Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowe kino domowe z drugiej ręki


Gooral850
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przejrzałem wiele tematów na Forum i nie znalazłem tego czego szukam. Sporo tu znawców tematu zatem proszę Was o radę,
Poszukuję swojego pierwszego zestawu kina domowego 5.1 / 7.1 do salonu - amplituner+CD. Budżet niestety niski, max 2.500zł. Obserwuję znane portale ogłoszeniowe ale nie wiem na co zwrócić uwagę. Zależy mi na szerokim paśmie i ciepłym, selektywnym brzmieniu. Sprzęt ma służyć do słuchania muzyki (głównie jazz, blues, trochę rocka). Jako, że jestem zawodowym muzykiem- basistą - bardzo istotne jest by bas nie zamulał. W salonie nie mam możliwości podłączania telewizora planuję zatem projektor, który podłączę pod zestaw.
Jeszcze jedna drobna rzecz - kolumny muszą być czarne (wymóg żony) 😉

Myślałem o zestawach typu:
1. Denon AVR-X520BT + kolumny JAMO
2. DENON AVR-1509 + DVD-1740 + WHARFEDALE Crystal 2
3. Zestaw YAMAHA serii RX/ HTR
4 Marantz SR5006 ?

Bardzo proszę o pomoc co warto kupić, a może ktoś z Was a jakiś ciekawy zestaw do sprzedania? Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gooral850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu trochę stary ale jary komplet głośników Teufel LT 2 - 4 słupki, centralny i sub. Gra to bardzo przyzwoicie. Może wystarczy dokupić do tego jakiś amplituner i CD? Warto? Jeśli tak to co? Dzięki! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wtrace ale to chyba jakis zart 🙂 chcesz za 2.500 zl kupic minimum 5 kolumn, amplituner i odtwarzacz CD, wiedzac ze bedziesz sluchal muzyki? I jeszcze bedac zawodowym muzykiem oczekujesz jakosci od takiego zestawu?

Jesli tak to bez urazy ale sprzedaj to co tam obecnie masz. Doloz do tego te 2500 zl i kup zestaw stereo. Bo muzyka na zestawie jaki sobie wymysliles to bedzie porazka 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oceniasz  Teufela ( szczególnie sub ) jako przyzwoicie grające graty,

to szukaj tylko amplitunera, ale np. Yamaha z "5xx" lub wyżej na numerku ...

I najlepiej w pobliżu - CD też, żebyś mógł przynajmniej wstępnie coś sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zestaw Logitech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, 60d said:

Sorry ze sie wtrace ale to chyba jakis zart 🙂

Też tak pomyślałem 😉 

@Gooral850 przy tak niskim budzecie odpuść sobie KD. Zmarnujesz tylko kasę, a pozniej będziesz kombinować coby tu wymienic aby nie "zamulało"..

Przejrzyj wątki na temat budzetowego zestawu stereo i moze coś znajdziesz ale nawet z uzywanych sprzetów w zalozonym budzecie nie oczekuj niewiadomo czego, bo się rozczarujesz. 2500 nawet na wzmacniacz stereo+kolumny+CD+okablowanie to i tak bardzo skromnie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolege to jeszcze trzyma po zabawie sylwetrowej czy po prostu glupkowato nabija posty zeby wyrwac bana? Skoro piszemy bzdury to dawaj propozycje zestawu 5.1 kolumn z ampli i CDkiem do 2.500 zl do muzy, ktory nie zagra jak plastikowe radyjko od cygana z bazaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wodotrysków Sony 930QS / 940 QS i DVD Sony 725 , bardzo dobry odtwarzacz CD . Koszt obu 600-750pln .

Głośnik bez suba znajdzie w kwocie do 2000 PLN w okolicy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max720 rozumiem że mając na myśli kolumny za 2000 PLN mówimy o zestawie 5.0? Do muzyki? I zagra to lepiej niz wzmak stereo powiedzmy za 1000 zł + kolumny za 1500 zł? Za 1000 PLN autor tematu wyhaczy wzmak stereo ktory wciagnie nosem wszystkie ampli do 2-3 tys. A za 1500 zł na rynku wtórnym kupi naprawde spoko kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wielokanałowy jest naprawdę O.K 🙂

czemu się ograniczać do 2 kanałów ?

Kolega nie wspominał , że jest melomanem . A , Netflix czy HBO fajnie posłuchać na początek w 5.0 , a później w 5.1

Takie moje zdanie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, max720 said:

Kolega nie wspominał , że jest melomanem .

No ale kolega wspomniał, że:

On 12/30/2022 at 9:01 PM, Gooral850 said:

Zależy mi na szerokim paśmie i ciepłym, selektywnym brzmieniu. Sprzęt ma służyć do słuchania muzyki (głównie jazz, blues, trochę rocka). Jako, że jestem zawodowym muzykiem- basistą - bardzo istotne jest by bas nie zamulał.

Mimo wszystko zgadzam się z @60d. Na zestaw stereo kasy wystarczy ale nie na zestaw 5.1. No chyba ze kogos zadowala dzwięk z 

 

15 hours ago, kivlov said:

zestaw Logitech

To wtedy wystarczy i jeszcze zostanie sporo 😉

14 minutes ago, max720 said:

Dźwięk wielokanałowy jest naprawdę O.K 🙂

czemu się ograniczać do 2 kanałów ?

