Skocz do zawartości
IGNORED

MEZE 109 PRO - z jakim wzmacniaczem gracie?


SVART
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku odsłuchach i podejściach w trakcie AVS oraz mega pozytywnym wrażeniu, jakie zrobiły na nas Meze 109 PRO, kupiliśmy spontanicznie od razu dwie sztuki z kumplem 🤪. Nie było sensu na tamten moment inwestować w wyższe modele Meze, a grały też świetnie. Po odbiorze nowej sztuki nazajutrz w sklepie, w domu nie było żadnego rozczarowania: świetny dźwięk, wykonanie i komfort. W tej cenie to jest naprawdę killer.

Ale przechodzę od razu do meritum. Zastanawiam nad doborowym towarzystwem dla tych nauszników i ciekawy jestem z czego korzystają inni ich użytkownicy, czyli Wy. W pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy Ferrum Erco, coś z Chorda, Pass HPA-1 (ten nie ma niestety DAC'a). Ważne, aby był od razu na pokładzie DAC, tj. potrzebuję combo do wpięcia prosto do komputera. Na tę chwile mam do wykorzystania Burson Conductor i lapowca Abraxas, a na stanie inne słuchawki, w tym m.in. LCD-3, Denon AH-D7000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, SVART napisał:

Po kilku odsłuchach i podejściach w trakcie AVS oraz mega pozytywnym wrażeniu, jakie zrobiły na nas Meze 109 PRO, kupiliśmy spontanicznie od razu dwie sztuki z kumplem 🤪. Nie było sensu na tamten moment inwestować w wyższe modele Meze, a grały też świetnie. Po odbiorze nowej sztuki nazajutrz w sklepie, w domu nie było żadnego rozczarowania: świetny dźwięk, wykonanie i komfort. W tej cenie to jest naprawdę killer.

Ale przechodzę od razu do meritum. Zastanawiam nad doborowym towarzystwem dla tych nauszników i ciekawy jestem z czego korzystają inni ich użytkownicy, czyli Wy. W pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy Ferrum Erco, coś z Chorda, Pass HPA-1 (ten nie ma niestety DAC'a). Ważne, aby był od razu na pokładzie DAC, tj. potrzebuję combo do wpięcia prosto do komputera. Na tę chwile mam do wykorzystania Burson Conductor i lapowca Abraxas, a na stanie inne słuchawki, w tym m.in. LCD-3, Denon AH-D7000.

Ja bym z dziurki Mcintosha słuchał, ale jak masz w innym pokoju to spróbowałbym Naim Uniti Atom Headphone Edition. Wprawdzie słuchałem tylko wersji „zwykłej” ale nawet ta podstawa już całkiem fajne ma wyjście słuchawkowe, a ogólnie ten NAIM to udane urządzenie moim zdaniem. Fajnie gra, jest i barwa i dynamika jak na taką małą zabawkę, funkcjonalne, szybkie, solidne, nie wiesza się nic, ładnie zrobione. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pre dzielonego nje przytargam do komputera 😉. Ale ten Atom to jest trop. Słuchałem na nim Utopii i grało na nim naprawdę fajnie, tylko chyba upierdliwa jest obsługa. Obadam 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Atoma, to potwierdzam. Grał baaardzo. Nie do końca pasowała mi obsługa z ekranu. Na koniec z niego i tak zwykle nie będę korzystał, ale najważniejsza jest prosta dostępność do głośności, a nie jak w ostatnich autach grupy VW 😁 lub z aplikacji, w tym szybkie wyciszenie ręką bez patrzenia na sprzęt. Minusem dla mnie jest też słuchawkowe wejście zbalansowane z tyłu obudowy. Gdyby nie powyższe, Atom byłby na szczycie listy kandydatów :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SVART napisał:

Co do tego Atoma, to potwierdzam. Grał baaardzo. Nie do końca pasowała mi obsługa z ekranu. Na koniec z niego i tak zwykle nie będę korzystał, ale najważniejsza jest prosta dostępność do głośności, a nie jak w ostatnich autach grupy VW 😁 lub z aplikacji, w tym szybkie wyciszenie ręką bez patrzenia na sprzęt. Minusem dla mnie jest też słuchawkowe wejście zbalansowane z tyłu obudowy. Gdyby nie powyższe, Atom byłby na szczycie listy kandydatów :).

If "money no object" dlaczego nie siegnac do solidnych ustrojst z dzialki pro Typu SPL albo Violectric

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi mówił, że 109ki fajnie chodzą z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To fajne, łatwe do wysterowania słuchawki, a znając charakter Meze to będą się sprawdzać z większością wzmaków na rynku. 

