Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacz liniowy vs impulsowy


forami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co jest lepsze do audio, dobry zasilacz z transformatorem czy dobry zasilacz impulsowy. Wacham się między audiofilskim transformatorowym z szumami 1uV, a IfI audio power z szumami również w okolicy 1uV. Na zwykłych zasilaczach:

Transformatorowym:

- większa scena

- gra spokojniej

- mocniejszy bas

- więcej szegółów w tle

Impulsowy:

- lepsza barwa, muzykalność

- instrumenty jakby bardziej analogowe

- lepsza kontrola basu

- mniejsza scena niż z trafo

 

Co wolicie/co używacie?

Co lepiej brać?

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez forami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przyjęło się że do tego typu urządzeń raczej liniowe 

Impulsowy lepsza barwa?

Skąd taki wniosek?

Czy w ogóle te wnioski są po jakimś odsłuchu czy to są wnioski z czytania internetu tak pytam z ciekawości?

Ifi faktycznie robi teraz zasilacze impulsowe. Podobno nie złe. Nie wiem. Ale pewnie wypożycza. 

Co to za problem sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie zasilania Qutesta z ifi power na Sboostera poprawilo się wszystko a kontrolę niskich poprawil najbardziej inerkonekt ,z resztą też zrobił cuda. Zasilacze liniowe też różnie się sprawdzają.  Jaki uzyawales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, forami napisał:

Wnioski po odsłuchu. Możesz napisać swoje. Na stronie ifi nie widzę opcji wypożyczenia.

Mamy tu na forum przedstawiciela tej firmy więc napisz bezpośrednio do niego.

11 minut temu, lemo napisał:

U mnie po zmianie zasilania Qutesta z ifi power na Sboostera poprawilo się wszystko a kontrolę niskich poprawil najbardziej inerkonekt ,z resztą też zrobił cuda. Zasilacze liniowe też różnie się sprawdzają.  Jaki uzyawales?

A jak zmieniło się z firmowego na ifi?

Czy w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w okolicy gdzie jest dużo prosumentów z fotowoltaniką to impulsowy ze względu na szeroki zakres napięcia wejściowego lepiej się sprawdzi. Liniowy może wymagać stabilizatora napięcia przed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmieniło się z firmowego na ifi?

Czy w ogóle?

 

Czystość dzwieku i przestrzeń lepsza na Ifi czytelniejsze plany w głębi. Głównie wysokie bardziej realne natomiast barwa raczej bez zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie liniowy choć bywają impulsowe lepsze i gorsze liniowe też wiec robioc ruchy trochę analizy.  

Dałem liniowy do Bluesound Node 2i I zmiana była kosmiczna ale jak dałem liniowy do Lumin T2 to już nie była duża bo w luminie siedzi dobrej klasy impulsowy.

Polecam zasilacze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy jest z indywidualnym pomiarem szumów. Więc nie ma ściemy 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Porównywałem kiedyś Ifi iPower z ULPS Tomanek w DACu Chord 2qute i synergia była z Tomankiem. Dźwięk był spokojniejszy.

Zamieniłem też impulsówki w NUC (sBooster), switch-u i routerze (Nostromo) i oba Chordy - 2qute i Qutest grają rasowo. Do porównania mam DAC Rockna Wavelight gdzie również mały mezalians w dopasowaniu towarzystwa może skutkować w mało angażującym dźwięku. Po roku słuchania WL, gdy w ramach sentymentu wróciłem do 2qute - wystawiłem WL na sprzedaż. Całe szczęście, że nikt się nie skusił, bo to czego mi brakowało w WL a miał 2qute było cały czas na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło nie zmieniać konfiguracji i nie wyłączać przedwzmacniacza ze systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.04.2023 o 07:25, georgix napisał:

 Całe szczęście, że nikt się nie skusił, bo to czego mi brakowało w WL a miał 2qute było cały czas na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło nie zmieniać konfiguracji i nie wyłączać przedwzmacniacza ze systemu.