Jest ok ale tym ograniczeniem są w tym przypadku finanse. Lepiej kupić przyzwoite kolumny stereo, niz popierdziawki 5.1..😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max720 ja wiem ze dźwięk wielokanałowy jest spoko, bo sam sie w to bawię :) No ale nie za 2500 PLN ampli + zestaw 5.1. Dziwne trochę bo autor wspomina o ampli i 5.1 a tak naprawdę chyba jako piorytet stawia jednak muzykę. I to nie jakies remizowe bym cyk cyk tylko ma jasno określony gust. Muzyka ambitna i juz wymagająca określonej kasy sprzętu żeby było przyjemnie. Także autorze tematu, przenies temat do dzialu stereo, bo na bank nie bedziesz zadowolony z jakosci dziwieku budzetowego ampli do jazzu. Naszukasz sie 10 letnich albo starszych trupow i wyrzucisz to w kąt po pierwszym odsluchu. Nie pchaj sie absolutnie w wielokanał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony STR-DB xxx QS, do tego Canton LE 107 na front, Canton LE 105CM na środek i Canton LE 101 na tył i można zaczynać. Zostanie jeszcze na uzywany projektor FullHD. Oczywiście nie będzie to grać na najwyższym poziomie ale wystarczająco dobrze by spędzać długie godziny słuchając muzyki i oglądając filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max720@przmor a róbcie Panowie jak uważacie :) Skoro autorowi takie coś pasuje to jego sprawa. Tylko potem żeby nie było płaczu że amplitunery KD są do dupy. Niech autor ma świadomość ze zjezdza z jakoscią jakieś 3 klasy w dól w porownaniu do stereo za podobne pieniadze :) Jak sie to nam okreslil jest muzykiem, zatem ufam ze ma doswiadczenie w komponowaniu, miksowaniu, czy tez sam gra na jakims instrumencie i pewnie siłą reczy ma bardzo czuly i dobry sluch. Wie co to scena, jak powinien brzmiec wokal i jaki i instrument jak powinien grac. To wy komus takiemu proponujecie gowniany ampli KD z minionej epoki :)

@max720 nikt nikomu nie kaze robic oltarzykow. Ale chyba ciezko sie pracuje i wydaje pieniadze po to zeby czerpac z tego maksymalna frajde. Zwlaszcza jesli sie ma jakies sprecyzowane oczekiwania. Skladajac zestaw stereo/KD - nie wiem co tam masz, brales co popadnie w danym budzecie? Juz to widze. Czy moze jednak szukales optymalnego wyboru? Jesli mam byc szczery, to autorowi proponuje w tym momencie nie kupowac nic. Serio. Jesli ma byc KD z jakakolwiek jakoscia w stereo to budżet mnożymy x2, minimim. O ile nie x3 jesli ma byc ampli + zestaw 5.1. I szukamy oczywiscie w sprzecie z drugiej reki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 60d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Soniscza i jest bardzo dobrze zbudowany na wysokiej jakości komponentach. Polecam z czystym sumieniem.

Tak samo jak dvd , ma tylko jedną wadę , czyta tylko orginalne płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@Gooral850 , kolega @60d powinien zająć się doradztwem bo wg mnie idealnie rozpoznał Twoją realną potrzebę. Przeanalizuj jeszcze raz to co napisał w tym wątku.

Jeżeli to będzie twój pierwszy zestaw i lubisz muzykę to rozkład 1000 zł wzmacniacz, 1500 zł kolumny jest rozsądnym punktem wyjścia. Jak masz jakieś kompakty to poszukaj CD, także w granicach 500-1000 zł. Jak nie masz płyt to jakiś streamer w tym przedziale.

mój brat jako pierwsze kolumny kupił sobie KEF Q65 - małe podłogówki, wg mnie bardzo przyjemnie grają. Widzę w necie opinie, że ludzie są zadowoleni i jedynie narzekają na brak basu (wiem, że to dla Ciebie istotne). Trudno mi się do tego odnieść bo tam gdzie ich słuchałem (salon 25m2) wydawało mi się, że nie ma się do czego przyczepić biorąc pod uwagę ich cenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wielkie dzięki za rady. Zdaję sobie sprawę, że budżet tupu 2.500zł za sprzęt audio nie powala ale powoli.. 🙂 Poszperałem trochę po zagranicznych forach i nasunął mi się jeszcze jeden pomysł, w zasadzie dwóch obliczach:
1. Amplitner DENON AVR-3311
2. Amlituner YAMAHA RX-V733
Wiem, że nie są to nowości ale ponoć dają radę. Macie jakieś doświadczenia z takimi sprzętami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wsparcia dla 4K , aktualizacji już nie uświadczysz. 

Co nie pasuje w moim Marantz , który zaproponowałem ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, max720 napisał:

Brak wsparcia dla 4K , aktualizacji już nie uświadczysz. 

Co nie pasuje w moim Marantz , który zaproponowałem ? 🙂

Bardzo fajny zestaw, dzięki. Tyle, że chcę coś z kolumnami podłogowymi.  
Znalazłem jeszcze w dobrej cenie (ok 1.500zł) zestaw Marantz SR5002 + DVD z tej samej serii + 4x Tannoy Mercure F3 + Sub. Wiem, że staroć ale chyba dobrze brzmiąca... nie mam możliwości odsłuchu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.