Skocz do zawartości
IGNORED

Coś do słuchania muzyki 🙂


Gabrielxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. Na początku się przyznam, że zanim postanowiłem napisać ten post szukałem i szukałem na tym forum, na innych i nie znalazłem lub może nie umiałem znaleźć po słowach kluczach. 

Otóż mam na dysku muzykę i formacie wave i chciałem to posłuchać na moim amplitunerze i kolimnach bo fajnie to gra na ponad 50 letnim sprzęcie. Miód dla uszu... 

Kupiłem innomaker, aby odsłuchiwać muzykę z dysku przepuszczając ją przez bluetooth'a. Fajnie to brzmi, ale pomyślałem, że rozwiąże kwestie ciągłego sterowania z kompa poprzez zakup starego odtwarzacza np. Marantza na audiofilskim DACu i ponagrywam płyty z utworami jakie mi pasują i będzie cacy. Wkładam płytkę do odtwarzacza i słucham🙂. No ale poczytałem, że płyta nagrywana w domu już tak nie brzmi ponieważ jest inna technologia robienia, wypalania "dołków" w studiu nagraniowym, a inna przez nagrywarki nazwijmy to ogólnego użytku, ogólnego dostępu. Chodzi pokrótce o technologie wytłaczanie płyt. 

No i tu moje pytanie do Was. Czy istnieje takie urządzenie, bądź sposób samego podłączenia, aby np. kupić dobry klasowo odtwarzacz cd z dobrym przetwornikiem i podłączyć do tego "to coś" (np. Dysk?) aby taki odtwarzacz użyczał swojego sterowania do przerzucania utworów do przodu, do tyłu, pauza itp (by nie był potrzebny do tego włączony komputer/telefon) oraz aby użyczał swój DAC? 

Jeśli coś to wnosi to mój ampli to ITT 8032b oraz kolumny Heco p5302sl. 

Bardzo proszę o jakiś pomysł bo nic nie przychodzi mi do głowy.. 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.marantz.com/pl-pl/shop/sacdcdplayer/cd6006?status=discontinue

jednak co do dysku, to bez przesady, bo wydajność jest zwykle taka sobie.

Mam też i dysk ale starszy BDP go nie rusza - nowszy Pioneer tak.

Może po dodatkowym zasileniu ...

Amplitunery mają często USB np. Yamahy i sporo odtwarzają ...

Jest jeszcze taki wynalazek ale wymaga TV do menu.

https://allegro.pl/oferta/pioneer-bdp-180-13198782488

i też trzeba by sprawdzić co dokładnie odtwarza.

Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrielxxx napisał:

usb pod który można podłączyć dysk zewnętrzny z muzyką

Przy zakupie urządzenia z wejściem usb ,warto sprawdzić jaki dysk można podłączyć do tego urządzenia .Ważne jest kilka kwestii ,gdyż często odtwarzacze mają różne ograniczenia co do obsługi dysków :

pojemność dysku  (tu np. za duży dysk może nie być obsługiwany)

formatu w jakim dysk pracuje ( ntfs,fat,ext ...)

obsługa plików w formacie wave (takie pliki posiadasz ).

zasilanie dysku ( wyrażone w mA ,z reguły nowoczesne dyski HDD 2,5 cala pobierają w granicach 500 mA a SSD nawet mniej .

Jakiej pojemności i rodzaju dysk używasz  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audioburak napisał:

Jest jeszcze taki wynalazek ale wymaga TV do menu.

A sam telewizor też może służyć jako odtwarzacz z dysku USB. Sprawdź, czy masz czynne wejście USB.

Następnie połączyć TV optykiem z amplitunerem... gotowe.

Podłączyłem w ten sposób i muzykę,  i filmy z ćwiczeniami na brzuszki.

Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioburak napisał:

Marantz CD 6006

https://manuals.marantz.com/cd6006/EU/pl/OBAOSYvwtcmtzw.php

2 minuty temu, piramidon napisał:

TV optykiem z amplitunerem

 

5 godzin temu, Gabrielxxx napisał:

ITT 8032b

To amplituner bez wejść cyfrowych :

https://www.hifi-wiki.de/index.php/ITT_8032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, baltfan napisał:

To amplituner bez wejść cyfrowych :

To może TV ma wyjście na głośniki zewnętrzne (słuchawki) i wejście USB.

Wyjście słuchawkowe ma prawie każdy TV.

To rozwiązanie po taniości, prawdopodobnie bez jakości.

