Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo zamiast KD


Zenon_Zenonczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim

Potrzebuję porady ze strony bardziej osłuchanych ludzi - od 20 lat dysponuję amplitunerem Denon AVR-1801 + Yamaha CD-NT670D z kolumnami KODA AV-988 ale jeszcze nie udało mi się dokończyć całego systemu 5+1 - cały czas jest 3+1 ze względu na brak możliwości technicznych zamontowania satelitek.... W związku z tym postanowiłem przejść na stereo (+sub).

Ze względu na rosnące ceny muszę rozłożyć zakup na części i pomyślałem, że najpierw zakupie lepsze kolumny a potem wzmacniacz, być może same kolumny poprawią jakość odsłuchu i nie będę dokupywał wzmacniacza, ale niechciałbym też ograniczać się poźniej z wyborem wzmacniacza... Więc szukam czegoś w miarę uniwersalnego, z dobrym basem i wysokimi tonami, do różnej muzyki ale i do TV, do pomieszczenia ok. 25 m

Rozważałem kolumny Heco Aurora 700 lub tańsze Pearl 25 natomiast im więcej czytam tym mniej mogę się zdecydować na wzmacniacz - zacząłem od Marantza NR1200, przez PM6007i DRA-800H na Audiolabie 6000A Play skończywszy (wzmacniacz musi mieć min 2 wejścia optyczne, odtwarzanie z sieci - Spotify, NAS, możliwość łatwego zarządzania przez aplikacje i ew. podłączenie suba)

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Espectro
Ten post został doceniony przez Espectro !

audioburak otrzymał(a) odznakę 'Świetna treść' i 100 punktów.

Czyli Yamaha już nie spełnia ... a poza tym jeśli w programie obowiązkową

pozycją jest subwoofer to radzę się rozglądać raczej za monitorami.

Bas nie będzie się dublował i nakładał na monitory lub nie.

Trzeba też wyznaczyć budżet i na pewno zaraz branża coś zaproponuje

z kilkoma wejściami optycznymi itd ... tyle, że już poza budżetem 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie spełnia? Myślałem również nad R-N602, ale jak pisałem, najpierw skupiłbym się o ile możliwe nad kolumnami - chyba że yamaha nie będzie dobrze grać z Pearlami lub Aurorami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl czy Aurory są dość łatwe do wysterowania i powinno zagrać.

Pisałem o NT ponieważ wyglądało, że szukasz streamera ...

Swoją drogą ciekawe co siedzi w tych Kodach, bo one wcale

specjalnie nie odbiegają od poziomu Pearl. Zaglądałeś może do

zwrotnicy ? I czy jesteś zadowolony z ich basu, bo jeśli nie, to trzeba

szukać kolumn z poważniejszymi wooferami.

Ale z kolei jeśli będzie sub ... wspominałem o monitorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zenon_Zenonczyk napisał:

Dlaczego nie spełnia? Myślałem również nad R-N602, ale jak pisałem, najpierw skupiłbym się o ile możliwe nad kolumnami - chyba że yamaha nie będzie dobrze grać z Pearlami lub Aurorami

tej Yamahy za chwile nie będzie, bo już została wycofana z produkcji.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmiana docelowa systemu na konfigurację stereofoniczną, opartą na klasycznym wzmacniaczu będzie bardzo dobrą opcją pod względem brzmienia. Zacznę od kolumn i rzeczywiście zmiana posiadanych przez Ciebie kolumn już na początek wniesie bardzo dużo dobrego do brzmienia. Spójrz na wspomniane Pylon Audio Pearl 25. To bardzo dobre, uniwersalne kolumny, które naprawdę powinny Cię w pełni dźwiękowo usatysfakcjonować. Oczywiście można pomyśleć jeszcze o modelu wyższym Sapphire 25, pod każdym względem będzie lepiej, a szczególnie w kwestii dociążenia dźwięku, środka pasma. Heco Aurora 700 to alternatywa, klasyfikowana pomiędzy serią Pearl a Sapphire. Warta rozważanie. Z mojej strony do listy dorzuciłbym jeszcze Indiana Line Tesi 561.