Czyli jakie ustawienia Rockna WL proponujesz i stosujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rocknie używam filtrów NOS i Hydrid, głośność mam średnio ustawioną na 75-80 i steruję za pomocą aplikacji w telefonie. Kluczem do rozwiązania problemu natomiast był u mnie przedwzmacniacz Densen DM20 - z nim jest lepsza barwa, bas i głębia. Większe zaangażowanie, więcej emocji podczas słuchania. To co wcześniej miałem z 2qute a straciłem wywalając go (przedwzmacniacz) z systemu (z kablem Cardas Clear Light). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez georgix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio testowałem parę liniowych zasilaczy pod M1T i najlepiej wypadł Tomanek,

Mogę w dobrej cenie sprzedać od Muzga 5V/5A 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei najlepiej do daca i stramera wypadły zasilacze PD Creative... Muzg został do switcha, Tomanek (ale tania wersja - mini Ulps) idzie na sprzedaż. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanka mini nie słuchałem, podpiętego obecnie mam:  ULPS CUSTOME Hi-Endowy Ultra liniowy zasilacz (cena 1400 zł na stronie producenta)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/12/2023 at 2:13 PM, forami said:

Witam, co jest lepsze do audio, dobry zasilacz z transformatorem czy dobry zasilacz impulsowy.

Kolejny watek zbudowany na braku wiedzy technicznej. Zacznij swoje poszukiwania od zdefiniowania czym sie oba rozwiazania roznia. 

Impulsowy ma wieksza sprawnosc i moze miec mniejsze rozmiary oferujac przy tym wieksza moc. Niestety mozna go schrzanic na dwa glowne sposoby: moze miec uplywnosc z sieci i moze szumiec jesli producent slabo zadba o filtrowanie. Od czasu do czasu mozna trafic na antyrekomendacje tworcow niektorych DAC-ow by unikac impulsowych jesli nie mozesz miec pewnosci co do ich jakosci. 
Liniowy ma mniejsza sprawnosc. Zaleznie od konstrukcji i obciazenia moze sie naprawde niezle grzac, ale oferuja mikromalne ryzyko niskiej jakosci, bo to super proste konstrukcje na bardzo starych-sprawdzonych, standardowych rozwiazaniach i podzespolach. Liniowe z natury maja bardzo maly szum. 
Na portalu www.audiosciencereview.com znajdziesz miarodajne testy dobrych impulsowych zasilaczy. 
Najwieksza zaleta impulsowych to wlasnie ich sprawnosc. Mozna sobie sprawic mocny zasilacz do wszystkiego, jak nie bedzie obciazony, to nie bedzie duzo pobieral z sieci. Liniowe najlepiej dobierac do konkretnego odbiornika - zaleznie od wymaganej obciazalnosci. Chyba, ze nie dbasz o rachunek za prad. 
Jesli trafisz na slaby impulsowy, to objawi sie to bledami w dekodowaniu strumienia cyfrowego, niektorzy bredza wtedy o innym brzmieniu, a to po prostu parchy z glosnikow plyna i tyle. Na poczekaniu moge takie demo zaoferowac zasilajac jak to niektorzy standardowo robia ladowarka od komorki odbiornik bluetooth. Mam fajny kawalek do demo, zawsze slychac czym zasilasz :) Liniowe nigdy nie powalily tego testu :) 
Co do trwalosci, to impulsowy nawet dobrze zbudowany ma szanse krocej zyc bo sam zagotuje kondensator/y na wyjsciu przetwornicy. Liniowy zaleznie od konstrukcji - zalezy czy kondesatory wygladzajace narazone sa na duze temperatury. 
Patrzac na zdjecia zasilaczy Tomanek, sa bardzo prostej budowy (i dobrze), oraz z dobrych komponentow. Producent zadbal tez o ferrytowe dlawiki na kablu, chwalic. Ze zdjec niestety nie wyczytam czy sa dobrze chlodzone, ale sporo uczestnikow forum ich uzywa, to moze podziela sie doswiadczeniem. 

