Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/Monitory za ok. 25k++ pln


Jasion1

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, babatular napisał:

Kolumny a jakże - MDF + Elipticor + ołówkowy Duelund i już mamy przepis na amatorski top.

O których nie masz zielonego pojęcia a płaczesz za każdym razem gdy tylko jest o nich mowa.

Ellipticor pisze się przez dwa ll 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sly30 napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś. Budowa kolumn, to w sumie składnie zachodnich, uznanych klocków Lego w swój projekt, koncepcje i obudowę. To znacznie łatwiejsze niż budowa od zera monobloków czy odtwarzacza CD. 

Tak, oczywiście. Witam cię w świecie majsterkowiczów ktorzy dokladnie tak myślą jak Ty. Jak to jest, że te "znane firmy" kolumnowe cały czas kasują tych duelundowo-elipticorowych garażowców. Dlaczego nikt z tych geniuszy lutownicy  nie potrafi zrobić tak grających głośników jak, zbudowane na banalnych i łatwo dostępnych głośnikach, Accordo. O obudowie nawet nie wspomnę.

3 minuty temu, NRK napisał:

Ellipticor pisze się przez dwa ll

Znam dwie Elle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NRK napisał:

To jakiś gatunek taniego wina?

Tak, zgadłeś. FamiLLa Torres.

4 minuty temu, babatular napisał:

Tak, zgadłeś. FamiLLa Torres.

Jasion.

Kup sobie jakieś B&W, Audiovectory lub Dynaudio. Będziesz miał jakość brzmienia i wykonania. Z garażowym szrotem daj sobie spokój. Jak pytasz na takim forum o kolumny w zakładce Hi-End to znaczy że  jesteś początkujący (nic w tym złego). Nie kombinuj z żadnymi wynalazkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, babatular napisał:

Jak to jest, że te "znane firmy" kolumnowe cały czas kasują tych duelundowo-elipticorowych garażowców.

W czym kasują? Swego czasu byłem gotowy zamówić SF Aida. Wygląd super, koncepcja układu też mi się podobała. Kolor był wybrany, z kasą nie było problemu. Warunki były już dogadane i tylko zostało moje słowo. Nawet zaliczki nie musiałem wpłacać. Moje TAK jest jak bulla papieska… 🙂 Ale coś mnie tknęło i chciałem się upewnić. U nas nie było gdzie, więc ustawiłem odsłuch w Berlinie. Pojechaliśmy razem z bardzo osłuchanym kolegą. 

Jak zobaczyłem je na żywo, to wow….będą moje. Super wygląd. Ale….odsłuch porażka, masakra. Byłem tym przybity. Cały mój plan w pi…u. Salon audio duży, wybór był spory, więc słuchaliśmy jeszcze kilku innych. Ale nic mnie nie zachwyciło. Jakiś czas później byłem przejazdem w Zielonej Górze i wleciałem do chłopaków z Audiothlon. Pośmialiśmy się z mojej wyprawy do Berlina i z nudów i trochę z grzeczności posłuchałem ich wtedy nowych kolumn Hedonia. No i zaliczyłem opad szczeny. Te kolumny za ok 60 tys.rozjechały te Aidy za ponad 400 tys. Oni się ze mnie śmiali a ja w sumie dziwiłem się jak to jest możliwe i o co tu chodzi.

Dla siebie wtedy nie zamówiłem tych Hedoni. Wygląd nie był w moim stylu. Namawiałem ich na zmianę koncepcji obudów i odejście od kanciastych skrzynek i tak zrobili ale…kilka lat później. Wtedy zamówiłem TAD R1. Bardzo dobre kolumny, ale dziś….cena…pół bani.

Teraz do drugiego systemu Audiothlon robi mi kolumny wielkości TAD-ów, ale…lepsze i dużo tańsze. Tak więc, to kasowanie to tylko piękna idea. W realu tak nie jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Pan Kisiel - czytałeś jego recenzje. Na jakim systemie "recenzuje" ten sprzęt ? W jakim środowisku akustycznym, na jakiej muzyce ??? Brak danych.

Poza tym jak czytam te recenzje to nie wiem czy to testy kuchenek mikrofalowych i depilatorów czy urządzeń mających dawać muzyczne  emocje. Totalne nierozumienie o co chodzi w audio na najwyższym poziomie.

Tobie jak dotąd żaden recenzent nie przypadł do gustu, a Kisiela znam osobiście i wiem jaki poziom reprezentuje.

