Jump to content
IGNORED

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu systemu

dawmac

Recommended Posts

Witam

Mam wielką prośbę do osób które pomogły by mi w ustawieniu, regulacji itp. systemu stereo w domu. Aktualnie mam Denona 3800 + B&W 604 + B&W AWS675 i B&W 602 ale te podaruje siostrze bo mam dosyć kina domowego :) Walcze od jakiegoś czau z tym systemem i pomimo wielu prób nadal jestem niezadowolony z jakości dźwięku. Nie wiem gdzie jest przyczyna. Czy to wina pokoju,(może lepiej przenieś sprzęt do mniejszego, może ten wygłuszyć ? ) czy ustawienia czy skonfigurowania amplitunera. Najlepiej jak by była to osoba z okolic Wrocławia ponieważ mieszkam w Sycowie (50 km od Wrocławia). Zapraszam do mnie. Co do wynagrodzenia za poradę to kwestia dogadania. Planuje budowę kolum tak jak pisałem we wcześniejszym temacie i zrobienia dobrego systemu stereo ale do tego czasu muszę coś zrobić z tym co mam. W kwestii Stereo w domu to jestem początkującym. Do tej pory bardzo mocno interesowałem sie Car Audio ale odeszła mi ochota jak zobaczyłem auto kolegi po ostatnim włamie :( Szok. Nie dość że ukradli jednostke główną to pocieli deskę i siedzenie. W załączniku zdjęcie pokoju - takie poglądowe.

pozdr. dawmac

[obrazekLUKASZ-271938_1.jpg]

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Co do ustawienia pokoju. Pierwsze zdjęcie to ściana główna. Po prawej stronie są okna i drzwi balkonowe. Po lewej ściana i wyjście do jadalni. Przejście bez drzwi (tylko pionowa żaluzja) szerokości 220cm. Tylnia ściana (zdjęcia drugie) z boku przejście do kuchni (drzwi szklane). W pokoju jest tylko zestaw 3-1-1, ława szklana i jedna pionowa komoda. Na posadzce płytki. Zero dywaników itp.

[obrazekLUKASZ-271942_1.jpg]

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• Redaktorzy

Hi. Pomieszczenie jest nazwijmy to lapidarnie "ładne", więc niech i sprzęt taki będzie. Jako amplifikację sugeruję Pathosa Classic One, a jak będzie za mały to LOGOSa. Co do źródła to może warto poszukać starszego AA Lector'a (do 5kzł na pewno się powinno coś znaleźć). Jeśli chodzi o okablowanie to poczekałbym do czasu zmontowania kolumn.

Hidden Content

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

dawmac trzeba bylo wpasc w weekend do Delty na spotkanie moze cos by sie wymyslilo? ;) Mozemy sie jakos odgadac i wpadniemy do Ciebie i pomyslimy co tam jest nie tak ;) tylko ze szkoda ze to az 50 km ;)

P.

Hidden Content

Jeszte w ten weekend byłem przekonany że będe robił auto na zawody MP CA :) Jednak po obejrzeniu auta kolegi który mieszka kilka ulic dalej doszedłem do wniosku, że na złodzei robić nie będę. Z domu trudniej wynieś :)

Dywanik będzie, na próbe taki zwykły.

Kable są w ścianach ale można je wymienić (sa w rurkach plastikowych) Kupowałem je z dwa lata temu i w Exit-cie Sony mówili że są bardzo dobre. 45zł za metr (na lepsze nie było stać bo troche metrów potrzebowałem) Pokój ma 8metrów długości i 5,5 szerokości.

Miałem już w domu troche klocków (Onkyo 575, jakieś SONY (dość wysoki model), głośniki JBL z seri LX, Dali 505. Teraz mam takie odczucie jak by tym B&W brakowało mocy lub dźwięk za bardzo się rozchodził. Jeśłi zrobi się głośno (prawie MAX !!! ) to głośniki grają. Można usłyszec poszczególne instrumenty, dźwięk jest dokładny. Przy odsłuchu 1/2 skali to słychac tylko bardzo wyraźne tony. Cały czas mam wrażenie że musze podejść do kolumny aby usłyszeć coś więcej. Stereofoni to zero a o scenie dźwiękowej to można zapomnieć :) Jedynie do czego się ten system nadaje to do napier..... (przepraszam za słowo ale ono najlepiej obrazuje o co mi chodzi :) ) w kinie domowym. Jednak ze względu, że mam córeczke dwutygodniową w domu i kino domowe mi się znudziło i zmieniły upodobania muzyczne :) to zależy mi na znacznej poprawie jakości dźwięku stereo.

