Skocz do zawartości
IGNORED

Sennheiser HD580 odeszly do krainy wiecznych lowow - HiFiMan Sundara, godny nastepca ?


T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych 🙂 Moje Sennheisery HD580 które mam juz od ponad 20 lat już dogorywaja 🙂 Sluzyly mi dzielnie i bardzo je lubilem, ale nadszedl czas na cos nowego 🙂 Jako ze bardzo lubie ich dźwięk, mialem kupic HD600 i tyle 🙂 Niemalze już kliknalem, jak wyswietlila mi się rekladam sluchawek HiFi Man Sundara 🙂 Jestem ogromnym fanem kolumn magnetostatycznych (planarnych) które slucham i w stereo (Magnepan) i nawet przy komputerze (Monsoon) i jestem zachwycony ich dzwiekiem 🙂 Kiedys myslalem o sluchawkach tego typu, ale lata temu były one bardzo drogie i poza budzetem 🙂 Poczytawszy nieco o Sundarach, okazalo się ze za ludzkie pieniadze można obecnie kupiccalkiem ponoc dobre sluchawki tego typu 🙂 Poczytalem więc ile moglem na necie i przyszedl czas na cos się zdecydowac 🙂 Mam w związku z tym do Was 3 pytania:

1. czy mozecie polecic jakiś salon w Warszawie w ktorym maja duzy wybor sluchawek i wzmacniaczy których można posluchac na miejscu ?

2. W sluchawkach zalezy mi na pieknych wokalach i wygodzie przy dlugim sluchaniu, oraz na tym aby zamknac się w 1500zl (Beyery moge mieć nieco taniej, więc podane modele jakos bym upchnal w budzecie). Wiec jeśli mozecie zasugerowac jakiś model z pieknym wokalem i w podanym budzecie, tym bardziej magnetostatyczne, będę wdzieczny 🙂 Poczytawszy więc nieco, zawezilem moje zainteresowanie do ponizszych modeli:

 

- HiFiMan Sundara
- Avantone Planar RED
- Sennheiser HD600
- Beyerdynamic Amiron Home
- Beyerdynamic DT1990 PRO

3. Jako DAC/wzmacniacza uzywam obecnie Audiolaba MDAC, ale ma nieco malo mocy więc chcial bym zmienic od razu i to na cos mocniejszego. Chcial bym się zamknac w 1000zl i z tego co poczytalem, bardzo polecane są dwa modele ponizej. Z checia przyjme jakieś porady, szczegolnie jeśli ktos mial okazje zasilac ktores z powyzej wymienionych sluchawek.

- Topping DX3 Pro+

- iFi Audio ZEN DAC v2

Jak zawsze, będę bardzo wdzieczny za wszelakie rzeczowe porady 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T napisał:

W sluchawkach zalezy mi na pieknych wokalach i wygodzie przy dlugim sluchaniu

Sennheiser / Drop HD 6XX, czyli wersja HD650 zrobiona dla drop.com lub HD600 lub HD650 z rodzimego rynku. Sundary w wielu aspektach są „lepsze”: szersza scena, lepiej zarysowane skraje pasma, ale piękne wokale i wygoda = Sennheiser. Dla porządku: mam i używam i Sundary i HD650.


HD 600 i 650 to słuchawki o wysokiej impedancji. Najlepiej podobno potraktować je wzmacniaczem lampowym 😉 Może zostaw sobie tego Audiolaba jak DAC i dokup np. XDuoo TA-26? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, T napisał:

- Sennheiser HD600

Ponieważ wchodzi na dniach HD 660S2, wycofywane będą z rynku HD 660S. W niektórych krajach jest już widoczna cena 300 USD, więc pewnie warto się porozglądać i przypilnować. W cenie HD 600, a sporo lepsze. Już nie tylko wokal, ale kompletny dźwięk. Jeśli poprzednika bardzo polubiłeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wuelem napisał:

HD 660S

Popieram! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, T napisał:

W sluchawkach zalezy mi [...], oraz na tym aby zamknac się w 1500zl

Wiesz ile procent więcej (jak na % przeliczysz...) trzeba dołożyć do twojego typu niż założony wydatek?
Ale rozumiemy przesłanie, że... wszystkie tej firmy, w rozważanym budżecie, nie są konkurencyjne. I ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, T napisał:

Poczytawszy nieco o Sundarach, okazalo się ze za ludzkie pieniadze można obecnie kupiccalkiem ponoc dobre słuchawki tego typu

Wg. niektórych lepsze są HE400 za kilka stów. Inną sprawą jest jakość wykonania i trwałość hihimanów. Zarówno one jak i Sundara to raczej jasne granie jest.