Dla ciebie nieosiągalny z żadnym wymiarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jasion1 napisał:

Z obecnego przesłuchań podobają mi się: CHARIO ACADEMY SONNET, B&W 803 D4(obawiam się że mogą być za duże do tego pomieszczenia)

W mniejszym budżecie osobiście to stawiał bym na Chario, brzmienie B&W nigdy mi się nie podobało. Jednak gdybyś zwiększył budżet to pewnie można znaleźć coś lepszego. Jeżeli nie zależy Ci na obfitym basie to może spodobały by się Tobie FS Accordo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sly30 napisał:

W czym kasują? Swego czasu byłem gotowy zamówić SF Aida. Wygląd super, koncepcja układu też mi się podobała. Kolor był wybrany, z kasą nie było problemu. Warunki były już dogadane i tylko zostało moje słowo. Nawet zaliczki nie musiałem wpłacać. Moje TAK jest jak bulla papieska… 🙂 Ale coś mnie tknęło i chciałem się upewnić. U nas nie było gdzie, więc ustawiłem odsłuch w Berlinie. Pojechaliśmy razem z bardzo osłuchanym kolegą. 

Jak zobaczyłem je na żywo, to wow….będą moje. Super wygląd. Ale….odsłuch porażka, masakra. Byłem tym przybity. Cały mój plan w pi…u. Salon audio duży, wybór był spory, więc słuchaliśmy jeszcze kilku innych. Ale nic mnie nie zachwyciło. Jakiś czas później byłem przejazdem w Zielonej Górze i wleciałem do chłopaków z Audiothlon. Pośmialiśmy się z mojej wyprawy do Berlina i z nudów i trochę z grzeczności posłuchałem ich wtedy nowych kolumn Hedonia. No i zaliczyłem opad szczeny. Te kolumny za ok 60 tys.rozjechały te Aidy za ponad 400 tys. Oni się ze mnie śmiali a ja w sumie dziwiłem się jak to jest możliwe i o co tu chodzi.

Dla siebie wtedy nie zamówiłem tych Hedoni. Wygląd nie był w moim stylu. Namawiałem ich na zmianę koncepcji obudów i odejście od kanciastych skrzynek i tak zrobili ale…kilka lat później. Wtedy zamówiłem TAD R1. Bardzo dobre kolumny, ale dziś….cena…pół bani.

Teraz do drugiego systemu Audiothlon robi mi kolumny wielkości TAD-ów, ale…lepsze i dużo tańsze. Tak więc, to kasowanie to tylko piękna idea. W realu tak nie jest. 

Wzruszyła mnie Twoja historia. Że też świat audio jeszcze nie odkrył geniuszy od opadających szczęk z Zielonej Góry tylko wpatrzony jest w jakiegoś tam Sonus Fabera.

47 minut temu, slawek.xm napisał:

Dla ciebie nieosiągalny z żadnym wymiarze

Całe szczęście bo zamiast odczuwania  emocji przy słuchaniu muzyki pisałbym recenzje o kuchenkach mikrofalowych i odkurzaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, babatular napisał:

Wzruszyła mnie Twoja historia. Że też świat audio jeszcze nie odkrył geniuszy od opadających szczęk z Zielonej Góry tylko wpatrzony jest w jakiegoś tam Sonus Fabera.

Jedni słuchają uszami, inni oczami. I dobrze. Dla każdego coś miłego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NRK napisał:

To pisz odrazu, że interesuje cię to co ładnie wygląda a nie co ładnie gra. 😃

Nie prawdą jest to co piszesz. Ale powiem szczerze że lubię zmiany a męczy mnie już odsprzedawanie. Umawiasz się z kontrahentami a oni cie potem wystawiają. Niszowy sprzęt jest mega trudny do odsprzedania albo nie da się go odsprzedać wcale. Inna sprawa jakbym coś posłuchał i powiedział - to jest to. Powiem szczerze ze nie słuchałem AkustyK i nie wiem gdzie można to zrobić - może jak będzie mi dane to zmienę zdanie.

To że kolumny powinny się podobać to nic złego i uważam że to zdrowe podeście.

