Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C356BEE


KaBel096
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie te apamy na tył ściany i bok gdzie miałem blisko pomogły. Trochę zaryzykowałem bo pomiar zrobiłem po. Ale wyszedł odpowiedni. 


Pokaz


Ten materac wylądował za kolumnami? Pionowo?2 rogu?


Pionowo za kolumnami, roznie.
Ale trzeba zaczac od tego, ze materace to niewlasciwy typ pianki (wtedy tego jeszcze nie wiedzialem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

U mnie te apamy na tył ściany i bok gdzie miałem blisko pomogły. Trochę zaryzykowałem bo pomiar zrobiłem po. Ale wyszedł odpowiedni. 

Ten materac wylądował za kolumnami? Pionowo?2 rogu?

Materac za kolumną w pionie na rogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xajas napisał:

 


Pokaz



Pionowo za kolumnami, roznie.
Ale trzeba zaczac od tego, ze materace to niewlasciwy typ pianki (wtedy tego jeszcze nie wiedzialem).

 

Nie posiadam już. Z sąsiedniego forum pożyczyli mi mini dsp do testu także Diraca. 

Wypadkową była tak zadowalająca że nie skorzystałem z kalibracji 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wykres.

Dodać najpierw dokonuje pomiaru a później sugeruje jego korekcję którą można edytować.

Pomiar był dla mnie zadowalający. Sam byłem zdziwiony. 

Nie było idealnie ale nie skorzystałem z korekcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tak na koniec to bardzo dziękuję wam za pomoc. Zostaję przy KEF R300. W tej cenie żadne mi nie wpadły do gustu z tych podłogowych jak te podstawkowe. KEF R300 ma dużo basu ale w lepszej jakości niż kef q750. Może wam kawę postawić za pomoc hehe 😜. Do zmiany na podstawkowe to była trudna decyzja ale wystarczyło mi tylko chwilę słuchania. Ostatnio mam dużo wydatków więc modyfikację NAD-a u mudy zrobię za 2 miesiące prawdopodobnie. Arcam rdac też zostaje dopóki mi się nie odwali że kupię streamer. Dodam, że przesiadłem się ze spotify na deezer. Na Tidalu nie słuchałem zbytnio z uwagi na to że większość utworów tam nie było których ja słucham. Nie dość, że deezer ma lepszą jakość niż tidal to jeszcze lepszą bibliotekę muzyczną i troszkę więcej utworów niż spotify.

Teraz, KaBel096 napisał:

Dobra tak na koniec to bardzo dziękuję wam za pomoc. Zostaję przy KEF R300. W tej cenie żadne mi nie wpadły do gustu z tych podłogowych jak te podstawkowe. KEF R300 ma dużo basu ale w lepszej jakości niż kef q750. Może wam kawę postawić za pomoc hehe 😜. Do zmiany na podstawkowe to była trudna decyzja ale wystarczyło mi tylko chwilę słuchania. Ostatnio mam dużo wydatków więc modyfikację NAD-a u mudy zrobię za 2 miesiące prawdopodobnie. Arcam rdac też zostaje dopóki mi się nie odwali że kupię streamer. Dodam, że przesiadłem się ze spotify na deezer. Na Tidalu nie słuchałem zbytnio z uwagi na to że większość utworów tam nie było których ja słucham. Nie dość, że deezer ma lepszą jakość niż tidal to jeszcze lepszą bibliotekę muzyczną i troszkę więcej utworów niż spotify.