13 godzin temu, T napisał:

HiFiMan Sundara
- Avantone Planar RED
- Sennheiser HD600
- Beyerdynamic Amiron Home
- Beyerdynamic DT1990 PRO

Sundara j/w.

Avantone - nie wiem co to. Jakiś kompletny egzot.

Amiron - kompletnie niudana próba złagodzenia Tesli, do tego materiałowo lipa.

DT1990 - znakomite słuchawki, jednak po tym co napisałeś na początku to komplketnie nie twoja bajka.

Proponowane monolity może i ok, ale makabrycznie ciężkie. 0,7 kg to nie byle co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


….
Amiron - kompletnie niudana próba złagodzenia Tesli, do tego materiałowo lipa.
DT1990 - znakomite słuchawki, jednak po tym co napisałeś na początku to komplketnie nie twoja
….


Jestem za.

Co jeszcze wywarlo na mnie niesamowite wrazenie (zarowno brzmieniem jak i komfortem) to Dan Clark Audio. Niestety nie tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_4373.thumb.png.9d158de24063a5666e97717c02501ad4.png

Moj faworyt to AEON 2 Noire, ale w klasie cenowej 1500zl posluchal bym tych RT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundara to nic ciekawego. Grały u mnie z kilkoma wzmacniaczami i w sumie to wolę DT990 PRO za 500 zł... Jedyne słuchawki jakie zrobiły na mnie wrażenie to tak naprawdę Audeze LCD-2 które mocno polecam.  A wspomniane wyżej otwarte Amirony... Jak dla mnie raczej brzmiały słabo ale to chyba nie moja bajka jeżeli chodzi o brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 21:51, Terrapin napisał:

Sennheiser / Drop HD 6XX, czyli wersja HD650 zrobiona dla drop.com lub HD600 lub HD650 z rodzimego rynku. Sundary w wielu aspektach są „lepsze”: szersza scena, lepiej zarysowane skraje pasma, ale piękne wokale i wygoda = Sennheiser. Dla porządku: mam i używam i Sundary i HD650.


HD 600 i 650 to słuchawki o wysokiej impedancji. Najlepiej podobno potraktować je wzmacniaczem lampowym 😉 Może zostaw sobie tego Audiolaba jak DAC i dokup np. XDuoo TA-26? 

Dziekuje, dopisalem do listy HD 660s aby posluchac, polecalo pare osob 🙂 Audiolab idzie do sprzedania bo kupilem streamer z DAC i przedwzmacniaczem, acz bez wyjscia na sluchawki 🙂 Ale pomysle o lampowym wzmacniaczu, lubie cieple granie wiec definitywnie poslucham, dzieki 🙂

W dniu 18.02.2023 o 22:49, Wuelem napisał:

Ponieważ wchodzi na dniach HD 660S2, wycofywane będą z rynku HD 660S. W niektórych krajach jest już widoczna cena 300 USD, więc pewnie warto się porozglądać i przypilnować. W cenie HD 600, a sporo lepsze. Już nie tylko wokal, ale kompletny dźwięk. Jeśli poprzednika bardzo polubiłeś...

Dzieki bardzo, pare osob juz wspominalo mi o tym modelu, dopisalem do listy "do posluchania" 🙂

W dniu 18.02.2023 o 23:53, naczesany napisał:

Polecam posłuchać Monolith Monoprice ale od razu modelu M1570.

Dzieki, jak beda mieli w salonie to czemu nie 🙂

W dniu 19.02.2023 o 07:29, Misio38 napisał:

Wg. niektórych lepsze są HE400 za kilka stów. Inną sprawą jest jakość wykonania i trwałość hihimanów. Zarówno one jak i Sundara to raczej jasne granie jest.

Sundara j/w.

Avantone - nie wiem co to. Jakiś kompletny egzot.

Amiron - kompletnie niudana próba złagodzenia Tesli, do tego materiałowo lipa.

DT1990 - znakomite słuchawki, jednak po tym co napisałeś na początku to komplketnie nie twoja bajka.

Proponowane monolity może i ok, ale makabrycznie ciężkie. 0,7 kg to nie byle co.

