Skocz do zawartości
IGNORED

Kochamy streaming, ale....


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, melomanik napisał:

W zmowie z producentami przetworników MQA 🙂

Oni tylko muszą płacić 

1 minutę temu, Elbing napisał:

o co chodzi z tym MQA ? może ktoś mnie oświeci ?

Wpisz na YT i oglądnij kanał Golden sound 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie. Jak dalej tak pójdzie to będziemy mieli tak na prawdę 3 koncerny produkujące sprzęt. A multum marek. To samo w różnych obudowach.

Chodź Chiny mają tu mocna ekspansję. 

Sprzęt z Chin jest oparty o chipy i układy zachodnie, wystarczy odcięcie dostępu do nich, a przy obecnych tarciach z USA, może to szybko nastąpić i po ekspansji. Będzie to dotyczyło całej elektroniki, nie tylko audio, nam malutkim zostaje tylko obserwować tą rozgrywkę. Konsekwencje będą dla obu stron i to nie pozytywne dla nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Elbing napisał:

mówisz o tym materiale ?

Zgadza się, warto się zapoznać 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elbing napisał:

Jest taki problem z płytami CD. Kilka sprzed ok. 15 lat mi się tak zbiesiło @Lech36 Kąpiel w letniej wodzie z paroma kroplami Ludwika i rip do plików FLAC lub WAVE - większość CD - ROM dał radę ale na jednej czy dwóch poległ - chechłał bez końca i wyrzucał jakimś błędem...

Streaming jak ktoś wyżej wspomniał to faktycznie forma współczesnego niewolnictwa - masz płacić i siedzieć cicho. Dwa strona techniczna tego przedsięwzięcia to kompletny bajzel - jest zupełny pierdolnik z tymi wszystkimi protokołami obsługiwanymi lub nie przez streamery i do tego kompletny chaos z tagami.

No i jak wspomniał wyżej @basic44będzie cyrk ze strefami regionalnymi ze względu na prawa autorskie - że różnych rzeczy nie da się posłuchać w Polsce bo...

Temu ja stosuję kombinację CD/DVD/pliki/streaming, w zależności od potrzeb😉

No i ...

6 godzin temu, Tajitsu napisał:

Fajnie poczuć w dłoni nowy album🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Prewwit napisał:

Temu ja stosuję kombinację CD/DVD/pliki/streaming, w zależności od potrzeb😉

No i ...

 

Dokładnie w tej kolejności. Streaming służy mi do zapoznawania się z nowościami. Jak coś mi podchodzi to kupuję płytę. Przez ostatnie dwa lata kupiłem więcej CD niż przez poprzednie dwadzieścia lat...

A odnośnie MQA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Elbing napisał:

Ten materiał potwierdza info z innych źródeł - co by nie mówić MQA jest formatem stratnym jak np. MP3...

No bez przesady ! Może jest stratnym ale powyżej 16/44.1. Jakość CD masz bez strat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten mniejszy problem @Piopio. Większy to DRM. Będą cyrki z blokadami regionalnymi... Szczególnie w przypadku streamingu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Jakość CD masz bez strat. 

Doucz się 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elbing napisał:

To ten mniejszy problem @Piopio. Większy to DRM. Będą cyrki z blokadami regionalnymi... Szczególnie w przypadku streamingu...

Na czarną godzinę mam kilkaset CD, winyli i trochę dużo plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Oni tylko muszą płacić 

Oczywiście, ale koszt jak to w każdej niemal branży przerzucany jest na klienta. Ten sam model ze wsparciem emkuły kosztuje drożej. Biznes jest biznes. Firmy nie będą dokładać same do interesu. 
Byłem bardzo zaskoczony, kiedy TIDAL wprowadził opcję HiFi i obniżył abonament o połowę, a nie podniósł ceny za pakiet Master. Zgłupieli? 😲😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Elbing napisał:

o co chodzi z tym MQA ? może ktoś mnie oświeci ?

To dźwięk prosto ze studia. Jakbyś mleko pił wprost z krowiego strzyku 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, melomanik napisał:

To dźwięk prosto ze studia. Jakbyś mleko pił wprost z krowiego strzyku 😁

To jakiś żart rozumiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Elbing napisał:

To jakiś żart rozumiem ?

