Skocz do zawartości
IGNORED

Wygrzewanie sprzętu - elektronika, kable, głośniki


ferszcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, haile napisał:

kable, poza jakimiś ekstremalnymi przypadkami typu za cienkie, za długie, nie wprowadzają zniekształceń sygnału możliwych do wychwycenia przez ludzkie ucho. To co "słyszysz" to wrażenia powstałe w samym mózgu nakręconym ceną, wyglądem, opiniami o tych kablach, to tak jak ta sama kawa smakuje inaczej z różnych kubków. Zrób rzetelny ślepy test z czyjąś pomocą a się przekonasz, albo choćby podłącz sam te dwa kable pod wyjścia A/B w wzm. i przełączaj - żadnych różnic nie wychwycisz.

To samo z elektroniką, wygrzana czy nie, różnice parametrów będą na tyle małe, że niemożliwe do wychwycenia przez ludzie ucho. Głośniki to co innego, mogą być słyszalne zmiany, ale jakieś z-cap kondy w zwrotnicy które dają wygrzane 8db różnicy w głośności kolumny to kompletne bzdury

Akurat trafione jak kulą w płot.

Cena kabli o których napisałem jest identyczna 🙂 No to mamy niezłe mózgi, które sobie wmawiają lepszą jakość dźwięku i efekty z tym związane bez używek. Opinii kabli nie czytałem, kupiłem przy okazji zakupu kolumn lub z chęci samemu sprawdzenia, czy rzeczywiście kupując drogie kable coś się zyska. Była wówczas okazja zakupu używanych kabli za 1/8 ceny to czemu nie, żaden mega wydatek a można było samemu się przekonać. 

Audiofilem nie jestem, daleko mi do tego tytułu. 

Ktoś mi kiedyś powiedział lub napisał, że do oglądania filmu wystarczy porządne stereo zamiast kina domowego, czego nie pojmowałem. Odkąd u siebie usłyszałem przestrzeń na lepszych kablach zrozumiałem o co chodzi. Na tych tańszych nie uzyska się takich efektów, jest po prostu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kazdy temat musi zejsc na kable? Czy nie moze powstac jedna zakladka "Kable i tylko kable"?

Temat w sumie spoko, ale po kilku normalnych wpisach znowu o wielkim wplywie kabli na dzwiek.

Wymiotowac juz sie tym chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój mózg oszukuje nie tylko Ciebie ale też próbuje wszystkich na tym forum :) Weź się z nim ogarnij i zrób prosty eksperyment jak pisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest wygrzewanie kabli i innego sprzętu audio w piekarniku... Najlepiej ustawić włączoną górna i dolną grzałkę a temperaturę na 220 stopni Celsjusza... Po wielogodzinnym takim wygrzewaniu walory odsłuchowe sprzętu audio rosną w tempie niesamowitym... szczególnie kabli 😂🤣😂🤣😂🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Elbing napisał:

Najlepsze jest wygrzewanie kabli i innego sprzętu audio w piekarniku... Najlepiej ustawić włączoną górna i dolną grzałkę a temperaturę na 220 stopni Celsjusza... Po wielogodzinnym takim wygrzewaniu walory odsłuchowe sprzętu audio rosną w tempie niesamowitym... szczególnie kabli 😂🤣😂🤣😂🤣

A do tego ten aromat palonej izolacji. Mmmm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Elbing napisał:

Najlepsze jest wygrzewanie kabli i innego sprzętu audio w piekarniku... Najlepiej ustawić włączoną górna i dolną grzałkę a temperaturę na 220 stopni Celsjusza... Po wielogodzinnym takim wygrzewaniu walory odsłuchowe sprzętu audio rosną w tempie niesamowitym... szczególnie kabli 😂🤣😂🤣😂🤣

no właśnie to jest bez sensu. Wrażenie wygrzewania powstaje w mózgu, nie kablu, więc należy włożyć tam łeb. I można użyć mikrofalówki, oszczędza energię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie silników w autach po zmontowaniu nowego też nie ma sensu, przecież jego moc i wytrzymałość są identyczne jak po dotarciu... Po co to robić, przecież nie ma to kompletnie sensu bo wszystkie części są nowe i idealnie spasowane... Szkoda się rozpisywać. Też tak samo pisałem kiedyś o lepszych kablach, że nie widzę różnicy dopóki sam się nie przekonałem. To nie jest jakaś sekta, w nic nie trzeba wierzyć.

