Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C356BEE


KaBel096
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Silver rx8 zagrają nieco jaśniej. Ale moim zdaniem to są lepsze kolumny. 

Nie należę specjalnie do fanów wharfedale. W tym modelu dostaniesz bardzo dobry bas. Jednak góra potrafi być krzykliwa przy złej elekotrnice 

 

Obie wolał bym bardziej od JBL Stage 

Nad c356bee nie jest jasnym wzmakiem więc myślę że będą ok. Krzykliwe niezbyt będą mi pasować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KaBel096 napisał:

Nad c356bee nie jest jasnym wzmakiem więc myślę że będą ok. Krzykliwe niezbyt będą mi pasować

No to są fajne propozycje do tego nada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja chyba przetestuję jeszcze z ciekawości kef ls50. Co o nich myślicie? Bo z tego co czytam to takie małe grają znacznie lepiej niż te większe heco aurora czy jbl stage czy nawet kef q750. Muszę się przekonać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 Meta to bardzo dobre kolumny, jeśli oczekuje się takiego brzmienia. Techniczne, szybkie, ze świetną sceną. Potrzebują jednak ogromu mocy, chociaż charakter brzmienia NADa moim zdaniem się im przysłuży. Warto sprawdzić. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

LS50 Meta to bardzo dobre kolumny, jeśli oczekuje się takiego brzmienia. Techniczne, szybkie, ze świetną sceną. Potrzebują jednak ogromu mocy, chociaż charakter brzmienia NADa moim zdaniem się im przysłuży. Warto sprawdzić. 

W przyszłym tyg jade do gościa 40 km ode mnie z moim wzmakiem c356bee i przetestuje te ls50. Bo skoro w tej cenie z używanych są znacznie lepsze niż większość podłogowych to warto sprawdzić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 to fajne kolumny ale wg mnie nie do hardstyle czy jakiegokolwiek techno. To kolumny dla świadomego audiomaniaka. Tam nie będziesz miał uderzenia na basie  jak w jbl. One dadzą Ci świetna scenę, kolumny zniknął i dźwięk Cie otoczy. One czarują w inny sposób. Pięknie prezentują wokale i instrumenty. To nie są kolumny do łupanki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham coraz więcej utworów gdzie jest dużo pięknego wokalu i instrumentów takie relaksujące. I w połowie techno typu hardstyle. Jeśli chodzi o bas to bardziej mi zależy na jakości basu niż ilości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle w dacmagic 100 świeciła się dioda 48. Ustawiłem w windowsie 11 na 192 i faktycznie już się świeci na 192 więc będzie pewnie duży przeskok. Dac jest podłączony optykiem do asus xonar d2x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2023 o 12:36, KaBel096 napisał:

Ja chyba przetestuję jeszcze z ciekawości kef ls50. Co o nich myślicie? Bo z tego co czytam to takie małe grają znacznie lepiej niż te większe heco aurora czy jbl stage czy nawet kef q750. Muszę się przekonać 

Co masz na myśli mówiąc lepiej? 

Bardziej audiofilsko? Tak. To są kolumny liniowe bardzo dobre jakościowo. Nie każdemu jednak takie granie się podoba. Konstrukcja jest bardzo przemyślana.

W dniu 31.03.2023 o 22:04, hary1357 napisał:

LS50 to fajne kolumny ale wg mnie nie do hardstyle czy jakiegokolwiek techno. To kolumny dla świadomego audiomaniaka. Tam nie będziesz miał uderzenia na basie  jak w jbl. One dadzą Ci świetna scenę, kolumny zniknął i dźwięk Cie otoczy. One czarują w inny sposób. Pięknie prezentują wokale i instrumenty. To nie są kolumny do łupanki. 

O to chodzi!

