Skocz do zawartości
IGNORED

HDMI


Marek68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Mikelas76 napisał:

Kabel zasilający nie gra, spytaj kolegi Iro, Pmcomp i innych.

Kabel zasilający DC "nie gra" ... dla ścisłości. Jak sie powołujesz na jakąs wypowiedź to rób to dokładnie. Najlepiej cytuj ... poprawnie bez wyrwania z kontekstu. A może nie raczyłeś nawet przeczytac dokładnie, tak cię żółć ze złości zalała ??? 😉 

Kabel zasilający AC może "grać" w odpowiednich warunkach elektrycznych gdy sygnał audio "zamyka się" przez żyłę PE, jeśli rozumiesz o co choodzi i dlaczego. A tu mam wątpliwości bo ty, cytuję: po prostu slucham. Widocznie słuchasz a nie słyszysz, do tego bez zrozumienia prostych zależności fizycznych przepływu prądu elektrycznego AC, o których uczą w 7-ej albo w 8-ej klasie szkoły podstawowej na lekcjach fizyki. Spałeś w ostatniej ławce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Powiedz to tysiącom użytkowników na całym świecie którzy mają inne zdanie.

Takie same tysiące mają zdanie jak ja 😉 

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Wszyscy dookoła mają Ciebie za i..... te wioskowego.

Nawzajem 😉 Z mojej perspektywy do tej grupy zaliczają się wszyscy inni, którzy słyszą kable USB i LAN. Ale za cholerę nie potrafią wytłumaczyć dlaczego słyszą różnice ... przy przesyle DANYCH. 

21 minut temu, pmcomp napisał:

Kabel zasilający DC "nie gra" ... dla ścisłości. Jak sie powołujesz na jakąs wypowiedź to rób to dokładnie. Najlepiej cytuj ... poprawnie bez wyrwania z kontekstu. A może nie raczyłeś nawet przeczytac dokładnie, tak cię żółć ze złości zalała ??? 😉 

Kabel zasilający AC może "grać" w odpowiednich warunkach elektrycznych gdy sygnał audio "zamyka się" przez żyłę PE, jeśli rozumiesz o co choodzi i dlaczego. A tu mam wątpliwości bo ty, cytuję: po prostu slucham. Widocznie słuchasz a nie słyszysz, do tego bez zrozumienia prostych zależności fizycznych przepływu prądu elektrycznego AC, o których uczą w 7-ej albo w 8-ej klasie szkoły podstawowej na lekcjach fizyki. Spałeś w ostatniej ławce?

Nic dodać nic ująć kolego @Mikelas76 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piopio napisał:

Z mojej perspektywy do tej grupy zaliczają się wszyscy inni, którzy słyszą kable USB i LAN. Ale za cholerę nie potrafią wytłumaczyć dlaczego słyszą różnice ... przy przesyle DANYCH. 

Kiedyś odkryjesz że jednak grają.. i nie mogę się doczekać tej chwili jak się będziesz gimnastykował na forum żeby to wytłumaczyć 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pmcomp napisał:

Kabel zasilający DC "nie gra" ... dla ścisłości. Jak sie powołujesz na jakąs wypowiedź to rób to dokładnie. Najlepiej cytuj ... poprawnie bez wyrwania z kontekstu. A może nie raczyłeś nawet przeczytac dokładnie, tak cię żółć ze złości zalała ??? 😉 

Kabel zasilający AC może "grać" w odpowiednich warunkach elektrycznych gdy sygnał audio "zamyka się" przez żyłę PE, jeśli rozumiesz o co choodzi i dlaczego. A tu mam wątpliwości bo ty, cytuję: po prostu slucham. Widocznie słuchasz a nie słyszysz, do tego bez zrozumienia prostych zależności fizycznych przepływu prądu elektrycznego AC, o których uczą w 7-ej albo w 8-ej klasie szkoły podstawowej na lekcjach fizyki. Spałeś w ostatniej ławce?

