Skocz do zawartości
IGNORED

słuchawki - pytanie do użytkowników


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się na forum o wzmacniaczach słuchawkowych i słuchawkach i mocno mnie to zainteresowało. Z postów wynika, że dysponując kwotą około około 2kzł mozna uzyskać dzwięk odpowiadający duzo droższemu wzmacniaczowi i kolumnom. Poza tym fajna sprawa wieczorem, jak się chce mieć chwile spokoju.

Nigdy nie miałem okazji słuchać muzyki na dobrych słuchawkach, mam więc pytanie do użytkowników.

Bardzo cenię sobie dobrą przestrzenność. Dużą, głęboką scenę z dobrą lokalizacją.

Jeśli chodzi o średnice, dynamikę - z tego co czytałem nie ma się czego obawiać na słuchawkach.

Ale powiedzcie jak jest z przestrzenią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej niż przy kolumnach. Trochę trudno opisać różnicę - najlepiej jeżeli sam spróbujesz posłuchać. Przy dobrych słuchawkach i wzmacniaczu lokalizacja jest bardzo precyzyjna (oczywiscie zależy od nagrania). Są plany i mnóstwo powietrza - ale wrażenie głębi sali koncertowej to nie jest. Trzeba koniecznie posłuchać samemu, wtedy ocenisz czy to Ci odpowiada czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki inaczej oddają przestrzeń i jest jeszcze coś do czego trzeba się przyzwyczaić ( nie umię tego nazwać ). Jeżeli nie słuchałeś muzyki przy użyciu słuchawk to pierwsze wrażenie może być przygnębiające ( możesz się dziwnie czuć po kilkunasu, kilkudziesięciu minutach słuchania).

Do słuchawek trzeba się przyzwyczaić, później jest super.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozdzielczość i barwę to słuchawki dynamiczne są w stanie zdeklasować wielokrotnie droższe zestawy głośnikowe natomiast topowe modele słuchawek elektrostatycznych potrafią wydobyć rzeczy które możesz usłyszeć jeśli wydasz na wzmacniacz i kolumny z 50 000 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie, to potrzebny jest dłuższy odsłuch. Czy znacie miejsca w Wawie, gdzie mozna coś takiego zrobić? Nie znam niestety nikogo, kto ma słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheisera i Sound Projecta ma w ofercie HiFi Club (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )> Dowiedz sie tylko czy mają HD-600. Na stronie dystrybutora Sennheisera (Konsbud Audio) podaja też sklepy Centrum HiFi (Al. Armii Ludowej 17, 00-632 Warszawa, tel. (022) 8258604

Ul. Mokotowska 26, tel. (022) 628 81 86). W tym pierwszym sam słuchałem kiedyś HD-600 ale warunki nie były (wtedy) za rewelacyjne. Może coś się zmieniło.

 

Beyerdynamics - Audio Forte na Rejtana, mają też na pewno słuchawkowe wzmacniacze, ale jakie to nie pamiętam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TF

(Konto usunięte)

Polecam wlasnie AudioForte maja BD SH i nie wiem czy przypadkiem nie Grado ... ale za to nie dam se reki obciac trza zadzwonic i sie popytac

 

Ja swoje BD i SH sprawdzalem w domu - Koszalin i odsylalem te co mniej mi przypadly do sluchu, gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie kupuj w ciemno Hd600 do tego jakis dobry wzmak i masz sound jak z kolumn za 10 000zł.