Z drugiej strony rozumiem, że skoro to mózg, czy słuch się przyzwyczaja to Wasze sprzęty są najlepsze i gdziekolwiek pójdziecie posłuchać innego to jest szajs i musicie posłuchać przez dłuższy moment, żeby jednak stwierdzić, że na przykład droższe kolumny są lepsze... Po co Wam w ogóle lepsze wzmacniacze, skoro 100 wat to 100 wat? Jak to jest, że różnych producentów kolumny brzmią inaczej na tych samych głośnikach, przecież to co innego już różne głośniki...  

Identyczna sprawa się ma w single, bi lub tri ampingu. Jedni słyszą od razu poprawę w jakości a inni nie słyszą kompletnie nic, żadnej różnicy. Dlatego powstały różne sprzęty dla różnych osób. Już nie raz było wspominane, że nikt nie idealnego rozwiązania jaki najlepiej sprzęt kupić bo trzeba szukać pod siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kabli jedna z firm opisała dlaczego ich kable są kierunkowe. Otóż poddawane one są procesowi, w którym wewnątrz kabla powstają mikrodiody i dlatego ważne jest aby podłączyć je zgodnie z kierunkiem płynącego prądu. Bardziej domyślni audiofile zastosują zapewne po dwa kable połączone przeciwnie bo jak wiadomo prądy płynie w obydwie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raiwan napisał:

Docieranie silników w autach po zmontowaniu nowego też nie ma sensu, przecież jego moc i wytrzymałość są identyczne jak po dotarciu... Po co to robić, przecież nie ma to kompletnie sensu bo wszystkie części są nowe i idealnie spasowane... Szkoda się rozpisywać. Też tak samo pisałem kiedyś o lepszych kablach, że nie widzę różnicy dopóki sam się nie przekonałem. To nie jest jakaś sekta, w nic nie trzeba wierzyć.

Z drugiej strony rozumiem, że skoro to mózg, czy słuch się przyzwyczaja to Wasze sprzęty są najlepsze i gdziekolwiek pójdziecie posłuchać innego to jest szajs i musicie posłuchać przez dłuższy moment, żeby jednak stwierdzić, że na przykład droższe kolumny są lepsze... Po co Wam w ogóle lepsze wzmacniacze, skoro 100 wat to 100 wat? Jak to jest, że różnych producentów kolumny brzmią inaczej na tych samych głośnikach, przecież to co innego już różne głośniki...  

Docieranie silników ma istotne znaczenie, wygrzewanie elektroniki audio nie ma. Porównania sprzętu audio z innymi dziedzinami to jedno ze źródeł tej całej patologii hi-endu. Auto premium naogół jest obiektywnie lepsze od najtańszego więc przyjmujemy, że w sprzęcie audio też tak musi być, ale nie jest. Wzmacniacz za 100kzl nie będzie grał lepiej od tego za 1kzł jeśli w pomiarach ich zniekształcenia są tak samo poniżej możliwości ludzkiego słuchu. Niestety robiąc błędne porównania i mając w głowie zasadę droższe=lepsze, mózg nasz oszukuje.

Różne kolumny na tych samych głośnikach mogą grać inaczej dzięki innej zwrotnicy i obudowie. Bywa, że droższe są lepsze, widać to ewidentnie w pomiarach, różnice są słyszalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, haile napisał:

co jest nieprawdą? Przecież wiem, że wrażenia wygrzewania sprzętu audiofile mają, to zupełnie normalne. Ale nie jest to związane ze sobą fizycznie, tylko psychicznie. Bez obrazy, ale Twoje doświadczenia są zapewne jak z tego dowcipu o eksperymencie z muchą "po wyrwaniu nóg mucha ogłuchła" - "po wygrzaniu kabla dźwięk się zmienił"

Choćby na przykładzie moich kabli Ci powiem. 

Miałem porównanie.

Na początku miałem zrobione tak, że końcówki kabli pocynowałem i wpiąłem do systemu.

Dźwięk był, zamulony, mało szczegółowy.

Wziąłem tą cynę odciąłem, zrobiłem końcówki kabli od nowa, mocno skręciłem i wpiąłem w sprzęt. 

