Skocz do zawartości
IGNORED

Używany zestaw stereo do 25 tys. zł


wybitnygracz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Piopio napisał:

Nie trzeba się bawić w ..., okablowanie, adaptację akustyczną itp. 

Czekaj czekaj serio DSP załatwia sprawę adaptacji akustycznej?  Po co studia nagraniowe robią te pianki za grube kasę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Czekaj czekaj serio DSP załatwia sprawę adaptacji akustycznej?  Po co studia nagraniowe robią te pianki za grube kasę? 

Bo kiedyś nie było DSP 😉 Poza tym nagrywanie instrumentów akustycznych rządzi się innymi prawami niż ich odsłuchiwanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

Bo kiedyś nie było DSP 😉 Poza tym nagrywanie instrumentów akustycznych rządzi się innymi prawami niż ich odsłuchiwanie. 

Ale były przecież Equalizery, efekty różnego rodzaju analogowe też były. DSP przecież niczym się nie różni, po za tym że działa w domenie cyfrowej.

Nie mówię o studiu nagrań - bo to oczywiste, ale o zwykłym studio do obróbki już nagranego materiału, tzw. miksowanie.

Proszę wyprowadz mnie z błędu ale DSP wprowadza jakieś korekcje w EQ, nie dziala tak jak ANC w słuchawkach że jest aktywny mikrofon i wprowadza jakieś korekty w locie.. bo pomiar robimy tylko w czasie kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, ferszcik said:

Rozmawiałem z paroma osobami które słuchały Buchardtów (sam nie słuchałem ale chciałbym S400 MKII przetestować) i mówili, że słabe granie pod kocem, niczym się nie wyróżniało i specjalnie nie zachęcało. Kompletnie inaczej niż pisali "recenzenci". 🙂

I jaki z tego wniosek? Rada "Kup A700 i pe temacie" nie do końca może się sprawdzić w każdym przypadku.

Po prostu je zamów od Buchardta. Posłuchaj. Nie spodoba się, oddaj. Masz na to 45 dni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maxijazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, wypożyczę w takim razie Buchardta i porównam go z kolumnami, które są z dostępne z drugiej ręki w moim mieście . 

Myślałem o sprzęcie używanym, bo nie wiele traci na wartości. Widzę, że np. mojego Hegla 70 po 3 latach mogę sprzedać w tej samej cenie w której go kupiłem. 

Po przejrzeniu ogłoszeń lokalnych rzucił mi się w oczy: Xawian Stella, Monitor Audio GOLD 5G 300,  T+A KS Active,  Dynaudio contour 3.0, ewentualnie Dynaudio heritage nieco powyżej mojego budżetu. 

Któreś z tych kolumn mogę skreślić przy moich potrzebach? 

Dodam, jeszcze, że zleży mi na tym też, aby kolumny pokazywały co potrafią już przy małym/średnim poziomie głośności, sąsiedzi mają niski próg tolerancji 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wybitnygracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wybitnygracz napisał:

Dodam, jeszcze, że zleży mi na tym też, aby kolumny pokazywały co potrafią już przy małym/średnim poziomie głośności, sąsiedzi mają niski próg tolerancji 🙂

Buchardt 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, NRK napisał:

A ja to słabo widzę.

✓ LLE (Low Level Enhancement): Improves Fletcher Munson curve corrections accuracy for much better low volume performance (huge improvement here!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piopio napisał:

✓ LLE (Low Level Enhancement): Improves Fletcher Munson curve corrections accuracy for much better low volume performance (huge improvement here!)

Masz te na myśli:

Buchardt Audio A700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

tak

Kupa szmalu, wolałbym robić coś na hypexach i lepszych przetwornikach i mając więcej mocy zrobiłbym to w OZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, NRK napisał:

Kupa szmalu, wolałbym robić coś na hypexach i lepszych przetwornikach i mając więcej mocy zrobiłbym to w OZ.