4 hours ago, zn21 said:

ULPS CUSTOME Hi-Endowy Ultra liniowy zasilacz

Ultra liniowy? Ma kable z linijki zrobione czy moze posiada kwantowe turbo doladowanie? 

On 3/12/2023 at 2:13 PM, forami said:

Co lepiej brać?

Bierz liniowy, najlepiej polski czyli pada na Tomanka? Gdybym mieszkal w Polske i sam nie byl sobie w stanie zasilacza zdudowac bralbym liniowy Tomanka. Pewnie ze dwadziescia lat bez miaukniecia Ci posluzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daystate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, georgix napisał:

Na Rocknie używam filtrów NOS i Hydrid, głośność mam średnio ustawioną na 75-80 i steruję za pomocą aplikacji w telefonie. Kluczem do rozwiązania problemu natomiast był u mnie przedwzmacniacz Densen DM20 - z nim jest lepsza barwa, bas i głębia. Większe zaangażowanie, więcej emocji podczas słuchania. To co wcześniej miałem z 2qute a straciłem wywalając go (przedwzmacniacz) z systemu (z kablem Cardas Clear Light). 

Mam to samo !

Przedwzmacniacz rządzi !

Wiele razy próbowałem bez PRE., może się podobać, ale w przedwzmacniaczem wraca czar i magia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2023 o 22:42, Krzysztof_56775 napisał:

Przedwzmacniacz rządzi !

U mnie tez tak samo. Pre lampowe z WBA zrobilo kawał roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że zasilacze liniowe są 100% lepsze od impulsowych. Największą przewagą zasilaczy impulsowych są mniejsze szumy i zakłócenia w paśmie audio. Bardzo często widać na pomiarach, że częstotliwość pracy zasilacza z transformatorem wyłazi jak na dłoni (czy to kwestia filtracji, czy indukcji to kolejna sprawa). 

Zasilacze impulsowe mają złą sławę ze względu na wszelkie chińskie kostki zasilające, które więcej psują niż robią dobrze. Zachęcam do sprawdzenia samemu, bo można się zdziwić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, iFi Audio napisał:

Zachęcam do sprawdzenia samemu, bo można się zdziwić :)

I jeszcze zen stream do kompletu 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zn21 napisał:

podaj przykład choć jednego takiego zasilacza impulsowego, który wniesie wiele dobrego do muzyki bo ja takiego nie znam 🙂

iFi Power 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, zn21 napisał:

podaj przykład choć jednego takiego zasilacza impulsowego, który wniesie wiele dobrego do muzyki bo ja takiego nie znam 🙂

Oczywiście, mogę odpowiedzieć, że iPower któryś z naszej oferty, ale żeby nie było tak łatwo: Hypex ma kapitalne zasilacze impulsowe do wzmacniaczy. Bardzo fajny DAC Meitner MA-1 też gra na impulsówce i wcale nikt się nie skarży, jakby był kiepski. Przykładów trochę jest. Dobry zasilacz, to dobry zasilacz. Technologia jest drugorzędna. A że zasilacz impulsowy jest trudniejszy do zbudowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iFi Audio napisał:

Oczywiście, mogę odpowiedzieć, że iPower któryś z naszej oferty, ale żeby nie było tak łatwo: Hypex ma kapitalne zasilacze impulsowe do wzmacniaczy. Bardzo fajny DAC Meitner MA-1 też gra na impulsówce i wcale nikt się nie skarży, jakby był kiepski. Przykładów trochę jest. Dobry zasilacz, to dobry zasilacz. Technologia jest drugorzędna. A że zasilacz impulsowy jest trudniejszy do zbudowania...

Tylko jakoś z transportami cyfrowymi zasilacze liniowe grają lepiej ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2023 o 22:30, daystate napisał:

Ultra liniowy? Ma kable z linijki zrobione czy moze posiada kwantowe turbo doladowanie? 

Eeee, nie- tylko bardzo DROGĄ NAZWĘ...

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, porlick napisał:

Eeee, nie- tylko bardzo DROGĄ NAZWĘ...

😉

I gra najlepiej spośród różnych zasilaczy liniowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.