13 minut temu, baltfan napisał:

Za te wskaźniki wychyłowe wielu na tym forum dałoby się pokroić. ;)))

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gabrielxxx napisał:

No ale poczytałem, że płyta nagrywana w domu już tak nie brzmi ponieważ jest inna technologia robienia, wypalania "dołków" w studiu nagraniowym, a inna przez nagrywarki nazwijmy to ogólnego użytku, ogólnego dostępu. Chodzi pokrótce o technologie wytłaczanie płyt. 

I Ty to słyszysz?!

Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piramidon napisał:

To może TV ma wyjście na głośniki zewnętrzne (słuchawki) i wejście USB.

Wyjście słuchawkowe ma prawie każdy TV.

To rozwiązanie po taniości, prawdopodobnie bez jakości.

Za te wskaźniki wychyłowe wielu na tym forum dałoby się pokroić. ;)))

Noo fajne są ogólnie ciężki klocek. A kolumny jeszcze cięższe😄A z tym rozwiązaniem to priorytet jakość nagrania. Dlatego kusił mnie m.in. Marantz cd75. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gabrielxxx napisał:

płyta nagrywana w domu już tak nie brzmi ponieważ jest inna technologia robienia, wypalania "dołków" w studiu nagraniowym, a inna przez nagrywarki nazwijmy to ogólnego użytku, ogólnego dostępu. Chodzi pokrótce o technologie wytłaczanie płyt.

Wypal płytę, zgraj z powrotem do kompa i porównaj sobie pliki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marek666 napisał:

Wypal płytę, zgraj z powrotem do kompa i porównaj sobie pliki. 🙂

Czyli sugerujesz że nie bawić się i komplikować sobie życia, tylko kupić jakiś fajny odtwarzacz cd na dobrym przetworniku i nagrywać sobie cd jakie pasuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Ale streamer będzie o niebo wygodniejszy - dostęp do wszystkich płyt bez wstawania z fotela. Chociaż są tacy co lubią celebrować - wysuń tackę, wyjmij płytę z pudełka itd... Ale przy winylach to jednak jest zabawa, CD to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 11:29, Gabrielxxx napisał:

fajnie to gra na ponad 50 letnim sprzęcie. Mió

... również pozdrawiam.😀

.  . ...

Trzeba się wybrać do sklepu "second hand" bo tam matoły za bezcen oddają przepiękne i śliczne historyje.

Bo łune tera bedo słuchały "shmur".., durne pały..

 

 

A gdy im chmura odmówi posłuszeństwa - bedo se śpiewały s kułkjem gospodyń wiejskich. Oj dana, oj dana, chujnia niesłychana. Ni mom mojej muzy, bom qrwa nieduzy.

 

😀😘

Pozdrawiam. Jacek.

Godzinę temu, marek666 napisał:

wysuń tackę,

" Psynieś becke, łodnieś becke"... - A co to ja - łod nosenia becek jestem?"...

😀

cdd8daa34ac5b31e4a6e1202f837.jpeg

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki streamer. Może i wygodny ale po 1. Trzeba dać dużo kasy, aby był to jakościowo dobry produkt, a nie tylko się nazywa streamer, po 2. opłacić abonament za chmurę o z tej podstawy darmowej korzystam i już jej mało, po 3. abonament trzeba płacić za np. Spotify itp.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gabrielxxx napisał:

Trzeba dać dużo kasy,

Niekoniecznie ,kiedy byłby to zestaw DIY ,choćby oparty na komputerku Raspberry.

9 minut temu, Gabrielxxx napisał:

opłacić abonament za chmurę

Po co ci chmura,kiedy masz swój dysk z muzyką .Nie wspomnę o serwisach streamingowych.

 

22 godziny temu, Gabrielxxx napisał:

i nagrywać sobie cd jakie pasuje? 

Wracając do płyt ;) Skąd chcesz brać płyty,które chcesz nagrywać a właściwie kopiować ? Chyba,że kupujesz płyty,zgrywasz na dysk i odsprzedajesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki streamer. Może i wygodny ale po 1. Trzeba dać dużo kasy, aby był to jakościowo dobry produkt, a nie tylko się nazywa streamer, po 2. opłacić abonament za chmurę o z tej podstawy darmowej korzystam i już jej mało, po 3. abonament trzeba płacić za np. Spotify itp.... 