PS. Nie mam zamiaru robić ustrojstw w mieszkaniu, bo zaniedługo uciekam ze Śląska i się wyprowadzam do Wrocławia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, podłączę się do wątku. Zakupiłem NAD 356 po modyfikacji muda44, chciałbym dobrać pod niego kolumny (budżet to około 4-5k na używki) do pomieszczenia o powierzchni 20m2, źródło Onkyo 6170 i Irdac Arcam. Pytanie pierwsze jakie się nasuwa to czy jest sens wymieniać stare kolumny? Obecnie używam Acoustic Energy Aesprit 309. Kolumny mają swoje wady i zalety, na plus zaliczę fantastyczną średnicę (barwna wręcz organiczna nie ma mowy o suchości, fajna stereofonia i przyzwoite budowanie planów) z minusów kolumny mają manierę do eksponowania niskich tonów aż za bardzo, przy pojedynczych kawałkach potrafią mocno dudnić (fala akustyczna potrafi się zawisnąć w pokoju) mało przyjemne w osłuchu, wysokich tonów czasami brakuje, odrobiny blasku. Jestem ciekawy opinii ludzi którzy przerzucili trochę kolumn na tym wzmacniaczu i mogliby podzielić się doświadczeniem i opinią w doborze kolumn do tego wzmacniacza. Chciałbym w pełni wykorzystać potencjał tego wzmacniacza i wyciągnąć z niego ile się da. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie akustyki, miałem przyjemność odsłuchiwać NAD 352 podłączonego do ww kolumn, sama zmiana źródła potrafiła działać cuda (topping, onkyo, arcam, yamaha) to samo tyczy się NAD 356 ale on charakteryzuje się dużo większą kulturą i zaznaczę dudnienie występuje ale bardzo rzadko. Niestety ale małego mieszkania nie zamienię w studio nagraniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@slim85   Fakt, że to się często nie da zrobić, ale bywają takie przypadki.

Tyle, że samozaparcie no i WAF 🙂  ... Konkretnie to miałem problemy innego

rodzaju, ale też z basem i przestawienie na krótką ścianę zmieniło wszystko.

Tyle, że mam nietypowy pokój o proporcjach tramwaju 😉 

Kable solid też pomogły go ujarzmić i nawet zdyscyplinowały "melodycznie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie akustyki, miałem przyjemność odsłuchiwać NAD 352 podłączonego do ww kolumn,..

W tym samym pomieszczeniu i ustawieniu?

Jesli nie, to takie porownania elektroniki, szczegolnie z punktu widzenia akustyki, sa bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, slim85 napisał:

Witam, podłączę się do wątku. Zakupiłem NAD 356 po modyfikacji muda44, chciałbym dobrać pod niego kolumny (budżet to około 4-5k na używki) do pomieszczenia o powierzchni 20m2, źródło Onkyo 6170 i Irdac Arcam. Pytanie pierwsze jakie się nasuwa to czy jest sens wymieniać stare kolumny? Obecnie używam Acoustic Energy Aesprit 309. Kolumny mają swoje wady i zalety, na plus zaliczę fantastyczną średnicę (barwna wręcz organiczna nie ma mowy o suchości, fajna stereofonia i przyzwoite budowanie planów) z minusów kolumny mają manierę do eksponowania niskich tonów aż za bardzo, przy pojedynczych kawałkach potrafią mocno dudnić (fala akustyczna potrafi się zawisnąć w pokoju) mało przyjemne w osłuchu, wysokich tonów czasami brakuje, odrobiny blasku. Jestem ciekawy opinii ludzi którzy przerzucili trochę kolumn na tym wzmacniaczu i mogliby podzielić się doświadczeniem i opinią w doborze kolumn do tego wzmacniacza. Chciałbym w pełni wykorzystać potencjał tego wzmacniacza i wyciągnąć z niego ile się da. Z góry dziękuję za podpowiedzi

A ja na Twoim miejscu spakował bym NADa z kolumnami i pojechał do salonu, po pierwsze zobaczysz jak Twój system gra w innym pomieszczeniu przy czym będziesz miał porównanie do swojego własnego i nikt Ci nie będzie udowadniał coś o akustyce na forum bo będziesz miał czarno na białym, po drogie porównasz aktualne kolumny z innymi i zobaczysz w którą stronę iść i co cię interesuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wróćmy do meritum, pytałem jakie kolumny warto parować z NAD356 od mudy, z akustyką sobie poradzę (jeśli będę miał problem założę inny wątek)

2 minuty temu, S4Home napisał:

A ja na Twoim miejscu spakował bym NADa z kolumnami i pojechał do salonu, po pierwsze zobaczysz jak Twój system gra w innym pomieszczeniu przy czym będziesz miał porównanie do swojego własnego i nikt Ci nie będzie udowadniał coś o akustyce na forum bo będziesz miał czarno na białym, po drogie porównasz aktualne kolumny z innymi i zobaczysz w którą stronę iść i co cię interesuje. 