Dzieki. Avantone to studyjne magneplanary, maja bardzo dobre opinie i cenowo sie mieszcza, tez bede chcial posluchac 🙂

W dniu 19.02.2023 o 09:55, xajas napisał:

 


Jestem za.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co jeszcze wywarlo na mnie niesamowite wrazenie (zarowno brzmieniem jak i komfortem) to Dan Clark Audio. Niestety nie tanie.

IMG_4372.thumb.jpg.fa0952aa07f131dc90b6f81fc38b7a05.jpg

IMG_4373.thumb.png.9d158de24063a5666e97717c02501ad4.png

Moj faworyt to AEON 2 Noire, ale w klasie cenowej 1500zl posluchal bym tych RT

 

Dzieki, maja je w salonie ktory odwiedze wiec poslucham 🙂

W dniu 19.02.2023 o 11:12, Funnykris napisał:

Sundara to nic ciekawego. Grały u mnie z kilkoma wzmacniaczami i w sumie to wolę DT990 PRO za 500 zł... Jedyne słuchawki jakie zrobiły na mnie wrażenie to tak naprawdę Audeze LCD-2 które mocno polecam.  A wspomniane wyżej otwarte Amirony... Jak dla mnie raczej brzmiały słabo ale to chyba nie moja bajka jeżeli chodzi o brzmienie. 

LCD1 mam na liscie do posluchania, 2 poza budzetem niestety, dzieki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozważyć Massdrop Sennheiser  HD 58X Jubilee?

Aktualnie w promocji za 149$. Do tego dojdzie koszt przesyłki, opłata agencji celnej i polski VAT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak czytam i też w 2022 stanąłem przed wyborem nowych słuchawek to po dłuższych odsłuchach doszedłem do wniosku, że stare rozklekotane HD650 zastąpię nowymi nie rozklekotanymi HD650.

HD660s bez odsłuchu w ciemno odradzam są nieco szorstkie u góry.. i mogą się nie spodobać.Nowa wersja?? MK2- to chyba w końcu się połapali że wypuścili szorstkiego gniota. PYTAM TYLKO CZEMU POWIEDZ CZEMU takie cudne recenzje wszędzie napisali pełne górnolotnych tekstów wysokiego lotu????

Głusi czy co??... Panie pomóż usłyszeć im prawdę bo o to niekiedy najtrudniej.

Moim zdaniem kup albo HD58x Massdropa albo HD600/650 z nowej serii .. po co ci cierpienia.

Ostatnio jakoś widzę, że zdecydowanie lepsze jest silnym wrogiem dobrego..

Cierpienia bo 660S muszą być długo wygrzewane z rok lekko, wtedy może ta szorstkość zniknie... ale Panowie rok grzania...to można nerwicy dostać. Nawet HD650 ok 250-300h i grają fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek608 napisał:

Cierpienia bo 660S muszą być długo wygrzewane z rok lekko, [...] Nawet HD650 ok 250-300h i grają fajnie.

Fajne, pocieszne. Mówisz 300 godzin, czyli w zaokrągleniu godzina dziennie przez 365 dni, tj. rok.

Czyli... tyle samo, ile wypominasz HD 660S.

Powiem tak, zmiana wzmacniacza słuchawkowego daje kilka rzędów większą różnicę niż efekt wygrzewania. A podpina się nowy/inny kilka sekund. Poddaję pod zastanowienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko godzinę dziennie? Nie można zostawić słuchawek podłączonych do jakiegoś odtwarzacza grającego w pętli 24/7?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przmor napisał:

A dlaczego tylko godzinę dziennie? Nie można zostawić słuchawek podłączonych do jakiegoś odtwarzacza grającego w pętli 24/7?

Ale bzdurzycie. Iście po audiofilsku. Po wygrzaniu zmieniają się lekko zniekształcenia harmoniczne. Membrana początkowo jest sztywna stąd ta zmiana. Natomiast ten efekt lepszości dźwięku to po prostu przyzwyczajanie się do brzmienia słuchawek i tyle.

A no i pady! Pady się dopasowują i to ma znaczenie kolosalne. Dlatego najlepiej po prostu słuchać muzyki i się nie przejmować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przmor napisał:

A dlaczego tylko godzinę dziennie?

