Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do salonu 50 m do cięższej muzyki


Wera666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, piotrek7 napisał:

Zły trop. Cena jest wartością umowną 

Tu chodzi o jakość  Haiku może być dobry w swej klasie ale do tych głośników pasuje jak wół do karety 

Twoja argumentacja dotyczyła tylko ceny więc tym tropem podążyłem. Kolejny wpis też nie wnosi żadnego argumentu merytorycznego. Napisz może dlaczego wg Ciebie Haiku to wół do karety. I napisz czy słuchałeś tego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardzo gęstej muzyki musisz mieć kolumny grające na sub-basie (w ogóle musi to pasmo być) z taką samą efektywnością jak w pozostałym zakresie częstotliwości.

Wzmacniacz ma tu zdecydowanie mniejsze znaczenie. Jeśli nie będzie w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia - stwierdzisz to w minutę.

Tu nie ma co kombinować ze wzmacniaczem, według mnie nie musi być wcale z audiofilskiej manufaktury czy firmy. Nagłośnienie 50 m kw. i ciężki rock to nie fortepian solo. Jeden przetwornik nie musi kosztować 5 000 zł. Były już tematy dotyczące kolumn do ciężkiego grania. I tam np. o Audio Physic nikt nie wspominał. A tutaj były takie propozycje. lekko zasugeruję, że to co najwartościowszego było do powiedzenia w takim temacie - już zostało powiedziane.

Odszukaj dawny temat. Ewentualnie tam się dopisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Waty napisał:

I napisz czy słuchałeś tego połączenia

Napisz czy masz pojęcie , o czym piszesz 

I jestem w stanie się założyć, że nie znajdziesz ani jednej osoby, która słuchała takiego połączenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

Napisz czy masz pojęcie , o czym piszesz 

I jestem w stanie się założyć, że nie znajdziesz ani jednej osoby, która słuchała takiego połączenia 

Innymi słowy nie sluchałeś, nie masz pojecia ale postanowiłeś się wypowiedzieć 🙂 trochę zaśmiecasz wątek takimi "radami". Co do twojego pytania - znam kilka osób, które słuchało takiego połączenia razem ze mną 🙂 pozdrawiam i sugeruję nie wypowiadać się jeśli nie masz niczego merytorycznego do dodania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Waty napisał:

Co do twojego pytania - znam kilka osób, które słuchało takiego połączenia razem ze mną 🙂

Śmiem w to wątpić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Tu chodzi o jakość  Haiku może być dobry w swej klasie

Czyli jakiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 14:43, piotrek7 napisał:

Czyli to, co wszyscy a nie to, co dobre. 

Drożej ale sprzęt NA LATA i na trochę "innym" poziomie niż Primare, Moon (choć sam w sobie nie jest zły), Haiku i większość w kółko wałkowanych na forum marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chcesz wydać kupę kasy na głośniki, to niestety aby ten wydatek miał sens, trzeba zestawić je z elektroniką na odpowiednim poziomie 

 

Trochę mi się smutno zrobiło, bo dopiero co kupiłem Primare a35.2 😂

Rozumiem, że primare słabe w budżecie, w którym kolega się porusza i do tych konkretnych kolumn. 😀 

Ale takie podlinkowane T+A to by człowiek przytulił. 🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Trochę mi się smutno zrobiło, bo dopiero co kupiłem Primare a35.2 😂

Rozumiem, że primare słabe w budżecie, w którym kolega się porusza i do tych konkretnych kolumn. 😀 

Nie słabe tylko tamte są lepsze. Ale tez droższe . Z drugiej strony miło, ze pozostajesz wierny marce 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Nie słabe tylko tamte są lepsze. Ale tez droższe . Z drugiej strony miło, ze pozostajesz wierny marce 😉

Trafiła się ta końcówka w bardzo dobrej cenie z Niemiec i nie było nad czym myśleć. Na pewno nie stracę przy odsprzedaży. Na razie I32 jak pre. Może za jakiś czas pre60? Zobaczymy. 

