Skocz do zawartości
IGNORED

Soundmagic E80C


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taką przejściówkę USB-C do minijacka i już nie jestem skazany na słuchawki BT. To gówienko waży kilka gramów a zawiera w sobie DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy. Jest w pełni funkcjonalne, jeśli słuchawki mają mikrofon, to można normalnie rozmawiać przez telefon. Odbieranie rozmowy z guzika na kablu słuchawek również spokojnie działa. Polecam! Dźwięk lepszy niż z wyjścia słuchawkowego w moim starym V40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale ja nie o tym. Padły mi moje ukochane Marleye, ukochane nie ze względu na jakość dźwięku, bo ten był nieco stłumiony, tylko za wygodę noszenia i kabel w tekstylnej owijce. A to wszystko za psi pieniądz. Trzeba więc było poszukać nowych dousznych przewodówek. Wybór padł na chińskie Soundmagic E80C. C oznacza, że mają też mikrofon. Dla mnie to ważne, bo używam ich z telefonem.

Słuchawki te cieszą się generalnie pozytywną opinią w sieci, przy czym oceniano je w 2015-2016 na poziomie cenowym 80 funtów. Dziś kosztują połowę tej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byłem ciekaw kolejnego chińskiego produktu po doskonałych bezprzewodowych Soundcore Liberty 3 Pro. I od razu powiem, że o ile Soundcore to było prawdziwe dźwiękowe objawienie, o tyle Soundmagic nie oferują dźwięku tej klasy. Nie są też (paradoksalnie) tak obłędnie wygodne jak Marley czy wspomniane Soundcore.

W porównaniu do Soundcore dźwięk E80C nie ma tego uderzenia, nagłości i wykopu. Bas nie ma nawet połowy potęgi, zdecydowania i definicji wspomnianych chińskich bezprzewodówek. Może to źle dobrane wkładki (na razie jadę na piankach, jeszcze poeksperymentuję) a może słaby wzmacniacz słuchawkowy w przejściówce. Ale raczej nie. On nie jest słaby, bo gra lepiej niż oryginalne wyjście słuchawkowe w LGV40.

Ale są i zalety. Dźwięk E80C jest jednocześnie ciepły i szczegółowy. Słychać wszystko - a nie męczy! To bardzo ważne, bo sesje na słuchawkach potrafią być długie. Jest przyjemnie, eufonicznie ale nie kluchowato, gdyż detali nie brakuje. To lubię! Gdyby nie niedostatki  w basie i szybkości, zwinności dźwięku - byłby ideał. Ale jeszcze poeksperymentuję z gumkami. No i oczywiście słuchawki muszą pograć bo wrażenia podaję "prosto z pudełka". Wokale bardzo dobre! Miło się słucha. Przyjemnie i bez zmęczenia.

W komplecie od jasnej cholery gumek i pianek, rozdzielacz sygnału dla 2 osób(! - pierwszy raz widzę by ktoś oferował taki dodatek), klips oraz "gustowne" chińskie etui. Znamiona klasy! 🙂

Ogółem, jak za taki psi grosz, to są fajne pchełki i z pojedynczego przetwornika trudno uzyskać dużo więcej. Na pewno grają lepiej, niż sugeruje cena i dlatego są warte uwagi. Teraz Soundcore wypuściło Liberty 4 z dwoma przetwornikami ułożonymi koaksjalnie i bardzo jestem ich ciekaw - ale to bezprzewodówki. A ja wolę z kablem.

FqFGt4IWIBUsM-o?format=jpg&name=large

FqFGuGMWICEQxD6?format=jpg&name=large

FqFGuTnWIAQNDZb?format=jpg&name=large

FqFGujxWYAI6UNf?format=jpg&name=large

FqGMY7JWAAEOz-R?format=jpg&name=large

FqGMZKkX0AE3jm7?format=jpg&name=large

FqGMZaSWAAUYtHd?format=jpg&name=large

🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.03.2023 o 12:07, iFi Audio napisał:

Ciekawe jak zagrałyby z pełnoprawnym wzmacniaczem, np. z Go Barem... 😉 Czego na nich słuchasz?

Głównie audiobooki. Do muzyki wolę Soundcore.

No więc tak: po niemal 2 miesiącach używania codziennie dźwięk na pewno się już przegryzł i mogę stwierdzić z całą pewnością, że Soundmagiki koło Soundcore nawet nie stały. Oczywiście mówimy o kilka razy niższej cenie, więc to nie może być żadne zaskoczenie.

Jest w miarę przyjemnie, choć jednak wysokie potrafią zmęczyć, do tego są mało wyrafinowane i zróżnicowane. Jest ich po prostu za dużo. Bas - o gąbkach zapomnijcie. Na gąbkach basu nie ma. Najwięcej basu dają gumki z wąskim otworem no i trzeba dobrać do średnicy kanału. Dobre wypełnienie kanału to więcej basu. Ale to i tak jest nic w porównaniu z basiskiem Soundcore, które jest jak rottweiler na smyczy - potwór ale kontrolowany żelazną ręką. 

Średnica - z tym mam największy problem. Bo niby wszystko podane OK. Wiernie, szczegółowo, barwa przyjemna. Nie zachwyca, ale OK. Ale wystarczy włączyć Soundcore, by 80C straciły wszelki urok. Brak im mianowicie ciała, mięsa w porównaniu. Są wątłe a Soundcore krzepkie, organiczne, potężne, szybkie, do bólu prawdziwe i nie wyróżniają żadnego zakresu. Spójne w cholerę. I mają tony mięsa, substancji. W Liberty 3 Pro średnica opiera się na basie, wyrasta z niego, stanowi całość. Zupełnie inny świat. Wszystkiego w Soundcore jest tyle, ile powinno być. Czujesz to instynktownie.

Żeby nie było - nie oczekiwałem rewelacji za kilka razy niższą cenę. I ogólnie nie ma jakiejś tragedii. Ale bezpośrednie porównanie niszczy 80C i szczerze, to hype'u wokół nich zupełnie nie rozumiem.

Ale to nie są jakieś tragicznie złe słuchawki. Nie. Do audiobooków OK Taki delikatny, przyjemny i szczegółowy dźwięk, nie za dużo basu i wysokie czasem lubią się urwać spod kontroli. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus: fajne metalowe wykonanie i dużo goodies w pudełku: w pip gumek, gąbek, etui, kabelek opisywany w pierwszym wpisie... Na bohato!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.