Elektronika - jeśli chcesz pogodzić bogate wyposażenie sieciowe oraz przede wszystkim wysoką jakość dźwięku, zdecydowanie namawiałbym Cię na Audiolab 6000A Play. Jako alternatywa, która w podobnym budżecie będzie wymagała dwóch elementów, ale będzie dawała Ci trochę większą swobodę w przyszłości np. uaktualnienia odtwarzacza sieciowego, to wzmacniacz Musical Fidelity M2si lub świetna i obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie Rega Brio oraz bardzo nowoczesny odtwarzacz Octavio Stream.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne atrakcyjne wyceny.

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2023 o 16:20, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

tej Yamahy za chwile nie będzie, bo już została wycofana z produkcji.

Będzie coś nowego?

Aurora 700 grają znacznie ciekawiej od Pearl 25. 

Chyba że top ma 602 jescze na stanie to warto ją sparować u nich z elac f5.2 albo f6.2.

A jak nie to magnat mr780 z signature 507 albo axr100 z heco.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Będzie coś nowego?

na pewno, jednak na chwilę obecną cisza...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2023 o 11:17, audioburak napisał:

jeśli w programie obowiązkową

pozycją jest subwoofer to radzę się rozglądać raczej za monitorami.

Bas nie będzie się dublował i nakładał na monitory lub nie.

Nie mąć: to czy bas się dubluje i nakłada z kolumnami, to kwestia tylko i wyłącznie właściwej regulacji. A, że nawet przy prawidłowej regulacji dublować i nakładać częściowo się musi wnikać nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

na pewno, jednak na chwilę obecną cisza...

Szkoda bo da to pole D&M to posiadania monopolu.

A to dla nikogo dobre nie jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Szkoda bo da to pole D&M to posiadania monopolu.

A to dla nikogo dobre nie jest.

 

no cóż, czekamy, oby nie za długo 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

no cóż, czekamy, oby nie za długo 😉

No i żeby cena była przyzwoita.

Bo soft jest gotowy elektronika zapewne także więc zostaje tylko dołożyć HDMI i gotowe.

Ale jeśli takie urządzenie będzie wyceniane zbyt wysoko to nie zwojuje rynku.

To nie czasy w których się pojawiła.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

ylko dołożyć HDMI

w R-N2000A też dodali, więc można powiedzieć, że też gotowe, ogromna nisza na rynku się zrobiła.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 18:10, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też dodali, więc można powiedzieć, że też gotowe, ogromna nisza na rynku się zrobiła.

Ludzie tego potrzebują i oczekują więc teraz każde urządzenie tego typu jako combo jeżeli nie ma HDMI no to jest po prostu delikatnie mówiąc przegrane

Model 2000 jest jednak zaporowo drogi.

Jeśli nic sensownego wkrótce nie pojawi się na rynku to niestety Chińczycy przejmą ten segment cenowy ze swoimi urządzeniami.

Oni nie śpią 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 11:03, Piotr Sonido napisał:

Ludzie tego potrzebują i oczekują więc teraz każde urządzenie tego typu jako combo jeżeli nie ma HDMI no to jest po prostu delikatnie mówiąc przegrane

Model 2000 jest jednak zaporowo drogi.

Jeśli nic sensownego wkrótce nie pojawi się na rynku to niestety Chińczycy przejmą ten segment cenowy ze swoimi urządzeniami.

Oni nie śpią 

jak zaporowo drogi? Przecież baza tego ampli- Yamaha A-S1200 kosztuje 12399 PLN, a tutaj mamy radio fm, music cast, ypao itd. Uważam, że cena jest bardzo ok w stosunku do jakości dźwięku, możliwości i jakości wykonania tego urządzenia. 

Wpadnij posłuchać i daj mu szansę 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jak zaporowo drogi? Przecież baza tego ampli-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  kosztuje 12399 PLN, a tutaj mamy radio fm, music cast, ypao itd. Uważam, że cena jest bardzo ok w stosunku do jakości dźwięku, możliwości i jakości wykonania tego urządzenia. 

