Skocz do zawartości
IGNORED

4 suby w pomieszczeniu, lek na cale basowe zło ? TESTY PRAKTYCZNE W KONCU :-)


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, przmor napisał:

A testowałeś 2 a może 4 czy 8 subów, że zamiast nich polecasz jeden?

No jeden jakikolwiek sub to jest najlepsza mozliwa rada (w malych i srednich pomieszczeniach), jest duze BUM BUM przy 25-35Hz podbite przez pomieszczenie i praktycznie niewiele wiecej, co mozna chciec lepszego ? 🙂 Szklanki dzwonia, wiec znaczy ze jest dobrze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przmor napisał:

A testowałeś 2 a może 4 czy 8 subów, że zamiast nich polecasz jeden?

Po to aby wiedzieć że 2 × 2 = 4 nie trzeba być profesorem matematyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No jeden jakikolwiek sub to jest najlepsza mozliwa rada (w malych i srednich pomieszczeniach), jest duze BUM BUM przy 25-35Hz podbite przez pomieszczenie i praktycznie niewiele wiecej, co mozna chciec lepszego ?  Szklanki dzwonia, wiec znaczy ze jest dobrze
Svs ma fajny filtr na te bum bum.
Można bez większych pomiarów włączyć 25 lub 31 lub 40Hz i 6 lub 12db.
I nie ma bum bum.153e9313f29577974e5daa6c2cdd54c6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RAF77 napisał:

Svs ma fajny filtr na te bum bum.
Można bez większych pomiarów włączyć 25 lub 31 lub 40Hz i 6 lub 12db.
I nie ma bum bum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajnie by bylo jak by to tak prosto bylo, ale nie jest niestety (testowalem) 🙂 Daje to poprawe, tu nie ma watpliwosci i lepiej miec DSP niz go nie miec, ale przy jednym subie to bedzie dalekie od idealu 🙂 Wspomnialem o BUM BUM bo to jest jedyne co wiekszosc slyszy u siebie w malym/srednim pomieszczeniu majac tego jednego suba, ale poza mocnym podbiciem jest takze duzy dol gdzies przy 50-80Hz w zaleznosci od pomieszczenia, wiec nawet jak sie obnizy to pobicie o te 12dB, to nadal slychac tylko te 20-35Hz, ino nieco mniej podbite w jednym miejscu 🙂

W przypadku moich 20m2 i jednego PB2000PRO wyrownywalo to nieco pasmo od 18 do 30hz, ale powyzej tego dalej bieda, nawet po podbiciu DSP 🙂


image.thumb.png.10ccdffbdfcc81ed1ef2c17f372099a5.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest, takie bum zmierzył dirac (metraż ok 20m2):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ro35 napisał:

coś w tym jest, takie bum zmierzył dirac:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ano ano, i to widze konkretne u Ciebie. To normalne w malych i srednich pomieszczeniach, ladnie nazwane po ENG "room gain" 🙂 Podbicie gdzies pomiedzy 25 a 35Hz jest przewaznie na tyle duze ze nic wiecej sie praktycznie nie slyszy i ludki mysla ze to jest "bas" i tak ma grac bo "dobrze trzesie" 🙂 Doradzanie jednego jak najwiekszego suba to jedna z najgorszych rad jakie mozna dac 🙂 No chyba ze ktos planuje zrobic dobrze akustyke pomieszczenia, wtedy i owszem, jeden duzy sub moze sie sprawdzic 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by bylo jak by to tak prosto bylo, ale nie jest niestety (testowalem)  Daje to poprawe, tu nie ma watpliwosci i lepiej miec DSP niz go nie miec, ale przy jednym subie to bedzie dalekie od idealu  Wspomnialem o BUM BUM bo to jest jedyne co wiekszosc slyszy u siebie w malym/srednim pomieszczeniu majac tego jednego suba, ale poza mocnym podbiciem jest takze duzy dol gdzies przy 50-80Hz w zaleznosci od pomieszczenia, wiec nawet jak sie obnizy to pobicie o te 12dB, to nadal slychac tylko te 20-35Hz, ino nieco mniej podbite w jednym miejscu 

W przypadku moich 20m2 i jednego PB2000PRO wyrownywalo to nieco pasmo od 18 do 30hz, ale powyzej tego dalej bieda, nawet po podbiciu DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jeśli robiłeś pomiar i taki maz wynik po włączeniu tego filtra, to masz przecież jeszcze 3 filtry DSP, gdzie każdy jest w pełni konfigurowany i możesz 3 częstotliwości (trzy piki), zjechać w dół.