 

A jeżeli ktoś chce poszaleć, to można spróbować z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który ma trzy tryby: tranzystorowy, lampowy z sprzężeniem zwrotnym i lampowy bez sprzężenia :) Ale to już faktycznie "Cost-no-object".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać z combo biurkowym Astell&Kern Acro ca1000 . Wszystko na pokładzie a gra wyśmienicie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 godzin temu, SVART napisał:

Co do tego Atoma, to potwierdzam. Grał baaardzo. Nie do końca pasowała mi obsługa z ekranu. Na koniec z niego i tak zwykle nie będę korzystał, ale najważniejsza jest prosta dostępność do głośności, a nie jak w ostatnich autach grupy VW 😁 lub z aplikacji, w tym szybkie wyciszenie ręką bez patrzenia na sprzęt. Minusem dla mnie jest też słuchawkowe wejście zbalansowane z tyłu obudowy. Gdyby nie powyższe, Atom byłby na szczycie listy kandydatów :).

Masz do tego urządzenia normalny pilot z podświetlanymi przyciskami. A druga opcja to sterujesz z telefonu aplikacją (zarówno tidal, Spotify bezpośrednio, albo przez każdą inną aplikację jeśli pliki dostarczasz korzystając z protokołu UPnP). Tylko głośność zdarzało mi się "ręcznie" regulować tym wielkim pokrętłem na górze urządzenia, ale akurat w to pokrętło wielkości małego talerza to trafisz i po ciemku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie 109 pro Paruje się z YULONGIEM DA10 

DAC na AKM4997 i A klasa wzmacniacz. Do posłuchania u nas w sklepie.



https://www.audiomagic.pl/elektronika-sluchawkowa/wzmacniacze/stacjonarne/yulong-da-10

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję sprawdzoną propozycję, choć do prób użyłem nieco mniej ekskluzywnych słuchawek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To wzmacniacz firmy SPL, model Phonitor xe.

Definicja każdego dźwięku jest niewiarygodna. Nic nie jest rozmyte, każdy dźwięk punktuje dokładnie w czasie i w barwie. Żadnego szumu czy obecności jakichkolwiek zniekształceń. Sprzęt przestał istnieć, jest tylko scena i składniki wydarzenia muzycznego. Przez całe pasmo przechodzimy równo, możemy pozwolić sobie na przysłuchanie się bliższe temu, co chcemy, a nie temu, co w wyniku nachalności urządzenia czy jego cech własnych narzuca się w pierwszej kolejności.

Nie znalazłem przełącznika do wyłączania świecących "oczu". Efekt pozostawania sam na sam z muzyką skłania mnie do takiego kroku, ale nie odkryłem na to sposobu. Jedyny mankament, ale jak przypuszczam wielu za próbę zasłonięcia tych wychyłowych wskaźników by mnie ukarała odcięciem rąk. Powiem krótko, ciężkie doświadczenie, jeśli spróbuje się bez perspektywy zakupu. Ja ten sprzęt mam użyczony i rezultatem jest nieuniknione: perspektywa zamienia się w plan. Szczerze polecam - topowa jakość dźwięku.

A kontrola na pewno przyda się topowym dynamicznym MEZE, bo pod względem niskich tonów mają w sobie pierwiastek serii 99. Bas będzie nie tylko ekscytujący, ale i wbijający w ziemię. Pozazdrościć takiego combo, choć przekonanie to buduję na razie tylko na przypuszczeniu. Mam na teraz tylko jedną myśl: SPL to koniec drogi, zajezdnia. Dalej nie ma już nic, albo nie ma potrzeby, by cokolwiek więcej było. Do pełni szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wuelem napisał:

To wzmacniacz firmy SPL, model Phonitor xe.

Definicja każdego dźwięku jest niewiarygodna. Nic nie jest rozmyte, każdy dźwięk punktuje dokładnie w czasie i w barwie. Żadnego szumu czy obecności jakichkolwiek zniekształceń. Sprzęt przestał istnieć, jest tylko scena i składniki wydarzenia muzycznego. Przez całe pasmo przechodzimy równo, możemy pozwolić sobie na przysłuchanie się bliższe temu, co chcemy, a nie temu, co w wyniku nachalności urządzenia czy jego cech własnych narzuca się w pierwszej kolejności.