A’propos kabla zasilajacego AC dodam, ze wplyw na dzwiek na nie on sam a jedynie elektryczna „kombinacja połaczenia”z interconnectem czyli: dlugosc obu kabli i ich przekroj, a co za tym idzie rezystancja.

Jak to zaobserwowac? Bardzo prosto tylko … nikt tego nie robi. Wystarczy miec cztery kable: dwa tego samego typu interconnecty rozniace sie tylko dlugoscia, jeden extremalnie krotki, im krocej tym lepiej np. 0,5m i drugi extremalnie dlugi, im dluzszy tym lepiej, np. 3-5 m oraz dwie tego samego typu sieciowki AC rozniace sie tylko dlugoscia, jeden extremalnie krotki i dlugi extremalnie dlugi.

I na spokojnie posluchac czterech kombinacji tych kabli. Powinny zgarać tak samo? Nooo … chyba tak samo skoro to ten sam przewodnik, srednica przekroju, izolacja, oplot, wtyki i …marketingowo-PRowa legenda.

Sprobujcie … mozecie byc zdziwieni.

🙂 .

Stawiam, ze nikt z Was nie zrobi takiego doswiadczenia, podobnie jak nikt z Was nie zrobil wczesniejszej mojej propozycji czyli zbocznikowania zyl L i N super drogiej sieciowki AC zylami Li N najtanszego kabla z Castoramy po 1,5 zl za metr. 

No bo po co zburzyć swoj wlasny w pocie czola zbudowany audiofilski swiat ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek68 napisał:

Tylko że ci ludzie niszczą tematy

Od wielu lat i co?

Nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Nic dodać nic ująć kolego

Ale o co biega? Ignorowanych z założenia się nie czyta KOLEGO. 

2 godziny temu, rafa napisał:

Kiedyś odkryjesz że jednak grają.. i nie mogę się doczekać tej chwili jak się będziesz gimnastykował na forum żeby to wytłumaczyć 

Taj jak usłyszał zasilajace? 🤣🤣🤣

Myślę że Piopio nawet gdyby usłyszał, ba, nawet gdyby chciał usłyszeć, to po tych wypisywanych dookoła bzurach, nie przyzna się.

2 godziny temu, Piopio napisał:

Takie same tysiące mają zdanie jak ja

No i? 

Między nami jest zasadnicza różnica. Ja nikogo na siłę nie przekonuje, że kable "grajom". 

Ty usilnie przekonujesz cała FAUNĘ I FLORĘ i co tam jeszcze, że nie mogą grać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 00:41, yayacek napisał:

Bardzo dużo czego? 

Miejsca w szafie...

A tak serio głupio pytasz to głupio odpowiadam, nie wiesz czego...

W dniu 15.03.2023 o 22:40, Mikelas76 napisał:

Ale o co biega? Ignorowanych z założenia się nie czyta KOLEGO. 

Taj jak usłyszał zasilajace? 🤣🤣🤣

Myślę że Piopio nawet gdyby usłyszał, ba, nawet gdyby chciał usłyszeć, to po tych wypisywanych dookoła bzurach, nie przyzna się.

No i? 

Między nami jest zasadnicza różnica. Ja nikogo na siłę nie przekonuje, że kable "grajom". 

Ty usilnie przekonujesz cała FAUNĘ I FLORĘ i co tam jeszcze, że nie mogą grać. 

 

Ale nikogo nie trzeba przekonywać, masz całkowitą rację. Każdy musi dorosnąć, kable same przyjdą. Ja polecam wszystkim zacząć od głośnikowych, ich wymianę słychać z przedpokoju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Audroc napisał:

Każdy musi dorosnąć, kable same przyjdą. Ja polecam wszystkim zacząć od głośnikowych, ich wymianę słychać z przedpokoju...

..a nawet na klatce schodowej!

Jest zupełnie na odwrót.

Każdy musi dorosnąć, kable same odejdą w kąt a wpomnienie o ich "graniu" (jeżeli "grały"), będzie wstydliwym epizodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, iro III napisał:

Jest zupełnie na odwrót.

