Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Focal Chora 806


Tadeus72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam złożenie zestawu do dodatkowego pokoju (około 19 metrów na poddaszu ze sporymi skosami, więc rzeczywista objętość pomieszczenia będzie dużo mniejsza).

Wstępnie poczytałem sporo w internecie i wydaje mi się, że brzmienie tych Focali by mi bardzo podeszło, do tego teraz pojawiają się w bardzo atrakcyjnych cenach i podobają mi się wizualnie. Tylko one same z siebie grają ponoć z otwartą górą i raczej jasno, więc wyobrażam sobie, że dobór wzmacniacza będzie tu istotny, by z tą jasnością nie przesadzić, a jednocześnie zbytnio nie stłumić szczegółowości góry, która jest ich atutem.

Co do źródła, mam kilka pomysłów, ale jeszcze nic konkretnego, pewnie jakiś budżetowy streamer + odtwarzacz CD, który mam na zbyciu.

Ze wzmacniaczy myślałem o czymś z podobnej klasy cenowej, może NAD C316BEE v2? Ponoć jest raczej ciepły. Coś innego pasującego znajdę w podobnej cenie?

Ostatecznie będę pewnie chciał to wszystko odsłuchać przed zakupem, choć widzę, że te Focale już powoli chyba ze sklepów znikają zastępowane nową serią.

Dodatkowo zastanawiam się jak to z tymi skosami. Pokój jest ich pełny, jedyna prosta ściana będzie za głośnikami. Nie wiem, czy takie kartonowo-gipsowe skosy to akustycznie atut czy problem 🙂

Dzięki i pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosy to raczej atut, bo mniej powierzchni równoległych dających większe

szanse rezonansom pomieszczenia. Sporo modeli kolumn ma wewnątrz dodaną

ściankę ukośną właśnie żeby się pozbyć rezonansów.

Co do wzmacniacza, to ma być nowy, czy nie i mimo wszystko NAD nie ma

najlepszej opinii co do trwałości, więc nie poprę wniosku przedmówcy 😉 

Chora już nie gra tak, jak poprzednie Focale, co między wierszami można

wyczytać u zawiedzionego recenzenta 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mały wzmacniacz firmy Nad jest zadziwiająco udany i często stawiany na wzór jak powinno się robić tanie wzmacniacze. W podobnej cenie trudno szukać tak dobrego urządzenia, ale warto  posłuchać nieco droższą  Taga Harmony HTA-1000B i Audiolaba 6000A, który według nas gra lepiej od Nad i dobrze zgra się z monitorami Focal.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że raczej wolę skoncentrować się na wzmacniaczach nowych, a nie używanych. No, chyba że przy odsłuchu nic z tych nowych w moim budżecie mi się nie spodoba.

W podobnym budżecie widzę jeszcze Onkyo A9130, recenzje raczej pochlebne, choć nie byłem w stanie znaleźć na tyle wymownego opisu charakterystyki dźwięku, by wyobrazić sobie, czy dobrze by to współgrało z Chorami.

Co do testu hfc to chyba ogólnie dość pozytywny, biorąc pod uwagę segment budżetowy i porównywanie ich z dużo droższymi rozwiązaniami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeus72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tadeus72 napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że raczej wolę skoncentrować się na wzmacniaczach nowych, a nie używanych. No, chyba że przy odsłuchu nic z tych nowych w moim budżecie mi się nie spodoba.

W podobnym budżecie widzę jeszcze Onkyo A9130, recenzje raczej pochlebne, choć nie byłem w stanie znaleźć na tyle wymownego opisu charakterystyki dźwięku, by wyobrazić sobie, czy dobrze by to współgrało z Chorami.

Co do testu hfc to chyba ogólnie dość pozytywny, biorąc pod uwagę segment budżetowy i porównywanie ich z dużo droższymi rozwiązaniami 🙂

To co przeczytasz w recenzjach bierz zawsze z duza rezerwa.

O ile znam kilku zadowolonych uzytkownikow serii Aria i starszych Chorusow, to na forach brak raczej pozytywnych informacji nt serii Chora.

Moze i ladne, moze cena kusi, ale nie kupuj "w ciemno"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, w miarę możliwości będę chciał odsłuchać wybranych zestawień przed zakupem.

I staram się nie ufać przynajmniej pojedynczym testom, dlatego przeczytałem, obejrzałem ich z tuzin + opinie użytkowników/czytelników i są dość zgodne. Choć faktycznie wydaje mi się, że odbiór tych głośników na zachodzie jest mocniej pozytywny niż w Polsce (i nie mówię tu o Francji, gdy może przeważać patriotyzm). 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie i chyba z większą mocą jest Yamaha AS-501 i chyba jest to

wystarczająca konkurencja dla Onkyo również z DAC a do tego srebrna 😉 

Ma przy tym - unikatowy teraz - płynny loudness do cichego słuchania ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyprzedawane bo będzie nowa seria za nie. Ale w chora się nie pakuj. Owszem to brzmienie jasne ale natarczywe. Pozbawione środka , powiem nawet dosadnie nijakie. 

Jeśli chcesz coś oo jasniejszej stronie to magnat signature 503, heco revolution 3, triangle, monitor audio bronze 100.

Jeśli ma być ciepłej to elac b6.2, Aurora 300 czy kef q350. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Są wyprzedawane bo będzie nowa seria za nie. Ale w chora się nie pakuj. Owszem to brzmienie jasne ale natarczywe. Pozbawione środka , powiem nawet dosadnie nijakie. 