Miałem ostatnio u siebie Tucanę 2 i to było świetnie granie z Kef, ale w tej chwili bardzo drogo na rynku wtórnym.No i jest to bardzo ofensywne granie, raczej nie do wielogodzinnych odsłuchów.  Primare można słuchać godzinami, a a35.2 zdecydowanie lepiej gra na niskich poziomach głośności w stosunku do I32. Krok w dobrą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, staropolanka2000 napisał:

a35.2 zdecydowanie lepiej gra na niskich poziomach głośności w stosunku do I32

To jedna z głównych przewag zestawów dzielonych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

To jedna z głównych przewag zestawów dzielonych

I znacznie więcej. Ale nie będę tutaj koledze wątku rozwalał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskając się w pomiędzy bratobójcze walki czy ktoś w okolicy Krakowa gra „ciężką muzykę” na unisonie hybrydowym z Trianglami Delta. Chciałbym posłuchać, bo przymierzam się nabyć, ale z odsłuchem kiepsko. Sklepikarze w okolicy nie są chętni, chcą wciskać co im leży na sklepie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 08:47, Wera666 napisał:

Czy lepiej testować w domu czy w salonie audio? Akurat w salonie mają nasze kolumny. Nie wiem czy w ogóle jest opcja testowania w domu...

W domu. Bo akustyka wniesie więcej niż wzmacniacz a niekiedy więcej niż kolumny.

Ten primare jest ciekawy. Sam się kiedyś nad nim zastawiałem ale wymieniłem kolumny.

Avm super elektronika. Lubię.

Tego bryston nie znam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tego bryston nie znam

Marka stosunkowo rzadko kupowana. Ludzie boją się studyjnego rodowodu i wręcz przysłowiowej naturalności To na pewno nie jest sprzęt dla typowego audiofila. Zdecydowanie dla melomana, który wie, czego chce.  

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Avm super elektronika. Lubię.

Zdaje się, że na rynku niemieckim prześcignęła pod względem popularności T+A 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piotrek7 napisał:

Marka stosunkowo rzadko kupowana. Ludzie boją się studyjnego rodowodu i wręcz przysłowiowej naturalności To na pewno nie jest sprzęt dla typowego audiofila. Zdecydowanie dla melomana, który wie, czego chce.  

Zdaje się, że na rynku niemieckim prześcignęła pod względem popularności T+A 

O to ciekawe ale faktycznie ich urządzenia przez ostatnie laty na prawdę się wyróżniają 

Bryston jako markę znam. Tego konkretnego modelu nie 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tego konkretnego modelu nie 

To BP-17.3 rozbudowany o funkcje sieciowe.

 

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

O to ciekawe ale faktycznie ich urządzenia przez ostatnie laty na prawdę się wyróżniają 

Ta marka zdaje się związana jest od jakiegoś czasu z Burmesterem i korzysta z jego wsparcia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrek7 napisał:

To BP-17.3 rozbudowany o funkcje sieciowe.

 

Ta marka zdaje się związana jest od jakiegoś czasu z Burmesterem i korzysta z jego wsparcia 

Hmmm o tym nie słyszałem. Wyślę zapytanie do firmy 🙂

angielscy producenci odpowiadają. Może ci też.

w oparciu o jaki soft jest robiona tam sieć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piotr Sonido napisał:

w oparciu o jaki soft jest robiona tam sieć? 

Jeśli pytasz o AVM, niestety nie miałem możliwości pobawienia się urządzeniami sieciowymi

Bryston to RPi z oprogramowaniem sterowanym własną aplikacją wykorzystywaną we wszystkich urządzeniach tej marki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Jeśli pytasz o AVM, niestety nie miałem możliwości pobawienia się urządzeniami sieciowymi

Bryston to RPi z oprogramowaniem sterowanym własną aplikacją wykorzystywaną we wszystkich urządzeniach tej marki 

Pytałem o bryston. W avm widziałem.

Ok łapie. 

Dzięki. 

Marce by się przydał prężniej działający dystrybutor. 

Tak jak pmc odżyły 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Marce by się przydał prężniej działający dystrybutor. 