Lepszego gotowca w tej cenie nie dostaniesz. Chyba, że coś egzotycznego z francuskich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piopio napisał:

Buchardt 😉 

Miałem buchardty s300. Ciepłe, misiowe granie. Z przyjemną średnicą, niezbyt natarczywą górą i ogromnym, lejącym się basem. Jeśli ktoś ma spory pokój, możliwość odsunięcia ich od ściany, ma zrobioną adaptację bądź dysponuje DSP, można ryzykować, o ile lubi się takie brzmienie. W ciemno, o ile inne produkty tej firmy grają podobnie, bym nie szedł. 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, seba3002 napisał:

W ciemno, o ile inne produkty tej firmy grają podobnie, bym nie szedł. 

Seria A ma DSP - korekcję akustyki pomieszczenia 😉 Jakby co.

A500 grają super bez korekcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Seria A ma DSP - korekcję akustyki pomieszczenia 😉 

Generalnie bez odsłuchu w żadne kolumny bym nie szedł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, seba3002 napisał:

Generalnie bez odsłuchu w żadne kolumny bym nie szedł. 

Dokładnie "Bez słuchania nie ma kupowania."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród używanego sprzętu w tej cenie masz bardzo szeroki wachlarz możliwości.

Moim zdaniem aby nie wtopić powinieneś udać się do jakiegoś salonu na odsłuch a potem szukać konkretnego sprzętu na rynku wtórnym.

Żeby być uczciwym możesz zaproponować zostawienie stówki w ramach przysługi. Aczkolwiek zostawiam to do decyzji indywidualnej każdy ma inne podejście ja na przykład lubiłem obsługiwać klientów.

W tej cenie wśród używanego sprzętu posłuchałbym

Pmc twenty

Monitor audio gold

Wyższych modeli audiophysic

Audiovector QR

Proac

Czy Spendor.

Aczkolwiek oczywiście zależy to od indywidualnych preferencji.

Natomiast moim zdaniem abyś znowu szybko nie powracał do tematu tym razem znowu z wyższym budżetem odsłuch jest nieunikniony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

Pmc twenty

Monitor audio gold

Wyższych modeli audiophysic

Audiovector QR

Proac

Czy Spendor 

A gdzie ATC 😉?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, seba3002 napisał:

A gdzie ATC 😉?

Wiedziałem że wyrzucisz 🙂

nie mogę wszystkiego robić sam.

scm40 nieźle poszły do góry jako nowe a faktycznie używane można dostać w tym momencie za 40% ceny nowych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wiedziałem że wyrzucisz 🙂

nie mogę wszystkiego robić sam.

scm40 nieźle poszły do góry jako nowe a faktycznie używane można dostać w tym momencie za 40% ceny nowych 

Q21 ma w outlecie za niespełna 16k. Spendorów i proaców niestety nie miałem okazji słuchać u siebie, ale spendory classic warszawskim Nautilusie grały naprawdę fajnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ProAC, Spendor lub cokolwiek innego z rynku Pro zagra sygnaturą zbliżoną do słuchawek Bayerdynamic DT 770 Pro.  Mega przejżyście i rozdzielczo z mega energetycznym szybkim głębokim basem.. i dobitną średnicą bez odrobiny buczenia.  Czy bez adaptacji akustycznej profesjonalnej ma sens kupowanie takich kolumn?  Ewentualnie pomoc subem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przyjrzeć się produktom naszych konstruktorów. Na aukcjach jest kilka ciekawych modeli kolumn od YB Audio i Akustyk. Polecam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2023 o 19:24, AndrzejPiaseczno napisał:

Czy ProAC, Spendor lub cokolwiek innego z rynku Pro zagra sygnaturą zbliżoną do słuchawek Bayerdynamic DT 770 Pro.  Mega przejżyście i rozdzielczo z mega energetycznym szybkim głębokim basem.. i dobitną średnicą bez odrobiny buczenia.  Czy bez adaptacji akustycznej profesjonalnej ma sens kupowanie takich kolumn?  Ewentualnie pomoc subem?

Nie wiem co masz na myśli mówiąc rynek pro.

Profesjonalny? Czyli produktu które nie są dostępne w klasycznym salonie audio ? A raczej dedykowane do studia?

Nie mam pojęcia jak grają takie spendory i proac. 

Chyba że mówisz o produktach pro jako że bardziej półki wyższej. 

Czasem fajna adaptacja akustyczna wychodzi w klasycznym salonie. Czasem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem co masz na myśli mówiąc rynek pro.

