Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wybrać subwoofer do domu


Dominik533
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Bukaj napisał:

To jesteś w błędzie.

nie zamierzam się kłócić, po prostu stwierdzam to z czym się spotkałem. Mój znajomy posiadał Rel T/9x i go oddał bo nie podobało mu się brzmienie. Obecnie używa SVS PB2000 pro i jest dużo bardziej zadowolony dlatego właśnie napisałem, że ile głów tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nieźle trzeba zabulić za subwoofer REL, żeby go u siebie mieć. 

Człowiek( w sensie ja) co miesiąc coś tam odkłada, żeby za pół roku mógł kupić sobie subwoofer.

1 minutę temu, GhostR1 napisał:

nie zamierzam się kłócić, po prostu stwierdzam to z czym się spotkałem. Mój znajomy posiadał Rel T/9x i go oddał bo nie podobało mu się brzmienie. Obecnie używa SVS PB2000 pro i jest dużo bardziej zadowolony dlatego właśnie napisałem, że ile głów tyle opinii.

Nie słuchałem T/9x więc nie wiem jakie ma brzmienie. 

Każdy lubi co innego i na tym pozostańmy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xajas napisał:

Cena nie decyduje o tym czy jest dobry, podobnie jak to bezsensowne różnicowanie miedzy BR/otwartym i zamkniętymi 😉

Sorry, ale dużo czytałem na temat REL i nie żałuje zakupu, wręcz przeciwnie jestem mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a mnie nurtuje pytanie dotyczące połączenia subwoofera do przedwzmacniacza, po klasycznym PRE-OUT. Dwa kabelki RCA L/R lecą sobie z wyjścia PRE-OUT przedwzmacniacza do wejścia suba. W subie te sygnały są sumowane L+R. Ja wiem, że odbywa się to przez rezystory, ale czy nie ma to wpływu na pogorszenie sceny muzycznej, no bo przecież takie sumowanie sygnałów w jakiś sposób ma wpływ na sygnały w preampie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy patrzą tylko na górną półkę tych urządzeń. Ja u siebie nie mam suba i nie zamierzam, moje Tannoye Revolution R3 dają sobie radę. Ale słuchałem u kolegi wspomnianego przeze mnie wcześniej i wyśmiewanego SW-1000 Kody i na prawdę wcale źle to nie grało. Wspomagał on średniej wielkości podłogówki, zestrojony dosyć nisko, tak aby tylko delikatnie dodawał samego dołu, bez zachodzenia na pasmo podłogówek. Także nie wpadajmy też w jakieś skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale dużo czytałem na temat REL i nie żałuje zakupu, wręcz przeciwnie jestem mega zadowolony. 

Nie twierdze ze nie mozesz byc zadowolony. Ja tez mialem RELa, ponad 20 lat i tez bylem zadowolony.

Alle ciekawostka: to byl wtedy drogi topwy REL i byl z OTWARTY z BR.

IMG_4261.thumb.jpg.529a9903b06ce70dc2b582abed879173.jpg

A najwiekszy, topowy Studio tez byl BR

IMG_4262.thumb.jpg.11245c6ae2215b62f192304f4406c694.jpg

Dlatego jestem przeciwny utozsamianiu typu obudowy z jakoscia i szufladkowania kino/stereo, ktore (podobnie jak wielu innych „ekspertow“) rozpowszechniasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:


Nie twierdze ze nie mozesz byc zadowolony. Ja tez mialem RELa, ponad 20 lat i tez bylem zadowolony.

Alle ciekawostka: to byl wtedy drogi topwy REL i byl z OTWARTY z BR.

IMG_4261.thumb.jpg.529a9903b06ce70dc2b582abed879173.jpg

A najwiekszy, topowy Studio tez byl BR

IMG_4262.thumb.jpg.11245c6ae2215b62f192304f4406c694.jpg

Dlatego jestem przeciwny utozsamianiu typu obudowy z jakoscia i szufladkowania kino/stereo, ktore (podobnie jak wielu innych „ekspertow“) rozpowszechniasz emoji6.png

Piszesz tak choćby REL T7/T9 był tani. 

Dwie wypłaty trzeba na to przeznaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Alle ciekawostka: to byl wtedy drogi topwy REL i byl z OTWARTY z BR.

A dziś REL robi otwarte z membraną bierną. Po prostu w ten sposób obudowy wychodzą mniejsze przy niskim strojeniu, bo nie muszą mieścić wewnątrz kanału b-r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:


Nie, pisalem ze taki T7 to w porownaniu z tym ponizszym to zabawka. O tanim nie pisalem.

IMG_4263.thumb.jpg.b462fd74b16cb113913a5c19e585ed80.jpg

Już wolałbym bardzo porządne kolumny podłogowe, niżeli taki ogromny subwoofer. 

Mały jest a daje niezłego czadu. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, porlick napisał:

A dziś REL robi otwarte z membraną bierną. Po prostu w ten sposób obudowy wychodzą mniejsze przy niskim strojeniu, bo nie muszą mieścić wewnątrz kanału b-r.

No, a nazywają to obudową zamkniętą. 

O to mi chodziło 🙂

Teraz, xajas napisał:

Ten kto moze sobie na niego pozwolic, juz ma pozadne kolumny i nie musi liczyc wyplat.

Życie nie jest tylko skoncentrowane tylko na sprzęcie audio.

Są też inne, bardzo ważne wydatki. 

W ogóle jak nie ma zdrowia to nie ma nic!! 

Spadam. Narka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bukaj napisał:

No, a nazywają to obudową zamkniętą. 