A tak pozostaje marką dla "wtajemniczonych". W zasadzie na innych rynkach też nie przebiła się do I Ligi. Imponuje jakością wykonania, przemyślaną konstrukcją ale dla większości jest nudna bo nie ubarwia przekazu. Tu priorytetem jest pokazanie muzyki możliwie blisko tego, jak została nagrana a nie kreowaniu jej przekazu na własnych zasadach. Mi akurat to odpowiada 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piotrek7 napisał:

A tak pozostaje marką dla "wtajemniczonych". W zasadzie na innych rynkach też nie przebiła się do I Ligi. Imponuje jakością wykonania, przemyślaną konstrukcją ale dla większości jest nudna bo nie ubarwia przekazu. Tu priorytetem jest pokazanie muzyki możliwie blisko tego, jak została nagrana a nie kreowaniu jej przekazu na własnych zasadach. Mi akurat to odpowiada 

Można i tak. Z kolei na innych rynkach bryston jest dystrybuowany przez pmc. Z tego co kojarzę. Owszem nie jest dostępny w sieciowkach. Ale też nie jest zamknięty poza salony nazwijmy to typowo HiFi. 

Z kolei u nas nieco tak. A ograniczenie sprzedaży wiąże się z konsenwekcja jak na przykład topowe elaci, proac czy bowersy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2023 o 20:09, Marcin Wielgus napisał:


Więc Triagle Delta Signature - zdecydowanie

 

Jedne z gorszych kolumn jakie słyszałem na AVS. Osobiście nie wybrał bym takich kolumn do spokojnej muzyki, a tym bardziej do metalu. Dla mnie krew z uszu i co roku o tym się przekonuję. Grają tak samo denerwująco jak Klipsch serii RP.

Nie zgodzę się również z opinią, że kolumny do metalu powinny grać jasno. Powinny być "szybkie", to fakt, ale jasne granie będzie po prostu męczące. No chyba że ktoś już jest głuchy, to wtedy faktycznie jasno grające kolumny są dla niego. Miałem kilku klientów którym trzeba było wymieniać rezystory przy wysokotonówce na mniejsze, bo brakowało im wysokich tonów. Po takiej wymianie osobiście już nie mogłem tego słuchać. Dlatego bez osobistych odsłuchów nie kupujemy kolumn, nigdy. 

Dobrze by było gdyby woofer był duży i jednocześnie szybki, takie kolumny są bardziej energiczne od tych co mają np. dwa mniejsze woofery. Kolumny z wooferami z boku, słabo się sprawdzają w takiej muzyce. Wyrównanie czasowe i fazowe jest tutaj bardzo ważne, aby dźwięk był precyzyjny. 

Niezalecane są aluminiowe średniotonówki. Zaś na wysokotonówkę zalecana jest twarda membrana. 

Mam złe doświadczenia słuchowe z każdymi kolumnami w których na wysokich jest horn lub WG.  MeloV8 namówił mnie jednak na WG. Więc w następnych kolumnach, właśnie do takiej muzyki, będzie Peerless Corundum w WG, w konstrukcji 2,5way z wooferami 6,5" i 8". 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marian133 napisał:

Jedne z gorszych kolumn jakie słyszałem na AVS.

Ja takie opinie słyszałem o wyższych modelach ATC, które są moim punktem odniesienia i wzorcem dobrego głośnika. Nie ma sensu oceniać głośnika po graniu na wystawie. Co nie zmienia faktu, że sam nie kupiłbym Triangli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrek7 napisał:

Ja takie opinie słyszałem o wyższych modelach ATC, które są moim punktem odniesienia i wzorcem dobrego głośnika. Nie ma sensu oceniać głośnika po graniu na wystawie. Co nie zmienia faktu, że sam nie kupiłbym Triangli

Z zakupem kolumn jest najgorzej, bo najwięcej wnoszą, a największe problemy są z ich miarodajnym odsłuchem. 

Wiadomo kontaktowałem się z Marcinem ws Traingli, jednak ciężko je posłuchać w sklepie w przyzwoitej odległości od domu. Podjąłem więc niecny plan zakupów z opcją zwrotu i na początek posłucham Oper Seconda SE. Stojene z opcją zatkania bas refleksów więc może będzie i szybki bas i dobra średnica, a górę to one mają bardzo kulturalną.

Niestety z niskiej jakości wysokotonowców nie da się uzyskać ciemnego grania, ale rozdzielczego i bogatego w detale. Zdaję sobie z tego sprawę. Zobaczymy, jak przyjadą, posłucham w domowym zaciszu, w najgorszym przypadku stracę na wysyłkę paletową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Z zakupem kolumn jest najgorzej, bo najwięcej wnoszą,

I tak i nie. U mnie zawsze najwięcej wnosiła zmiana przedwzmacniacza. A głośniki (tylko i ąż) pokazywały te zmiany. Niestety system trzeba traktować jako całość a nie poszczególne elementy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, piotrek7 napisał:

I tak i nie. U mnie zawsze najwięcej wnosiła zmiana przedwzmacniacza. A głośniki (tylko i ąż) pokazywały te zmiany. Niestety system trzeba traktować jako całość a nie poszczególne elementy 

W tym sensie to tak. Chodziło mi, że głośniki, pre, końcówka, DAC to te klocki dzięki którym najwięcej się dzieje. 

