Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/Monitory za ok. 25k++ pln


Jasion1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, slawek.xm napisał:

poza tym złożenie 60uF z Amber to koszt 20000zł a z Alumenów tylko ok 3000 zł 🙂

A jak chcesz o niebo lepiej (czyli z CC) to pojemności pomnóż x 4 :) a z tym i kwotę.

Ale nie mogą być zbudowane jak Mundorf Supreme, Jantzen Superior, Jantzen Silver itp. - się nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sovereign napisał:

czyli z CC)

CVC 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

No właśnie. Nie każdy żyje tym ile kolumna waży z czego jest zrobiona itd.Ja osobiście nie mam zielonego pojęcia o wykresach,pomiarach itd. I kiedy wszedł bym do twojego salonu audio a ty opowiedział byś mi historię  ze ta kolumna  .............. to ja bym ci odpowiedział spoko ale  nic z tego nie rozumiem..sprawa jest prosta podłączam 0 par kolumn i wybieram te co mi pasują.

No i co w związku z tym? Kupujesz to co Ci pasuje. Można kupić parówki, można wiejską kiełbasę. Różne są gusta i….świadomość. Takie życie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:
7 minut temu, Sovereign napisał:

czyli z CC)

CVC 🙂

 Charge-Coupled Linear Definition™ Crossover System (CC 77VDC || 77VDC)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adi777 napisał:

A jak ktoś wybierze "metkowce", a słyszał wcześniej Custom Made? Co wtedy? Nie zna się? 

nie, wybrał co mu pasuje i ok ważne , że wykorzystał wszelkie możliwości i nie zamknął się na mniej popularne rozwiązania

Teraz, Sovereign napisał:

 Charge-Coupled Linear Definition™ Crossover System (CC 77VDC || 77VDC)

ok , ale w przypadku zasilania kondów napięciem stałym dla wstępnej polaryzacji równie popularny jest skrót CVC

poza tym napięcie polaryzujące warto dostosować do poziomu sygnału nie zawsze musi być ono tak wysokie jak 77V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, sly30 said:

No i co w związku z tym? Kupujesz to co Ci pasuje. Można kupić parówki, można wiejską kiełbasę. Różne są gusta i….świadomość. Takie życie. 

Ja z tym nie mam problemu. Kupuje to co mi pasuje i  nie wypisuje publicznie żeby nie jeść  parówek bo mi nie smakują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ronaldo9 napisał:

Kupuje to co mi pasuje i  nie wypisuje publicznie żeby nie jeść  parówek bo mi nie smakują. 

podobnie jak warto dowiedzieć się jak parówki są produkowane warto też podnosić swoją wiedzę techniczną w zakresie audio

można mieć nieograniczone możliwości finansowe jak sly30 a jednak dzięki poszerzeniu wiedzy wybrać drogę prowadzącą do najlepszego subiektywnie systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
32 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Ja mieszkam w UK i tutaj nie słyszałem ani nie widziałem nic  diy.    

W Polsce jest dużo małych manufaktur, które skupiają się na lokalnym rynku. Tną koszta produkcji np. nie wydając pieniędzy na marketing (głównie opierają się na szeptanym), handlują bezpośrednio omijając marzę dystrybutorów (zwłaszcza zagranicznych, które nie są małe) nie inwestując zbytnio w rozwój czy tworzenie marki i to powoduje, że ich kolumny są dużo tańsze niż światowych marek. Polak mając do wyboru kolumny markowe na odsprzedaży których straci 50% i nie gorzej grające kolumny które kosztują 40% tych markowych łatwo obliczy, że wyrzucając je na śmietnik i tak będzie 10% do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, slawek.xm said:

podobnie jak warto dowiedzieć się jak parówki są produkowane warto też podnosić swoją wiedzę techniczną w zakresie audio

można mieć nieograniczone możliwości finansowe jak sly30 a jednak dzięki poszerzeniu wiedzy wybrać drogę prowadzącą do najlepszego subiektywnie systemu

Hmm powi3m tak panie Sławku  fascynuje się piłką nożną  znam toni tamto  ale kiedy idę postawić  kupon w William hill  zazwyczaj as Same pudła. Ja wiem jak się robi parówki  i wiem ze to najgorsze co może być  ale w ciąży mi smakuje( w przenośni bo  nie jadam parówek  )kokaina  każdy wie że to narkotyk szkodliwy itd.  Ale pomimo to  większość  bierze. Czy kogoś interesuje z czego zrobiona itd ???niee chodzi o efekt końcowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ja z tym nie mam problemu. Kupuje to co mi pasuje i  nie wypisuje publicznie żeby nie jeść  parówek bo mi nie smakują. 