Ps.
DSP się nic nie podbija, tylko ściąga w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, RAF77 napisał:
Godzinę temu, T napisał:
Fajnie by bylo jak by to tak prosto bylo, ale nie jest niestety (testowalem) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Daje to poprawe, tu nie ma watpliwosci i lepiej miec DSP niz go nie miec, ale przy jednym subie to bedzie dalekie od idealu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Wspomnialem o BUM BUM bo to jest jedyne co wiekszosc slyszy u siebie w malym/srednim pomieszczeniu majac tego jednego suba, ale poza mocnym podbiciem jest takze duzy dol gdzies przy 50-80Hz w zaleznosci od pomieszczenia, wiec nawet jak sie obnizy to pobicie o te 12dB, to nadal slychac tylko te 20-35Hz, ino nieco mniej podbite w jednym miejscu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W przypadku moich 20m2 i jednego PB2000PRO wyrownywalo to nieco pasmo od 18 do 30hz, ale powyzej tego dalej bieda, nawet po podbiciu DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.10ccdffbdfcc81ed1ef2c17f372099a5.png

Jeśli robiłeś pomiar i taki maz wynik po włączeniu tego filtra, to masz przecież jeszcze 3 filtry DSP, gdzie każdy jest w pełni konfigurowany i możesz 3 częstotliwości (trzy piki), zjechać w dół.

Nie nie, to jest goly jeden sub bez niczego 🙂 Bawilem sie DSP wbudowanym w SVSy i definitywnie jest to ogromna zaleta tych subow, bo mozna polepszyc to jak wspolgraja z pomieszczeniem 🙂 Ale takich skokow nie da sie wyrownac zadnym DSP, generalnie podciaganie powyzej 6dB to juz jest utrata jakosci a 12dB to juz jest masakra 🙂 A ja mam -20dB przy 50Hz i -35dB przy 75Hz i spore podbicie przy 30Hz 🙂 Takie rzeczy tylko akustyka albo iloscia subow, wiec poszedlem w ilosc subow 🙂

Ja mam dosc typowe pomieszczenie, wiec dla tego mowie ze radzenie "kup jeden duuuuuzy sub" to nie jest dobra rada, a takiego bez DSP to juz w ogole 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, T said:

takich skokow nie da sie wyrownac zadnym DSP, generalnie podciaganie powyzej 6dB to juz jest utrata jakosci a 12dB to juz jest masakra 🙂 A ja mam -20dB przy 50Hz i -35dB przy 75Hz i spore podbicie przy 30Hz

Generalnie to z korekcją DSP powinno się dązyc to scinania peaków. Dołków na charakterystyce nie powinno się podbijać, bo powstają one na skutek "odejmowania" się fali bezpośredniej z odbitą. Czyli jesli wpompujemy w daną częstotliwośc więcej energii to zwiększymy poziom fali bezposredniej ale takze tej odbitej, czyli w ogólnym rozrachunku niewiele się zmieni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brewka87 napisał:

Generalnie to z korekcją DSP powinno się dązyc to scinania peaków. Dołków na charakterystyce nie powinno się podbijać, bo powstają one na skutek "odejmowania" się fali bezpośredniej z odbitą. Czyli jesli wpompujemy w daną częstotliwośc więcej energii to zwiększymy poziom fali bezposredniej ale takze tej odbitej, czyli w ogólnym rozrachunku niewiele się zmieni. 

Ano dokladnie 🙂 Nieco sie podniosa te dolki, ale ogolnie sie zgadzam ze tylko akustyką lub jednym z systemow wielosubowych to sie ino da wyrownac 🙂 Dla tego wlasnie pisze ze jeden sub, nawet z DSP to nie jest za dobre rozwiazanie, jesli ktos nie planuje zrobic dobrze akustyki pomieszczenia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
W dniu 13.03.2023 o 19:22, RAF77 napisał:
W dniu 12.03.2023 o 22:51, Vintageaudiofil napisał:
Widzę że humor dopisujeemoji106.png 
 
Ale dzięki takiemu podejściu potwierdzasz przynajmniej że nie słyszałeś nigdy w życiu 5.1 z dobrego soundbaru a co dopiero z Atmosem

Martin, co raz gorzej z tobą.