Wpadnij posłuchać i daj mu szansę 😉 

Chwilę chwilę 🙂

Zgadzam Się bo AS 1200 też jest zwrotowi drogi 🙂

wiem że oficjalnie nie możesz tego potwierdzić ale wierzę że też wolisz inne wzmacniacze chociażby z waszej oferty w tej cenie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chwilę chwilę 🙂

Zgadzam Się bo AS 1200 też jest zwrotowi drogi 🙂

wiem że oficjalnie nie możesz tego potwierdzić ale wierzę że też wolisz inne wzmacniacze chociażby z waszej oferty w tej cenie 🙂

to nie tak, Yamaha gra super naturalnie, serio. Sam widzę jak ludzie związani z muzyką (instrumentaliści, ludzie grający w orkiestrach, czyli Ci co obcują z muzyką i wiedzą jak grają poszczególne instrumenty) bardzo często wybierają właśnie Yamahę. Najlepszy przykład, którego nigdy nie zapomnę. U nas w Poznaniu najbardziej znanym klubem jazzowym i nie tylko jest Blue Note. Właściciel tego klubu konfigurował u nas system i przerobił większość tematów. Podsumował to jednym zdaniem: Yamaha gra najbliżej prawdy. Nie mówię, że każdy ma tak wybierać ale coś w tym stwierdzeniu jest, a tak naprawdę najwięcej zależy od konkretnego połączenia. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

to nie tak, Yamaha gra super naturalnie, serio. Sam widzę jak ludzie związani z muzyką (instrumentaliści, ludzie grający w orkiestrach, czyli Ci co obcują z muzyką i wiedzą jak grają poszczególne instrumenty) bardzo często wybierają właśnie Yamahę. Najlepszy przykład, którego nigdy nie zapomnę. U nas w Poznaniu najbardziej znanym klubem jazzowym i nie tylko jest Blue Note. Właściciel tego klubu konfigurował u nas system i przerobił większość tematów. Podsumował to jednym zdaniem: Yamaha gra najbliżej prawdy. Nie mówię, że każdy ma tak wybierać ale coś w tym stwierdzeniu jest, a tak naprawdę najwięcej zależy od konkretnego połączenia. 

Ja akurat byłem swego czasu jedną z osób która najbardziej broniła markę Yamaha na sąsiednim forum audio. Mimo że w S4home handlowaliśmy już mniej gdyż po prostu tych klocków nie było wiemy o co chodzi. Ale zawsze marka była mi bliska i swego czasu czworo znajomych kupowało u mnie systemy i poleciłem im właśnie ten brand. 

Ale w tym przypadku chodzi mi o to że seria 200 jest po prostu znacznie znacznie droższa. Ja dokładnie rozumiem kwestie inflacji koniunktury rynkowej i tak dalej i tak dalej. 

Tylko as1100 jak wychodził to kosztował 7500 , 1200 jak wchodziła to 9500 a teraz 12400. Nijak nie tłumaczy to sytuacji na rynku. Przy wzroście ceny stuprocentowej to już oczekujesz kompletnie innego produktu. 

A wychodzi obecnie że za funkcję sieciowe dopłacamy teraz 5000.

Tak ja rozumiem że to nie tylko funkcje sieciowe jeszcze radio FM złącze HDMI no ale mimo wszystko to jest 5000.

Dalej będę bronił tej firmy był po prostu prywatnie lubię byłem u użytkownikiem i wzmacniaczy i amplitunerówki kina domowego. 

Natomiast ceny poszły troszeczkę w złą stronę.

Mam nadzieję że mnie rozumiesz że nie odbierasz tego jako atak bo naprawdę nie takie mam intencje

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ja akurat byłem swego czasu jedną z osób która najbardziej broniła markę Yamaha na sąsiednim forum audio. Mimo że w S4home handlowaliśmy już mniej gdyż po prostu tych klocków nie było wiemy o co chodzi. Ale zawsze marka była mi bliska i swego czasu czworo znajomych kupowało u mnie systemy i poleciłem im właśnie ten brand. 

Ale w tym przypadku chodzi mi o to że seria 200 jest po prostu znacznie znacznie droższa. Ja dokładnie rozumiem kwestie inflacji koniunktury rynkowej i tak dalej i tak dalej. 