Zrobiłem dokładnie to samo tylko podjechałem do znajomego, zabrałem kolumny, wyżej wymienne wzmacniacze i źródła, efekt taki jak się spodziewałem tym bardziej że jeszcze podłączałem kolumny Fokala Zollera (tyłka nie urwało). Wiem jaka jest charakterystyka grania tych kolumn w zależności od źródeł, wzmacniaczy i pomieszczenia    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slim85 napisał:

Zrobiłem dokładnie to samo tylko podjechałem do znajomego, zabrałem kolumny, wyżej wymienne wzmacniacze i źródła, efekt taki jak się spodziewałem tym bardziej że jeszcze podłączałem kolumny Fokala Zollera (tyłka nie urwało). Wiem jaka jest charakterystyka grania tych kolumn w zależności od źródeł, wzmacniaczy i pomieszczenia    

Podjedź do salonu i sprawdź więcej par, hmm? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slim85 napisał:

Panowie wróćmy do meritum, pytałem jakie kolumny warto parować z NAD356 od mudy

Zacznij o wywalenia tego 356. Wydasz majątek, przewalisz mnóstwo kolumn, potem kabli, stracisz czas i niewiele uzyskasz.

356 to relatywnie słaby wzmacniacz.

Zabawa zaczyna się od 375 albo jeszcze lepiej M3, to do nich warto poszukać dobrych kolumn i źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy na ten temat są podzielone. Tym bardziej po modzie. Zaznaczam po modzie nie znam.

Ale bez wizyty w kilku salonach ze swoim wzmakiem to się nie obejdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.07.2023 o 14:53, miki450 napisał:

Zacznij o wywalenia tego 356. Wydasz majątek, przewalisz mnóstwo kolumn, potem kabli, stracisz czas i niewiele uzyskasz.

356 to relatywnie słaby wzmacniacz.

Zabawa zaczyna się od 375 albo jeszcze lepiej M3, to do nich warto poszukać dobrych kolumn i źródła.

Z góry chciałem podziękować za odpowiedzi i podpowiedzi. Ostatecznie kolumn nie kupiłem ale zaciekawiony wyżej umieszczonym postem postanowiłem kupić C375 i porównać go do C356 od muddy44. Właśnie odsłuchuje obu, pisanie że C356 jest słaby jest delikatnym mijaniem się z prawdą. Na pewno jest wzmacniaczem trudniejszym do wysterowania i ma więcej charakteru, na szczęście IrDac świetnie sobie radzi z obydwoma wzmacniaczami. Na M3 niestety mnie nie stać. Na razie jestem na etapie odsłuchu jednego i drugiego i z głębszymi wnioskami chce się wstrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2023 o 14:53, miki450 napisał:

356 to relatywnie słaby wzmacniacz.

Przecieram oczy ze zdumienia, to nie jest prawda, ten wzmacniacz w swojej cenie był rewelacyjny! Sam osobiście posiadam jedną sztukę na swój użytek z pośród innych sprzętów. 

Tych NADów sprzedało się bardzo i to bardzo dużo, dodatkowo a propos ich awaryjności, jeśli ktoś zadba o odpowiednią wentylację, to będzie grać lata. On generował spore temperatury a wpakowanie go w półkę skracało drastycznie żywotność tego modelu, temperatura go katuje. 

Muda również go poprawił, słuchałem obu w bezpośrednim porównaniu, dla mnie przerobiony gra lepiej i jest to dobrze słyszalne! 

W dniu 12.07.2023 o 14:53, miki450 napisał:

Zabawa zaczyna się od 375 albo jeszcze lepiej M3, to do nich warto poszukać dobrych kolumn i źródła.

375 ma totalnie inny przedwzmacniacz i jest to również inne granie, basowo znacznie lepiej sobie radzi, dobra kontrola, lepszy wykop, niżej schodzi, góra podobna do 356 ale ma zdecydowanie mniej tych niechcianych ostrości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.