Nie znalazłem przełącznika do wyłączania świecących "oczu". Efekt pozostawania sam na sam z muzyką skłania mnie do takiego kroku, ale nie odkryłem na to sposobu. Jedyny mankament, ale jak przypuszczam wielu za próbę zasłonięcia tych wychyłowych wskaźników by mnie ukarała odcięciem rąk. Powiem krótko, ciężkie doświadczenie, jeśli spróbuje się bez perspektywy zakupu. Ja ten sprzęt mam użyczony i rezultatem jest nieuniknione: perspektywa zamienia się w plan. Szczerze polecam - topowa jakość dźwięku.

....

 Mam na teraz tylko jedną myśl: SPL to koniec drogi, zajezdnia. Dalej nie ma już nic, albo nie ma potrzeby, by cokolwiek więcej było. Do pełni szczęścia.

Tak SPL to superkozacki produkt!!!!

 

jesli nie lubisz swiecacych oczu, wybierz nizszy model z prostszym crosfeed ale z ta sama technika 120V za niemalze polowe ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Phonitor_se_front_black_2560.png

 

 

Nic tylko podjechac do Thomanna i posluchac. Tam stoja te wlasciwe zabawki!

Warto wziac dzien urlopu 🙂

 

 

IMG_3387.thumb.jpg.85ab9eae7dabe1f75e42443bb7afeea4.jpg 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

Warto wziac dzien urlopu 🙂

Nikt mnie nie zatrudnia, co nie znaczy, że nie mam pracy 🙂

Fajny to efekt, jakbyśmy z 20 rzędu widowni przesiedli się do 2 rzędu.
No i jakoś nie sądzę, że "oczy" są wkładem połowy ceny konstrukcji.
Jeśli tak, to szkoda, że 4 nie umieścili... byłby za darmo 🙂 🙂 🙂.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Warto kupować tak, aby i polski dystrybutor wzmacniaczy SPL miał z tego korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Wuelem napisał:

Nikt mnie nie zatrudnia, co nie znaczy, że nie mam pracy 🙂

Fajny to efekt, jakbyśmy z 20 rzędu widowni przesiedli się do 2 rzędu.
No i jakoś nie sądzę, że "oczy" są wkładem połowy ceny konstrukcji.
Jeśli tak, to szkoda, że 4 nie umieścili... byłby za darmo 🙂 🙂 🙂.

 

nie tylko "oczy", ma jeszcze wiecej dodatkowych funkcji (wyjscia pre, symetryczne polaczenia, zdalne sterowanie, bla, bla bla..)

Poczytaj dokladnie a nie zgaduj. Te ustrojstwa sa znakomicie opisane 

Smiem twierdzic ze te zasadnicze moduly:  PreAmp i DAC sa identyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą czytać, inni słuchać...

Ale masz rację, można dotrzeć do szczegółowych opisów. Dopiero dziś to robię, na końcu strony producenta jest wyczerpująca tabela porównawcza. To jej fragment - zasadnicze elementy "robiące" dźwięk są TAKIE SAME...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo

A czy miales okazje posluchac RME ADI-2 FS?

Powyzszy SPL Phonitor SE i ten RME, to aktualnie jedyne ustrojstwa, ktore mnie interesuja i sa zupelnie adekwatne/wystarczajace do sluchalek z dyskutowanej tutaj klasy a'la Meze 109 (czyli okolo 1000€)

Brzuch mowi: SPL

Glowa mowi: RME

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę podpowiedzieć, raczej należy celować w wejścia cyfrowe, bo za jakością w tym wypadku stoi kość AKM. Wersja wyłącznie z podpięciem po analogu nie daje tego oderwania od statystycznie spotykanej jakości. Czyli albo jeden z wielu wzmacniacz za ~4 000 zł lub bezkonkurencyjna maszyna (?) za ~7 000 zł.

Coś w tym jest, że jak się usłyszy to SPL-owe przyspieszenie, trudno już bez tego słuchać.

Osobna kwestia to genialny "pilot". Wzmacniacz uczy się dowolnych dwóch przycisków: do zwiększania i zmniejszania głośności. Człowiek sobie siedzi przed wyciszonym TV oglądając mecz i tym samym pilotem raz przeskoczy kanał, a potem zgłośni muzę, bo akurat fajny bit się pojawił. Żyć nie umierać!

Z jednym ale... Phonitor se jest bez opcji takiego pilota 😞 Aż chce się zakrzyknąć, [..."K"...], dlaczego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Jeśli mogę podpowiedzieć, raczej należy celować w wejścia cyfrowe, bo za jakością w tym wypadku stoi kość AKM. Wersja wyłącznie z podpięciem po analogu nie daje tego oderwania od statystycznie spotykanej jakości. Czyli albo jeden z wielu wzmacniacz za ~4 000 zł lub bezkonkurencyjna maszyna (?) za ~7 000 zł.