A ja ci sprzedam wzmaka do słuchawek gra jak krell:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem tych porad :) Jaka przestrzeń na słuchawkach, jak lubisz przestrzeń i głęboką scenę, to chyba nie tędy droga.. Ja nie wiem, czy na słuchawkach nie lepiej by było wyłączyć stereo, ale nie ma możliwości sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereofonia na słuchawkach to dziwna sprawa. Ja mam HD-600 i mogę o nich co nieco opowiedzieć. Nie musiałem się zbytnio przyzwyczajać do słuchania muzyki na słuchawkach w ogóle, bo wcześniej sporo czasu spędzałem z tanimi, aczkolwiek dobrymi philipsami na głowie. Na Sennheiserach przede wszystkim nie zaobserwujesz sceny przed Tobą, głębi, czy w ogóle rozstawienia muzyków. Dźwięki lokują się przeważnie w różnych pozycjach na linii łączącej uszy. Czasami ( gdy na płycie nagrano taki bajer ) można usłyszeć jakieś dźwięki poza głową - z boku, albo nawet z tyłu. Kilka razy się przestraszyłem, kiedy ktoś zapukał, albo pstryknął palcem. Ale mi taka "zamknięta scena muzyczna bardzo odpowiada. Sęk w tym, że pomimo iż przy kolumnach najważniejszą rzeczą dla mnie była przestrzeń, to kupiwszy sennheisery, w ogóle na to nie patrzyłem. Urzekła mnie przejrzystość, barwa i pomimo ich ewidentnego rozjaśnienia, naturalność brzmienia. Te słuchawki owszem rozjaśniają dźwięki, ale po 10 sekundach to uczucie gaśnie, a potem orientujemy się, ze proporcje w barwach poszczególnych instrumentów są oddane perfekcyjnie.

Jakby jednak nie było musisz sobie posłuchać dbrych słuchawek nadobrym sprzęcie. Ostatnio w Hi-Fi i Muzyce testowali flagowe bayerdynamiki i to może być dla Ciebie strzał w dziesiątkę. Próbuj i donieś nam co orzekłeś.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość audioman>kazik

(Konto usunięte)

Problem polega na tym że słuchawki osiągają wręcz dramatyczną przewagę jeśli chodzi o barwę i rozdzielczość nad porównywalnie cenowo głośnikami. Jeśli chodzi o przestrzeń to duży postęp możemy odczuć na elektrostatach i np. AKG K1000. Dla mnie jest jeszcze jedna istotna kwestia przemawiająca za słuchawkami a mianowicie brak wszelkich negatywnych czynników które wnosi pomieszczenie. Trochę mnie śmieszy jeśli ktoś stwierdza że ma idealną akustykę w pomieszczeniu ponieważ taka sytuacja miała by miejsce w której pomieszczenie nie wnosiło by NIC od siebie a to można osiągnąć jedynie w komorze bezechowej. Żaden realizator nagrania nie uwzględnia czegoś takiego jak akustyka naszego pomieszczenia i powstających w nim zniekształceń.

Dla mnie jako posiadacza Staxa 4040 dźwięk z głośników poniżej 10 000 pln jest absolutnie nie do przełknięcia z całym szacunkiem dla zdolności kreowania sceny dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioman: wiem, sam kiedyś mówiłem, że słuchawki są najtańszym sposobem uzyskania dobrego dźwięku. Ale nie stereofonii. Dziwią mnie więc trochę te porady, bo pytający wyraźnie najbardziej lubi dobrą i głęboką scenę muzyczną..

 

Kiedyś próbowałem coś więcej wycisnąć ze słuchawek za pomocą komputera i edytora dźwiękowego. Dodawałem do lewego kanału prawy kanał sporo wyciszony i opóźniony (i na odwrót), ale efekty wyszły bardzo marne. Ciekawi mnie, czy nie da się tutaj czegoś osiągnąć jakimiś specjalnymi procesorami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość audioman>kazik

(Konto usunięte)

Z tego co wiem taki procesor powstał dla słuchawek AKG K100 również Stax wykonywał coś co nazywało się chyba korektorem pól rozproszonych ale nie miałem okazji obcować z tymi urządzeniami. Ciekawe jest to że kombinowałeś coś w tym temacie.

Stax używa dla swoich słuchawek określenia earspeakers. Jeśli chodzi o przestrzenność w elekrostatach to czasami jest ona zdumiewająca np. w nagraniach live okrzyki są lokalizowane z niezwykłą precyzją i wrażeniem bardzo konkretnej odległości i właściwie najbardziej przeszkadza to że czujemy słuchawki na uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Pokrotce” napisze to co trafilo juz na to forum i moze u co poniektorych wzbudzilo usmiech politowania. Ale ja lubie eksperymenty, przez co juz pare mitow samemu sobie obalilem i pare razy siebie zaskoczylem. Mysle ze im czesciej bede o tym mowil, to skloni to kogos z Was do eksperymentow, i okaze sie ze droga do wysmienitego dzwieku wcale nie jest uslana cierniami koszmarnych wydatkow.