Ja mam obawy w mojej sytuacji, gdzie zarówno pre, DAC i końcówki nie chciałbym zmieniać, czy dopasuje takie kolumny, które zagrają mi jak chcę, dadzą oczekiwany upgrade a nie tylko przesunięcie w bok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marian133 napisał:

Jedne z gorszych kolumn jakie słyszałem na AVS. Osobiście nie wybrał bym takich kolumn do spokojnej muzyki, a tym bardziej do metalu. Dla mnie krew z uszu i co roku o tym się przekonuję. Grają tak samo denerwująco jak Klipsch serii RP.

Nie zgodzę się również z opinią, że kolumny do metalu powinny grać jasno. Powinny być "szybkie", to fakt, ale jasne granie będzie po prostu męczące. No chyba że ktoś już jest głuchy, to wtedy faktycznie jasno grające kolumny są dla niego. Miałem kilku klientów którym trzeba było wymieniać rezystory przy wysokotonówce na mniejsze, bo brakowało im wysokich tonów. Po takiej wymianie osobiście już nie mogłem tego słuchać. Dlatego bez osobistych odsłuchów nie kupujemy kolumn, nigdy. 

Dobrze by było gdyby woofer był duży i jednocześnie szybki, takie kolumny są bardziej energiczne od tych co mają np. dwa mniejsze woofery. Kolumny z wooferami z boku, słabo się sprawdzają w takiej muzyce. Wyrównanie czasowe i fazowe jest tutaj bardzo ważne, aby dźwięk był precyzyjny. 

Niezalecane są aluminiowe średniotonówki. Zaś na wysokotonówkę zalecana jest twarda membrana. 

Mam złe doświadczenia słuchowe z każdymi kolumnami w których na wysokich jest horn lub WG.  MeloV8 namówił mnie jednak na WG. Więc w następnych kolumnach, właśnie do takiej muzyki, będzie Peerless Corundum w WG, w konstrukcji 2,5way z wooferami 6,5" i 8". 

 

 

Jasne granie nie jest tym czego szukam w mocniejszej muzyce, to jasne. Testowałam wzmacniacze i właśnie poszukuję czegoś z ciemnym graniem. Dało się słyszeć, że niektóre wzmacniacze były dość przesadzone pod tym względem. Moje Audio Physic Codex mają woofer z boku, ale dają radę. Czyli lepiej żeby kolumny do metalu miały woofer z przodu? To pewnie jakieś monitory by pasowały? Tylko wydaje mi się, że z kolei monitory dają bardziej punktowy odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałam Primare a 35.2 oraz kilku innych końcówek mocy. Dla mnie Primare wypadło najsłabiej. Potem lampowy Selene też bardzo słabo, w sumie podobnie do Primare. Tylko Selene można pewnie jeszcze usprawiedliwić, że lampy się nie rozgrzały. Mój stary Toefl radził sobie za to całkiem nieźle przy Primare i Selene. A Toefl to przecież zupełnie inna półka cenowa. Primare i Selene nie dawały rady, zniekształcały dźwięk, spłycały. Testowałam jeszcze Moon 340i x, Gold Note PA 10, Benchmark, Audio Rougue, Gold Note all in one.

No 1 to Audio Rougue, tylko cena przeraża. Wolałabym coś all in one...tylko tu pewnie będzie spadek na jakości odsłuchu?

Benchmark raczej prawie tak dobry jak Audio Rougue...ciekawe jak by się spisywał przy opcji monobloków.

Wydaje mi się, że monobloki mogą być właściwym torem dla mnie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wera666 napisał:

Czyli lepiej żeby kolumny do metalu miały woofer z przodu?

To ma znaczenie drugorzędne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Wera666 napisał:

Wydaje mi się, że monobloki mogą być właściwym torem dla mnie...

Proponuję wypożyczyć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i zapomnisz o monoblokach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.