Oczywiście. Firmy, producenci zawsze przecież próbują wpłynąć na czyjeś decyzje na różne sposoby, żeby wcisnąć komuś ten sam produkt, a często jeszcze gorszej jakości za wyższą cenę. Chwytliwe teksty to podstawa i skuteczny sposób na wciskanie swoich produktów. „Mleko prosto od krowy”. „Ziemniaki prosto z pola”, „Kura zagrodowa”. Ciekawe czy ta kura kiedyś słońce w ogóle widziała 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliśmy o jeszcze jednej rzeczy w kwestii streamingu. Co w sytuacji włamania na serwery z plikami muzycznymi i zaszyfrowania ich przez hakerów; przy założeniu, że kopie zapasowe też szlag trafił ? 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiacie ten streaming i dzielicie włos na czworo. A po prostu nie jesteście grupą docelową. To nie jest źródło dla ludzi słuchających muzyki, tylko dla konsumentów muzyki. Ma być łatwo, szybko i przystępnie. Telefon, słuchawki i pach - słuchamy. Nie podoba ci się początek utworu, pach - następny. Nie zainteresowało cię pierwsze 20 sekund - pach następny. Tak słucha 90% konsumentów streamingu.

Dostawcy którzy próbują konkurować jakością nagrań wkrótce polegną z potęgą niskiej ceny, np. na Spotify. Zadaliście sobie kiedyś pytanie dlaczego nie ma tam jakości "hi-fi"?  Bo promil ludzi, którzy tego oczekują jest tak mały, że nie mieści się w strategii tej firmy. Przecież nie pracują tam idioci.

Pieniądz gorszy wypiera lepszy.

Dla mnie jedynym plusem jest możliwość przeprowadzenia wstępnej selekcji i zapoznanie się z utworami, artystami o których pewnie w czasie całego mojego życia bym nie usłyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy kiedy 1000 zł uchodziło za względnie sensowną pensję dla zwykłego zjadacza chleba. Płyta CD kosztowała wtedy pewnie jakieś 50 zeta - a każde wydawnictwo wielopłytowe pomnażało tę cenę o liczbę dysków - o żadnych tanich boxach nikt wtedy nie słyszał.
Dziś 1000 zł to chyba nawet nie jest minimum socjalne. Mamy za to oryginalne definicje odnoszące się do kondycji ludzkiej. Np. wolny na początku lat 90-tych był człowiek zarabiający tysiaka i podziwiający płyty CD w szklanych gablotkach. Dziś człowiek zarabiający kilka tysięcy „musi” płacić 20-40 zeta za dostęp do milionów płyt. I jest to emblemat „podłych czasów” i „niewolnictwa”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 14:03, Prewwit napisał:

A mnie obecne niskie ceny płyt wręcz zachęcają do powiększania mojej kolekcji, która powstała niedawno🙂

Jakoś nie widzę tych niskich cen płyt ... wręcz przeciwnie, ceny raczej wzrosły ...

Możesz podać przykłady konkretnych sklepów z niskimi cenami? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, melomanik napisał:

Oczywiście, ale koszt jak to w każdej niemal branży przerzucany jest na klienta. Ten sam model ze wsparciem emkuły kosztuje drożej. Biznes jest biznes. Firmy nie będą dokładać same do interesu. 
Byłem bardzo zaskoczony, kiedy TIDAL wprowadził opcję HiFi i obniżył abonament o połowę, a nie podniósł ceny za pakiet Master. Zgłupieli? 😲😉

Prawdziwy hires w Amazonie to poniżej 20 zł, a w Applu bodajże 22 zł, więc HiFi w Tidalu za 20 zł to żadna rewelacja. Ale w Plusie HiFi jest za 5 zł rocznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzarro napisał:

dziś człowiek zarabiający kilka tysięcy „musi” płacić 20-40 zeta za dostęp do milionów płyt. I jest to emblemat „podłych czasów” i „niewolnictwa”.

No tak, ale płacisz nie za płytę, tylko za dostęp do płyty. I to nie ty zdecydujesz kiedy ten dostęp może się skończyć. Może za sekundę, godzinę, za rok, kto wie? Przed covidem, czy wybuchem wojny na Ukrainie wiele rzeczy wydawało się niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Allmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Prewwit napisał:

Sprzęt z Chin jest oparty o chipy i układy zachodnie, wystarczy odcięcie dostępu do nich, a przy obecnych tarciach z USA, może to szybko nastąpić i po ekspansji. Będzie to dotyczyło całej elektroniki, nie tylko audio, nam malutkim zostaje tylko obserwować tą rozgrywkę. Konsekwencje będą dla obu stron i to nie pozytywne dla nas.

Zgadzam się aczkolwiek biorąc pod uwagę to co obecnie dzieje się na świecie to powiem chyba tak że lepiej jest dopłacać do tej elektroniki którą normalnie ściągamy z Chin a żeby to jednak było robione w bardziej cywilizowanych i zaprzyjaźnionych z nami krajach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Allmr napisał:

No tak, ale płacisz nie za płytę, tylko za dostęp do płyty. I to nie ty zdecydujesz kiedy ten dostęp może się skończyć. Może za sekundę, godzinę, za rok, kto wie? Przed covidem, czy wybuchem wojny na Ukrainie wiele rzeczy wydawało się niemożliwe.