Profesjonalny? Czyli produktu które nie są dostępne w klasycznym salonie audio ? A raczej dedykowane do studia?

Nie mam pojęcia jak grają takie spendory i proac. 

Chyba że mówisz o produktach pro jako że bardziej półki wyższej. 

Czasem fajna adaptacja akustyczna wychodzi w klasycznym salonie. Czasem.

 

Tak strzeliłem z tym Pro - z tych kolumn co słuchałem do tej pory żadne nie wpisywały się w w/w profil. Tannoy grał przejrzyście ale basu było zero. Nie zaśmiecajmy wątku - bo się pomylilem z wpisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Które Tannoy? I gdzie słuchałeś?

Widzisz coś już mamy jakiś punkt zaczepienia. 

Tannoy XT8 słuchane w salonie audio - salka mała ze 20 mk. z Exposurem 3010. Jest ciepło, to ruszę *upę posłuchać czegoś. Plan mam taki żeby kupić sobie gęsto grające podłogowe i jak będzie górka na basie - a na bank będzie - to zatkać BRy. REL od 30 do 50 hz daje radę.

Słuchałem też ostatnio KEF R500 - gęsto to one grają, ale mam wrażenie że R300 miały wiekszy/lepszy bas.  Może R700 i zatkać BR? Tylko czy w 24 m. kw.  już nie będą zbyt wielkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Tannoy XT8 słuchane w salonie audio - salka mała ze 20 mk. z Exposurem 3010. Jest ciepło, to ruszę *upę posłuchać czegoś. Plan mam taki żeby kupić sobie gęsto grające podłogowe i jak będzie górka na basie - a na bank będzie - to zatkać BRy. REL od 30 do 50 hz daje radę.

Słuchałem też ostatnio KEF R500 - gęsto to one grają, ale mam wrażenie że R300 miały wiekszy/lepszy bas.  Może R700 i zatkać BR? Tylko czy w 24 m. kw.  już nie będą zbyt wielkie.

Ta to prawda i prawidłowe odczucie. Najmniejsze podłogówki od kefa serii r grają lżej niż r300 / r3

Ale powiem ci że strzelam że coś było nie tak z tą salką odsłuchową. Znajomy ma Xt8f właśnie w 20 metrach. Wcześniej z jakimś słabym Onkyo bas był. Okej nie taki jak powinien można było się go czepiać ale pod kątem ilości było. Zmieniliśmy na attesse i jest super. Z exposure też powinno 

No chyba że twoje oczekiwania względem ilości basu są naprawdę olbrzymie. 

Klipsch rf7 ale do nich potężna elektorniką by się przydała 

Starsze KEF r900, heco revolution 9, audiovector qr7 , dali obroń 9?

Powiem ci że zdecydowanie musisz iść na odsłuch i potem do nas zwrócić bo może ja mam mylne wyobrażenie czego ty w ogóle szukasz.

Było by łatwiej doradzić. 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co odsłuchałem Dynaudio Heritage.

To jak wciągająco brzmiała muzyka, wokale, że ciekawi mnie, czy coś równie dobrego uda mi się usłyszeć z pozostałych głośników, które zamierzam przesłuchać. Problem, że taki że, nie posiadają niskiego basu  i to, że przy tej cenie wzmacniacz to chyba dopiero za rok mógłbym dokupić... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe monitory nie będą miały niższego basu - no chyba że gabarytów BMN itp :). Idź koniecznie w podłogowe - nawet te same głośniki w większej obudowie zejdą dużo niżej. Możesz się "ratować" subwooferem lub dwoma, ale zestrojenie ich z całością to wyższa szkoła jazdy. Bez adaptacji akustycznej temat ciężki. Z drugiej strony kupisz podłogowe i jak nie trafią w akustykę to jest jeszcze mniejsze pole do manewru. Btw. za 30k pomyśl o Focusach 30 XD, ładne od Dynaudio i wzmacniacz nie potrzebny :) Niestety aktywne maja tylko 2 lata gwarancji - a nie 8 lat. Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Btw. za 30k pomyśl o Focusach 30 XD, ładne od Dynaudio i wzmacniacz nie potrzebny 🙂

Albo Buchardt A700. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.