:-)

Ponizszy opis dotyczy podlaczenia HD-600 bezposrednio do wyjscia sluchawkowego odtwarzacza CD.

W HD-600, gdy slucham bardzo cicho, moge odnalezc (ale spodziewam sie ze to zalezy od konkretnego zrodla sygnalu - CD) pewien prog optymalnej glosnosci. Chodzi mi o to, ze jest taka wartosc Volume (przynajmniej w moim CD), przy ktorej nastepuje zrownowazenie tonalne tych oryginalnych HD-600 i znika wrazenie dominacji gornego zakresu. To znaczy, ze gdy podczas normalnej ekspozycji sluchawki emanuja gornym pasmem, przy nizszym natezeniu pasmo to zostaje wycofane, ale mamy nadal wysoka rozdzielczosc, dobrze slychac niskie tony i nadal barwnie, a nawet bardziej barwnie niz dotychczas caly srodek pasma. Z tym, ze slucha sie duzo ciszej i nie jest to ten aspekt, za ktory sie placilo tak duze pieniadze.

Ale wlasnie takie "trzymanie w ryzach" gornego pasma powoduje, ze odslania sie cala przestrzen nagrania, ktora do tej pory "przebarwial" gorny zakres. Juz nie siedzi wszystko w glowie, ale czuje sie wyrazne odleglosci i plany przestrzenne. Dzwieki traca swa metalicznosc i nabieraja subtelnosci.

Prezentacja przestrzeni nagrania przy niskim natezeniu jest bardzo mocno zalezna od jakosci zrodla CD. Czyli czy to co dostaja sluchaki jest tak dobre, ze bedzie slyszalne przy tak malych natezeniach (przypominam, ze opisuje zestawienie: CD i HD-600, bez wzmacniacza), bo wiem ze np. Yamaha CDX-396 sobie juz z tym nie radzi, dzwieki gina.

 

W calej tej zabawie widze jeden schemat. Mianowicie podlaczajac sluchawki do CD, nie mam zadnej mozliwosci korekcji dzwieku gdy natezenie Volume jest duze, czyli wygaszanie gornego pasma uzyskuje tylko przez sciszanie. Mozna by pokusic sie o zakup jakiegos specjalnego kabelka do tych sluchawek, ktory zadzalal by jak filtr, ale to pozostawiam jako ciekawostke, bo takich kabelkow na polskim rynku nie ma, i nie mozna ich posluchac przed zakupem w internecie, a wiec "kot w worku".

 

Jako inny przyklad gaszenia gornego pasma dodam, ze podobne zabiegi zrobilem z komputerowymi glosnikami Creative Sound Works Digital 2.1, czyli takim nieco lepszym zestawem komputerowych glosnikow multimedialnych Stereo+Sub, gdzie odpowiednio wytlumialem otoczenie tych glosnikow i ustawilem je pod katem okolo 12-15 stopni w dol, tak ze promieniuja na stol na ktorym stoja.

Miejsca w ktorych spodziewalem sie odbic wytlumilem i tym samym wygasilem gorne pasmo. Jako ze glosniki zastosowane w kolumienkach sa niezlej jakosci, efekt jest taki, ze gora sie wycofala, a odkryl sie dobrze prezentowany srodek i niezle slychac dolne pasmo, choc oczywiscie bardzo daleko tej prezentacji do tego co osiagaja glosniki specjalnie skonstruowane do przenoszenia odpowiednich pasm.

Osiagniete efekty ogolne takich zabaw, to "znikanie" glosnikow w obrazie muzycznym, prezentacja przestrzeni i ukrytych dotad smaczkow nagrania.

To niewiarygodne, ale teraz slucham z przyjemnoscia plyty za plyta z CD, a nagrania w mp3 mnie poprostu momentami zaskakuja, bo moga i brzmia naprawde zajmujaco.

 

Do czego zmierzam jesli chodzi o HD-600.

Ano nie zgadzam sie z potoczna opinia ze te sluchawki sa gorsze od tych czy tamtych, bo "dzwiek w nich jest umiejscowiony w glowie" i "nie prezentuja neutralnego pasma".