No i usłyszałem całkowicie odmienne brzmienie niż przedtem. Obrócone o 180* 

A to jest ten sam kabelek.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, przmor napisał:

Odnośnie kabli jedna z firm opisała dlaczego ich kable są kierunkowe. Otóż poddawane one są procesowi, w którym wewnątrz kabla powstają mikrodiody i dlatego ważne jest aby podłączyć je zgodnie z kierunkiem płynącego prądu. Bardziej domyślni audiofile zastosują zapewne po dwa kable połączone przeciwnie bo jak wiadomo prądy płynie w obydwie strony.

zgadza się, ale trzeba podłączać "na krzyż" żeby wykorzystać zasadę, że prostownik dwupołówkowy jest lepszy od jednopołówkowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie. Jak to jest, że inżynierowie, doświadczeni producenci kolumn i pasjonaci nadal budują dla siebie kolumny na drogich elementach w zwrotnicy oraz bardzo drogich kablach kierunkowych? Skoro uważacie, że mózg oszukuje to dlaczego nie są budowane takie zestawy audio na najtańszych elementach i kablach, po co wydawać kasy tyle skoro się robi sprzęt nie do sprzedaży? To są ludzie bardzo mądrzy i wykształceni przecież, niekiedy już w podeszym wieku gdzie słuch szwankuje. 

 

Ja też nie siedzę w sprzęcie audio, po co miałbym tak zachwalać lepsze kable? Przecież nie zapłaciłem za nie majątku żeby robił o po złości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, raiwan napisał:

bardzo drogich kablach kierunkowych?

A cóż to w ogóle są "kable kierunkowe" i jakie mogą mieć zastosowanie w audio, gdzie płynie prąd PRZEMIENNY???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zobaczył kable pro estradowe.

Na nich od zawsze były strzałki, żeby technicy którzy podłączają sprzęt, w razie co, widzieli jak w tym kłębowisku dojść do "nadajnika" lub "odbiornika".

Cwani producenci domowego audio podchwycili, bo to tak bardziej haj tech wygląda, wmówili audiofilom, że tak trzeba i jest lepiej...pooooooszło i po dziś dzień jak widać żyje.

Jedyny sens kierunkowego podłączenia jest tylko wtedy, gdy dany przewód ma dodatkowy ekran, wtedy podłączenie ekranu musi być od strony "nadajnika".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, haile napisał:

kable, poza jakimiś ekstremalnymi przypadkami typu za cienkie, za długie, nie wprowadzają zniekształceń sygnału możliwych do wychwycenia przez ludzkie ucho. To co "słyszysz" to wrażenia powstałe w samym mózgu nakręconym ceną, wyglądem, opiniami o tych kablach, to tak jak ta sama kawa smakuje inaczej z różnych kubków. Zrób rzetelny ślepy test z czyjąś pomocą a się przekonasz, albo choćby podłącz sam te dwa kable pod wyjścia A/B w wzm. i przełączaj - żadnych różnic nie wychwycisz.

To samo z elektroniką, wygrzana czy nie, różnice parametrów będą na tyle małe, że niemożliwe do wychwycenia przez ludzie ucho. Głośniki to co innego, mogą być słyszalne zmiany, ale jakieś z-cap kondy w zwrotnicy które dają wygrzane 8db różnicy w głośności kolumny to kompletne bzdury

O ile z kablami to zgodzę się że zmiany są bardzo niewielkie to z elektroniką już odleciałeś. Miałem wypożyczony wzmak luxmana od dystrybutora w pl i grało to pięknie. . .no dźwięk bajka. Chęć zakupu pomimo wysokiej ceny przewyższyła rozsądek i marudzenie żony 😃

Chciałem niewymacany sprzęt prosto z kartonu i ten sam dystrybutor dostarczył mi taki 'świeżutki' egzemplarz. Jakie było moje zdziwienie jak to podłączyłem bo grało beznadziejnie. Czekałem ponad tydzień aż się wygrzeje i wściekły zaanonsowałem do dystrybutora że mój egzemplarz jest zepsuty i chce go oddać. Włączałem go codziennie na min 11-12 h i gufno to dało. Dźwięk płaski bez wyrazy nicholery podobny do tego co miałem wcześniej. Dystrybutor powiedział że japońce potrzebują więcej czasu na wygrzanie i nawet 8 - 12 miesięcy aż to zacznie grać tak jak egzemplarz pokazowy który miałem wcześniej u siebie na kwadracie. Wiecie co wyśmiałem go i powiedziałem że to śmiech na sali żeby tyle czekać. Powiedział że jeśli po 6 miesiącach nie będę zadowolony to zwróci kasę i weźmie wzmaka. Po kilku miesiącach czułem że gra to znacznie lepiej niż na początku. Sam nawet zaproponował że mogę porównać do tego egzemplarza co miałem wypożyczonego. Jak mi go dostarczył to wszystko się zgadzało bo grały tak samo jota w jotę . Numer serii też bo robiłem zdjęcia dla przyjaciela z usa. To co niektórzy tutaj piszą to ich sugestywna opinia powielana że 100 h to wystarczy 🤭😃

Nie zgadzam się z tym

Godzinę temu, raiwan napisał:

Docieranie silników w autach po zmontowaniu nowego też nie ma sensu, przecież jego moc i wytrzymałość są identyczne jak po dotarciu... Po co to robić, przecież nie ma to kompletnie sensu bo wszystkie części są nowe i idealnie spasowane... Szkoda się rozpisywać. Też tak samo pisałem kiedyś o lepszych kablach, że nie widzę różnicy dopóki sam się nie przekonałem. To nie jest jakaś sekta, w nic nie trzeba wierzyć.

