Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo, streamer, głośniki aktywne -czyli mętlik głowy początkującego.


Kamael9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozglądam się za moim pierwszym powazniejszym audio do salonu. Pomieszczenie 23m półotwarte na korytarz, w kształcie prostokąta, odległość do kanapy odsłuchowej raczej blisko, jakieś 2 metry. 

 

Szukam czegoś co sprawdzi się jako muzyka towarzyszącą ale jednak też do poważniejszego odsłuchu od czasu do czasu. Do tego podłączony tv, ale tu nie mam większych wymagań.

 

Muzyka głównie z Tidal albo Spotify.

 

Budżet okolice 6000 zł. Z uwagi na miejsce, głośniki podłogowe raczej odpadają. 

 

Bardzo podoba mi się z wyglądu NAIM Mu-So 2. Czytałem różne recenzje i zazwyczaj ma bardzo dobre opinie co do dźwięku. Spotkałem się z opiniami, iż jednak dźwięk będzie płytszy niż z klasycznego stereo z dwoma głośnikami. Nie wiem ile w tym prawdy?

 

Może ktoś poleci konkretne zestawy, za czym się rozglądać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim Mu-So jest świetny, jeśli masz bardzo mało miejsca. W przypadku miejsca na klasyczne stereo, to uderzałbym jednak w jego stronę. 

Masz jakieś preferencje dźwiękowe? Wolisz, żeby było więcej basu, czy może równiejsze granie?

Na pewno warto zainteresować się wzmacniaczami jak Toppinga MX-5 czy też Octavio Amp. Jeśli chciałbyś spróbować lampy, to jest Taga HTA-1000B. Z kolumn na sucho zaproponuję Dali Oberon 3Fyne Audio F500 oraz Kef LS50 Meta. W przyszłości może być warto rozważyć dokupienie subwoofera. W przypadku streamera możesz wziąć właśnie Octavio, które jest all-in-one, lub spojrzeć w stronę Tagi TWA-10B, czy też Wiim Mini/Pro.

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia. Coś na pewno dobierzemy 🙂

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Q21 napisał:

Naim Mu-So jest świetny, jeśli masz bardzo mało miejsca. W przypadku miejsca na klasyczne stereo, to uderzałbym jednak w jego stronę. 

Masz jakieś preferencje dźwiękowe? Wolisz, żeby było więcej basu, czy może równiejsze granie?

Na pewno warto zainteresować się wzmacniaczami jak 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  czy też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jeśli chciałbyś spróbować lampy, to jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Z kolumn na sucho zaproponuję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W przyszłości może być warto rozważyć dokupienie subwoofera. W przypadku streamera możesz wziąć właśnie Octavio, które jest all-in-one, lub spojrzeć w stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy też Wiim Mini/Pro.

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia. Coś na pewno dobierzemy 🙂

Bardzo dziękuje za podpowiedzi, zaczynam czytać o sprzęcie. Bardzo możliwe że się u was zjawię, bo właśnie znajomy polecał mi wasz sklep, a mam nie tak daleko.  

Najczęściej słucham szeroko rozumianego rocka, ale jest też sporo innych gatunków ambient, metal, czy neofolk. Nie słucham/techno/disco/popu/rapu itp.

Lubię naturalne brzmienie, z wyrazistymi instrumentami. Jeśli chodzi o "basik", to zdecydowanie chciałbym fajnie słyszeć moją ulubioną gitarę basową - co jest często dla mnie jednym z kryteriów oceny czy mi brzmienie pasuje :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam też i do naszych salonów. 

W założonym budżecie zacząłbym od elektroniki Bluesound (Nad) Powernode z kolumnami Elac oraz B&W.

Na początek Powernode + B&W 606 oraz cieplej grający zestaw z Elac Uni-Fi Reference B6.

W Nadzie jest system BluOS, a to świetna sprawa, poza tym HDMI, Tidal Connect, MQA.

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac uni fi to świetne monitory. 

Do bliskiego odsłuchu także ls50 meta od kefa

Albo najmniejsze zerówki od amphion.

To mikro kolumny o na prawdę dużym dźwięku. Zaskakuje skala. 

Na spokojnie. Im więcej odsłuchasz tym lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

jestem po pierwszych odsłuchach w Top Hi-FI, słuchałem Bluesound Powernode + B&W 606, Elac Carrina i Elac Uni-fi Reference.

Najbardziej mi się spodobały Uni-Fi Reference. Chciałbym jednak coś jeszcze potestować, szczególnie jeśli chodzi o inne wzmacniacze, polećcie proszę jakie wzmacniacze warto by było posłuchać z tymi głośnikami? Ewentualnie coś w podobnym stylu brzmieniowym, z głośników, warto jeszcze posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 10:17, Kamael9 napisał:

Cześć,

jestem po pierwszych odsłuchach w Top Hi-FI, słuchałem Bluesound Powernode + B&W 606, Elac Carrina i Elac Uni-fi Reference.

Najbardziej mi się spodobały Uni-Fi Reference. Chciałbym jednak coś jeszcze potestować, szczególnie jeśli chodzi o inne wzmacniacze, polećcie proszę jakie wzmacniacze warto by było posłuchać z tymi głośnikami? Ewentualnie coś w podobnym stylu brzmieniowym, z głośników, warto jeszcze posłuchać?

do Elaca polecam odsłuchać Rotela A12/A14 (te mają wbudowany dac), Hegla np H95 (z wbudowanym dac i streamer już)

Zapraszamy raz jeszcze, daj znać potem co z tego drugiego podejścia wyniknęło 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja podałem propozycje wyżej 

Do unifi sprawdź jeszcze nada 368, Cambridge axr100. Sieć załatwi ci wiim mini

Albo mniej popularny cabasse abyss. Fajny wzmak po nieco cieplejszej stronie. Z takich mniejszych także nuprime czy sonos Amp. 

Kwestia ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje opcje również pozostają aktualne. I też zapraszamy na odsłuch, znajdziesz u nas inne sprzęty niż w Topie 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.