Skocz do zawartości
IGNORED

Skwierczenie

pawiowy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego zgłosił się do mnie z problemem. Poszedlem, posłuchałem i tak to wygląda, a raczej słychać.Na jego prośbe zamieszczam wpis.

Otóż ,w trakcie odtwarzania muzyki słychać w głośnikach (dwudrożne) skwierczenie . Gdy przystawiałem ucho odbywało się to w obu kolumnach z takim samym nasileniem i miałem wrażenie ,że raczej w głosnikach srednioniskotonowych. Choć jakieś tam odczucia słuchowe mówiły ,że też w wysokotonowych. Tę przypadłość słychać na wszystkich poziomach głośności.

Najważniejsza sprawa, występuje owo skwierczenie tylko wówczas gdy GRA SAKSOFON i to w wolnym tempie !

Może panowie jakieś sugestie...

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestes calkowicie pewien ze to skwierczenie, a nie jakis rezonans?? Moze sprawdzcie jakims samplerem przy jakich dokladnie czestotliwosciach to zjawisko wystepuje.

Ukryta Zawartość

Jestem pewien ,że to skwierczenie ,a nie rezonans. To wygląda jakby przypalony głośnik, ale to występuje tylko w tym jednym przypadku o którym napisałem równo w obu kolumnach.

Ukryta Zawartość

a sprawdzales czy takie objawy wytepuja tez na innch kolumnach ? Ja mam podobny objaw z tym ze wystepuje tylko w prawym glosniku i glownie przy czysteym spiewie (glownie kobiecym). Przelaczalem kanaly, przelaczalem kolumny miejscami, wszystkie przewody tez sprawdzilem i objaw jest zawsze ten sam i zawsze na prawej stronie, wiec wszystko wskazuje na wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

seq- żartowniś z ciebie, siara już wywietrzała

McGyver - czytałem o tym , ale nie jestem w stanie tego osobiście stwierdzić

Cerb - dzisiaj będziemy kombinować

Ukryta Zawartość

witam.

Cerb.

Mam dokładnie to samo w moim Akai AM-73 i już mnie cholera bierze bo nie wiem co to a na domiar złego niekiedy po włączeniu pieca do sieci następuje trzęsienie ziemi. Głośnik chce wyskoczyć z obudowy i pulsuje rytmicznie nawet przy odłączonym CD. I też tylko w jednym kanale. Żona boi sie do niego nawet podchodzić a i ja z sercem w ... z sercem na ręku go codziennie odpalam z nadzieją, że dziś nic mu nie będzie. Właśnie w tej sprawie wpadłem na forum, żeby zapytać czy ktoś mógłby tam zajrzeć i ewentualnie pogrzebać tu i tam. Albo chociaz jakis link czy coś, kto w Polsce sie zajmuje naprawami zabytków. Mógłbym zatachać to do serwisu rtv, ale nawet nie chcę mysleć o tym co do mnie wróci w mojej obudowie... Chciałbym sie tez dowiedziec co można oprócz tego poprawic w tym wzmaku chociaz w zasadzie na nic nie moge narzekać. Ludzie sie głupio uśmiechają kiedy próbuję im wytłumaczyć, że ta stara "Akaja" gra o niebo lepiej od Pioneera A-07, którego miałem wcześniej.

Oczywiście poza tymi efektami specjalnymi. Ale wracając do tematu. Czy jest na tym forum ktoś kto mógłby sie profesjonalnie zająć moim sprzęcikiem? Oczywiście nie za "dziękuję". Mój e-mail [email protected]

Ukryta Zawartość

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

jako ciekawostke dodam, że wspomniane wyzej objawy rytmicznego rozsadzania jednej kolumny ustepuja na jakis czas po wyjeciu wtyczki z kontaktu. Ale to pykanie przy wysokich wokalach nie ustępuję wcale.

Ukryta Zawartość

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

>parantulla

Sorry że nie na temat, ale nie mogę inaczej złapać z Tobą kontaktu. Prześlij mi swój adres mailowy lub GG. Mój znajdziesz w "o mnie" Pilne. Dzięki

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.