Sonus Fabery jak dla mnie to odpadają - to według mnie jest w drugą stronę one są głównie ładne. 

słuchałem Sonus Faber:

>Olympica Nova V jak za tak gigantyczne pieniądze to grają średnio

>Sonus Faber Sonetto VIII niczym nie porywają tyle głośników a bas taki jakiś płaski

>Sonus Faber Electra Amator III - uważam że Chario grają od nich lepiej za niższe pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
obraz.thumb.png.b1e11f60bec8bb99e2ca1ff271145356.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
A można tych głośników gdzieś posłuchać w Warszawie?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cameyo napisał:

A można tych głośników gdzieś posłuchać w Warszawie?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

musisz zadzwonić w tej sprawie do Kisiela

"jeszcze lepiej - zadzwonić (601 34 18 73, 22 409 97 97)."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często @slawek.xmpolecasz wyroby Pana Kisiela. Wiem że ma duże doświadczenie, używa markowych podzespołów i ceny ma przystępne. Słuchałeś polecanych wyrobów? Pytanie z czystej ciekawości i bez żadnych złośliwości 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przeszły czyli wymieniłeś na...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slawek.xm napisał:

daj spokój

facet ma kasę i to wszystko, nie kazdy musi sie znac 🙂

poza tym walory estetyczne mają pierwszorzędne znaczenie nawet jesli ktos nie chce sie do tego przyznać

niech se kupi  SF Electa Amator III za 40tysi

i oczka nacieszy

Ale właśnie w Audio u Andrzeja Kisiela te kolumny uzyskały dobrą recenzję: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchałeś EAIII? Możesz podzielić się swoją opinią? Serio pytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 01:28, slawek.xm napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) obraz.thumb.png.b1e11f60bec8bb99e2ca1ff271145356.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AkustyK ELM (20 000,00 PLN) - Precyzja bez ostrości, muzykalność bez miałkości. Najwyższa neutralność w wymiarze zrównoważenia tonalnego i barwy. Wysoka czułość przy 8-omowej impedancji, obciążenie bardzo łatwe dla każdego wzmacniacza. Ze spokojem profesjonalisty pokaże wszystkie cechy urządzeń współpracujących i nagrania. - Andrzej Kisiel

AkustyK EL12 (25 000,00 PLN) - Doskonałe zrównoważenie i szerokie charakterystyki kierunkowe. Dźwięk solidny i dokładny, dynamiczny i przejrzysty. Żadnych czarów, podbarwień, dopalenia i cieniowania. Wszystko „na wierzchu”. - Andrzej Kisiel

Zastosowane głośniki: Scan-Speak 21WE/8542T00 x 1 Scan-Speak D3404/552000 x 1

Elementy i strojenie zwrotnicy: Cewki powietrzne (szeregowe drutem 1,8 mm), kondensatory polipropylenowe (szeregowe Mundorf Supreme), rezystory bezindukcyjne

Okablowanie: QED Original lub inne, wg indywidualnego zamówienia.

Terminal przyłączeniowy: WBT 0763, pojedynczy lub podwójny, konfiguracja i pozycja wg indywidualnego zamówienia.

Wykończenie obudowy: Naturalny fornir, wybarwienie i lakierowanie, wg indywidualnego zamówienia.

 

Z podłogówkami wstrzeliłeś się idealnie ''Kolumny/Monitory za ok. 25k++ pln''

Terminal przyłączeniowy najlepiej podwójny pod ew. Bi-Wire.

Droższe lepsze. Lepsze pasmo, wyższa efektywność i ''solidny dźwięk'' z lepszym ''wygarem''?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sovereign napisał:

Droższe lepsze. Lepsze pasmo, wyższa efektywność i ''solidny dźwięk'' z lepszym ''wygarem''?

subiektywnie lepszy bas ale sporo energii w zakresie wyższego środka

monitory bardziej subtelne ale tylko  do pokoju który nie pochłania basu ... czyli ma tak zrobioną akustykę która nie pozbawia pokoju wzmocnienia tzw room gain

16 minut temu, MarcinQoo napisał:

Słuchałeś EAIII? Możesz podzielić się swoją opinią? Serio pytam

nie słuchałem niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

nawet sam miałem

Dlaczego w czasie przeszłym, jak to taki rarytas? Po co zmieniać coś co jest najlepsze?? Już nic z tego nie rozumiem ;DD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jasion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jasion1 napisał:

Dlaczego w czasie przeszłym, jak to taki rarytas? Po co zmieniać coś co jest najlepsze?? Już nic z tego nie rozumiem ;DD

Bo nic nie jest tak dobre, żeby nie mogło być jeszcze lepsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jasion1 napisał:

nic z tego nie rozumiem

Może warto posłuchać dosłownie pięć -siedem minut, można i więcej, warto pewne rzeczy wiedzieć od kogoś kto może mieć cokolwiek pewnego do powiedzenia w Polsce, jeśli ma się do wydania pieniądze.. tylko proszę nie traktowac tego jako zachętę do zakupu od tego pakurat producenta, - chodzi tylko o zrozumienie ważnych zagadnień, w sumie kluczowo ważnych, o uniwersalnym znaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Miałem nadzieję na propozycje i luźną rozmowę na temat konkretnych kolumn. Taki weekendowy temat. Niektórzy z tu odpowiadających to rozumieją. Inni za to, szukają kolejnego wątku w którym, usilnie próbują usprawiedliwić swoją rację. Lekceważą przy tym zdanie innych osób . Usilnie je namawiając na swoją rację. Do tego nie podają konkretów tylko oskarżają o brak wiedzy teoretycznej.