U mnie wszystko jest jak najbardziej w porządku, może zszedłem na psy ze sprzętem ale mam wszystko to co mi potrzeba do szczęścia. Mam najwyższy model Soundbara od Yamahy, PS 5, Projektor JVC którego wymieniam na TV. Ja jestem zadowolony, a ile jeszcze w kieszeni jest mamony. Lubię minimalizm i tutaj już bardziej się nie da. A co akustyki dywan jest na podłodze ale i tak swoje tutaj robi kalibracja akustyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Vintageaudiofil said:

może zszedłem na psy ze sprzętem ale mam wszystko to co mi potrzeba do szczęścia.

I to jest najwazniejsze 😊

Mnie tylko zastanawia po co takie przebieranki na forum, udawanie kogoś innego itd...?

Nawet jesli sprzedałes sprzęt, forumowiczom nic do tego. Zrobiłes, znudziło się albo zmieniłes plany co do pomieszczenia - normalna sprawa. Tylko po jakiego grzyba odstawiac takie szopki... ? 😮

1 hour ago, RAF77 said:

Ps.
DSP się nic nie podbija, tylko ściąga w dół.

Dokładnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ano dokladnie Nieco sie podniosa te dolki, ale ogolnie sie zgadzam ze tylko akustyką lub jednym z systemow wielosubowych to sie ino da wyrownac  Dla tego wlasnie pisze ze jeden sub, nawet z DSP to nie jest za dobre rozwiazanie, jesli ktos nie planuje zrobic dobrze akustyki pomieszczenia

Apropos „zrobic dobrze akustyke“.
Jesli mowimy o zakresie niskiego basu (zakresie dzialania subwoofera), to przytocze dosc „plakatywny“ przyklad, obrazujace o czym mowa.
Jest to fragment dosc powaznej rozprawki na temat uzycia kilku subwooferow, miedzy innymi w konstelacji SBA (single bass array). To co pokazuje ponizej, to wytlumienie tylnej sciany, dodatkowe do 4 subwooferow rozmieszczonych na przedniej scianie w matrycy SBA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tutaj wynik dzialania (zielony)

IMG_4644.thumb.jpg.d8c14d6f01c3e0e2f48769656ddee865.jpg

Mysle, ze ktos kto to widzial i pojal o jakich absurdalnych rozmiarach takiej adaptacji mowimy, raz na zawsze zapomni temat „akustycznej adaptacji“ w zakresie basu.

A szczegolnie w postaci kilku pianek ustawionych w katach pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xajas napisał:


Apropos „zrobic dobrze akustyke“.
Jesli mowimy o zakresie niskiego basu (zakresie dzialania subwoofera), to przytocze dosc „plakatywny“ przyklad, obrazujace o czym mowa.
Jest to fragment dosc powaznej rozprawki na temat uzycia kilku subwooferow, miedzy innymi w konstelacji SBA (single bass array). To co pokazuje ponizej, to wytlumienie tylnej sciany, dodatkowe do 4 subwooferow rozmieszczonych na przedniej scianie w matrycy SBA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tutaj wynik dzialania (zielony)

IMG_4644.thumb.jpg.d8c14d6f01c3e0e2f48769656ddee865.jpg

Mysle, ze ktos kto to widzial i pojal o jakich absurdalnych rozmiarach takiej adaptacji mowimy, raz na zawsze zapomni temat „akustycznej adaptacji“ w zakresie basu.