Tylko as1100 jak wychodził to kosztował 7500 , 1200 jak wchodziła to 9500 a teraz 12400. Nijak nie tłumaczy to sytuacji na rynku. Przy wzroście ceny stuprocentowej to już oczekujesz kompletnie innego produktu. 

A wychodzi obecnie że za funkcję sieciowe dopłacamy teraz 5000.

Tak ja rozumiem że to nie tylko funkcje sieciowe jeszcze radio FM złącze HDMI no ale mimo wszystko to jest 5000.

Dalej będę bronił tej firmy był po prostu prywatnie lubię byłem u użytkownikiem i wzmacniaczy i amplitunerówki kina domowego. 

Natomiast ceny poszły troszeczkę w złą stronę.

Mam nadzieję że mnie rozumiesz że nie odbierasz tego jako atak bo naprawdę nie takie mam intencje

Piotrek 

 

Ja na to patrzę inaczej, moim zdaniem za niska cena tych wzmacniaczy byłą wcześniej. Najlepiej to widać na przykładzie cen używanych wzmacniacz A-S1100, A-S2100 itd

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

Ja na to patrzę inaczej, moim zdaniem za niska cena tych wzmacniaczy byłą wcześniej. Najlepiej to widać na przykładzie cen używanych wzmacniacz A-S1100, A-S2100 itd

A no i można też na to patrzeć w ten sposób 🙂

To tak jak było z tą szklanką do połowy pusty albo do połowy pełna 🙂

💪

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

A no i można też na to patrzeć w ten sposób 🙂

To tak jak było z tą szklanką do połowy pusty albo do połowy pełna 🙂

💪

Piotrek 

no ale popatrz sam jak te klocki są zrobione, nie mają się czego wstydzić, np taka A-S1200 względem konkurencji. Yamaha gra tylko w taki sposób, że trzeba umiejętnie zbudować tor. Serio

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

no ale popatrz sam jak te klocki są zrobione, nie mają się czego wstydzić, np taka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) względem konkurencji. Yamaha gra tylko w taki sposób, że trzeba umiejętnie zbudować tor. Serio

I do tego właśnie był mój post.

Ale powtórzę jeszcze raz ja nigdy nie miałem wątpliwości co do sposobu budowania elektroniki przez Yamahę. 

Broniłem jej. 

Osobiście wolę jednak w tej cenie caspiana M2, Cyrusa, Denona 2500ne

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, Jazzsky napisał:

A takie pytanko. Jak by Yamaha A-S1200 grała z moimi Fyne 502sp w stosunku do obecnego Marantz PM8006 ;)? 

Bardziej otwartym brzmieniem. Moim zdaniem było by to ciekawe zestawienie. Chodź Yamaha as1200 jest drogim wzmacniaczem. 

Co ci nie leży w obecnym zestawieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2023 o 17:51, Piotr Sonido napisał:

Bardziej otwartym brzmieniem. Moim zdaniem było by to ciekawe zestawienie. Chodź Yamaha as1200 jest drogim wzmacniaczem. 

Co ci nie leży w obecnym zestawieniu?

Marantz gra wyrazie średnica, Fyne natomiast mają naprawdę fajny bas, brakuje mi trochę wysokich, obawiam się ze właśnie Marantz ogranicza tu je akcentując wyższą srednice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jazzsky napisał:

Marantz gra wyrazie średnica, Fyne natomiast mają naprawdę fajny bas, brakuje mi trochę wysokich, obawiam się ze właśnie Marantz ogranicza tu je akcentując wyższą srednice. 

No tak może być. Dlatego Marantz grał delikatnie lepiej z tannoyami. Tu nastąpił właśnie ten skok w brzmieniu pomiędzy starymi konstrukcjami i nowymi tych samych inżynierów.

Yamaha może być dobrą opcją ale no trzeba sobie powiedzieć otwarcie to są drogie wzmacniacze obecnie. Przeskok względem starszej serii 1100 jest nieuzasadniony.

Sprawdź sobie caspiana M2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.