W dniu 1.04.2023 o 00:22, KaBel096 napisał:

W ogóle w dacmagic 100 świeciła się dioda 48. Ustawiłem w windowsie 11 na 192 i faktycznie już się świeci na 192 więc będzie pewnie duży przeskok. Dac jest podłączony optykiem do asus xonar d2x

To znaczy że nie masz bit Perfect. Powinieneś ominąć mikser systemowy a nie zmieniać go czy edytować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad ls50 czy jest sens specjalnie jechać i testować. Lubię ładnie brzmiący wokal i instrumenty w muzyce relaksującej ale jeśli w hardstyle zabraknie mi basu to idą na bok. Że nie odsłuchałem jeszcze KEF-ów q750 to nie daje mi to spokoju mimo że mi w s4home odradzono. Do nich mam 7 km więc przetestuję i będę spokojniejszy bo wtedy będę wiedział czy może jednak bardziej mi sie spodobają niż jbl stage lub heco aurora.

W przypadku heco aurora 700 to wybrałem jbl stage a180 bardziej ze względu na to że jest to bardziej spójne niż w heco jeśli chodzi o góra i dół. Więc spójność wchodzi w grę bo jeśli usłyszę że góra jest za wysoka wyższa niż dół albo i na odwrót dużo basu a mało góry to też kolumny idą na bok. Chciałbym już kupić w tym tyg i zamknąć temat

Teraz, KaBel096 napisał:

Myślę nad ls50 czy jest sens specjalnie jechać i testować. Lubię ładnie brzmiący wokal i instrumenty w muzyce relaksującej ale jeśli w hardstyle zabraknie mi basu to idą na bok. Że nie odsłuchałem jeszcze KEF-ów q750 to nie daje mi to spokoju mimo że mi w s4home odradzono. Do nich mam 7 km więc przetestuję i będę spokojniejszy bo wtedy będę wiedział czy może jednak bardziej mi sie spodobają niż jbl stage lub heco aurora.

W przypadku heco aurora 700 to wybrałem jbl stage a180 bardziej ze względu na to że jest to bardziej spójne niż w heco jeśli chodzi o góra i dół. Więc spójność wchodzi w grę bo jeśli usłyszę że góra jest za wysoka wyższa niż dół albo i na odwrót dużo basu a mało góry to też kolumny idą na bok. Chciałbym już kupić w tym tyg i zamknąć temat

Szkoda, że ciężko dostać kef r500 bo nigdzie ich w ogłoszeniach nie widywałem do tej pory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KaBel096 napisał:

Że nie odsłuchałem jeszcze KEF-ów q750 to nie daje mi to spokoju mimo że mi w s4home odradzono

Serio? A to dlaczego. Nie podobne do chłopaków.

No powiem ci że na tle pozostałych kolumn jakie tu wymieniasz czyli kefy JBL czy heco linia Aurora to ls50 może ci się okazać być po prostu piłkarska polska ekstraklasa. 

Wiesz 

Ekstraklasa tylko z nazwy. 

To liniowe kolumny tutaj nie dostaniesz takiej ilości basu nie dostaniesz ekstrawaganckiej iskrzącej góry. Dostaniesz naturalne łagodne brzmienie.

A te silvery albo rx już sprawdziłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Serio? A to dlaczego. Nie podobne do chłopaków.

No powiem ci że na tle pozostałych kolumn jakie tu wymieniasz czyli kefy JBL czy heco linia Aurora to ls50 może ci się okazać być po prostu piłkarska polska ekstraklasa. 

Wiesz 

Ekstraklasa tylko z nazwy. 

To liniowe kolumny tutaj nie dostaniesz takiej ilości basu nie dostaniesz ekstrawaganckiej iskrzącej góry. Dostaniesz naturalne łagodne brzmienie.

A te silvery albo rx już sprawdziłeś?

Staram sie wydać do 3500 zł rx8 odpada.

Wharfedale 11.5 są w katowicach a kef q750 w Gliwicach, a mieszkam w Zabrzu

6 minut temu, KaBel096 napisał:

Staram sie wydać do 3500 zł rx8 odpada.

