecznie bez cyny, wtyków.

Z nimi jest podobnie jak Chord Clearway.

Nie lubią jak im się coś dokłada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak jak pisałem wyżej na szybko podłączyłem bo mi został po budowie - to był chyba 10 lub 12 x 0,5. No efekt mnie nie powalił, a wręcz rozczarował. Ale końcówki polutowałem razem wszystkich drutów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, micmus napisał:

Dzięki za opinie. Opisane są jako ciepłe i muzykalne. Ja do mojego systemu na pewno nie chce lekkich i chłodnych.

OK więcej czasu będę miał w weekend to się pobawię z ustawieniem. Póki co najlepszy efekt na plus mi dało zbliżenie kolumn - wcześniej były rozstawione około 2,9 metra teraz są 2,6-2,7.  Tu jednak jestem ograniczony otworami w posadzce z peszlami na przeciąganie przewodów. Chce żeby to było pod kolumną bo o to w tym projekcie chodziło.

Tak jak pisałem wyżej na szybko podłączyłem bo mi został po budowie - to był chyba 10 lub 12 x 0,5. No efekt mnie nie powalił, a wręcz rozczarował. Ale końcówki polutowałem razem wszystkich drutów.

12x0,5 to nie jest to samo,nie ma tego efektu, za malo drutów.

(Ja mam 40x0,5 na 1 kolumnę.)

Lutowanie, drastycznie pogarsza jakość tych kabelków.

Też byłem rozczarowany gdy go polutowałem. Musialem zrobić go od nowa. Tylko i wyłącznie goły drut!

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK skręciłem kolumny dużo mocniej w stronę centrum punktu odsłuchowego. Tego tu było trzeba. To jest zmiana, którą od razu słychać. Dźwięk się połączył lepiej (stereo miedzy kolumnami) przestrzeń dźwięku zyskała ogromnie na plus. Wokale też znacznie lepiej.

 

Wiecie co ... suche, beznamiętne, ostre taaaaa .... te Bowersy mają potencjał jak cholera ! 🙂 I ten dźwięk teraz szarpanych strun - rewelacja.

 

 

OK Bukaj dzięki to zrobiłem to nie tak jak powinienem jeśli mam się trzymać Twoich obserwacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, micmus napisał:

OK skręciłem kolumny dużo mocniej w stronę centrum punktu odsłuchowego. Tego tu było trzeba. To jest zmiana, którą od razu słychać. Dźwięk się połączył lepiej (stereo miedzy kolumnami) przestrzeń dźwięku zyskała ogromnie na plus. Wokale też znacznie lepiej.

Będę musiał skręcić i ja... ale to dopiero po usunięciu choinki.

22 minuty temu, micmus napisał:

najlepszy efekt na plus mi dało zbliżenie kolumn - wcześniej były rozstawione około 2,9 metra teraz są 2,6-2,7. 

A ile masz od kolumn do głowy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 3 - 3,5 metra. Teraz mam tak ustawione. 
 

spacer.png
 

Dobra było trzeba je duzo wcześniej tak ustawić. Słucham sobie teraz i to jest to. Mowa o stereofonii i scenie dźwiękowej, budowaniu planów. 
 

Napisałbym wiecej jak to gra, ale i tak nie uwierzycie heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, micmus napisał:

OK Bukaj dzięki to zrobiłem to nie tak jak powinienem jeśli mam się trzymać Twoich obserwacji.

Potwierdzam to co poleca kolega @Bukaj u mnie YTDY 40x0,5 na kolumnę, właśnie bez cyny, same skręcone końcówki wyautował kable głośnikowe do 2k.

Jestem zaskoczy tak dobrym brzmieniem na tych kablach, nie uwierzyłbym jakbym nie spróbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, micmus napisał:


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

Tak się zastanawiam jakim cudem Ci to dobrze gra w tak pustym pokoju ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kisielart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AiM-TV napisał:

Potwierdzam to co poleca kolega @Bukaj u mnie YTDY 40x0,5 na kolumnę, właśnie bez cyny, same skręcone końcówki wyautował kable głośnikowe do 2k.