Bez prądu i tak CD nie zagra... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Elbing napisał:

choćby empik ... co i rusz wpada mi w ręce ciekawa płyta z 20 - 30 złotych w jakiejś promocji....

Czekać na promocję żeby płytę kupić? ... bo bez promocji to Empik raczej wysokie ceny ma ... 

Osobiście to raczej widzę odwrotny trend, płyty drożeją ...

2 godziny temu, Allmr napisał:

No tak, ale płacisz nie za płytę, tylko za dostęp do płyty. I to nie ty zdecydujesz kiedy ten dostęp może się skończyć. Może za sekundę, godzinę, za rok, kto wie? Przed covidem, czy wybuchem wojny na Ukrainie wiele rzeczy wydawało się niemożliwe.

Dokładnie. 

Poza tym wszystko zaczyna być na abonament ... to jakieś chore jest. Pracujesz, płacisz, masz ... a co będzie jak stracisz pracę? Odłączą abonament i człowiek zostaje z ręką w nocniku ... takie współczesne niewolnictwo ... 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Bez prądu i tak CD nie zagra... 

Bez prądu to nic nie zagra ... chyba, że patefon na korbkę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Klimkr napisał:

Prawdziwy hires w Amazonie to poniżej 20 zł, a w Applu bodajże 22 zł, więc HiFi w Tidalu za 20 zł to żadna rewelacja. Ale w Plusie HiFi jest za 5 zł rocznie...

Nie o to mi chodziło. Bardzo dobrze, że w ten sposób przetasowali te plany i opłaty. Tylko sobie żartowałem, że chyba zgłupieli, bo to nietypowy zabieg. To jakby jakiś Netflix czy HBO, do najdroższego planu UHD dokładając format 8K (oczywiście do żadnej emkuły jako rzekomo wyższej i wyraźnie lepszej rozdzielczości tego nie przyrównuję) nie stworzyli nowego droższego planu, tylko UHD przenieśli do niższego tańszego. Raczej udostępniliby nowy droższy plan z 4K i  8K, a 4K pozostawili w tej samej cenie. Przynajmniej do czasu, kiedy taka wysoka rozdzielczość nie byłaby już nowością tylko standardem. Pewnie w Tidalu zrozumieli, że są inne platformy, które normalne bezstratne 16/44,1 udostępniają za połowę tańszą opłatę i tam będą migrować abonenci, zamiast płacić podwójnie za jakiś wynalazek w postaci MQA. Zostawili to dla słyszących pod nazwą Master. Dla mnie w to graj, bo ja MQA nie słyszę, więc jakość taka sama mi pozostała i płacę o połowę mniej. Brawo TIDAL 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się aczkolwiek biorąc pod uwagę to co obecnie dzieje się na świecie to powiem chyba tak że lepiej jest dopłacać do tej elektroniki którą normalnie ściągamy z Chin a żeby to jednak było robione w bardziej cywilizowanych i zaprzyjaźnionych z nami krajach. 

Dokładnie. Streaming czy płyta? My tu narzekamy, spieramy się a czasy takie niepewne, że jutro możemy zostać pozbawieni, albo staną się prawie niedostępne rzeczy bez których życie będzie prawdziwym cierpieniem i koszmarem. Przypomnijcie sobie dziewczynkę z Ukrainy, która śpiewała w piwnicy kiedy pociski dookoła wybuchały. Jej śpiew rozgrzewał ludzkie serca i po stokroć większa radość przynosił niż najlepsze HiFi i najlepsze produkcje muzyczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szpakowski napisał:

Jakoś nie widzę tych niskich cen płyt ... wręcz przeciwnie, ceny raczej wzrosły ...

Możesz podać przykłady konkretnych sklepów z niskimi cenami? 

Mogę Ci jedynie napisać gdzie, kupuję, a są to nowe i używane płyty: Biedra, Amazon, Empik, DVDMAX, OLX i Allegro, w kolejności dowolnej, szukam gdzie jest najtaniej, a i używką w bardzo dobrym stanie nie pogardzę.

6 godzin temu, dzarro napisał:

Pamiętam czasy kiedy 1000 zł uchodziło za względnie sensowną pensję dla zwykłego zjadacza chleba. Płyta CD kosztowała wtedy pewnie jakieś 50 zeta - a każde wydawnictwo wielopłytowe pomnażało tę cenę o liczbę dysków - o żadnych tanich boxach nikt wtedy nie słyszał.

Też pamiętam i jedynie mogłem pozwolić sobie na kasetę i to nie za często. Pensje marne, a i spore problemy były z pracą dla młodych osób😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.