Jeśli chcesz coś oo jasniejszej stronie to magnat signature 503, heco revolution 3, triangle, monitor audio bronze 100.

Jeśli ma być ciepłej to elac b6.2, Aurora 300 czy kef q350. 

 

bo Chora gra jak chora kolumna 😛 Ten nowy model ich następca podobno jest bardzo dobry. Focal zaprojektował je od początku (tak twierdzi) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tonnii99 napisał:

bo Chora gra jak chora kolumna 😛 Ten nowy model ich następca podobno jest bardzo dobry. Focal zaprojektował je od początku (tak twierdzi) 

Wiesz co wątpię. Znaczy inaczej nie wiem bo ich nie słuchałem. Ale miałem już do czynienia z vestia czyli czymś nowym pomiędzy chora a aria. 

Niby takie brakujące ogniwo. Ale było średnio. Wykonanie też wciąż nie na poziomie arii. 

Może grają inaczej te nowe "chory" a to już wystarczyło żeby było lepiej 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie na poziomie Arii, a ile teraz kosztuje Aria zobacz 🙂

Sądzę, że Vestia wygryzie Arię, a Arię musi jakaś seria zastąpić aby było zauważalnie lepsze granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2023 o 15:55, Tonnii99 napisał:

Wykonanie na poziomie Arii, a ile teraz kosztuje Aria zobacz 🙂

Sądzę, że Vestia wygryzie Arię, a Arię musi jakaś seria zastąpić aby było zauważalnie lepsze granie.

No właśnie moim zdaniem wykonanie jest gorsze.

W aria jest ładnie zaokrąglona obudowa schodząca i łącząca się z maskownicą.

W vestia to jest zrobione bardzo to pewnie jakby ciosane siekierą.

Dodatkowo zobacz na membrany. Vestia wykorzystuje te z chory. Aria na co innego.

 

Jeśli chodzi o kwestie ceny to jest to sztucznie zawyżona cena arii gdyż początkowo nowa seria była za bliska i nie byłaby wybierana.

Ale arie już od wielu miesięcy nie kupuje się w Polsce tylko w UK lub  Francji na promocji +50 procent

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 18:07, Tadeus72 napisał:

Ze wzmacniaczy myślałem...

To pomysł jeszcze raz i wybierz wzmacniacz, który uciagnie ekstremalnie niską impedancję, bo Focale w zakresie basu mają spadek poniżej 3 ohmy.

Focal jest firmą, która permanentnie oszukuje klientów w kwestii impedancji znamionowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 16:54, Piotr Sonido napisał:

No właśnie moim zdaniem wykonanie jest gorsze.

W aria jest ładnie zaokrąglona obudowa schodząca i łącząca się z maskownicą.

W vestia to jest zrobione bardzo to pewnie jakby ciosane siekierą.

Dodatkowo zobacz na membrany. Vestia wykorzystuje te z chory. Aria na co innego.

 

Jeśli chodzi o kwestie ceny to jest to sztucznie zawyżona cena arii gdyż początkowo nowa seria była za bliska i nie byłaby wybierana.

Ale arie już od wielu miesięcy nie kupuje się w Polsce tylko w UK lub  Francji na promocji +50 procent

Bo pewnie będzie następca Arii, Piotr 🙂

Często obok Focala stawia się B&W. Nie porównywałem Vestii z serią 600 (bo to w sumie te same pieniądze) ale jakoś B&W bardziej do mnie przemawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Bo pewnie będzie następca Arii, Piotr 🙂

Często obok Focala stawia się B&W. Nie porównywałem Vestii z serią 600 (bo to w sumie te same pieniądze) ale jakoś B&W bardziej do mnie przemawia.

Na pewno nie teraz.

Teraz focal zmienia serie chora oraz wprowadza nową w środek.

Z aria trzeba poczekać. Zmiana całej początkowej linii była by strzałem w kolano.

Bowersy to też specyficzne granie.

Kiedyś bardzo lubiłem. Słuchałem elektorniki i detale były dla mnie ważne. Cm10 sobie chwaliłem. później zacząłem nabierać dystansu głównie przez panów z krakowskiego top HiFi a później zmieniły mi się gusta do tego. Seria 7 ok w konkretnym typie grania. 6tki nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to są jeszcze nowsze z serii 700. Nie wiem, o ile są lepsze od poprzednich, ale ten największy model 702S3 wydaje się zacny z tą tubą na górze. Każdy coś tam  woli 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 20:26, Tonnii99 napisał:

Teraz to są jeszcze nowsze z serii 700. Nie wiem, o ile są lepsze od poprzednich, ale ten największy model 702S3 wydaje się zacny z tą tubą na górze. Każdy coś tam  woli 🙂

Mam wrażenie że zachowali dokładność precyzję i analityczność dźwięku. Ale góra jest jakby mniej i skrząca. W taki trochę przeszkadzający sposób.

Więc jakby lepiej. 

Ale nie słuchałem ich za długo więc pole do większych zmian względem poprzedniej wersji jeszcze zostawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym pod uwagę jakąś lampę i to mocną przy okazji z jakimś ociepleniem. Sądzę, że dla każdych B&W to jest wskazany kierunek. Nowe 700 podobną są spokojne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2023 o 23:16, Tonnii99 napisał:

Brałbym pod uwagę jakąś lampę i to mocną przy okazji z jakimś ociepleniem. Sądzę, że dla każdych B&W to jest wskazany kierunek. Nowe 700 podobną są spokojne.

Do bowersa tak. łagodna na el34 nawet. Focalom to nie pomoże. tak będąc w temacie posta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.