Z drugiej strony rozumiem, że skoro to mózg, czy słuch się przyzwyczaja to Wasze sprzęty są najlepsze i gdziekolwiek pójdziecie posłuchać innego to jest szajs i musicie posłuchać przez dłuższy moment, żeby jednak stwierdzić, że na przykład droższe kolumny są lepsze... Po co Wam w ogóle lepsze wzmacniacze, skoro 100 wat to 100 wat? Jak to jest, że różnych producentów kolumny brzmią inaczej na tych samych głośnikach, przecież to co innego już różne głośniki...  

Identyczna sprawa się ma w single, bi lub tri ampingu. Jedni słyszą od razu poprawę w jakości a inni nie słyszą kompletnie nic, żadnej różnicy. Dlatego powstały różne sprzęty dla różnych osób. Już nie raz było wspominane, że nikt nie idealnego rozwiązania jaki najlepiej sprzęt kupić bo trzeba szukać pod siebie.

Dobrze prawisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, raiwan napisał:

Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie. Jak to jest, że inżynierowie, doświadczeni producenci kolumn i pasjonaci nadal budują dla siebie kolumny na drogich elementach w zwrotnicy oraz bardzo drogich kablach kierunkowych? Skoro uważacie, że mózg oszukuje to dlaczego nie są budowane takie zestawy audio na najtańszych elementach i kablach, po co wydawać kasy tyle skoro się robi sprzęt nie do sprzedaży? To są ludzie bardzo mądrzy i wykształceni przecież, niekiedy już w podeszym wieku gdzie słuch szwankuje. 

 

Ja też nie siedzę w sprzęcie audio, po co miałbym tak zachwalać lepsze kable? Przecież nie zapłaciłem za nie majątku żeby robił o po złości 

czyli barwnie tu opisujesz "brzmienie" kabli zupełnie bez powodu, takiego jak zysk, uznanie, nuda ... ja Ci nawet wierzę :)

Ludzie robią i głupsze rzeczy niż absurdalne głośniki przez błędy poznawcze, np. idą zabijać nazistów na ukrainie. A tytuł inżyniera niczego nie gwarantuje, znałem takich z dr a kompletnie łatwowiernych, jak ktoś im powiedział, że kable grają to próbowali dociekać jakie parametry elektryczne za to odpowiadają. Nie ogarniają całości zjawiska i odrazu dłubią tylko w swojej działce, jak każdy zresztą, biorąc coś za pewnik, a co nim nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, haile napisał:

Docieranie silników ma istotne znaczenie, wygrzewanie elektroniki audio nie ma. Porównania sprzętu audio z innymi dziedzinami to jedno ze źródeł tej całej patologii hi-endu. Auto premium naogół jest obiektywnie lepsze od najtańszego więc przyjmujemy, że w sprzęcie audio też tak musi być, ale nie jest. Wzmacniacz za 100kzl nie będzie grał lepiej od tego za 1kzł jeśli w pomiarach ich zniekształcenia są tak samo poniżej możliwości ludzkiego słuchu. Niestety robiąc błędne porównania i mając w głowie zasadę droższe=lepsze, mózg nasz oszukuje.

Różne kolumny na tych samych głośnikach mogą grać inaczej dzięki innej zwrotnicy i obudowie. Bywa, że droższe są lepsze, widać to ewidentnie w pomiarach, różnice są słyszalne

Bez urazy ale masz małe doświadczenie. Podejrzewam że masz jakiegoś marantza za 2k zł i wszem i wobec opisujesz tutaj że gra on jak wzmak za 100k zł bo wszystkie wzmaki grają tak samo. Litości 😵

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A cóż to w ogóle są "kable kierunkowe" i jakie mogą mieć zastosowanie w audio, gdzie płynie prąd PRZEMIENNY???