Co do przyjazdu z Twojej strony to było by super. Oczywiście możemy się dogadać co i jak. Jak bedziesz dysponował czasem to daj znać na maila.

pozdr. dawmac

Hidden Content

1. Skróciłbym gable do frontów - co wiąże się z przestawieniem piecyka i DVD (nie wiem jak wypadaję wtedy połączenia z projektorem:( )

2. Pokombinowałbym z ustawieniem głośników. (Przysunąć, odsunąć od ściany - może pod kątem)

3. Może jakieś kocyki za frony?

4. Dywan koniecznie.

Hidden Content

super ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale wiem jedno. Ustawienie kolumn i akustyka pokoju odsluchowego w bardzo duzym % wpływaja na brzmienie. Ty u siebie masz calkiem spore podlogowki wspomagane przez suba wiec teoretycznie powinno byc ok. Moim skormym zdaniem musisz bardziej zadbac o akustyke pokoju, a szczegulnie o sciane za kolumnami ktorą jak by nie patrzyl, masz prawie ,,łysa" (same ostre krawedzie i duze plaskie powierzchnie). W moim odczuciu powinienes tez pokombinowac z ustawienem kolumn. Bardziej odsunac od sciany, skierowac pod katem. Twoj system wyglada bardzo ladnie, smiem twierdzic ze w pewnych aspektach wrecz ,,katalogowo", a jak to wlasnie w katalogach bywa, gole sciany a pod nimi stojace kolumny. Moim zdaniem jezeli nie pokombinujesz z akustyka pokoju to i w stereo bedziesz mial powazne problemy z uzyskaniem satysfakcjonujacego Cie brzmienia, nawet na dobrych kolumnach, a co za tym idzie, wymiana systemu nie bedzie miala sensu. Jednak tak czy inaczej, namawiam Cie na stero zamias kina domowego...

Hidden Content

Kurczę, przy takich dużych i gładkich powierzchniach masz chyba spore echo. Tzn. stawialbym na to, że dźwięk jest raczej bezbarwny i głuchy, skotłowany. Pewnie to mniej istotne z punktu widzenia kina niż muzyki.

Może jest jakąś alternatywą przeniesienie systemu stereo do mniejszego pokoju i lepsze przygotowanie go pod kątem akustycznym (za pomocą środków akceptowalnych finansowo i estetycznie - więcej miękkiej wykładziny, tapicerowane meble, bibeloty, rośliny?).

Hidden Content

Dawmac: Mój kolega, zresztą też forumowicz, miał podobny problem. Wszystko rozbiło się o akustykę pokoju. Po wielu walkach i przemeblowaniach doszedł w końcu do upragnionego dźwięku. Dodam, że wymagało to przestawienia mebli o 180 stopni i paru innych aranżacji. U niego winowajcą był otwarty korytarz i kuchnia, a także zbyt bliskie ustawienie kanapy względem kolumn. Bas po prostu "spierdylał" do góry i za kanapę :-)

Tak więc weź sobie do serca, co napisał gorek. Daj sobie spokój z kablami, itp. Zajmij się najpierw pokojem. Ta podłoga z kafli to jest morderstwo, okna bez firan czy kotar również.

Jak już uporasz się z pokojem, to pożycz od kogoś integrę albo koncówkę i CD i wtedy posłuchaj, jak te kolumny zagrają.

Hidden Content

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Ja kiedyś taki mały eksperymencik zrobiłem przy okazji kończenia budowy u znajomych. Do wykończonego pokoju bez żadnych mebli i innych umilaczy życia wstawiłem sprzęt i w obecności mojego brata - laika zapuściłem muzykę - brat był w szoku, a ja się nieźle ubawiłem - to była masakra!