To jest tylko pewna wzgledna opinia, bardzo mocno zwiazana ze sposobem podlaczania calego systemu jakim sa sluchawki, CD i ewentualnie wzmacniacz sluchawkowy z laczacym to wszystko interkonektem.

Jestem przekonany, ze HD-600 (niestety) wymagaja jeszcze jednego wydatku ....... na interkonekt weglowy VDH (ktory ? zalezy od gustu i portfela).

 

Juz mialem okazje sluchac zestawu HD-600, wzmacniacz sluchawkowy Pro-Ject Head Box i laczylem to ze soba interkonektem VDH The Second.

Ten zestaw byl scisle planowany i nie byl przypadkowy.

Jak zapewne kilka osob pamieta, juz pisalem o tym co slyszalem i jak, z interkonektami VDH.

Wlasnie to zestawienie mialo na celu sprawdzenie, czy to podejscie sie sprawdzi, czy przy uzyskaniu duzego natezenia dzwieku ze wzmacniacza sluchawkowego i spodziewanej dominacji gornego pasma, interkonekt weglowy wycofa gorne pasmo i czy spowoduje wyrownanie tonalne i odsloni przestrzen nagrania.

 

Z przyjemnoscia stwierdzam, ze tak wlasnie jest.

Ale jak widzicie, koszt wzrasta o VDH (640-700zł - minus - cena interkonektu, ktory standardowo macie w swoich systemach).

 

Jakie sa zyski z takiego polaczenia ?

Charakter fabryczny HD-600 zostaje zmieniony i niejako odfiltrowuje sie im gorne pasmo. Ale nie w ten sposob, ze sie to pasmo zupelnie wycina, tylko sie je usuptelnia. Przestaje dominowac i zaczyna wspolpracowac, dobarwiajac.

 

Juz dawno zauwazylem i tym przeswiadczeniem sie kieruje w kolejnych eksperymentach dzwiekowych, ze glosniki wysokotonowe w kolumnach prezentuja material muzyczny ze zbyt duzym natezeniem w stosunku do pozostalych glosnikow.

Charakterystyka fizyczna tych glosnikow powoduje, ze dzwiek wysokotonowy jest "szybszy", mocniejszy i precyzyjniejszy w odbiorze.

A to powoduje ze zamiast grac "w peletonie", najczesciej usiluje "samotnie uciekac do mety".

Przez to doznajemy tak popularnego wrazenia w sluchawkach, ze cos nam gra w srodku, a to nic innego jak wlasnosc naszego zmyslu sluchu, ktory odbiera lepiej szybciej docierajace wysokie tony i tak jak na prawdziwej mecie, zwracamy uwage tylko na zwyciezce, a gdy dojezdza peleton, niektorzy juz ida do domu.

W kolumnach ten efekt usiluje sie korygowac przez stosowanie odpowiedniego filtrowania zwrotnica lub kablami, ale jak dla mnie to powoduje wycinanie/gaszenie przekazu.

To co mnie interesuje w eksperymentach, to zmiana natezenia wysokich tonow, a nie ich filtrowanie. Czyli chce je miec ale znacznie ciszej, subtelniej.

 

Ktos moze mi teraz wytknac, ze zachwycam sie interkonektem VDH, a to jest przeciez niejako ten filtr/wycinacz i przecze samemu sobie gdy mowie, ze nie chce wycinac tylko zmianiac natezenie.

Odpowiadam.

Dlatego sie zachwycam interkonektem VDH, ze jako jedyny sluchany przeze mnie typ interkonektu, de facto nie wycina gornego pasma i wszystkich innych subtelnych smaczkow, ale je wygladza i usuptelnia, tonuje i zaprzega do peletonu. A wiec robi taka robote z przekazem, jaka robi zwykle sciszanie w najprostrzej, omawianej przeze mnie konfiguracji CD, HD-600.

 

Teraz jestem na drodze poszukiwania „odpowiedniego” wzmacniacza sluchawkowego.

Wzmacniacz ma tylko i wylacznie dodac tej prezentacji porzadanej dynamiki, a jednoczesnie tylko przy jego pomocy jest mozliwe wpiecie w tor interkonektu VDH.

 

 

===========================

No wlasnie. Wiec przejde do sedna.