Przyznaje bez bicia, ze jak dotychczas nie zajmowalem sie w detalu „Streamerami“ i ciagle nie pojalem zasadniczej roznicy miedzy ich mozliwosciami w porownaniu z mozliwosciami zwyklego PC-ta albo Mac-a, ktory kazdy z nas posiada.
Zakladajac, ze zgodnie z tytulem watku potrzebujemy „Cos do sluchania muzyki“, to z mojego ograniczonego punktu widzenia, najprostsze rozwiazanie pozwalajace na osiagniecie tego celu, generujacym jedyne dodatkowe koszty, to jest podlaczenie do tego juz posiadanego PC-ta albo Mac-a USB-DAC + wzmacniacz i juz jest pozamiatane. A jeszcze prostsze rozwiazanie to USB-Headphone-Amp + sluchawki.
W zaleznosci od wymagan, obydwa rozwiazania umozliwiaja osiagniecie topowej jakosc!
A to, czy uzyje lokalnych plikow odtwarzanych z tego PC-ta/Mac-a, czy serwisu typu Apple Music, lecacego na tym PC-cie albo Macu, to juz kwestja preferencji.
Ja uzywam wszystkie powyzsze kombinacje i jeszcze nie zrozumialem, gdzie jakis dodatkowy streamer byl by mi pomocny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baltfan napisał:

Niekoniecznie ,kiedy byłby to zestaw DIY ,choćby oparty na komputerku Raspberry.

Po co ci chmura,kiedy masz swój dysk z muzyką .Nie wspomnę o serwisach streamingowych.

 

Wracając do płyt 😉 Skąd chcesz brać płyty,które chcesz nagrywać a właściwie kopiować ? Chyba,że kupujesz płyty,zgrywasz na dysk i odsprzedajesz .

No właśnie płyt gotowych całych nie chcę tylko poszczególne utwory w dobrej jakości w jakiś sposób pozyskam i nagram to co mi pasuje na konkretne płyty CD, aby móc posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 10:38, Gabrielxxx napisał:

Czyli sugerujesz że nie bawić się i komplikować sobie życia, tylko kupić jakiś fajny odtwarzacz cd na dobrym przetworniku i nagrywać sobie cd jakie pasuje? 

Nie wszystkie odtwarzacze CD tolerują format CD-RW. Czasem blokady programowe lub w procesorze mogą mieć.

To trzeba sprawdzić.

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 11:29, Gabrielxxx napisał:

Mam na dysku muzykę i formacie wave ... 

Kupiłem innomaker, aby odsłuchiwać muzykę z dysku przepuszczając ją przez bluetooth'a.

Fajnie to brzmi, ale pomyślałem, że rozwiąże kwestie ciągłego sterowania z kompa poprzez zakup starego odtwarzacza np. Marantza na audiofilskim DACu i ponagrywam płyty z utworami jakie mi pasują i będzie cacy. Wkładam płytkę do odtwarzacza i słucham🙂.  

 Czy istnieje takie urządzenie, bądź sposób samego podłączenia, aby np. kupić dobry klasowo odtwarzacz cd z dobrym przetwornikiem i podłączyć do tego "to coś" (np. Dysk?) aby taki odtwarzacz użyczał swojego sterowania do przerzucania utworów do przodu, do tyłu, pauza itp (by nie był potrzebny do tego włączony komputer/telefon) oraz aby użyczał swój DAC? 

|. Nie ma takiego urządzenia.

Poniższe jest niemożliwe:

"mam na dysku muzykę i formacie wave"

Na dysku to pliki w formacie .wav natomiast to, co z głośników to umownie "muzyka"; raczej jednak dźwięk z nagrania, a nie muzyka.

Umownie mogę przyjąć, że to o to chodzi co piszesz.

C.d.uwag:

1. Czyli źródło to pliki w kompie

2. Słuchasz w pomieszczeniu, czyli dźwięku - a nie pliku. (Nie wiem co to <inomaker>)

3. Czyli sygnał bezprzewodowo.

4. Nie, nie rozwiążesz ciągłego sterowania z kompa przez zakup starego odtwarzacza.

5. Po co płytka, skoro już jest na płytce (dysk jest to pamięć magnetyczna, także "dysk" SSD) tylko w komputerze?

Z pliku w pamięci magnetycznej w domu nie zrobisz płytki optycznej. Odtwarzacze CD odtwarzają optyczny zapis, a magnetyczny z dysków CD-RW tylko niektóre.

6. Tego:

"taki odtwarzacz użyczał swojego sterowania do przerzucania utworów do przodu, do tyłu, pauza" 

nie rozumiem.

7. To:

"oraz aby użyczał swój DAC? "

bywa w odtwarzaczach CD, ale tych całkiem nowych. CD powstał wiele dekad przed domowym upowszechnieniem komputerowym.

Te nowe - czyli 21 wiek produkcji.