Widząc zdjęcia ładniutkiego, wystylizowanego na minimalistycznie modne wnętrza podejrzewam co może się tam dziać z dźwiękiem. Współczuję...

Hidden Content

Tak to jest jak się robi najpier żeby było ładnie :) a później kombinuje z dźwiękiem. Drugi raz takiej głupoty nie zrobię. Zacznę tak jak piszecie od "zmiękczenia" podłogi - wyłożę całą pianką o grubości 1cm. (mam zakład takicerski i różnych pianek i tkanin pod dostatkiem :) ) Również na próbę zrobię tak ze ścianą za kolumnami. Pokombinuje z ustawieniem kolumn. Zobacze jaki to da efekt. Napiszę czy coś się zmieniło i jakie są moje odczucia.

Dzięki za rady - dzisiaj będę walczył :)

pozdr. dawmac

Hidden Content

Słuchaj gorka, dobrze prawi..

Z takim ustawieniem kolumn to nie ma prawa zagrać, ale pokój duży, więc chyba można gdzieś na środek wyjechać, na którejś ze ścian.

Na początek ustawiłbym kolumny gdzieś dowolnie gdzieś bardziej na środku ze sprzętem w pobliżu i kablami nie w ścianach i zobaczył, usadowił się w fotelu na przeciwko i zobaczył jak to może zagrać.

Hidden Content

Wzoraj walczyłem :) Kolumny odsunołem od ściany o około 25cm (dalej trudno wyjechac bo ekran no i kable nie starczają) Zmieniłem kont ustawienia kolumn. Z piwnicy przytargałem starą wykładzinę i próbowałem. W takim miejscu jak na zdjęciu jest najlepszy efekt. Scena jest dużo lepsza. Jest szeroka ale zarazem pracyzyjna. Jest również bardzo głęboka. Np. słychac wokal a za nim w głębi gitarę. Super to brzmi. Również stereofonia jest ok. Jest odczuwalna ale żaden z kanałów się nie narzuca. Gdy grałe same kolumny bez subwoofera było troszke "jałowo" Włączyłem subwoofer ustawiając go na 60Hz i bardzo cichutko. Efekt był super. Bas był niski, precyzyjny i super wspomagał głośniki główne. W żaden sposób nie można było zlokalizować, że gra subwoofer. Na razie jestem zadowolony, ale dużo pracy jeszcze. Po pierwsze muszę wywalić kable z sufitu. Wczoraj sprawdziłem i elektryk kable głośnikowe w suficie położył obok transformatorów od lampek halogenowych. Myślę że może to być przyczyną takiej a nie innej jakości dźwięku. Jednak będzie z tym trochę zachodu bo kłopot z połączeniem Cyfry + Projektor + Amplituner. Jednak jakoś dam radę :)

Dzięki za wszystkie porady, pozdr. dawmac

[obrazekLUKASZ-272917_1.jpg] [obrazekLUKASZ-272917_2.jpg]

Hidden Content

post-2490-100009352 1170265276_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• Redaktorzy

Hi. Ostatnio widziałem fajny patent jeśli chodzi o oaranżację akustyczną pomieszczenia. Pod sufitem podwieszona była coś a la dzianina, czy licho wie jak to nazwać. Były to szerokie na ok 10 -15cm kilkumetrowe pasy jekiejś pianki albo filcu o grubości ok 2mm przeplatane ze sobą w coś a la kratę - raz pod spodem, raz na wierzchu. Wyglądało to dosyć ciekawie i można coś takiego oprócz sufitu zastosować na ścianę za kolumnami.

Hidden Content

Fr@ntz

"I am an audiophile"

Tu troche slabe warunki pracy ma prawa kolumna ale widze, ze to ciezko obejsc. Sam dlugo walczylem z akustyka i polecam jeszcze sprobowac dac koc na tylna sciane za sluchaczem (jakos go zawiesis czy cus :) i sprawdzic czy nie poprawi sie lokalizacja, przy lepszym wytlumieniu. Moze to dac lepszy efekt niz rozpraszanie przez regalik. Tak gwoli sprawdzenia. A sufit to faktycznie bardzo wazna powierzchnia i rozpraszanie na nim moze przyniesc niesamowite rezultaty, u mnie bardzo sie to sprawdzilo.