Godzina, czyli 60 minut, to w przełożeniu na album wydany na LP oznacza, że wysłuchujemy całą 1 płytę i połowę drugiej.
Ok. 40 minut plus 20 minut.
Pamiętając, że mając słuchawki na głowie (z kablem) TYLKO słuchamy, a więc wycinamy z życia 1 godzinę.
Z każdego dnia.
To dużo.

Wygrzewanie jest baśnią audiofilską - w ogólniejszym ujęciu. Przy tak długim okresie procesu (300 godzin, tj. kilka miesięcy w praktyce - jak wykazałem) i tak niewielkich różnicach w brzmieniu... Poprawa, a raczej w cudzysłowie "poprawa" jest najzwyczajniej otrzymaniem tego, co postanowiliśmy uzyskać. EFEKT PSYCHOLOGICZNY - nic więcej.

Dowód?

Zawsze poprawa, a nigdy: --> zmieniło się na gorsze.
Bo oczekujemy poprawy.

@Funnykris trafnie opisał sprawę. Ewentualne przyczyny są całkiem gdzie indziej - przynajmniej te istotne.

Jest jeszcze jedna sprawa ważna dla słuchawek, ale to może kolejnym razem, żeby nie mieszać tematów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wuelem napisał:

Ewentualne przyczyny są całkiem gdzie indziej - przynajmniej te istotne.

Najważniejsze te pady. Jak założysz pady złej jakości do dobrych słuchawek to zagrają jak chiński szrot za 39,99 z biedronki. Sprawdzałem i pady kolosalnie zmieniają brzmienie. Prosty przykład. DT990 PRO i DT990. Na start różnica bardzo niewielka ale już jest. Po jakimś czasie DT990 są wciąż ostre na górze a DT990 PRO mocno się łagodzą bo przez mocniejszy docisk pałąka pady się dosyć szybko spłaszczają. Słychać to już nawet na nowych słuchawkach. Myślę że gdybym miał mniej odstające uszy zupełnie inaczej bym je odbierał. Ale o wygrzewaniu to zapomnijcie bo to bajeczki. Zapewne membrana doznaje milionów mikropęknięć, zmienia się jej elastyczność na wskutek wilgotności powietrza itp. zapewne. Tylko że to następuje raczej bardziej szybko niż powoli. Sam kiedyś wygrzewałem, słuchałem gęstych plików w poszukiwaniu muzycznych uniesień itd. ale doświadczenie pokazało mi że audiofile to chyba najbardziej naiwna grupa konsumencka na świecie. Bardziej naiwni są chyba tylko miłośnicy uzdrowicielskich kamieni wydzieranych matce ziemi przez głodujące dziecko gdzieś w Afryce. Ale trudno na kimś trzeba trzepać hajs nie? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 21:13, Piotrek608 napisał:

HD660s bez odsłuchu w ciemno odradzam są nieco szorstkie u góry

No to żeś mi słuchawki sprzedał. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z własnego doświadczenia mogę serdecznie polecić właśnie Sundary. Połączone z dobrym źródłem potrafią zagrać naprawdę śpiewająco, zarówno tonalnie jak i technicznie, i bardzo dobrze skalują się wraz z jakością reszty sprzętu, z którego korzystasz, więc im lepiej je napędzisz tym lepszy dźwięk pozyskasz. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iFi Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 18:14, T napisał:

Witam Szanownych 🙂 Moje Sennheisery HD580 które mam juz od ponad 20 lat już dogorywaja 🙂 Sluzyly mi dzielnie i bardzo je lubilem, ale nadszedl czas na cos nowego 🙂 Jako ze bardzo lubie ich dźwięk, mialem kupic HD600 i tyle 🙂 Niemalze już kliknalem, jak wyswietlila mi się rekladam sluchawek HiFi Man Sundara 🙂 Jestem ogromnym fanem kolumn magnetostatycznych (planarnych) które slucham i w stereo (Magnepan) i nawet przy komputerze (Monsoon) i jestem zachwycony ich dzwiekiem 🙂 Kiedys myslalem o sluchawkach tego typu, ale lata temu były one bardzo drogie i poza budzetem 🙂 Poczytawszy nieco o Sundarach, okazalo się ze za ludzkie pieniadze można obecnie kupiccalkiem ponoc dobre sluchawki tego typu 🙂 Poczytalem więc ile moglem na necie i przyszedl czas na cos się zdecydowac 🙂 Mam w związku z tym do Was 3 pytania:

1. czy mozecie polecic jakiś salon w Warszawie w ktorym maja duzy wybor sluchawek i wzmacniaczy których można posluchac na miejscu ?