A szczegolnie w postaci kilku pianek ustawionych w katach pokoju emoji6.png

Hehe, nie no, nie mam na mysli piankowych bastrapow, ze tak je dumnie nazwe 🙂 Nawet producenci pisza ze ponizej 100Hz owe nic praktycznie nie daja, ale kto by to czytal 😄

Ale sa opcje zrobienia akustyki dobrze, w pomieszczeniu 🙂 Pierwsza opcja to pulapki rezonansowe strojone pod konkretne pomieszczenie 🙂 O wiele mniejsze od wypelnionych welna, bardziej skuteczne ale tez i drozsze 🙂 Druga opcja to pulapki aktywne, o wiele mniejsze niz rezonansowe i calkiem dobrze dzialajace, ale taaaaaaaaaaaaaaaaaakie drogie 🙂 Z tego co pamietam to okolo 8k za sztuke, a potrzeba paru 🙂 Mozna oczywiscie zrobic pulapke wypelniona welna czy gabka, z tego co pamietam to fachowiec mowil ze musi miec 1,5m glebokosci lub wiecej, aby dzialac 🙂 Wiec jak ktos ma duzo miejsca w pomieszczeniu to mozna 🙂 Tak wiec mozna zrobic dobrze akustyke niskich tonow, acz koszta sa znaczne i w wiekszosci przypadkow zajmuja sporo miejsca 🙂 Dla tego wlasnie ja zrobilem system Weltiego i za o wiele mniej wydane, mam takze kapitalny bas 🙂 Tez zielony to "po" (podbicie na dole celowe w Dirac) 🙂

image.thumb.png.7220a9e2c25804db6141028809b75c6a.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
Godzinę temu, brewka87 napisał:

Mnie tylko zastanawia po co takie przebieranki na forum, udawanie kogoś innego itd...?

Bo chciałem się pozbyć tej jeb..ej łatki którą mi tu pare … przykleiło.

 

Godzinę temu, brewka87 napisał:

Nawet jesli sprzedałes sprzęt, forumowiczom nic do tego.

Teraz tak piszesz bo jest już po fakcie, ale daje sobie rękę uciąć że tak by nie było nawet z twojej strony😝 

 

Godzinę temu, brewka87 napisał:

zmieniłes plany co do pomieszczenia

Ktoś się pojawił w moim życiu już na poważnie i był warunek musi być sypialnia. Ja to mógłbym spać na materacu na podłodze ale kobieta to co innego

Dlatego też jestem zmuszony sprzedać JVC wymieniając na TV ale minimum 85”, sprzęt też minimalistyczny by nie było wielkich kolumbryn itd. Mi to nie przeszkadza, zamiast Auro mam Atmos, jest przestrzennie i wirtualnie i mi to wystarcza. We filmach jest b. dobrze, nic więcej mi nie jest potrzebne . W stereo bym tego nie osiągnął. 

Edytowane przez Vintageaudiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Vintageaudiofil said:

Teraz tak piszesz bo jest już po fakcie, ale daje sobie rękę uciąć że tak by nie było nawet z twojej strony😝 

...i mogłbys juz nie miec ręki 😉 zacząłem się troszkę nabijac dlatego ze sam to sprowokowałes. Gdybys napisał, ze Twoje priorytety zyciowe się zmieniły i jestes zmuszony zrezygnowac z KD to myslę, ze nikt by nie marudził.

A jak zmieniłeś poglądy o 180 stopni w ciągu kilku dni to musiało to wywołać taką reakcję ludu 😄

8 minutes ago, Vintageaudiofil said:

Ktoś się pojawił w moim życiu już na poważnie i był warunek musi być sypialnia.

I gratuluję szczerze ☺ jak będzie sypialnia to moze za jakis czas znowu się ktos pojawi 😉

Dobra, koncze offtop 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, T napisał:

No jeden jakikolwiek sub to jest najlepsza mozliwa rada (w malych i srednich pomieszczeniach), jest duze BUM BUM przy 25-35Hz podbite przez pomieszczenie i praktycznie niewiele wiecej, co mozna chciec lepszego ? 🙂 Szklanki dzwonia, wiec znaczy ze jest dobrze 🙂

A czego chcieć więcej jeden sub zapewnia mi to co chcę mieć a tani nie był więc nie mam prawa narzekać że z basem jest coś nie tak, dla mnie jest ok. Jest za późno teraz już nic nie zmieniam, musiałbym przekopać cały pokój aby na nowo kłaść trasy kabli i robić gniazdka na ścianach, po za tym nie mam money na drugi, trzeci a może czwarty sub pokroju SB4000.