Coś w tym jest, że jak się usłyszy to SPL-owe przyspieszenie, trudno już bez tego słuchać.

Osobna kwestia to genialny "pilot".

Dla mnie pilot nie jest wazny, bo te ustrojstwa stoja w zasiegu reki.

Odnosnie wejsc cyfrowych: slyszalem obydwa: RME (ESS Sabre) i SPL (AKM) i nie "wyslyszalem" zasadniczych roznic.

Za czym moja "glowa" przemawia, to funkcje RME, ktore dla mnie sa bardzo wazne, a ktorych nie znajduje w zadnym innym wzmacniaczu:

- dual DSP/EQ, czyli osobne dla lewego i prawego kanalu

- Programowany, kalibrowany Loudness

- Programowana regulacja Bass/Treble

- Dobry Crossfeed (!!!)

Dalsze ciekawe funkcje to:

Loopback do USB

- zapamietywanie i przelanczanie roznych setupow

 

Gdybym jako zrodla uzywal tylko i wylacznie PC albo MAC, to bym tego nie potrzebowal w wzmacniaczu, bo prawie  wszystko mogl bym zrealizowac w zrodle (czyli w PC albo MAC). Ale czasami jako zrodla uzywam iPada, wiec wtedy te mozliwosci odpadaja (nie znalazlem na tyle zaawansowanego procesora DSP lecacego pod iOS, ktory to potrafi).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, xajas napisał:

- dual DSP/EQ, czyli osobne dla lewego i prawego kanalu

- Programowany, kalibrowany Loudness

- Programowana regulacja Bass/Treble

Moje zdanie: przy tej jakości dźwięku rozważanie takich funkcji jest NIESTOSOWNOŚCIĄ.

Jedyne pasujące słowo to: LIFELIKE. Czyli jak NA ŻYWO.

Więc co tu poprawiać???

* * *

A koledzy od MEZE poszukujący wzmacniacza, co na to wszystko?

Teoretycznie powinniście kupić wzmacniacz, na którym usłyszeliście słuchawki tak, że decyzją był zakup.
Jaki to był?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje zdanie: przy tej jakości dźwięku rozważanie takich funkcji jest NIESTOSOWNOŚCIĄ.
Jedyne pasujące słowo to: LIFELIKE. Czyli jak NA ŻYWO.
Więc co tu poprawiać???
* * *



Co to jest „na zywo“?

A co tu poprawic?

Zacznij od prostego testu, to sie dowiesz

Zaloz sluchawki, wystartuj nastepujacy generator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_3628.thumb.jpg.df5b8db7249ef9477dac427fa22fa310.jpg

Przesuwaj powoli suwak czestotliwosci od 40Hz do 15.000Hz i sluchaj czy zrodlo pozorne caly czas pozostaje dokladnie w srodku i czy niektore czestotliwosci nie przesuwaja sie bardziej na lewo albo na prawo.

Zrobilem ten test z kilkoma znajomymi i coniektorzy doznali malego szoku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, xajas napisał:

Co to jest „na zywo“?

Jesteś w stanie na KONCERCIE robić coś innego lub myślami być gdzieś indziej - niż z MUZYKĄ na scenie?

Jeśli nie masz takiego doświadczenia, to... kup SPL 🙂

***

Firma ma fajne urządzenie: SPL CROSSOVER. Rozwiązanie dla wielu poruszanych na forum dylematów, w tym, jak podłączyć subwoofer, aby pasmo jego i kolumn się nie nakładały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty byś właził na scenę i POPRAWIAŁ muzykom instrumenty.

A gdybyś był księdzem, przy spowiedzi POPRAWIAŁ grzechy spowiadającym się.

***

23 minuty temu, xajas napisał:

Czy zrobiles ten test?

Nie, nie zrobiłem. Jak sprzęt właściwie oddaje proporcje instrumentów / głosów, daremne sztuczne testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G prawda

Na twoim koncercie NA ZYWO muzycy sa sprzodu na scenie, a na nawet najlepszym sprzecie bez poprawy graja w srodku glowy

A gdybys znowu nie teoretyzowal tylko zrobil ten test, to bys pokapowal, ze moze to nie sprzet niepoprawnie oddaje proporcje, tylko twoje uszy je nieproporcjonalnie odbieraja, bo jestes polglochy? Moze to twoje uszy wymagaja poprawy, by mogly poprawnie odebrac, to co porzadny sprzet poprawnie oddaje, i ta cala jakosc sprzetu jest daremna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważasz, że Ty i tylko Ty doszukujesz się wad, więc chyba Twoje i Tylko Twoje uszy mają coś... za uszami.