2. W sluchawkach zalezy mi na pieknych wokalach i wygodzie przy dlugim sluchaniu, oraz na tym aby zamknac się w 1500zl (Beyery moge mieć nieco taniej, więc podane modele jakos bym upchnal w budzecie). Wiec jeśli mozecie zasugerowac jakiś model z pieknym wokalem i w podanym budzecie, tym bardziej magnetostatyczne, będę wdzieczny 🙂 Poczytawszy więc nieco, zawezilem moje zainteresowanie do ponizszych modeli:

 

- HiFiMan Sundara
- Avantone Planar RED
- Sennheiser HD600
- Beyerdynamic Amiron Home
- Beyerdynamic DT1990 PRO

3. Jako DAC/wzmacniacza uzywam obecnie Audiolaba MDAC, ale ma nieco malo mocy więc chcial bym zmienic od razu i to na cos mocniejszego. Chcial bym się zamknac w 1000zl i z tego co poczytalem, bardzo polecane są dwa modele ponizej. Z checia przyjme jakieś porady, szczegolnie jeśli ktos mial okazje zasilac ktores z powyzej wymienionych sluchawek.

- Topping DX3 Pro+

- iFi Audio ZEN DAC v2

Jak zawsze, będę bardzo wdzieczny za wszelakie rzeczowe porady 🙂

Jedź do salonu, wstępnie zadzwoń co mają, posłuchaj na spokojnie i uwierz, tak będzie najlepiej. Ja pojechałem po Hd600 a wróciłem z sundarami, dokupiłem do nich Can i mam co chciałem. Nikt za Ciebie nie wybierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 07:29, Misio38 napisał:

Proponowane monolity może i ok, ale makabrycznie ciężkie. 0,7 kg to nie byle co.

Zwracasz uwagę na istotny czynnik.

Skoro autorowi T chodzi o wygodę przy długim słuchaniu to zdecydowanie za duża waga.

Można pozostać przy elektrodynamikach pomijając planary (chyba że istnieją jakieś lekkie ~300- ~500 g), o których nie wiem.

W dniu 23.02.2023 o 21:13, Piotrek608 napisał:

Cierpienia bo 660S muszą być długo wygrzewane z rok lekko, wtedy może ta szorstkość zniknie... ale Panowie rok grzania...to można nerwicy dostać.

Kiedy urabiałem na swój łeb Ultrasone Pro 900i też miałem te dylematy, ale tylko miesiąc to trwało.

W dniu 24.02.2023 o 08:02, Funnykris napisał:

Membrana początkowo jest sztywna stąd ta zmiana.

Natomiast ten efekt lepszości dźwięku to po prostu przyzwyczajanie się do brzmienia słuchawek i tyle.

Pady się dopasowują i to ma znaczenie kolosalne. 

Uchwyciłeś chyba wszystkie niedogodności adaptacyjne produktów fabrycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 09:04, Wuelem napisał:

Wygrzewanie jest baśnią audiofilską - w ogólniejszym ujęciu. Przy tak długim okresie procesu (300 godzin, tj. kilka miesięcy w praktyce - jak wykazałem) i tak niewielkich różnicach w brzmieniu... Poprawa, a raczej w cudzysłowie "poprawa" jest najzwyczajniej otrzymaniem tego, co postanowiliśmy uzyskać. EFEKT PSYCHOLOGICZNY - nic więcej.

Dowód?

Zawsze poprawa, a nigdy: --> zmieniło się na gorsze.
Bo oczekujemy poprawy.

Eee tam.

Adaptacja zachodziła mi jakoś nieliniowo.

Dodaj jeszcze - zmienny nastrój słuchacza. 

Pod koniec tych 100-300 godzin tylko bywało, że zagrały dobrze a potem znów męka. Jak już upłynęły to nie miało znaczenia, czy jestem zmęczony czy wypoczęty. "Fun" trwał od razu po zapuszczeniu dowolnej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa, a raczej w cudzysłowie "poprawa" jest najzwyczajniej otrzymaniem tego, co postanowiliśmy uzyskać. EFEKT PSYCHOLOGICZNY - nic więcej.
Dowód?
Zawsze poprawa, a nigdy: --> zmieniło się na gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.