Ja też nie mam z tym problemu. Nie zmuszam nikogo do wyboru lepszej kiełbasy. Proponuje tylko alternatywne opcje dla parówek. A co kto wybierze, to jego sprawa. Ty i tak wybierzesz parówki, bo jest tobie obojętne co jest w środku, ale forum czytają różni ludzie. Zapewne też tacy którym nie jest obojętne na co wydają swoją kasę. Może nie wybiorą tego co proponuje ale może chociaż zaczną się zastanawiać na tematem, może podejdą bardziej krytycznie. Ludzie są różni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ronaldo9 napisał:

Hmm powi3m tak panie Sławku  fascynuje się piłką nożną  znam toni tamto  ale kiedy idę postawić  kupon w William hill  zazwyczaj as Same pudła. Ja wiem jak się robi parówki  i wiem ze to najgorsze co może być  ale w ciąży mi smakuje( w przenośni bo  nie jadam parówek  )kokaina  każdy wie że to narkotyk szkodliwy itd.  Ale pomimo to  większość  bierze. Czy kogoś interesuje z czego zrobiona itd ???niee chodzi o efekt końcowy 

ok , rozumiem takie podejście i naprawdę mnie to nie dziwi tylko próbuję też uzmysłowić dlaczego niektórzy audiofile nie mogąc odnaleźć "swojego "grania wśród markowych sprzętów wybierają drogę custom made poprzedzoną gruntownym studium wszystkich za i przeciw

bo tak naprawdę od pewnego poziomu nie chodzi już o kasę tylko o poszukiwanie dźwięku najlepszego z możliwych zgodnego  z własnymi subiektywnymi oczekiwaniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Fajnie że chociaż raz obeszło się bez wirtualnej bijatyki 

Just now, Ronaldo9 said:

Panowie 

Fajnie że chociaż raz obeszło się bez wirtualnej bijatyki 

I ponownie jestem za granicą bardzo bym sobie życzył żeby auto spróbował porównać polskie z metkami bo ja raczej nie będę miał okazji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Adi777 napisał:

A jak ktoś wybierze "metkowce", a słyszał wcześniej Custom Made?

Spekulujesz, czyli nie stoisz na „ziemi”. Znasz kogoś takiego?

Zachęcam Cię do bliższego zapoznania się z terminem „custom made” w odniesieniu do np kolumn/monitorów.

A także do omijania tych wszystkich, którzy używają określeń typu „rozwalcowały, rozjechały” itp

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Seyv napisał:

wyrzucając je na śmietnik i tak będzie 10% do przodu

Żeby to wszystko było takie proste..

Niestety nie jest.

Każdy może otworzyć manufakturę audio i zdecydować że produktem będą kolumny.

Problem jest tylko jeden,  -  jak to sprzedać ?

Innego nie ma, forum, wraz z tą dyskusją pokazuje to najdobitniej jak się tylko da.

 

Każda firma audio w Polsce powinna w tej zakładce posiadać "przedstawicielstwo" jak ta, która jest wspierana tu przez szajkę Sylwestra, wówczas mielibyśmy dopiero rozsądnie obiektywną dyskusję.

 

Osobiście nigdy nie wydałem złotówki na głośnik z Europy, jedynie na Dynaudio, Japończycy wszystko robią lepiej i nie jest jakoś specjalnie drogo.

 

W budżecie kupiłbym Yamahę NS5000 w idealnym stanie z odsprzedaży.

Wiedziałbym co mam.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Czy kogoś interesuje z czego zrobiona itd ???niee chodzi o efekt końcowy 

Myślę, że zawsze chodzi o efekt końcowy. Niektórych po po prostu interesuje skąd bierze się efekt końcowy. On nie bierze się z jakiejś tajemnej wiedzy, bo kolumny głośnikowe to w miarę proste urządzenie, których budowa jest ogólnie znana i dobrze opisana.  Dużo większym problem jest ogarnięcie kwestii ekonomicznych czy wykreowanie marki jako wartości.