Podstawowa kwestia jest taka, że w przypadku Phonitora xe wychodzimy poza określenia typu:
niskie/bas - środek - góra/wysokie.
Ten podział nie funkcjonuje, stracił rację bytu. TUTAJ opisujemy, konkretnie co jest na scenie!

Gdybyś miał ochotę zapytać...

3 godziny temu, xajas napisał:

Co to jest „na zywo“?

...prosta odpowiedź, kiedy przekaz jest jak wtedy, gdy gram z WLM. I tutaj tak blisko jest.
Proporcjonalnie tak blisko, jak Ty daleko od pojmowania niektórych rzeczy : -)

32 minuty temu, xajas napisał:

graja w srodku glowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co Ty za słuchawki sobie kupiłeś, że wszystkich kisisz w środku głowy! Nawet KOSS Porta Pro tak nie ma.

Kup sobie słuchawki MEZE, jeśli dźwięki nie wyjdą z głowy, to chociaż sobie ją poważnie powiększysz. Zmieścisz wówczas więcej pomysłów na POPRAWIANIE wszystkiego! 🙂
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo poetyckie audiofilskie bla bla bla

Tak, mam cos „za uszami“. Podobnie jak i „za oczami“ -> podobnie jak 95% innych osob w moim wieku uzywam do POPRAWIANIA okulary. A ty? Uzywasz okulary?
Jestem pewny ze tak. Dlaczego? Dlaczego zamiast biegac na półslepo i doznawac swiat NA ZYWO bez POPRAWIANIA zakladaz okulary? Czy np. ogladanie obrazow na wystawie, bez okularow na ZYWWO, bez ktorych nawet nie rozpoznajesz motywu obrazu, jest lepsze niz z POPRAWA?
Czy obmacywanie ksiazki na ZYWO (bo przeczytac jej bez okularow nie potrafisz) jest lepsze czytanie z POPRAWA?

Tak samo jest ze sluchem. Wiekszosc osob nawet nie jest tego swiadoma, na ile jest glucha i co jej przez to sluchanie na ZYWO bez POPRAWY ubywa

W tym wypadku przetransformuje moje ulubione powiedzenie:

„dyskusja z slepym o kolorach“

na w pelnym tego slowa znaczeniu

„dyskusja z gluchym o dzwiekach“

Tak bzdurne sa te argumenty o POPRAWIANIU i odbiorze jak NA ZYWO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, xajas napisał:

Uzywasz okulary? Jestem pewny ze tak.

Mylisz się. Nie mam potrzeby używać i nie noszę. Uszy sprawne, to i oczy. A może odwrotnie...

Przekroczenie granicy prezentacji LIVE zamiast HI-FI jest dla mnie oczywiste. I nic na to nie poradzę.

Nie zmienię nicka na "Espeel" (literowane SPL, podobnie jak Wuelem = WLM), ale gdyby każda zakładka pozwalała mieć inny, to w słuchawkowej już bym sobie Espeel zaklepywał. Więcej dobrego o dźwięku nie sposób (u mnie) wyrazić.

15 godzin temu, xajas napisał:

Tak bzdurne sa te argumenty o POPRAWIANIU

A tu się muszę w pełni zgodzić. Tylko nie powtarzaj wciąż i wciąż słowa "bzdury", "bzdurne", bo ludzie zapamiętają, że tylko bzdury wypisujesz : -) Głuchnę na te docinki, a raczej ślepnę. 

Jak chcesz mogę zapodać tytuł utworu, gdzie (w zwykłym nagraniu) dźwięk jest daleko poza głową.

Pozdrawiam,
Espeel
🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK mosci Espeel, objecuje poprawe z tymu bzdurami.

Ale nadal polecam ten test z tym Sinusem 20-20000Hz

Chociaz czasami lepiej jest zyc w nieswiadowosci 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosci Espeel

Juz z samego sentymentu dla firmy SPL (ktory w pelni rozumiem) powinienes sobie zainstalowac EqalizerAPO i wystarowac ostatnie trzy filtry (wzorowane na SPL), ktore udostepnilem do zaladowania



…..

Zaladuj z mojego Google drive nastepujace filtry (pliki txt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_3641.thumb.jpg.45b1a075dfa1a309600e59ad35dca98c.jpg

Moj altualny faworyt to SPL_3 a potem SPL_2 i ChuMoy
To sa te „dinksiki“
IMG_3643.thumb.jpg.ddb5d02c43997d64720490b8747f115b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.