Skocz do zawartości
IGNORED

Wygrzewanie sprzętu - elektronika, kable, głośniki


ferszcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, daystate napisał:

...podczas gdy jest li tylko formowaniem sie elektrolitow,

Co z tego, że kopci i chodzi na 3 cylindry - jedzie to nie wymaga naprawy... ale do rzeczy. Poczytałem o tym formowaniu elektrolitów i:

- rzecz nie dotyczy elementów nowych a starych i przez długi czas nieużywanych, co przeczy wygrzewaniu nowozakupionego audio,

- rzecz dotyczy elementów, które utraciły parametry znamionowe więc kwalifikują się do wymiany lub naprawy, a formowanie to sposób naprawy. A skoro element kwalifikuje się do naprawy, to całe utzadzenie należy uznać za niesprawne a nie oceniać jego brzmienie,

- tzw "audiofilskie wygrzewanie" dotyczy tak kuriozalnych spraw jak np wygrzewanie przez 2 tygodnie połączenia wtyku RCA, a to z formowaniem nie ma nic wspólnego.

-----

W dniu 6.01.2023 o 09:05, Piotr Sonido napisał:

Ciekawe tylko dlaczego audiofil jako jedyny fil jest uważany za osobę w pozytywnym znaczeniu.

Czy aby na pewno? Audiofile sami siebie z pewnością postrzegaja pozytywnie, ale czy są postrzegani pozytywnie w społeczeństwie? Czy komusś spoza środowiska (a właściwie niewielkiej jego części) imponuje twierdzenie audiofila, że jego audio lepiej zagra muzykę bo ten sam prąd lepszym kablem dopłynął? Wyobraź sobie, że podjeżdżam na CPN i zabierajacemu sie za tankowanie poracownikowi mówię "stop!" i wyciągam trzy lejki mówiąc: "przez czerwony większa moc, przez zielony czystość spalin... lej przez niebieski, jadę na wakacje warto obniżyć zużycie paliwa".

-----

11 godzin temu, miętowy napisał:

Panowie,  krem tego ciastka to stwierdzenie o kilkumiesięcznym wygrzewaniu wzmacniacza Luxman.

No cóż... ktoś nie trafił z brzmieniem, ale po kilku miesiacach się przyzwyczaił, to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Czy aby na pewno? Audiofile sami siebie z pewnością postrzegaja pozytywnie, ale czy są postrzegani pozytywnie w społeczeństwie?

Wyciąłes fragment wypowiedzi. No bo ja generalnie twierdzę że nie właśnie 😛

Każda filia niesie za sobą niebezpieczeństwo. Pytanie tylko czy jest zgodne z prawem czy nie. Czy krzywdzi innych czy tylko Fila 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wyciąłes fragment wypowiedzi. No bo ja generalnie twierdzę że nie właśnie 😛

Każda filia niesie za sobą niebezpieczeństwo. Pytanie tylko czy jest zgodne z prawem czy nie. Czy krzywdzi innych czy tylko Fila 🙂

Poza skrajnymi przypadkami co "kablofil" żonie zrobił awanturę, bo podpinając odkurzacz obróciła wtyczkę i teraz musi przez 2 tygodnie połączenie wygrzewać (był taki przypadek a rzecz z dumą opisał), to audiofil z założenia innych nie krzywdzi. Dlatego społeczeństwo ma audiofili w... nie, to nie byłoby dobre słowo, społeczeństwo nawet nie wie o istnieniu audiofili.

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wyciąłes fragment wypowiedzi.

Coś Cię źle zrozumiałem, sory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może krzywdzi nie wiedząc? 

Może czas mógłby poświęcić żonie i dzieciom?

Może przez to za 20 lat to dziecko nie skrzywdzi kogoś innego?

Może skrzywdzi innego nakręcając go na swoją pasję a jemu by wystarczyla Manta?

Tego nie wiemy.

19 minut temu, szymon1977 napisał:

Coś Cię źle zrozumiałem, sory.

Nic a nic się nie obraziłem. Znasz mnie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.