Skocz do zawartości
IGNORED

Izolacja galwaniczna zbawieniem źródeł cyfrowych w hi-endzie


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Była dyskusja na ten temat - niestety, generalnie nie ma separacji, to jest dobra wola producentów a nie standard.

NOTE w takim dokumencie należy chyba traktować co najmniej jako zalecenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Malusieńką …

 

Dobra wola i wyzsze pieniazki. Dobre transformatorki jak pokazane w Jay’s Audio niestety kosztuja.

 

Nie, transformatorki aes/spdif kosztują złotówkę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, msankowski napisał:


 


NOTE w takim dokumencie należy chyba traktować co najmniej jako zalecenie.

Może i zalecenia, ale jednak wyraźnie jest "CAN BE USED"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




U mnie problem,, artefaktów, trzasków'' rozwiązały sterowniki. 


Tylko tyle? A co z "resztą"? Pozwolę sobie zacytować jednego z zadowolonych posiadaczy (w prawdzie nie topping HS01) intona USB.2 isolator.
Cytat z forum head-fi przetłumaczony translatorem:


"Najbardziej zauważalną poprawą jest góra pasma, szczególnie talerze brzmią bardziej naturalnie. (Pracowałem w zespołach i trochę nagrywałem) Generalnie od niższej średnicy wszystko jest DUŻO wyraźniejsze – z wieloma szczegółami (czasem całymi elementami), które wcześniej były niezauważane, na przykład Joni Mitchell, „Court and Spark”, „ Peoples Party”, możliwe jest teraz natychmiastowe zrozumienie każdego tekstu z jej frazowaniem i tempem - a tym samym lepiej naturalnie podążać za jej linią fabularną, czujesz się bardziej, jakbyś był tam z nią. Również - wcześniej początkowe fragmenty Księgi Rodzaju „Duke ", gra talerzy była głównie myciem o różnej intensywności i tonach, ale mój system nie był w stanie rozdzielić dźwięków na grę pojedynczych talerzy...   
 
Generalnie, odkąd zainstalowałem Intonę, na każdej płycie znalazło się przynajmniej kilka miejsc, w których łatwiej jest mi zrozumieć tekst. Słuchałem Davida Bowiego, „Diamond Dogs” i poprawa była taka, że ​​wydawało mi się, że pliki zostały zremasterowane dokładnie tak, jak chciałem.
 
Bas jest nieco mocniejszy z Intoną, ale nie głębszy. Dynamika jest podobna między dwoma urządzeniami.
 
Wysokość/szerokość/głębokość sceny dźwiękowej początkowo wydawała się prawie taka sama – ale po kilku ocenach z bardziej przestronnymi nagraniami zauważyłem, że scena dźwiękowa faktycznie pogłębiła się o około 100% z tyłu i 10% z przodu i po bokach, wysokość pozostała prawie taka sama . Odnoszące się również do sceny dźwiękowej są dodane szczegóły, które skupiają pozycje elementów na scenie dźwiękowej, a także dodają elementy, których wcześniej nie zauważyłem. Na przykład głębia sceny dźwiękowej, jeśli wypróbujesz pierwszą piosenkę z projektu Alan Parsons „I Robot”, poprzednio partie chóru zatrzymywały się na mojej przedniej ścianie (około 1 metra od tyłu głośników), te same partie mają teraz efekt bycia z dala od głośników do 3 metrów (minimum) z bardzo wyraźnie zdefiniowanymi elementami i ich ruchem."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przemak napisał:

Nie, transformatorki aes/spdif kosztują złotówkę. 

Wiem, mam taki na dorobionym wyjściu AES/EBU w jednym z moich pleyerów CD.

Mam na mysli te audiofilskie, zastosowane w Jay's Audio na wyjściach SPDIF. Kiedys sprawdzałem, chyba duńskie i tanie nie były.

Co i tak nie ma znaczenia. Producent jak chce to zastosuje, jak nie chce to nie zastosuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
3 godziny temu, piorasz napisał:


 

 


Tylko tyle? A co z "resztą"? Pozwolę sobie zacytować jednego z zadowolonych posiadaczy (w prawdzie nie topping HS01) intona USB.2 isolator.
Cytat z forum head-fi przetłumaczony translatorem:


"Najbardziej zauważalną poprawą jest góra pasma, szczególnie talerze brzmią bardziej naturalnie. (Pracowałem w zespołach i trochę nagrywałem) Generalnie od niższej średnicy wszystko jest DUŻO wyraźniejsze – z wieloma szczegółami (czasem całymi elementami), które wcześniej były niezauważane, na przykład Joni Mitchell, „Court and Spark”, „ Peoples Party”, możliwe jest teraz natychmiastowe zrozumienie każdego tekstu z jej frazowaniem i tempem - a tym samym lepiej naturalnie podążać za jej linią fabularną, czujesz się bardziej, jakbyś był tam z nią. Również - wcześniej początkowe fragmenty Księgi Rodzaju „Duke ", gra talerzy była głównie myciem o różnej intensywności i tonach, ale mój system nie był w stanie rozdzielić dźwięków na grę pojedynczych talerzy...   
 
Generalnie, odkąd zainstalowałem Intonę, na każdej płycie znalazło się przynajmniej kilka miejsc, w których łatwiej jest mi zrozumieć tekst. Słuchałem Davida Bowiego, „Diamond Dogs” i poprawa była taka, że wydawało mi się, że pliki zostały zremasterowane dokładnie tak, jak chciałem.
 
Bas jest nieco mocniejszy z Intoną, ale nie głębszy. Dynamika jest podobna między dwoma urządzeniami.
 
Wysokość/szerokość/głębokość sceny dźwiękowej początkowo wydawała się prawie taka sama – ale po kilku ocenach z bardziej przestronnymi nagraniami zauważyłem, że scena dźwiękowa faktycznie pogłębiła się o około 100% z tyłu i 10% z przodu i po bokach, wysokość pozostała prawie taka sama . Odnoszące się również do sceny dźwiękowej są dodane szczegóły, które skupiają pozycje elementów na scenie dźwiękowej, a także dodają elementy, których wcześniej nie zauważyłem. Na przykład głębia sceny dźwiękowej, jeśli wypróbujesz pierwszą piosenkę z projektu Alan Parsons „I Robot”, poprzednio partie chóru zatrzymywały się na mojej przedniej ścianie (około 1 metra od tyłu głośników), te same partie mają teraz efekt bycia z dala od głośników do 3 metrów (minimum) z bardzo wyraźnie zdefiniowanymi elementami i ich ruchem."
 

 

Wow, aż trochę mu zazdroszczę hahahaha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @Piopio,

 

do tej pory nawalałeś wstawki i izolacji galwanicznej w każdym wątku na forum. A jak nie w każdym to prawie w każdym.

Teraz jest czas i miejsce abyś nam wszystkim wyłożył swoje racje w wątku dedykowanym. A ty nas olewasz.

Nieładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nowy topping hs02:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.