Ci, ktorzy w to wierza, nie wiedza, co to jest prad PRZEMIENNY, a jedyne co z AC/DC kojarza, to nazwa rokowej kapeli
Bez urazy ale masz małe doświadczenie. Podejrzewam że masz jakiegoś marantza za 2k zł i wszem i wobec opisujesz tutaj że gra on jak wzmak za 100k zł bo wszystkie wzmaki grają tak samo. Litości

Klasyka: jesli ktos ma odmienne zdanie, to jest to dowod na to, ze nie ma pojecia i ma tandetny sprzet

Prymitywne..
Litosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MarcinStereo napisał:

 Kto tą biedotę i plebs wpuścił na Audio Stereo? Ochrona już wezwana i zaraz rozgoni ten element z tanim hifi🤏

Myślałem że jesteśmy solidnie odgrodzeni od tych biedaków z pseudo wzmacniaczami w cenie przewodu zasilającego!!!

 

Sa tacy na tym forum ktorzy do wzmacniacza za 2k podlaczaja sieciowke za 2500.

I maja ciarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, mogę się tu wypowiadać, mam potwierdzone notarialnie nieposiadanie marantza za 2kzl.

nowych wzmacniaczy sprzedaje się co roku pewnie setki tysięcy. A ile jest na amazonach itp. sklepach opinii, że taki wyjęty z pudła gra beznadziejnie? Wygrzewanie to jednak bardzo rzadkie zjawisko, zarezerwowane tylko dla doświadczonych audiofili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Kto tą biedotę i plebs wpuścił na Audio Stereo? Ochrona już wezwana i zaraz rozgoni ten element z tanim hifi🤏
Myślałem że jesteśmy solidnie odgrodzeni od tych biedaków z pseudo wzmacniaczami w cenie przewodu zasilającego!!!
 


Aby uniknac rejestrowania nowych uzytkownikow nie posiadajacych wystarczajacego doswiadczenia i odpowiedniej klasy sprzetu (bedacymi podstawa do posiadania i wyrazania wlasnej opinii na „fachowe“ tematy), i wyeliminowac taki plebs, wprowadzil bym obowiazek przedlozenia wyciagu z konta bankowego i rachunkow na zakupiony i posiadany sprzet.

PS.

A od tych, ktorzy powyzsze kryteria spelnili i zakwalfikowali sie na wiarygodnych „fachowco od audio“, wymagal bym dolaczenie swiadectwa o ukonczeniu podstawowki z ocena z fizyki lepsza niz dwoja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MarcinStereo napisał:

Słabo wykształcona klasa robotnicza, to by miało sens.

Wydaje cala wyplate na kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MarcinStereo napisał:

Słabo wykształcona klasa robotnicza, to by miało sens.

Znam wielu słabo wykształconych z milionami. Znam wielu wykształconych gołodupców, którzy o dobrej jakości dźwięku mają znacznie większe pojęcie niż ta pierwsza grupa, choć ci pierdyljonowaci sprzęt za pierdyliony oczywiście mają, bo wypada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiwan napisał:

A choinka go wie, dobre kable mają już kierunek na izolacji, ale to nie jest powód, żeby z nich zrezygnować 🙂

Bo to "audiofilskie przeniesienie" z segmentu PRO. Tam strzałki są przydatne do określenia umownych kierunków, które są wykorzystywane w rozwijaniu i zwijaniu instalacji w terenie. Z przepływem prądu owe strzałki nie mają nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:


Ci, ktorzy w to wierza, nie wiedza, co to jest prad PRZEMIENNY, a jedyne co z AC/DC kojarza, to nazwa rokowej kapeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Klasyka: jesli ktos ma odmienne zdanie, to jest to dowod na to, ze nie ma pojecia i ma tandetny sprzet

Prymitywne..
Litosci emoji6.png

Wiesz to jest forum i każdy ma prawo do własnego zdania. Jak ktoś mi pisze że wzmak za 2k gra tak samo jak ten za 100k to jest mało wiarygodny. Przecież ludzie w sklepach nie kupowali by tak drogich wzmacniaczy gdyby nie grały lepiej od tych tańszych. Dziwię się że mnie atakujesz z tego powodu. Szanuję czyjeś zdanie ale chyba mogę się z nim nie zgodzić jeśli dla mnie to bardzo mija się z prawdą którą ktoś głosi. Przecież wszystkie te koncerny które produkuja ten sprzęt padłyby z głodu 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fanatyk muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Biednym i słabo wykształconym powinno się też zabronić marzyć 🙂 

a gdzie tu demokracya cała?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiwan napisał:

A choinka go wie, dobre kable mają już kierunek na izolacji, ale to nie jest powód, żeby z nich zrezygnować 🙂

Bo to "audiofilskie przeniesienie" z segmentu PRO. Tam strzałki są przydatne do określenia umownych kierunków, które są wykorzystywane w rozwijaniu i zwijaniu instalacji w terenie. Z przepływem prądu owe strzałki nie mają nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.