Każdy musi dorosnąć, kable same odejdą w kąt a wpomnienie o ich "graniu" (jeżeli "grały"), będzie wstydliwym epizodem.

Kable głośnikowe "grają" a właściwie mogą zepsuć dźwięk. Mam takie kabelki DIY, które ewidentnie zamulają. Chcesz spróbować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, iro III napisał:

Jak wyżej, wyrosłem z tej dzicinady jakieś 25 lat temu. 

To nie jest dziecinada. Nie jestem fanem drogich kabli. Jednak różnice pomiędzy kablami istnieją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2023 o 20:56, piotrek7 napisał:

Wykorzystałeś po prostu złącze I2S, które zostało zaprojektowane do przesyłania sygnału audio. I słyszysz tego efekty. Ja do połączenia  dokładnie tego samego streamera z przetwornikiem wykorzystuję stosunkowo niedrogi Chord Clearway. Niczego od siebie nie dodaje, niczego nie odejmuje. Bardzo dobre opinie mają kable Wireworlda (także te tańsze serie) i Supra. Wypożycz 2-3 różne modele, przetestuj i sam oceń czy słyszysz zmiany i czy są one warte wydania pieniędzy. A tak na marginesie. M1t gra świetnie po AES/EBU. Zainwestuj w Mogami na wtykach Neutrik. Wyjdzie Ci coś koło 100 zł jeśli sam polutujesz.  

Koledzy, jak to jest z tym łączem I2S? 

Kupiłem niedawno DAC Denafrips Ares 12th który dysponuje wejściem I2S. Jako streamer wykorzystuję Apple TV 2 gen po optyku. W/w ma również wyjście HDMI i korci mnie aby je podłączyć do DACa. Jednak producent jednoznacznie nie zaleca podłączania standardowych wyjść HDMI do wejścia I2S. 

No to można czy nie można HDMI podłączyć do I2S? I jeśli tak to kabel musi być jakiś zmodyfikowany/specjalny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arkadiusz_54743 napisał:

No to można czy nie można HDMI podłączyć do I2S?

NIE

I2S korzysta ze złącza HDMI ale to wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wypróbować jakiś kabel optyczny HDMI (AOC)?

Są takie o długości np. tylko 1,8m. Przepustowość spec HDMI 2.1 czyli pełne 48Gbps. Ciekawi mnie czy i co będzie z dźwiękiem jak źródło i DAC zostana od siebie galwanicznie odseparowane. CZyli jak przy połączeniu TOSLINKiem.

Np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

61buqTkTaSL._SL1500_.jpg

 

Dla przypomnienia to jest kabel kierunkowy.

Jedynie stówka i Amazon bez problemów przyjmuje zwroty chyba nawet do 30-u dni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arkadiusz_54743 napisał:

No to można czy nie można HDMI podłączyć do I2S?

Możesz uszkodzić daca, nie próbuj nawet.

To nie jest HDMI, ma tylko port w takim formacie. I2S nie jest ustandaryzowane, każdy producent robi to na swoją modłę. Różne urządzenia obsługujące ten standard mogą się między sobą nie dogadywać, co może się objawiać trzaskami, przerwami lub ciszą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arkadiusz_54743 napisał:

No to można czy nie można HDMI podłączyć do I2S? I jeśli tak to kabel musi być jakiś zmodyfikowany/specjalny?

Kable akurat są używane takie same.

Musisz odróżniać rodzaj użytego wtyku od rodzaju przesyłanego sygnału. Wtyk HDMI to jedno a przesyłany sygnał w standardzie HDMI to drugie.

DAC nie obsługuje sygnału HDMI. I2S jest czymś zupełnie innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Jednym słowem, dobrze że nie eksperymentowałem .... 🙂

Są na rynku streamery z I2S?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są. Np Rose

Ale można też kupić dobru mostek USB (USB bridge) np Singxer SU6 i wtedy połączyć już poprzez USB/coax/AES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nabyłem kabel LAN SUPRA Cat 8, nie pieniądze, a niech ten mój Silent Audio M1T  nie będzie podłączony byle czym.