Dopiero w tym miejscu, gdy uzyska sie podobne parametry prezentacji dzwieku, mozna zaczac porownania z innymi sluchawkami, ktorych konstrukcja od razu zachowuje proporcje neutralnosci, ale kosztem jakosci odtwarzania szczegolow i smaczkow barw. Dopiero teraz mozna mowic o jakosci przetwornikow, materialow i zalecie takiej czy innej konstrukcji.

Wlasnie tutaj spodziewam sie tych roznic w prezentacji dzwieku, ktore pozwolily okreslic HD-600 mianem najlepszych sluchawek i sluchawek w klasie Hi-End.

Z tego co slyszalem na wlasne uszy, tak wlasnie jest.

 

I juz nieraz przy odsluchu muzyki na HD-600 usmiechalem sie pod nosem, przypominajac sobie slowa kolegii, ktory mowil, ze:

„Nigdy nie uzyskam w sluchawkach dzwieku jaki daje zestaw z klockow i kolumn”.

Niestety, nie mial racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To mowilem ja, Jarzabek"

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam popełniłem błąd w poprzednim wpisie chodzi o AKG K1000. Znacie tego dziwaczka?... podpina się je tam gdzie głośniki, nie mają muszelek dookoła ucha.. jak malutkie kolumienki i jeszcze można ustawiać różne kąty względem ucha.... i co wy na to? Może ktoś tego słuchał, to w końcu topowe AKG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kazikiem. "Przestrzeń" w słuchawkach to zupełnie inny rodzaj wrażeń niż sterefonia z kolumn. Ja bym nie nakładał słuchawek żeby cieszyć się przestrzenią. Barwa, rzetelność, bezpośredniość, szczegół - to znajdziesz w słuchawkach niezależnie od tego, które średnie-wyższe słuchawki wybierzesz - Sennheisera, Beyerdynamica, AKG itp.

 

Swoją drogą opowiem anegdotkę co do przestrzeni z kolumn. Słucham ja sobie przez kolumny jakiegoś dawno nie słuchanego nagrania i ku swojemu zaskoczeniu wyraźnie poza linią kolumn po lewej stronie słyszę cichutki triangielek. Myślę sobie po co ktoś go tam dołożył, choć barwę ma taką ładną, naturalną i wkomponowuje się w rytm. Dopiero kiedy wstałem z fotela przez okono dojrzałem pięciolatka, który na podwórku ujeżdżał zaciekle w kółko rowerek za każdym razem z regularnością (dzieci potrafią być takie psychopatyczne) dzwoniąc dzwoneczkiem z tym samym miejscu nieopodal mojego balkonu ...

 

Pozdrawiam Krzysztofa - to jestem ja - Jarzabek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jarzabek

Widze, ze ten nick ma konretnego wlasciciela.

Uzylem tutaj akurat cytatu z "Misia",

ale OK, nie bede juz tego wiecej robil.

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dzieci, nie tylko...

 

A z tym Van Den Hulem to sam poeksperymenuje, jak będę miał te 700zł żeby wypożyczyć The Seconda do domciu. Narazie mam Bay'a C5 który łączy NADa 541i i własnie Head-Boxa. Wczwśniej chciałem trochę zgasić górę w kolumnach B&W i zrobiłem to głośnikowym CS122 hybrid. Wtedy to facet w sklepie powiedział, że ważne jest też to, jak długi odcinek kabla zastępujemy lepszym. Na przykład jeżeli mam 600zł na interkonekt+głośnikowe, to lepiej kupić takiego właśnie Bay'a i CS122, niż samego The Second i zwykłe kable głośnikowe "od lampki". Chyba najwyraźniejszą poprawę w przypadku HD600 przyniosłaby zmiana 3-metrowego kabelka na coś lepszego. Ale musiałby to być jakiś lekki kabelek, bo nie lubię, jak mnie coś ciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KoRnik