Wharfedale 11.5 są w katowicach a kef q750 w Gliwicach, a mieszkam w Zabrzu

Zbyt jasne kolumny jak klipsch nie wchodzą w grę. Nie wiem jak się mają te wharfedale w połączeniu nad c356bee. Ja nie dysponuję samochodem więc nie chcę kogoś specjalnie ściągać do jazdy po całym śląsku

8 minut temu, KaBel096 napisał:

Staram sie wydać do 3500 zł rx8 odpada.

Wharfedale 11.5 są w katowicach a kef q750 w Gliwicach, a mieszkam w Zabrzu

Zbyt jasne kolumny jak klipsch nie wchodzą w grę. Nie wiem jak się mają te wharfedale w połączeniu nad c356bee. Ja nie dysponuję samochodem więc nie chcę kogoś specjalnie ściągać do jazdy po całym śląsku

Wharfedale 11.5 są po 2800 zł a kef q750 3500 zł niby mało używane ale i tak po proszę o negocjację jak się uda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz hardstyle słucham utworów które mają dużo wokalu no i czasem rock tak jak wspomniałem więc słyszalna średnica dla mnie będzie na plus. Jutro jadę testować wharfedale 11.5 z moim nadem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja z tych dwóch konstrukcji jednak bardziej kierowałbym się w stronę kefa.

Ale jeśli masz okazję to odsłuchaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, KaBel096 napisał:

Jutro jadę testować wharfedale 11.5 z moim nadem

I jak? 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

I jak? 🙂 

Wziąłem je bo świetnie się spisują do hardstyle z tym nad-em. W rocku jest moc. Choć więcej hardstyle słucham. Głębia basu mi się spodobała jest całkiem niezły można poczuć go na ciele nawet jak się na NADzie ma mniej niż połowe głośności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuchu wybrałem jbl stage a180 a jak dziś posłuchałem wharfedale to już po teście wziąłem bez zastanowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potestuję jeszcze u siebie przez pół miesiąca. Po odtworzeniu kilku utworów tak na szybko odniosłem wrażenie, że w moim pokoju 23 m² są za mocne. Nadają się bardziej do 2 razy wiekszych pomieszczeń jak te u gościa co od niego brałem.

Także potem dam znać po tym czasie czy kolumny u mnie zostają czy nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie są to najmniejsze kolumny 🙂 Zawsze możesz akustyką poprawić to i owo. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem przed chwilą z godzinkę KEF Q750. Szczerze. Nie rozumiem czemu oni mi odradzili kef w s4home. Kef to zdecydowanie lepsze kolumny od heco i jbl. Nawet od wharfedale. Może kef nie ma mocno uderdzającego basu ale głębie basu ma. Na prawdę. Wysokie tony mnie uspokajają. A wharfedale w moim pokoju dają mi chór po całym mieszkaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Sub zero project

I basshunterz poszło w ruch?

🙂

słuchałem dzisiaj 

Poszło d-block&S-te-fan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale sprzedane i w tym tyg kupuję kef q750 bo spośród wszystkich kolumn co przetestowałem to brzemienie kefa najbardziej mi się spodobały. Po prostu lubię łagodną ale dobrze słyszalną górę i piękny wokal😉 a nie góra która sie drze więc podejrzewam że nawet focali bym nie brał. Lubię głębię basu niekoniecznie bardzo mocny bas ale taki który też można poczuć. Chciałbym przetestować ls50 meta ale nie wiem czy mi sie opłaca specjalnie jeździć by testować.