4 godziny temu, Vintageaudiofil napisał:

U mnie wszystko jest jak najbardziej w porządku, może zszedłem na psy ze sprzętem ale mam wszystko to co mi potrzeba do szczęścia. Mam najwyższy model Soundbara od Yamahy, PS 5, Projektor JVC którego wymieniam na TV. Ja jestem zadowolony, a ile jeszcze w kieszeni jest mamony. Lubię minimalizm i tutaj już bardziej się nie da. A co akustyki dywan jest na podłodze ale i tak swoje tutaj robi kalibracja akustyki

Rejek wyp... z tego forum na zawsze i basta.

3 godziny temu, Vintageaudiofil napisał:

Bo chciałem się pozbyć tej jeb..ej łatki którą mi tu pare … przykleiło.

 

Teraz tak piszesz bo jest już po fakcie, ale daje sobie rękę uciąć że tak by nie było nawet z twojej strony😝 

 

Ktoś się pojawił w moim życiu już na poważnie i był warunek musi być sypialnia. Ja to mógłbym spać na materacu na podłodze ale kobieta to co innego

Dlatego też jestem zmuszony sprzedać JVC wymieniając na TV ale minimum 85”, sprzęt też minimalistyczny by nie było wielkich kolumbryn itd. Mi to nie przeszkadza, zamiast Auro mam Atmos, jest przestrzennie i wirtualnie i mi to wystarcza. We filmach jest b. dobrze, nic więcej mi nie jest potrzebne . W stereo bym tego nie osiągnął. 

Też sobie mogę założyć nowe konto i pozbyć się tej łatki więc nie jest to żadne wytłumaczenie trzeba było się tu ponownie nie rejestrować maniaku soundbarów.

Jak się twoja baba dowie jakiś poj... to rzuci cie za jakiś miesiąc i znowu wróciśz pod nowym nickiem i będziesz budować salkę ale teraz stawiam na prawdziwy high-end czyli Barco/Trinnov/MAG + double bas array.

7 godzin temu, RAF77 napisał:

Svs ma fajny filtr na te bum bum.
Można bez większych pomiarów włączyć 25 lub 31 lub 40Hz i 6 lub 12db.
I nie ma bum bum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to w SB4000 lub SB16 Ultra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP może mieć każdy subwoofer. Wystarczy dokupić Dayton Audio DSP-LF. Kupiłem używany za 280zl. A co do stwierdzenia że "mam jeden sub i wystarcza" to ja mam projektor Optoma i mi wystarcza. Żadnego JVC bym nie kupił bo to dla mnie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, przmor said:

ja mam projektor Optoma i mi wystarcza. Żadnego JVC bym nie kupił bo to dla mnie bez sensu.

Taa, a juz tym bardziej taki laserowy ;)

9 hours ago, JVC 4K said:

Rejek wyp... z tego forum na zawsze i basta.

i po co taka agresja?

Macie jakąś niezdrową rywalizację na tym forum. Mozecie za sobą nie przepadać ale takie teksty to już przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, T napisał:

Druga opcja to pulapki aktywne, o wiele mniejsze niz rezonansowe i calkiem dobrze dzialajace, ale taaaaaaaaaaaaaaaaaakie drogie 🙂 Z tego co pamietam to okolo 8k za sztuke, a potrzeba paru 🙂

PSI Audio ma takie, tylko trochę droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Adi777 napisał:

PSI Audio ma takie, tylko trochę droższe.

Rozne firmy robia, te co ja patrzylem wtedy kosztowaly 8k za sztuke wiec wiecej niz sub 🙂 Dla tego wolalem kupic suby 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, T napisał:

Rozne firmy robia, te co ja patrzylem wtedy kosztowaly 8k za sztuke wiec wiecej niz sub 🙂 Dla tego wolalem kupic suby 🙂

PSA w granicach 12 tysięcy za sztukę.

Być może kupię do siebie. Zawsze to oszczędność miejsca. Z drugiej strony, jakiś czas temu byłem na odsłuchach kolumn w dedykowanym pomieszczeniu, gdzie akustyka była konkretnie zrobiona, pasywnie, z dużą ilością wełny. Zapytałem się gospodarza, czy myślał o aktywnych pułapkach. Odpowiedział, że jego znajomy, prawdopodobnie akustyk testował takie aktywne, i to droższe od PSI, i nie poleca 🤷‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi777 napisał:

PSA w granicach 12 tysięcy za sztukę.

