Jump to content
IGNORED

Tuning Vincent'a SV-233

CASKP

Recommended Posts

Co nieco przy nim majstrowałem. Zmiany dotyczyły wymiany op-ampów, poprawienia ich podłączenia (zastosowanie konfiguracji zapewniającej tłumienie sygnału wspólnego dla sygnału zbalansowanego) oraz wymuszenia ich pracy w klasie A (przez dołączenie źródeł prądowych). Roboty było od cholery i ciut ciut, ze względu na fakt, iż niektóre płytki są dwustronnie drukowane (i lutowane), a aby dostać się do puszki ze stopniem przy gnazdach XLR, trzeba zdemontować osłony prawego radiatora. Więcej szczegółów technicznych spróbuję podać jutro, gdyż muszę sięgnąć do notatek (i znaleźć je).

Efekty: bardziej zrównoważone brzmienie, poprawa przestrzenności i lokalizacji, większa precyzja dźwięku i większa jego kontrola - w sumie bardzo dobrze, aczkolwiek zmiany, które dokonałem w CD S-3 dały znacznie większą poprawę.

Cieszyłem się tym bardzo i planowałem zająć się jeszcze zasilaczem, do czasu, kiedy sprowadziłem sobie monobloki SP-991 do drugiego pomieszczenia. Niestety w konfrontacji z tymi potworami (ciężar każdego z nich to ok. 38 kg) Vicek SV-233 przegrał (aczkolwiek bardzo chwalebnie).

Teraz zastanawiam się, czy z nim zrobić? Mam dylemat, gdyż w tej klasie cenowej jest naprawdę świetnym wzmacniaczem. Nie mniej, gdy z tą samą płytą po odsłuchach na SP-991 włączam SV-233 to brakuje mi tej delikatnej detaliczności, którą zapewnia 100 Watt w czystej klasie A.

=> maciekw

Byłbym wdzięczny za informacje na temat tego wzmacniacza. Chciałbym go trochę podrasować. Myślę, że na razie chcałbym przerobić tor niezbalansowany przedwzmacniacza (z powodu braku źródła z takim wyjściem). Będę czekał na szczegóły. Oto mój e-mail : caraudio@biznes.mielec.pl

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.