Równie dobrze samolot napędzany śmigłem, możnaby nazywać "śmigłowcem". 

Jeszcze raz przeczytaj moja wklejkę z Audio, gdzie ten problem jest dobrze wyjaśniony. Akurat to mi najszybciej podeszło w szukajce, bo nie chciałem się telefonem przebijać przez literaturę fachową w pdf, by to znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sympatyków subwooferów. Zacznę może od początku. Słucham tylko muzyki, głównie jazz i po zakupie B&W 803d3 brakowało mi tego pięknego okrągłego/ kształtnego i namacalnego dołu. Nie dudnienia czy efektu trzęsienia ścian, futryn i drzwi.  Kombinowałem z panelami akustycznymi , które coś poprawiły ale jednak to nie było to. Więc czytając różne fora natknąłem się na temat rozwiązania tego problemu za pomocą suba. Więc zacząłem analizować sprzęty firm/producentów specjalizujących się typowo w subach do stereo. I z grona kilku firm została jedna REL. Po wejściu na ich stronę można dobrać subwoofer podając markę rodzaj głośników jak i też wielkość pomieszczenia ( u mnie jest to około 30m2). Tym sposobem  wyskoczył mi REL S/812 w ilości sztuk 2.  Zdziwiło mnie to, bo jak do 30m2 dwa Rel’e po 800watt?. Po ochłonięciu i przemyśleniu zamówiłem jedną sztukę. Po podłączeniu jak była moja radość, a „banan” nie schodził mi z miesiąc. Po ustawieniu suba miałem to co chciałem, ale …głównie w moim miejscu odsłuchowym. Nie zraziło mnie to zbytnio (około roku) do czasu ostatnich kilku tygodni, gdy przypomniałem sobie o tym co wyskoczyło mi na stronie Rel’a , że powinienem mieć dwa suby. W zeszłym tygodniu przyszedł drugi i porażka kolejny po podłączeniu zaniemówiłem. Kurczę jak powiększyła się głębia, separacja instrumentów i przestrzenność. Myślałem, że już doszedłem do mety , a tu taka niespodzianka. Rewelacja i każdemu polecam takie szaleństwo. Jazz teraz jest jak grany na żywo. Ktoś pomyśli że chodzi mi o walnięcie bassem, nie już z tego eyrosłem. Odcięcie mam ustawione na około 35-40Hz ale dół jest tak realny i czuć jego kszyałt, że wszystkie swoje albumy poznaję na nowo. Na dowód ustawień subów tylni panie jednego z nich. 

A556AC4B-7987-4AFB-9582-1D649A82F1C0.jpeg

22BA26FC-645C-441E-8FB5-0038ADFBDE33.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, StachMuszel napisał:

No Panie, dowaliłeś teraz do pieca😁, szczególnie  "każdemu polecam..."😁😁😁

Jak się zacznie od znalezienia powierzchni 30m2, z możliwością swobodnej aranżacji akustycznej bez nadmiernego ciśnienia dźwiękowego ze strony małżonki... to potem reszta już łatwizna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, klepek1 napisał:

Witam sympatyków subwooferów. Zacznę może od początku. Słucham tylko muzyki, głównie jazz i po zakupie B&W 803d3 brakowało mi tego pięknego okrągłego/ kształtnego i namacalnego dołu. Nie dudnienia czy efektu trzęsienia ścian, futryn i drzwi.  Kombinowałem z panelami akustycznymi , które coś poprawiły ale jednak to nie było to. Więc czytając różne fora natknąłem się na temat rozwiązania tego problemu za pomocą suba. Więc zacząłem analizować sprzęty firm/producentów specjalizujących się typowo w subach do stereo. I z grona kilku firm została jedna REL. Po wejściu na ich stronę można dobrać subwoofer podając markę rodzaj głośników jak i też wielkość pomieszczenia ( u mnie jest to około 30m2). Tym sposobem  wyskoczył mi REL S/812 w ilości sztuk 2.  Zdziwiło mnie to, bo jak do 30m2 dwa Rel’e po 800watt?. Po ochłonięciu i przemyśleniu zamówiłem jedną sztukę. Po podłączeniu jak była moja radość, a „banan” nie schodził mi z miesiąc. Po ustawieniu suba miałem to co chciałem, ale …głównie w moim miejscu odsłuchowym. Nie zraziło mnie to zbytnio (około roku) do czasu ostatnich kilku tygodni, gdy przypomniałem sobie o tym co wyskoczyło mi na stronie Rel’a , że powinienem mieć dwa suby. W zeszłym tygodniu przyszedł drugi i porażka kolejny po podłączeniu zaniemówiłem. Kurczę jak powiększyła się głębia, separacja instrumentów i przestrzenność. Myślałem, że już doszedłem do mety , a tu taka niespodzianka. Rewelacja i każdemu polecam takie szaleństwo. Jazz teraz jest jak grany na żywo. Ktoś pomyśli że chodzi mi o walnięcie bassem, nie już z tego eyrosłem. Odcięcie mam ustawione na około 35-40Hz ale dół jest tak realny i czuć jego kszyałt, że wszystkie swoje albumy poznaję na nowo. Na dowód ustawień subów tylni panie jednego z nich. 

A556AC4B-7987-4AFB-9582-1D649A82F1C0.jpeg

22BA26FC-645C-441E-8FB5-0038ADFBDE33.jpeg

Przeszedłem tą samą drogę co Ty i nie ma powrotu. 

Z moich doświadczeń wynika że trzeba minimum s812 i tak jak u Ciebie tylko Rel się wpasował.

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.