Skocz do zawartości
IGNORED

Digitalizacja winyli na MacOS


kleryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie gramofon z USB (możliwość digitalizacji winyli). Pytanie moje jest następujące. Jakiego oprogramowania na MacOS (Ventura) użyć do digitalizowania. Nie musi być darmowy, ale też nie chcę wydawać na niego czterocyfrowej kwoty. Zakupiłem AudioTechnica AT-LP120X.

Z góry dzięki za pomoc.

Wiem, że na forach zaraz ktoś się czepnie po co kupiłem gramofon skoro chcę słuchać z plików 🙂 Odrazu odpowiadam. Pliki to dla mnie forma katalogowania + opcja imprezowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazasz, ze to co samemu „zdigitalizujesz“ bedzie lepszej jakosci, niz pliki ktore dostaniesz gotowe w sieci.

Zakladam, ze nie masz takich rarytasow, ktorych nie mozna znalezc w sieci

A o zbednej podwojnej konwersji (cyfrowy master > analogowy winyl + analogowy winyl > cyfrowa kopia) nawet nie wspominam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad

Jesli masz abonament Apple Music, to mozesz zapisac lokalnie kazdy plik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uważasz, że zapisanie plików Apple Music albo Spotify to katalogowanie winyli czy CD?

Chcę mieć dostęp do kopii używając każdego możliwego odtwarzacza, pliki zapisuję na swoim NASie (tak mam zrobione wszystkie kopie CDków) i nie chcę być zmuszony do opłacania abonamentu żeby słuchać tego co mam zakupione na nośnikach.

Jeżeli znasz odpowiedź na moje pytanie z pierwszego posta to pomóż.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem twoje pro&cons, ale...

Placac za abonament mam dostep nie tylko do tego, co juz mam. Wrecz przeciwnie, takze do nowej muzyki. I to jest dla np. dla mnie absolutnie wazne -> to jest "okno na swiat", do zdobywania ciagle nowych, swiezych inspiracji.

Uwazam ze w przeciagu ponad 45 lat powaznej zabawy w audio i muzyke, Apple Music bylo dla mnie jednym z najwiekszych, przelomowych krokow do przodu w dostepie i delektowaniu sie muzyka. A te 9€ za miesieczny abonament sa smiechu warte. To 110€ na rok. Ile plyt CD kupisz za 110€? 20? Chcesz sluchac caly rok 20 plyt? Na przesluchanie 20 nowych plyt potrzebuje kilka dni a nie rok!

A ile kosztuje sensowny sprzet umozliwiajacy zdigitalizowanie plyt.

 

Inne ciekawe pytanie.

Czy musze miec kopie na NASie? Po co?

Kilka lat temu tez sie tym intensywnie zajmowalem, Mam wiele plikow, na wielu dyskach, cuda bajery. Ale w miedzyczasie zaprzestalem to sledzic i rozbudowywac. Po co? Caly naklad na zgrywanie, replikowanie, backup, polaczenia systemow, uzadzen... jest moim zdaniem w miedzyczasie zbedny.

Szybki i stabilny dostep do sieci (i to wszedzie, w domu, na urlopie,...), szybkie stabilne polaczenia WLAN w domu, stabilne i proste ustrojstwa jako komponenty Audio umozliwiaja stworzenie topowego sprzetu audio opartego o proste, uniwersalne ustrojstwa typu MacBook Air albo iPad + dobry USB DAC, i muza gra wszedzie!! W livingroomie, w kuchni w pokoju muzycznam, w sypialni i w klopie 🙂

Wszedzie latwo dostepna, wszedzie ta sama, wszedzie tak samo zorganizowana, wszedzie ten sam look&feel, dodalem cos  do zbiorow w kuchni, od razu znajduje to w wszystkich innych pomieszczeniach, syn znalazl cos dobrego, wysla link i po kliknieciu juiz mam wszystko w zbiorze ...

Genialne!!!!!

Czy potrzebuje kopie?

Nie. Te 100 milionow nagran  w Apple Musik mi wystarczy, i to na dlugo 😉

PS. Uzylem Apple Music tylko jako przyklad. Rownie dobrze mozna wybrac inny abonament

    

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Mam wiele roznych Audio systemow. Od malych do wielkich. Ale gdybym mial jeszcze raz zaczynac od zera, to bym zaczal od topowego ale minimalistycznego systemu: MacBook Air + USB DAC + dobre sluchawki + Apple Music.

To jest wielki High-End z dostepem do wielkiej muzyki za male pieniadze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 06:45, kleryk napisał:

Jakiego oprogramowania na MacOS (Ventura) użyć do digitalizowania. Nie musi być darmowy, ale też nie chcę wydawać na niego czterocyfrowej kwoty

Zależy co chcesz robić. Do zgrania prawdopodobnie wystarczy darmowy Garage band. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce legalne jest ściąganie muzyki i filmów (i za to płacisz opłatę wliczoną w cenę urządzeń do przechowywania plików, czyli opłatę wliczoną w cenę dysków twardych, penów USB, dysków CDRW, itd).

Nielegalne jest ściąganie oprogramowania, którego licencja tego zabrania oraz udostępnianie muzyki, filmów i oprogramowania osobom z którymi nie masz więzi osobistych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maxijazz napisał:

W Polsce legalne jest ściąganie muzyki i filmów (i za to płacisz opłatę wliczoną w cenę urządzeń do przechowywania plików, czyli opłatę wliczoną w cenę dysków twardych, penów USB, dysków CDRW, itd).

Nielegalne jest ściąganie oprogramowania, którego licencja tego zabrania oraz udostępnianie muzyki, filmów i oprogramowania osobom z którymi nie masz więzi osobistych.

 

Okej. Ciągnę wątek tylko dlatego, bo zżera mnie ciekawość jaką to podasz stronę do tego legalnego ściągania plików. Z tego co wiem P2P odpada ponieważ to dzielenie się częściami ściągniętych plików z obcymi czyli illegally. Legalnie można udostępniać sobie muzykę jedynie w kręgu znajomych.

Reasumując - odpowiedz na swoje pytanie z pierwszego wątku znalazłem sobie sam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kleryk napisał:

 

Reasumując - odpowiedz na swoje pytanie z pierwszego wątku znalazłem sobie sam. 

A z ciekawości - na jaki program się zdecydowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj programu który zapisuje do DSD

Słuchałem takich kopii vinyla, nie wiem czym było przerywane ale to niebo a ziemia przy odtwarzaniu

a pliki DSD możesz kupować np. www.highresaudio.com

qobuz tez ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wbudowany przetwornik ma rozdzielczość 16 bitów/48 kHz

Jakość nagrań będzie... kompromisowa 😉

Po konwersji do dsd będzie tak samo. 

3 godziny temu, kleryk napisał:

odpowiedz na swoje pytanie z pierwszego wątku znalazłem sobie sam

Czymkolwiek to przegrasz, będzie ok, Garage band czy nawet audacity też. Problem pojawi się przy ewentualnej obróbce, co byś nie robił to pamiętaj żeby zostawić pliki początkowe na później. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.