Dodam że piszę w wątku Hi-End a nie DIY. Komentarze pod moim adresem że chcę kolumny które ładnie wyglądają a nie dobrze grają lub o zasobności portfela proszę sobie wsadzić … w kieszeń.

Przeczytajcie sobie jeszcze raz od początku temat i zobaczycie że jest to jedna wielka kłótnia i chaos. Prócz kilku osób, nie padają konkretne propozycje tylko jest gównoburza na temat oszukiwania koncernów i tego że lepiej sobie kupić kolumny od małego garażowego rzemieślnika, a najlepiej zbudować sobie kolumny samemu. Nie neguję ale wtedy bym pisał w zakładce DIY.  I proszę bez obrażania mnie bo już się od was nasłuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasion1 napisał:

Miałem nadzieję na propozycje i luźną rozmowę na temat konkretnych kolumn

No ale przecież była luźna rozmowa i różne opcje. Tyle, że chyba nie wyciągnąłeś wniosków, albo nie potrafisz czytać między wierszami. Oburzasz się nie wiadomo o co, a forum to zawsze przeróżni ludzie i tym samym przeróżne opinie oparte o różne doświadczenia w audio. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie. Jedni mają mega duże doświadczenie, inni malutkie, jeszcze inni chcą tylko zabłysnąć, a tematu nie znają wcale. Są też handlarze którzy akurat mają na sprzedaż coś, co ich zdaniem mógłbyś kupić. Dlatego na forumowe opinie zawsze należy patrzeć z dużym dystansem i mocno filtrować.

Przez grzeczność nikt nie pisze brutalnych prawd, tylko padają różne opcje. Ty się oburzasz i masz pretensje. To ja napiszę Ci brutalną prawdę, ale nie wyzywaj mnie, bo nie ja te realia stworzyłem, nie mam na to wpływu i też mi się to nie podoba. A prawda jest taka, że założyłeś temat w zakładce High End, podkreślasz to jeszcze wyraźnie, chcesz opcje na kolumny znanej firmy i masz budżet 25 tys.w 2023 roku? Jeszcze 10 lat temu, to może by styknęło na...coś używanego, ale obecnie, po serii podwyżek cen, 25 tys.w High Endzie, to można kupić co najwyżej kable i to bardzo średnie! No tak niestety jest. Ja wiem, że to się nie spodoba ale pretensje nie do mnie.

Nie można mieć niskiego budżetu, a Twój jak na High End jest baardzo niski, super znanej firmy i jeszcze High Endowego dźwięku. No nie ma takiej opcji. Świat jest brutalny. Z czegoś trzeba zrezygnować i czy chcesz czy nie to i tak będziesz zmuszony z czegoś zrezygnować. Albo będzie znane logo i niski budżet ale słaby dźwięk, albo dobry dźwięk, ten sam budżet ale na obudowie nie będzie znanego logo, albo wyraźnie kilkukrotnie zwiększysz budżet i wtedy można szukać.

Znane firmy mają duże koszty utrzymania, do tego marketing i marże dla dystrybutorów i sklepów. Normalna rzecz w biznesie. Tak działa cały świat w każdej branży. Dlatego różnica między ceną detaliczną, a wartością użytych części, to zwykle ok 20x. Co to oznacza? Ano to, że w kolumnach za 25 tys.w detalu użyto...o zgrozo...obudowy, driverów i zwrotnic za max 1500pln! Z tego High Endowego dźwięku nie będzie.

Minimalne koszty względnie dobrych driverów, zwrotnic i obudowy, nawet takiej robionej masowo w Azji, to nie miej niż 10-15 tys. Dla dużej firmy będzie to pewnie połowę tego czyli ok 7 tys. To łatwo wyliczyć, że finalne kolumny będą mieć cenę w detalu ok 150 tys, czyli na rynku wtórnym 50-70 tys.