Być może kupię do siebie. Zawsze to oszczędność miejsca. Z drugiej strony, jakiś czas temu byłem na odsłuchach kolumn w dedykowanym pomieszczeniu, gdzie akustyka była konkretnie zrobiona, pasywnie, z dużą ilością wełny. Zapytałem się gospodarza, czy myślał o aktywnych pułapkach. Odpowiedział, że jego znajomy, prawdopodobnie akustyk testował takie aktywne, i to droższe od PSI, i nie poleca 🤷‍♂️

Z tego co ja zglebialem temat, potrzebne jest pare sztuk dobrze rozstawionych, wiec dla mnie kompletnie bez sensu 🙂 Moze sa przypadki kiedy to ma sens np. w systemach stereo gdzie nie ma i nie bedzie subow, ale jak sie ma 4 wolne rogi w pomieszczeniu i ma to byc kino, to lepiej po prostu kupic 4 suby 🙂 Wyjdzie i duzo taniej i lepiej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T napisał:

Z tego co ja zglebialem temat, potrzebne jest pare sztuk dobrze rozstawionych, wiec dla mnie kompletnie bez sensu 🙂 Moze sa przypadki kiedy to ma sens np. w systemach stereo gdzie nie ma i nie bedzie subow, ale jak sie ma 4 wolne rogi w pomieszczeniu i ma to byc kino, to lepiej po prostu kupic 4 suby 🙂 Wyjdzie i duzo taniej i lepiej 🙂

Podobno najlepiej 4, ale przecież można dać takie pułapki zamiast pasywnych, no i oczywiście 4 subwoofery. Przecież to nie zastępuje subwooferów, tylko jakieś pasywne basstrapy.

Przynajmniej na moją logikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adi777 napisał:

Podobno najlepiej 4, ale przecież można dać takie pułapki zamiast pasywnych, no i oczywiście 4 subwoofery. Przecież to nie zastępuje subwooferów, tylko jakieś pasywne basstrapy.

Nie podobno a po prostu najlepiej 🙂 Wyliczone naukowo przez Pana Weltiego, przetestowane przez wielu ludzi, w tym mnie 🙂 Przetestowalem ponad 45 konfiguracji u siebie uzywajac 8 subow i 4 suby w rogach to rozwiazanie idealne 🙂 A idealne dla tego ze nie potrzebujesz wtedy zadnych pulapek basowych, aktywnych czy pasywnych, 4 suby tak miedzy soba wspoldzialaja ze praktycznie niweluja mody wlasne pomieszczenia 🙂 Powyzej wkleilem przed i po wykresy, lepiej sie nie da jesli chodzi o bas w kinie, a koszt calkowity to mniej niz jedna pulapka aktywna o ktorej piszesz, wiec jaki sens jest sie bawic w cokolwiek innego ? 🙂 Rozumiem przy stereo systemie bez subow, lub w nietypowym pomieszczeniu, ale jesli sa 4 rogi w czterokatnym pomieszczeniu to wstawia sie 4 suby i tyle, nie ma potrzeby wiecej kombinowac 🙂

Przed (2 suby) i po (4 suby) 🙂


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, T napisał:

Nie podobno a po prostu najlepiej 🙂

Miałem na myśli te aktywne pułapki, nie subwoofery.

13 minut temu, T napisał:

nie potrzebujesz wtedy zadnych pulapek basowych, aktywnych czy pasywnych,

Na pewno? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi777 napisał:

Miałem na myśli te aktywne pułapki, nie subwoofery

Na pewno? 

Nie, na niby, kredkami narysowalem te wykresy zeby ludzi oszukiwac na forach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, T napisał:

Nie, na niby, kredkami narysowalem te wykresy zeby ludzi oszukiwac na forach 🙂

🤣 Wierzę, wierzę. Ciekawe, jak to będzie u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi777 napisał:

🤣 Wierzę, wierzę. Ciekawe, jak to będzie u mnie.

Jak dlugo masz pomieszcznie gdzie podloga ma ksztalt czworokata z 4 rogami o katach prostych i owe rogi wolne aby wstawic wen suby, to bedzie dzialac tak jak powinno 🙂 Naukowo wyliczone i udowodnione wiele razy w praktyce, nie dosc ze najtansze rozwiazanie, to jeszcze i jedno z najlepszych niezaleznie od kosztow 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.