Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning Vincent'a SV-233


CASKP

Rekomendowane odpowiedzi

Co nieco przy nim majstrowałem. Zmiany dotyczyły wymiany op-ampów, poprawienia ich podłączenia (zastosowanie konfiguracji zapewniającej tłumienie sygnału wspólnego dla sygnału zbalansowanego) oraz wymuszenia ich pracy w klasie A (przez dołączenie źródeł prądowych). Roboty było od cholery i ciut ciut, ze względu na fakt, iż niektóre płytki są dwustronnie drukowane (i lutowane), a aby dostać się do puszki ze stopniem przy gnazdach XLR, trzeba zdemontować osłony prawego radiatora. Więcej szczegółów technicznych spróbuję podać jutro, gdyż muszę sięgnąć do notatek (i znaleźć je).

Efekty: bardziej zrównoważone brzmienie, poprawa przestrzenności i lokalizacji, większa precyzja dźwięku i większa jego kontrola - w sumie bardzo dobrze, aczkolwiek zmiany, które dokonałem w CD S-3 dały znacznie większą poprawę.

Cieszyłem się tym bardzo i planowałem zająć się jeszcze zasilaczem, do czasu, kiedy sprowadziłem sobie monobloki SP-991 do drugiego pomieszczenia. Niestety w konfrontacji z tymi potworami (ciężar każdego z nich to ok. 38 kg) Vicek SV-233 przegrał (aczkolwiek bardzo chwalebnie).

Teraz zastanawiam się, czy z nim zrobić? Mam dylemat, gdyż w tej klasie cenowej jest naprawdę świetnym wzmacniaczem. Nie mniej, gdy z tą samą płytą po odsłuchach na SP-991 włączam SV-233 to brakuje mi tej delikatnej detaliczności, którą zapewnia 100 Watt w czystej klasie A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> maciekw

 

Byłbym wdzięczny za informacje na temat tego wzmacniacza. Chciałbym go trochę podrasować. Myślę, że na razie chcałbym przerobić tor niezbalansowany przedwzmacniacza (z powodu braku źródła z takim wyjściem). Będę czekał na szczegóły. Oto mój e-mail : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.