Skocz do zawartości
IGNORED

Kochamy streaming, ale....


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo i tak naprawdę mało śmiesznie.

24 minuty temu, Drizzt napisał:

Przezorny ubezpieczony 😉

Teraz rozumiem dlaczego im dłużej czytam ten wątek to lawinowo przyrasta w czasie ilość kupowanych przeze mnie płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się. Kilka płyt czy utworów zniknęło mi na Tidal. Po jakimś czasie znów się pojawiły ale musiałem je na nowo wyszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przmor napisał:

Zdarza się. Kilka płyt czy utworów zniknęło mi na Tidal. Po jakimś czasie znów się pojawiły ale musiałem je na nowo wyszukać.

Mam podobnie. Znikają mi płyty CD. Za jakiś czas widzę że są w pokojach u synów 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, marek666 napisał:

Mnie tez pewna płyta wyparowała z ulubionych, prawie równocześnie na Spotify i Tidalu.

Odnowią umowę i wróci

Więc nie demonizujcie tego zjawiska

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, przmor napisał:

Samo nie wróci, trzeba na nowo wyszukać i dodać do ulubionych. To nie jest demonizowanie tylko pisanie o wadach streamingu.

Marginalna wada w kontekście pozostałych benefitów

Serwisy pracują nad zarządzaniem kontraktami, aby wykluczyć tą niedogodność

Np. na Qobuz praktycznie już sobie z tym poradzili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przmor napisał:

Że zacytuję klasyka "Streaming ma może i jakieś plusy ale ważne żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów".

Mam nadzieję, że nikt nie zmusza Cię do korzystania z serwisu streaming'owego 😎

Przypomnę, że są pliki czy starożytne nośniki fizyczne...

Jednym słowem bogactwo wyboru 🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam zarówno z nośników fizycznych jak i streamingu. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, nie jestem fanatycznym wyznawcą tylko tej jednej właściwej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przmor napisał:

Korzystam zarówno z nośników fizycznych jak i streamingu. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, nie jestem fanatycznym wyznawcą tylko tej jednej właściwej.

👍

codzienność jest łatwiejsza do zniesienia mając takie nastawienie 🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albumy dosyć często giną, a po jakimś czasie wracają lub nie. Ginęły nawet całe dyskografie np. Pink Floyd, Neil Young, po czym zwykle powracały. Ale wciąż znam kilka płyt, które zniknęły i się nie pojawiły. Są też płyty, np. z klasyki, które się nie pojawiają na streamingu. Wiem, bo jak czekam na jakąś płytę, to zwykle przed zakupem staram się ją odsłuchać na streamie. Z drugiej strony są wydania, całkiem przyzwoitych wytwórni, które są wydane wyłącznie na platformach streamingowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, piramidon napisał:

Ciekawie o streamingu na Spidersweb.pl zadającym  pytanie:

..."Streaming absolutnie rozwalił rynek sprzedaży muzyki. Tylko kto na nim zarabia?"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Konstatacja końcowa:

..."Powiem Wam jak dziś to wygląda

Coraz więcej artystów traktuje streaming jako promocję swojej muzyki i siebie jako influencerów, trendsetterów, itd. Dzięki temu zarabiają dziś głównie na koncertach i wartościach dodanych do nich (gadżety, płatne kluby online, itd). Stąd tak horrendalne wysokie biletów na koncerty gwiazd (i nie tylko gwiazd).

Na przykład dobry bilet na koncert mojego ukochanego artysty Petera Gabriela kosztuje ok 1,2 tys. zł. Na Metallicę z kolei trzeba wydać 1,2 tys. za najtańsze bilety, a jak ktoś chce mieć "Snake Pit Experience" to musi wyskrobać 15 tys. zł.

Nie płacimy więc dziś dużo za streaming, ale płacimy od groma, jak chcemy posłuchać artystów na żywo."...

Czyli historia zatoczyła koło i wracamy do czasów gdy wykonawcy żyli z występów a nie z rejestracji albo tantiem.

W sumie, powrót do normalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład dobry bilet na koncert mojego ukochanego artysty Petera Gabriela kosztuje ok 1,2 tys. zł. Na Metallicę z kolei trzeba wydać 1,2 tys. za najtańsze bilety….