Komplikujesz - konwerter D/A wystarczy. Byle miał gniazda USB i RCA (takie jak akurat są w wejściu liniowym amplitunera). Nie znam takiego, żeby miał funkcję przewijania przeskakiwania plików na komputerze.

(Tyle pokrótce i na szybko uwag z pamięci)

Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze na takim „Dysku“ podlaczonym do CD masz 10.000 plikow. Jak chcesz wybrac/wyszukac ten plik, ktory chcesz odtwarzac metodami sterowania dostepnymi w odtwarzaczu CD ? Chcesz naciskac kilka tysiecy razy guzik „NEXT“ przeskakiwania utworow

Pomysl troche logicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czego wysyła sygnał a co do czego polecenia sterujące?

 

(Sortowanie dałbym alfabetyczno chronologiczne:

Nazwa Tytuł Rok

Wtedy może być rosnąco lub malejąco ze zmienną zależnością kolumn). 

Xajas, czy wpis do mnie czy do autora? Masz zbyt bujną wyobraźnię, by the way.

 

Godzinę temu, xajas napisał:

Pomysl troche logicznie

Wrrr...

Chęci mi brak.

🙂

Edytowane przez xetras
Poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:

Do autora

Pozostale zasadnicze punkty juz opisales

Xajas, ale tak ogólnie to po prostu DAC wystarczy (do scalenia systemu) i sortowanie plików w komputerze.

Wynalazki typu wypalanie CDków to raczej zbędne komplikowanie  prostych czynności.

Nie wszystko co wynika z nawyków przy komputerze da się przełożyć na analogową rzeczywistość (w tym wzmacniacz retro z kolumnami tworzącymi lubiane brzmienie).

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 11:29, Gabrielxxx napisał:

o jakiś pomysł

Taki streamer spełniałby być może twoje oczekiwania.

Jedyny problem w tego typu urządzeniach jest ten,że są kompatybilne z dyskami twardymi sformatowanymi w FAT 32.

Można by np. dysk HDD zamienić na pendrive i na niego przygotowywać muzykę .Albo sformatować dysk w FAT 32 i tak używać.

https://www.hfc.com.pl/test/2018,onkyo-c-n7050.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 19:03, xetras napisał:

|. Nie ma takiego urządzenia.

Poniższe jest niemożliwe:

"mam na dysku muzykę i formacie wave"

Na dysku to pliki w formacie .wav natomiast to, co z głośników to umownie "muzyka"; raczej jednak dźwięk z nagrania, a nie muzyka.

Umownie mogę przyjąć, że to o to chodzi co piszesz.

C.d.uwag:

1. Czyli źródło to pliki w kompie

2. Słuchasz w pomieszczeniu, czyli dźwięku - a nie pliku. (Nie wiem co to <inomaker>)

3. Czyli sygnał bezprzewodowo.

4. Nie, nie rozwiążesz ciągłego sterowania z kompa przez zakup starego odtwarzacza.

5. Po co płytka, skoro już jest na płytce (dysk jest to pamięć magnetyczna, także "dysk" SSD) tylko w komputerze?

Z pliku w pamięci magnetycznej w domu nie zrobisz płytki optycznej. Odtwarzacze CD odtwarzają optyczny zapis, a magnetyczny z dysków CD-RW tylko niektóre.

6. Tego:

"taki odtwarzacz użyczał swojego sterowania do przerzucania utworów do przodu, do tyłu, pauza" 

nie rozumiem.

7. To:

"oraz aby użyczał swój DAC? "

bywa w odtwarzaczach CD, ale tych całkiem nowych. CD powstał wiele dekad przed domowym upowszechnieniem komputerowym.

Te nowe - czyli 21 wiek produkcji.

Komplikujesz - konwerter D/A wystarczy. Byle miał gniazda USB i RCA (takie jak akurat są w wejściu liniowym amplitunera). Nie znam takiego, żeby miał funkcję przewijania przeskakiwania plików na komputerze.

(Tyle pokrótce i na szybko uwag z pamięci)

No, ale dalej do słuchania musi być włączony komputer, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym chcesz sortować pliki?

Płyty CD Audio są tłoczone, a te domowe przygrzewane laserem są nietrwałe. Do archiwizacji są niepraktyczne.

Tak. Plik musi coś przeliczyć i rozkodować. Coś co ma CPU i zegar do taktowania.

No i - według właściwego temu plikowi kodeka.

 

Możesz "postawić malinę" (jak to potocznie jest nazywane).

Czyli poszukaj działu na Forum z "Raspberry Pi".  To też komputer, ale dedykowany i programowany przez użytkownika.

Edytowane przez xetras
-

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.