Inaczej sprawa wygląda, gdy kolumny robi mała, polska manufaktura. Używa tych samych lub lepszych części, ale współczynnik już nie jest 1:20, a 1:5, a nawet 1:3 i wtedy takie kolumny mogą kosztować np 30 tys.czy może i 25 tys. Doceń rady, które dostałeś, a nie oburzaj się. Oczywiście każdy sprzedawca powie Ci, że za swoje 25 tys.kupisz u niego super high end. Wiadomo... 🙂

Na końcu i tak sam zdecydujesz wydając swoje pieniądze i sam będziesz tego słuchał. Ty i tylko Ty poniesiesz konsekwencje swoich wyborów. Obyś był z nich zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dłużej niż rok Sonus Faber Electa Amator III, zmieniłem na Franco Serblin Accordo, teraz mam również Trenner Friedl Pharoah, wszystko w 15 metrach. Wzmocnienie do wyboru: MBL, Jadis na KT 150, Vitus Sia 025 oraz Fezz Audio na 4x300b. 
Do tego zestaw słuchawkowy do porównania. 

Wniosek jest prosty - jak córka wyjechała na studia to przeniosłem się do większego pokoju i kupiłem większe kolumny 🙂
Przyjedź, posłuchaj, pomyśl, jestem z Białegostoku. 
Zapraszam 🙂

Włodek

 

Aha i miałem u siebie Audiothlony na ceramikach - nie moja dźwiękowa bajka, chociaż wykonanie i cena były przyzwoite. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sly30 napisał:

No ale przecież była luźna rozmowa i różne opcje. Tyle, że chyba nie wyciągnąłeś wniosków, albo nie potrafisz czytać między wierszami. Oburzasz się nie wiadomo o co, a forum to zawsze przeróżni ludzie i tym samym przeróżne opinie oparte o różne doświadczenia w audio. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie. Jedni mają mega duże doświadczenie, inni malutkie, jeszcze inni chcą tylko zabłysnąć, a tematu nie znają wcale. Są też handlarze którzy akurat mają na sprzedaż coś, co ich zdaniem mógłbyś kupić. Dlatego na forumowe opinie zawsze należy patrzeć z dużym dystansem i mocno filtrować.

....

W pierwszym poście piszę że kwotę można podwoić lub potroić

czyli 25000-75000 PLN  - dlatego w temacie napisałem 25K++ 

Nie oburzam się, ale liczyłem na wymianę doświadczeń z osobami które mają podobny sprzęt i jakieś swoje doświadczenia dlatego ta zakładka a piszą wszyscy o wszystkim. Audiostereo ma dużo zakładek więc po co pisać "wszystko wszędzie"

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi i życzę miłego weekendu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, _Ged_ napisał:

Aha i miałem u siebie Audiothlony na ceramikach - nie moja dźwiękowa bajka, chociaż wykonanie i cena były przyzwoite. 

To modele sprzed wielu lat. Teraz robią zupełnie inne kolumny. Głównie papier, jedwab itd. 

17 minut temu, Jasion1 napisał:

czyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) PLN 

Przy takim budżecie to już można próbować pogodzić wszystko. Coś na pewno uda się znaleść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasion1 napisał:

 ....najlepiej zbudować sobie kolumny samemu. Nie neguję ale wtedy bym pisał w zakładce DIY. 

jeśli muzyka jest dla ciebie naprawdę ważna - i tak skończysz (w jakimś sensie) na DIY

i nie z powodów finansowych - tylko jakościowych

Przykład Sonus Fabera powinien dać ci mocno do myślenia w tym kontekście o którym piszę 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 19:31, sly30 napisał:

kolumny za ok 60 tys.rozjechały te Aidy za ponad 400 tys.

Bo - niestety - zastosowanie drogich przetwornikow nie daje jeszcze gwarancji jakiegos wybitnego dzwieku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lutek napisał:

Bo - niestety - zastosowanie drogich przetwornikow nie daje jeszcze gwarancji jakiegos wybitnego dzwieku 

Nie jest to wykluczone.

Teraz inna historia do tego co mówisz.

Zawsze byłem fanem kolumn wilson audio i model Sabrina X też był brany pod uwagę ale to max finansowy którego chcę narazie uniknąć - może w przyszłości.   
Fakt jest taki że na ostatnim AVS

system Gryphona z Wilson Audio XVX

za 4 miliony grał jak system do 200tys pln max zaczynam się zastanawiać co jest?

słaba akustyka? Słabe Gryfony?(osobiście nie jestem fanem) czy kolumny Wilsona też zeszły na psy?

Zna ktoś kolumny EQUILIBRIUM EVOLTA - z kolumn rodzimej produkcji te przypadły mi do gustu najbardziej ale jak patrzę w internecie za ile się sprzedają używane to tracę ochotę na zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.