Cult of Luna - 150zł.
Tylko stojące, bez pier**lonego podziału na sektory.
Koncertowe mistrzostwo świata.

Trzeb sobie znaleźć „bogów” na swoje możliwości;-)

Na Tool nie poszedłem bo mnie nie stać:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rochu napisał:

Czyli historia zatoczyła koło i wracamy do czasów gdy wykonawcy żyli z występów a nie z rejestracji albo tantiem.

Dlatego za pół godziny wychodzę na koncert dobrego, polskiego wibrafonisty. Irek Głyk.

Dziś streamingu więcej nie będzie, choć odświeżyłem(ze streamingu oczywiście) pamięć brzmienia moich kolumn z twórczością Lionela Hamptona i jego wibrafonu.

Porównam z brzmieniem na żywo i ocenię, czy są tak dobre - jak mi się wydaje.

Wibrafony mają (podobno) dosyć powtarzalne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z koncertu + kolacja meksykańska ze znajomymi na mieście.

Streaming to dobry wynalazek, koncert w małym klubie(Jazzment w Szczecinie) - jeszcze lepszy.

Przyjemnie posłuchać faceta nawiedzonego muzyką, z bojaźnią bożą w sercu i przyjaźnią do ludzi emanującą ze sceny.

I ta technika gry!!! 

Irek Głyk powiedział,  że jego inspiracją jest Gary Burton i Chick Corea.

Solidną namiastkę tego legendarnego duetu mieliśmy w Szczecinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2023 o 20:42, Zbi_Rek napisał:

Np. na Qobuz praktycznie już sobie z tym poradzili

Z czym jeszcze? Od dawna korzystasz? Ja od wczoraj. Zwróciłem uwagę, że nie ma takiego śmietnika w albumach jaki ma np. TIDAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kostucha napisał:

Z czym jeszcze? Od dawna korzystasz? Ja od wczoraj. Zwróciłem uwagę, że nie ma takiego śmietnika w albumach jaki ma np. TIDAL.

Od ponad dwóch lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2023 o 20:17, Elbing napisał:

Mam podobnie. Znikają mi płyty CD. Za jakiś czas widzę że są w pokojach u synów 🤭

Znikały razem z pudełkiem i okładką? To można wybaczyć. 😊

TIDAL potrafi zabrać płytę pozostawiając okładkę. 🤨

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z pudełkiem i okładką. I to taki repertuar o, który bym ich nie posądzał. Ostatnio nie mogłem znaleźć dwóch płyt Republiki ("Biała Flaga" i "Nowe sytuacje")... No rozpłynęły się bez śladu aż, któregoś dnia słyszę "Śmierć w bikini" z pokoju starszego ... Streaming nie daje takich możliwości by młodsze pokolenia coś podchwyciły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elbing napisał:

Dokładnie. Z pudełkiem i okładką. I to taki repertuar o, który bym ich nie posądzał. Ostatnio nie mogłem znaleźć dwóch płyt Republiki ("Biała Flaga" i "Nowe sytuacje")... No rozpłynęły się bez śladu aż, któregoś dnia słyszę "Śmierć w bikini" z pokoju starszego ... Streaming nie daje takich możliwości by młodsze pokolenia coś podchwyciły...

Trochę daje. W Apple Music przy koncie rodzinnym jest pogląd na to czego słuchają inni członkowie rodziny. Czasem potrafi zainspirować do sięgnięcia po rzeczy, po które nigdy bym sam nie sięgnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Froju napisał:

 


To i tak lepiej niż w CD.
Otwieram pudełko a tam inna płyta.
I szukaj teraz.

 

😤😉

W przypadku niedopracowanego softu praformy streamingowej, bo myślę że w tym tkwił problem, trochę wkurzające to jest. Zbi_Rek podał przykład z czym Qobuz już sobie poradził. Nie wiem, czy w przypadku Qobuz istniał taki problem, że po zniknięciu płyty pozostawała okładka. 
Nie, żebym był jakimś marudą. Streaming, 20 zł/m za dostęp do tysięcy albumów w jakości CD to świetna usługa. Narzekanie na jakieś tam drobne wady streamingu uważam za nieporozumienie. Jednak jeśli znika jakiś album, dobrze by było, gdyby zniknęła rownież okładka. Miałem kiedyś album w ulubionych który usunęli, ale zostawili okładkę. Trzymałem go ze dwa tygodnie, licząc na to, że wróci na swoje miejsce. Chcąc go włączyć wyskakiwał jakiś błąd. To było trochę wkurzające,  bo nie mogłem go usunąć z ulubionych. Przez ten błąd nie otwierały się opcje tego albumu. Miałem go więc i nie miałem 😠🙂 Taki Tidalowski feler.