Jestem zaskoczy tak dobrym brzmieniem na tych kablach, nie uwierzyłbym jakbym nie spróbował.

Będę musiał spróbować !

5 minut temu, Kisielart napisał:

Tak się zastanawiam jakim cudem Ci to dobrze gra w tak pustym pokoju ???

 

A co ja mam napisac. Byłem pewny, że będzie fatalnie, a nie jest. Nie mam pusto tylko minimalistyczna komoda i sciana robi Wam taki efekt. Są po drugiej stronie miękkie kanapy, sofa, pufy, regały i duzo drewna. Lamele itp. 
 

Swoja droga nie nawidzę przeładowanych wnętrz. 
 

Pokazując kolumny widzicie jedyna pusta ścianę u mnie. Nie mam u siebie echa. 
 

P.S. A kwiatka na komodzie to nie widzisz co 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co tu będziesz pisał jak troszeczkę chociaż w akustykę zainwestujesz 🙂

Teraz są takie możliwości ze wcale nie musi być przeładowany ten pokój, jak ja zaczynałem kiedyś się bawić w stereo to tylko wytłaczanki od jajek były 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kisielart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestane jeść, pić i odpłynę w muzyce także pisac tez nie będę Haha

Ten dom powstał tylko dlatego, że w poprzednim nie było warunków do audio. Serio pisze - nikt mi nigdy nie wierzy, że to była główna motywacja. 

Wiem wiem. Zreszta ja mam projekt z wstępnej adaptacji akustycznej. Cierpliwi bądźcie zmieni się tu trochę 😏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi się ze powinieneś najpierw jakieś fajne panele akustyczne kupić (zeby tez to dobrze wyglądało)  a dopiero potem inwestuj w dobre okablowanie. Może się mylę ale ja bym tak zrobił 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, micmus napisał:

Przestane jeść, pić i odpłynę w muzyce także pisac tez nie będę Haha

Ten dom powstał tylko dlatego, że w poprzednim nie było warunków do audio. Serio pisze - nikt mi nigdy nie wierzy, że to była główna motywacja. 

Jak na taką motywację to sprzęt raczej podstawowy ...

Zainteresuj się: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest dopiero granie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kisielart napisał:

Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi się ze powinieneś najpierw jakieś fajne panele akustyczne kupić (zeby tez to dobrze wyglądało)  a dopiero potem inwestuj w dobre okablowanie. Może się mylę ale ja bym tak zrobił 

Te kable majątku nie kosztują, a efekt jest pioronujący

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bukaj napisał:

Te kable majątku nie kosztują, a efekt jest pioronujący

Ja rozumiem tylko jak znam życie to po zrobieniu akustyki w tym pokoju będzie szukał jeszcze lepszego brzmienia i zacznie znowu od kabli 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kisielart napisał:

Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi się ze powinieneś najpierw jakieś fajne panele akustyczne kupić (zeby tez to dobrze wyglądało)  a dopiero potem inwestuj w dobre okablowanie. Może się mylę ale ja bym tak zrobił 

Ja wiem, że masz racje, ale ja bywam niecierpliwy. Zreszta co za problem sprzedać kable i wymienić na inne później. 
 

Pewnie nawet nie stracę na tym 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, micmus napisał:

Będę musiał spróbować !

 

Można je ładnie wykończyć, wrzucić w oplot nylonowy i ładnie taśmami izolacyjnymi oznaczyć. I masz takie profesjonalne DIY. Ogólnie cierpię na deficyt czasu ale na tą zabawę znalazłem, była motywacja🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kisielart napisał:

Ja rozumiem tylko jak znam życie to po zrobieniu akustyki w tym pokoju będzie szukał jeszcze lepszego brzmienia i zacznie znowu od kabli 🙂

Nieeeee wymienię Bowersy … na 800D4 😏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.