2 minuty temu, 747 napisał:

szajkę Sylwestra,

Proszę prowadzić dyskusje bez personalnych wycieczek. Do tej pory wątek przebiega spokojnie nie będę tolerował personalnych awantur. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, TubeAudioMusic napisał:

Zachęcam Cię do bliższego zapoznania się z terminem „custom made” w odniesieniu do np kolumn/monitorów.

Wiem, o co kaman. To fajna opcja, na pewno jej nie wykluczam, zresztą Tobie chyba nie muszę tego pisać. Chodzi mi tylko o nie wypisywanie głupot z "rozjeżdżaniem i walcowaniem", jak niektórzy.

@Jasion1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, slawek.xm napisał:

ok , ale w przypadku zasilania kondów napięciem stałym dla wstępnej polaryzacji równie popularny jest skrót CVC

poza tym napięcie polaryzujące warto dostosować do poziomu sygnału nie zawsze musi być ono tak wysokie jak 77V

Tak wysokie napięcie polaryzujące lubią wielkie systemy głośnikowe typu Westlake SM-1 Series - i im podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tak przeważnie niższe wystarczą.

54 minuty temu, slawek.xm napisał:

poza tym napięcie polaryzujące warto dostosować do poziomu sygnału nie zawsze musi być ono tak wysokie jak 77V

Wyjmujesz ogniwa stałe, dorzucasz diody prostownicze i od strony rezystorów podłączasz pod (+) przy zacisku głośnikowym i masz bardziej tak jak chcesz (Tak jak w nowszych systemach głośnikowych. Przy podobnych woltażach może być lepiej niż z ogniw stałych).

attachment.php?attachmentid=55913&d=1338attachment.php?attachmentid=55914&d=1338

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Seyv napisał:

Proszę prowadzić dyskusje bez personalnych wycieczek. Do tej pory wątek przebiega spokojnie nie będę tolerował personalnych awantur. 

Prowadzę dyskusję bez personalnych wycieczek, nie jestem w stanie jednak czytając zawartość tematu inaczej sformułowac wypowiedzi, choćbym nie wiem jak się starał.

Nie zamierzam więcej zabierać gosu tutaj, także spokojnie.

PS.

Po mnie można jechać personalnie bez ograniczeń i bez konsekwencji - przypominam tylko - proszę się nie gniewać.

 

Przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv
Personalne pomówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sovereign napisał:

Wyjmujesz ogniwa stałe, dorzucasz diody prostownicze i od strony rezystorów podłączasz pod (+) przy zacisku głośnikowym i masz bardziej tak jak chcesz (Tak jak w nowszych systemach głośnikowych. Przy podobnych woltażach pewnie lepiej niż z ogniw stałych).

tylko, ze dioda przewodzi tylko jedna połówkę sinusoidy sygnału audio

jak juz robic wstepna polaryzację to albo baterią (akumulatorem ) albo oddzielnym zasilaniem zwrotnicy z zasilacza podłączanego do 230V

tak jest bardziej bezkompromisowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, 747 napisał:

choćbym nie wiem jak się starał

Proszę byś postarał się lepiej - jestem pewien, że potrafisz.

3 minuty temu, 747 napisał:

Po mnie można jechać personalnie bez ograniczeń i bez konsekwencji - przypominam tylko - proszę się nie gniewać.

Postaram się tego przypilnować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sovereign napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I w takim układzie pojawia się napięcie polaryzujące wyższe niż na wejściu. Cuda paniee... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Panowie 

Fajnie że chociaż raz obeszło się bez wirtualnej bijatyki 

I ponownie jestem za granicą bardzo bym sobie życzył żeby auto spróbował porównać polskie z metkami bo ja raczej nie będę miał okazji

a może spróbuj poczytać zagraniczne fora czy tutaj zakładkę DIY pod kątem modyfikacji kolumn. Powinno się coś rozjaśnić.

