Skocz do zawartości
IGNORED

Avance czy B@W


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o poradę w sprawie wyboru kolumn zastanawiam się co wybrać Avance 509 mkII czy B$W 604 S3 ,cena nie gra tu roli wiem ,że B$W są droższe (mam możliwość zakupu za 3800 zł)ale chodzi mi o jakość dźwięku .Preferuje muzykę ostrą ,pomieszczenie mam o powierzchni 30 metrów kwadrat.lubię dużo i ostrych wysokich tonów oraz miękki i przyjemny bas.Sprzęt posiadam średniej klasy tj.amplituner Yamaha 730.odwarzacz DVD Yamaha 510,posiadam kable głośnikowe Sonic Link AST 200 *2(bi -wire)- na razie korzystam z Altusów 300 ale mnie już męczą,odtwarzacz z amplitunerem mam podłączony kablem cyfrowym Profigold 4000 - do DVD a muzykę słucham w stereo poprzez kable sygnałowe (samoróbki) - kupiłem od zapalonego audiofila ,który je sam robi,dałem za parę 140 zł a brzmienie mają porównywalne do tych z przedziału 800 - 1000 zł,kolumny będą mi też służyć jako przody do kina domowego,czekam na podpowiedzi .Pozdrawiam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem avance z yamahą 430 i basu nie stwierdziłem. b&w - super. szczególnie nowe, tylko one mają raczej twardy bas (choć słuchałem ich tylko w sklepie, w domu po jakims czasie może być inaczej). ja mam stare s1 i tam bas jest dość miękki. poza tym z opinii wyczytanych na sieci, nikt nie poleca 604 zamiast 603 tłumacząc to zbyt małą różnicą. co do góry, powinieneś być zachwycony.

jeszcze jedno - ja też mam amp+dvd yamahy i muzyka jakoś lepiej chodzi po połączeniu cyfrowym niż analogowym. w audioklanie tłumaczono mi, że to dlatego, iż amplituner ma lepsze przetworniki niż dvd. podłączałem audioquest copperhead i nie stwierdziłem żadnej różnicy między nim a zwykłym fabrycznym chinchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam 603s3 i muszę powiedzieć, że jest sprzęt potrafiący zagrać niezwykle dynamicznie, a 604... nie słuchałem, ale sądząc po ilości głośników i ich wielkości może z tych skrzyń popłynąć niezły kawałek dżwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważasz zakup kolumn za 2000 i za 4000 pln. To raczej źle postawione pytanie. Jak masz do wydania 3800 to BW możesz porównać z czymś innym niż z omegami 509.

Jak lubisz efektowne rozjaśnione brzmienie to BW będą super. w tej cenie dostaniesz nowe od gości z allegro monitory bw cdm1nt - moze też sobie sprawdź - powinno być lepsze stereo, niestety mniejszy bas, ale znacznie kulturalniejsze i lepiej poukładane brzmienie. Chyba, że musisz mieć w domu GŁOŚNO - to wtedy podłogówki muszą być do tych twoich 30m...

za 4k to powinieneś jeszcze sprawdzić Phonary P20s - powinieneś dać sobie na nich czadu a moim zdaniem zyskasz na naturalnośći w stosunku do BW.

Muszę przyznać, że mam zupełnie odmienne oczekiwania niż Ty od kolumn. Radzę ci posłuchać czegoś, co nie będzie miało mocno wyeksponowanej góry i przełomu srednicy i góry. Takie brzmienie - sam mówisz - może męczyć, szczególnie jak się słucha długo, głośno i rockowo czy elektrycznie. Pamiętaj też, że w salonie gdzie będziesz słuchać akustyka i wytłumienie będzie pewnie lepsze niż u Ciebie w domu. Jeżeli możesz to wypożycz sobie sprzęt na 3-4 dni do domu i posłuchaj u siebie.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.