Hidden Content

Tak dlugi nieekranowany kabel poprowadzony w suficie prawdopodobnie dziala jak antena i zbiera rozne smieci z okolicy. Dodatkowo sytuacja. w ktorej z byt krotkie odcinki wystajace ze sciany ograniczaja ci mozliwosc manewru kolumnami jest malo ciekawa - na twoim miejscu przenioslbym wzmacniacz i zrodlo na te poleczke pod ekranem i podlaczyl kolumny przycietymi na optymalna dlugosc odcinkami. Prawa kolumna nadal jest zbyt blisko bocznej sciany.

Hidden Content

Witam.

Skoro już o suficie mowa to ja znalazłem w sieci "coś" takiego

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Kable będa wyciągane ze ściany i Amplituner przenoszony jak najbliżej kolumn. Zresztą robię teraz generalny "remont" pokoju pod kątem akustyki, tak więc jak macie jakieś sugestie to piszcie. Nie chciał bym drugi raz błędu powtarzać. Co mysłicie o jakimś tynku na suficie i ścinach ? Jakiś mineralny o "grubej" strukturze. Takie jak by sople albo coś. Może jakąś tapetę miękką, sam nie wiem. Co do "koca" za słuchaczem to można to zrobić na zasadzie karnisza i jakiś ciekawych "zasłon" Dzisija pokombinuje znowu z ustawieniem, zobaczę jaka różnica. Jak braknie kabla to go ze ściany wyciągnę :) bo i tak będzie remont :)

pozdr. dawmac

Hidden Content

• Redaktorzy

Czonkin - ze strony, która podesłałeś rewelacyjnie prezentuje się za przeproszeniem Curvatura.

Hidden Content

Fr@ntz

"I am an audiophile"

Kolejne próby :) Proszę się nie śmiać ale to tylko tak na próbę było. Kolumny przesunięte jeszcze bardziej na środek pokoju. Troszke inne nakierunkowanie na słuchacza. Muszę przyznać, że różnica jest odczuwalna. Najbardziej poprawił się bas nie ten najniższy ale ten z średniego zakresu. Scena stała się bardziej głęboka i prcyzyjna. Dużo lepiej jest gdy ekran jest podniesiony. Pianka za słuchaczem nie zdała egzaminu :) Zbyt blisko była umieszczona i było czuć że tuż za słuchaczem tak jak by ucinał się dźwięk. Muszę coś wymyśleć z firanko - żaluzjami. Kolejny etap to przeniesienie amplitunera. Jak wyrobię się z czasem to jutro pokombinuje. Myślę co zobić ze ścianami za kolumnami i z sufitem. Może wyłożyć korkiem i pomalować? Jest też steropian taki cieniutki, może nim wykleić (ale to będzie dziadowstwo bo jest miękki. Myslałem aby założyć przy ścianach karnisze i jak będe chciał posłuchać muzyki to będę rozsuwał coś jak by zasłony. Czy to dobry pomysł ?

pozdr. dawmac

[obrazekLUKASZ-273430_1.JPG] [obrazekLUKASZ-273430_2.JPG] [obrazekLUKASZ-273430_3.JPG]

Hidden Content

post-2490-100009341 1170265296_thumb.JPG

post-2490-100009342 1170265294_thumb.JPG

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• 3 weeks later...

zastanawiam się nad takim ustawieniem pokoju (tylko sie nie śmiać z rysunku :) ), rozpoczął się remont i nie jestem pewien czy przy takim ustawieniu bedzie dobrze grać. Pokój byyłby tak jaky na pół dzielony. Część do słuchania muzyki a część z telewizorem - gościna na codzień. Projektor idzie na sprzedaż i ekran. Co o takim rozwiązaniu myślicie?

pozdr.

[obrazekLUKASZ-281582_1.jpg]

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.