Osobiście nie rozumiem chodzenia na skróty (bo to łatwizna) - oglądania ofert sklepowych i wybierania na tej podstawie. Jest to decyzja pt: biorę z tego co jest dostępne, a powinna być: biorę co mnie zwala z nóg, co powoduje ciarki, z czym chciałbym żyć, czego nie mogę przestać słuchać itd.

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania robić życiowych wyborów (w tym oczywistych błędów) - ale jak już ktoś stara się jakoś naświetlić drugą stronę medalu to wypadałoby podziękować i ewentualnie dopytać po zaznajomieniu się z tematem u zródeł.

Kupowanie czegoś tak ważnego, osobistego i ulotnego jak wrażenia muzyczne - z myślą o ewentualnej odsprzedaży i stracie - jest nieporozumieniem. To tak jakby się zastanawiać będąc przed ołtarzem - komu opchnąć żonę za 20 lat i jak uniknąć alimentów / podziału majątku.

W życiu nie ma darmowych obiadów - śniadań i kolacji też  🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, audiograde napisał:

Kupowanie czegoś tak ważnego, osobistego i ulotnego jak wrażenia muzyczne - z myślą o ewentualnej odsprzedaży i stracie - jest nieporozumieniem.

Wydając większa kwotę ludzie rozważają jej częściowy zwrot np. gdy trzeba się przeprowadzić lub z powodu innych sytuacji życiowych.

3 minuty temu, audiograde napisał:

To tak jakby się zastanawiać będąc przed ołtarzem - komu opchnąć żonę za 20 lat i jak uniknąć alimentów / podziału majątku.

Znam takich, którzy stanęli przed wyborem, pozbyć się żony albo sprzętu audio i wiesz mi nie był to łatwy wybór 🙂

Takie życie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seyv napisał:

 

Znam takich, którzy stanęli przed wyborem, pozbyć się żony albo sprzętu audio i wiesz mi nie był to łatwy wybór 🙂

Takie życie...

Nie - po prostu źle wybrali

wcześniej

 

co nie znaczy - że można wybrać dobrze (bo nie ma darmowych kolacji 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Seyv napisał:

Wydając większa kwotę ludzie rozważają jej częściowy zwrot np. gdy trzeba się przeprowadzić lub z powodu innych sytuacji życiowych.

albo po prostu zmieniają elektronikę i mają "customową drugą żonę" na utrzymaniu do grobowej deski 

więc można założyć, że ten życiowy aspekt gra kluczową rolę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbi_Rek napisał:

albo po prostu zmieniają elektronikę i mają "customową drugą żonę" do grobowej deski

ja mam swoje customowe już prawie 20 lat (a wcześniej miałem kilka różnych - jak wszyscy) - i wiesz co?:

nie sprzedałbym ich nikomu za żadną kasę - są po prostu zbyt dobre

i nie potrzebuję tych za dziesiątki, setki tysięcy - które tak czy inaczej - żeby grały muszą być modyfikowane  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiograde napisał:

ja mam swoje customowe już prawie 20 lat (a wcześniej miałem kilka różnych - jak wszyscy) - i wiesz co?:

nie sprzedałbym ich nikomu za żadną kasę - są po prostu zbyt dobre

i nie potrzebuję tych za dziesiątki, setki tysięcy - które tak czy inaczej - żeby grały muszą być modyfikowane  🙂

to Twój wybór, ale weź pod uwagę, że zdecydowana wiekszość ma odmienne zdanie 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dlaczego? 🙂

bo miliony much.... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audiograde napisał:

a wiesz dlaczego? 🙂

bo miliony much.... 🙂

w podobny sposób mogę odpowiedzieć

nie ma sensu kopać się z koniem...

tym bardziej, że sedno leży gdzie indziej, ale nie dostrzegasz tego patrząc tylko przez pryzmat swojego podwórka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedno - to są przeżycia związane z muzyką, z jakością jej odtwarzania

a nie z ofertą handlową ani stylem rotacji sprzętu

 

i najśmieszniejsze jest to - że wbrew powszechnym opiniom - to o czym piszę - sumarycznie kosztuje mniej i zabiera duuużo mniej czasu życia na poszukiwania graala 🙂   niż wieczne rotacje, rozczarowania albo wmawianie sobie, że to - na co się wydało sporo kasy - jest świetne

bo przecież nikt sobie krzywdy własnymi decyzjami nie robi - prawda? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.