Zakup był poprzedzony poszukiwaniem na necie informacji od ludzi co próbowali podpinać różne kable, a ponieważ zależało mi na dociążeniu i uspokojeniu dźwięku, ludzie co próbowali różnych połączeń LAN pomogli mi bym wybrał Supra Cat 8, a ona  robi to w doskonale. Myślę, że w ciemniejszych systemach może zaszkodzić bo jej wpływ jest bezdyskusyjny.

Piszę to nie po to żeby od nowa podgrzać temat a jedynie po to byście cieszyli się dźwiękiem ( muzyką) taką jak lubicie.  Warto spróbować, dzisiaj możecie kupując przez Internet do dwóch tygodni zwrócić, opakowanie Supry na to pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie do takiego samego streamery jak Twój używam Purist Audio Design PURIST HDMI 1.4 High Speed . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Marek68 napisał:

Nabyłem kabel LAN SUPRA Cat 8, nie pieniądze, a niech ten mój Silent Audio M1T  nie będzie podłączony byle czym.

 

I to jest podstawowy i jedyny argument "za".

To pisz o tym w wątku o Audiofilskim switchu. Tam znajdziesz partnerów do zbiorowej masturbacji przez LAN 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomek1777 napisał:

Ja dokładnie do takiego samego streamery jak Twój używam Purist Audio Design PURIST HDMI 1.4 High Speed . 

Ja postanowiłem popróbować z LAN, HDMI już mam RICABLE Supreme F1MKII.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marek68 napisał:

Ja postanowiłem popróbować z LAN, HDMI już mam RICABLE Supreme F1MKII.

Są różnice ale nie warte wyłożonych pieniędzy. Jednak pozostałe okablowanie wnosi dużo więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pmcomp napisał:

I to jest podstawowy i jedyny argument "za".

To pisz o tym w wątku o Audiofilskim switchu. Tam znajdziesz partnerów do zbiorowej masturbacji przez LAN 🙂 .

Dlaczego mam zmieniać mój wątek HDMI, przecież on też jest bez sensu.

3 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Są różnice ale nie warte wyłożonych pieniędzy. Jednak pozostałe okablowanie wnosi dużo więcej. 

Nie pieniądze, nie wyobrażam sobie powrotu do kabla LAN z pudełka Silent Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marek68 napisał:

Nie pieniądze, nie wyobrażam sobie powrotu do kabla LAN z pudełka Silent Audio.

Mam też tam markowego druta 😉. Nie powiem wnosi  swoje ale procentowo to kable lan najmniej grają😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek1777 napisał:

Mam też tam markowego druta 😉. Nie powiem wnosi  swoje ale procentowo to kable lan najmniej grają😉.

A jednak, nawet jak to nasze halucynacje to warto:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marek68 napisał:

A jednak, nawet jak to nasze halucynacje to warto:)

Nie halucynacje. Ja ostatnio na pytanie po co kupiłem kolejny kabel XLR, dałem słuchawki na głowę i włączyłem najpierw stary kabel , potem nowy. Dalszych pytań nie było 😂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomek1777 napisał:

Nie halucynacje. Ja ostatnio na pytanie po co kupiłem kolejny kabel XLR, dałem słuchawki na głowę i włączyłem najpierw stary kabel , potem nowy. Dalszych pytań nie było 😂.

Jakie to proste, wystarczy chcieć posłuchać.  Ja się boję odezwać, ale tu niektórzy zakładają że zmysł słuchu to każdy ma taki sam, jakby spytać o oczy to tu nikt nie ma wątpliwości że różnie jest. A może ktoś wymyśli okulary na uszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma R28 i wiem jak to potrafi zagrać po i2s z Silentem. Rozumiem Twój zachwt. Dokupiłem do niego wczoraj pilota . Leci z Chin jak będzie dobrze to za 2 tygodnie będzie . Znaczy plany są ze sprzęt zostaje ze mną  na dłużej 😀.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.