Taki kabelek jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i ktos, kto mi ten adres podawal, robil to w niezrozumielej dla mnie intencji. Wtedy nie bardzo sie okreslil czy sie ze mnie nabija, ze chce takich wymiana, czy poprostu zapodaje mi link jako "do wiadomosci".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już tą stronę. Ten kabelek wygląda jakoś grubo. A ja to sobie normalnie kupie jeszcze trochę tego CS122 obedrę go z izolacji, odchudzę i tak po prostu skręcę. Ciekawe co to da:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciągle tu wisi proste pytanie bez odpowiedzi czy jak pisze Jarzabek barwa, rzetelność, bezpośredniość, szczegół czy stereofonia na kolumnach + udręka z pomieszczeniem. Przecież absolutny Hi-End to np. Stax Omega które wydobywają rzeczy których nikt na kolumnach nie usłyszał i razem z dedykowanym wzmacniaczem można je upolować za 3000 ? 3500 USD. Tylko co dalej ? całą zabawę szlag trafi, chłopcy bez zabawek i ukochanych problemów z ustawieniami kolumn, wzmakami, kabelkami etc. Myślałem że w słuchaniu muzyki na pierwszym miejscu zdecydowanie należy postawić właśnie barwę, rzetelność, bezpośredniość i szczegół. Jeśli wydam 3500 USD na wzmacniacz, kolumny, kable i przyzwoitą adaptację pomieszczenia to nie za bardzo mogę szukać porównania z HD600 a gdzie tam do Staxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioman

Wlasnie.

Sluchajac wielu zestawow, bardzo szybko zorintowalem sie, ze owa barwa i jakosc tego co chce sluchac - niestety - wymaga inwestycji ponad 10kzl.

Stad na ten moment odlozylem to na czas jakis.

Owszem, ten problem nie dotyczy ludzi, ktorzy maja pieniadze.

Tylko pozazdrosocic.

Ale dla tych wszystkich, ktorych nie stac na "przyzwoity" Hi-End, moga go z powodzeniem poszukac przy pomocy sluchawek.

W HD-600 odnajduje barwy i jakosc brzmien lepsze, niz prezentowaly zestawy za 10kzl i troche te kwote przekraczajace.

Zupelnie nie chce mi sie nawet kojarzyc ile musilby kosztowac zestaw dorownujacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po tych wszystkich slowach jakie padly o wzmacniaczach i kabelkach,

dochodze do wniosku, ze nigdy, ale to przenigdy, szanujacy sie audiofil nie powinien porownywac sluchawek miedzy soba w takim np. Media Markecie, czy innych handlowych wynalazkach.

Najczesciej polaczone sa do jakiejs MegaListwy rozdzielajacej sygnal z jednego wzmacniacza i to najprostrzego jakiego uzywaja, czyli jakis Technics czy Sony.

Ja sluchalem ich przy zakupie na Marantzu PM-7000 (zestaw prezentowal sam siebie i nie sluzyl do odsluchu sluchawek) i porownywalem z Bayerdynamicem DT-770.

Z tego o teraz pamietam, to tam wszystko "gwizdalo".

I rzeczywiscie slyszalem znacznie wiecej sczegolow.

W domysle mialem, ze kiedys kupie sobie "lampe" i wszystko sie ulozy.

 

Jesli chcecie zobaczyc co mozna uslyszec w sluchawkach, odwiedzajcie tylko dobre salony audio, gdzie mozna tego posluchac z dobrym wzmacniaczem sluchawkowym i w ciszy, w spokoju, bez pospiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paul

Oto cytat, ktory znalazlem na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"DT 990 PRO

[...]

Porównajmy je jednak z DT 931. W tej konfrontacji 990 PRO brzmią odrobinę za mało spójnie, a jednocześnie zbyt lepko i wilgotnie. Nie mam wątpliwości, że wielu użytkowników tych słuchawek może na te cechy nie zwracać uwagi, jeśli jednak można wybierać, to wybieram niewiele droższe DT 931, a Kossy A/250 tylko wspomnę, bo są przecież droższe już ponad dwa razy."

 

No niezle kryteria, tylko posluguja sie cena.

Ale to okreslenie "odrobinę za mało spójnie, a jednocześnie zbyt lepko i wilgotnie", jest juz wogole bardzo ujmujace.

I zupelnie nie wiem o co chodzilo.

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Pamietam ten test. Ale mam wrazenie ze wlasnie nie posluguja sie cena jako kryterium - 931 jest preferowane, pomimo ze drozsze, a Kossy graja lepiej, bo za swoja cene powinny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.