No dobra z używanych kolumn do 4000 zł nie mogę oczekiwać cudów ale zwiększyć budżetu niestety nie mogę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2023 o 18:26, KaBel096 napisał:

Posłuchałem przed chwilą z godzinkę KEF Q750. Szczerze. Nie rozumiem czemu oni mi odradzili kef w s4home. Kef to zdecydowanie lepsze kolumny od heco i jbl. Nawet od wharfedale. Może kef nie ma mocno uderdzającego basu ale głębie basu ma. Na prawdę. Wysokie tony mnie uspokajają. A wharfedale w moim pokoju dają mi chór po całym mieszkaniu

No właśnie też nie wiem.

 

Moim zdaniem LS50 to nie do takiej muzyki. One są akurat za łagodne do tego. Sweitny sprzęt bardzo udany ale dla innego odbiorcy. 

Ale jeśli uda ci się sprawdzić to pewnie 

Q750 ma więcej basu takiego miękkiego.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 Meta to całkiem inne brzmienie od Q750. Jeśli to Q Ci się tak podobają, to nie ma nad czym się zastanawiać. To również bardzo dobre kolumny 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już szczęśliwym posiadaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef q750 ma łagodniejsze ale piękniejsze brzmienie wysokich i średnich tonów niż wharfedale 11.5 i to mi się podoba ale znacznie mniej basu

Ze wzgledu na granie, brzmienie zostałbym przy kef q750. Wharfedale moim zdaniem ma lepszy bas.

Gdyby kolumny miały średnie i wysokie tony jak kef q750 a bas jak wharfedale 11.5 to było by idealnie.

Do 4000 zł kef q750 wygrały. Jak ktoś woli basowe granie to Heco Aurora 700. Takie są moje odczucia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić gdy wysokie tony w pokoju 23m² są zbyt dominujące a jest trochę mało basu? Zmniejszenie na pokrętle Treble powoduje zbyt ciemne granie. Porobię zdjecia pokoju i wstawie je tutaj w najbliższym czasie.

Nawet jak miałem kef iq3 podłączone do tego nada to też był taki problem choć bas był dobrze słyszalny jak stały na podkładkach piankowych na wysokich komodach pochylone w kierunku miejsca słuchacza. 

Jeśli chodzi o miejsce słuchacza to stół weralka a za wersalką okna. 

Proszę o wyrozumiałość gdyż to moje pierwsze stereo i mam dopiero 20 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2023 o 17:04, Piotr Sonido napisał:

Sub zero project

I basshunterz poszło w ruch?

🙂

słuchałem dzisiaj 

Piotr hardstajlów słucha? 😀

2 godziny temu, KaBel096 napisał:

Co można zrobić gdy wysokie tony w pokoju 23m² są zbyt dominujące a jest trochę mało basu? Zmniejszenie na pokrętle Treble powoduje zbyt ciemne granie. Porobię zdjecia pokoju i wstawie je tutaj w najbliższym czasie.

Nawet jak miałem kef iq3 podłączone do tego nada to też był taki problem choć bas był dobrze słyszalny jak stały na podkładkach piankowych na wysokich komodach pochylone w kierunku miejsca słuchacza. 

Jeśli chodzi o miejsce słuchacza to stół weralka a za wersalką okna. 

Proszę o wyrozumiałość gdyż to moje pierwsze stereo i mam dopiero 20 lat

Ogarniesz odbicia dyfuzorami i pochłaniaczami, to troszkę złagodzi górę i środek. Basu będzie wydawać się więcej bo taki zabieg nie ruszy go mocno. 

U mnie powieszenie absorbera na odbicia za głową przygasiło brzmienie, dlatego wymieniłem go na dyfuzory. Mógłbyś probować gasic dyfuzorem z tyłu, ale moim zdaniem to raczej ostateczność, nie tędy droga i CHYBA częściej sprawdzają się tu dyfuzory. 

Każdy pokój i system jest inny dlatego nie można brać tego wszystkiego za wyznacznik, ale jedno jest pewne, o akustykę powinno się zadbać. 

Tylko nie wiem co z tymi oknami zrobisz. 😅

A, no i pojeździj kolumnami po pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

BS Node 2i lps, RME Adi-2 lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.