Od kilku dni korzystam z Qobuz. Zastanę chyba przy nim. Nie ma przynajmniej takiego bałaganu w albumach. Na duży plus zasługuje też brak MQA, choćby jeśli to tylko nic nie kodujący znaczek był przy albumach w planie Hi-Fi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2023 o 18:18, Drizzt napisał:

Nowe czasy dla miłośników klasyki nadchodzą… to może być szach i mat ze strony Apple Music.

Właśnie też chciałem napisać, premiera 28 marca. Bardzo jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, śp. Primephonic który ma być podstawą dla AMC był naprawdę fajny, chociaż miał trochę siermiężny interfejs w porównaniu na przykład z bardzo ładnym i przejrzystym Idagio. Abonuję ten serwis i lubię, ale jeśli Apple okaże się zdecydowanie lepszy, to chyba z pewnym żalem się rozstanę. 

Optymalne byłoby, gdyby Tidal poszedł tą samą drogą i kupił na przykład Idagio 🙂 ten serwis obawiam się, może nie przetrwać, a gdyby Tidal przejął dobry jak się wydaje zespół Idagio (większość nagrań i tak już ma), to może udałoby się opanować ten horrendalny, żenujący bałagan jaki ma w bazach zwłaszcza klasyki. Tidal Classical...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2023 o 11:20, Kostucha napisał:

Nie ma przynajmniej takiego bałaganu w albumach. Na duży plus zasługuje też brak MQA

Mam Deezera i na szczęście też nie ma MQA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hlary napisał:

Mam Deezera i na szczęście też nie ma MQA. 

Rozważali, testowali, ale na szczęście się nie zdecydowali. Problem to brak funkcjonalnego Connect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dziwi mnie dlaczego sytuacja jest jaka jest. 

Przecież gdyby jakiś serwis połączyłby funkcjonalność, interfejs Spotify ze streamingiem 16bit 44.1khz to byłoby pozamiatane. 

Dziwię się Spotify, że nie wprowadza jakości CD, bo zniszczyłby moim zdaniem konkurencję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to dziwi mnie dlaczego sytuacja jest jaka jest. 
Przecież gdyby jakiś serwis połączyłby funkcjonalność, interfejs Spotify ze streamingiem 16bit 44.1khz to byłoby pozamiatane. 
Dziwię się Spotify, że nie wprowadza jakości CD, bo zniszczyłby moim zdaniem konkurencję...

98% klientów Spotify ma dużym poważaniu jakość lossless. Zresztą nieprzypadkowo to mniejsi gracze, czyli Tidal, Deezer i Qobuz mają jakoś tam spójnie ogarnięte kwestie lossless. W przypadku Apple i Amazona, pomimo większego potencjału finansowego, wszystko działa na zasadzie prowizorki.

Ciekawe, że Spotify znowu na jesieni złożyło deklaracje ws. tzw. Spotify Plantium. I jak zwykle na tym się skończyło. Możliwe, że liczą na jakiś przełom w sporach sądowych albo na podniesienie ceny przez konkurentów. Nie można też wykluczyć, że problematyczne jest wrzucenie lossless do Connect - to jednak inna zabawa niż w Tidalu. Spotify chodzi chyba nawet na suszarko-zamrażarkach, odkurzaczach i kosiarkach do trawy…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Szukam jakiejś apki z radiami aby była możliwość dodania ścieżki po url (typu radio paradise itd)
Ważna sprawa aby działało po wi fi z odtwarzaczem sieciowym.
Bubbleupnp odpada bo coś nie chce wyświetlać tytułów utworów.
Dzięki.

Ps. 

Ktoś jest w stanie sprawdzić z jakim kbps nadaje ta stacja :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj Roon lub Audirvana oba odtwarzacze posiadają funkcje dodawania radia poprzez url.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.