Skocz do zawartości
IGNORED

Wymieniłem lampę w moim JVC X7900.


Jager

Rekomendowane odpowiedzi

Jest chyba kilka JVC z lampą na forum.

Dlatego pozwolę sobie kilka zdań napisać  

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w moim projektorze biały już nie jest tak biały jak wtedy gdy go kupiłem.

Zaczęło mi to doskwierać. Ale z braku czasu tak sobie jeszcze go używałem... Choć nie powiem oglądało się tak sobie białe karty czy sceny jasne.. Ale notoryczny brak czasu...

Kilka dni temu wyświetlił mi się komunikat, że zalecana jest wymiana lampy na nową. Przebieg 3430 h.

W moim poprzednim Epsonie TW6700 jedna z lamp mi wybuchła, więc nauczony tym doświadczeniem. Tym razem niepotrzebnie nie przedłużałem wymiany. Od razu zacząłem się rozglądać za nową do JVC. 

Widziałem jak efekt wymiany na nową z modułem, wygląda u znajomego.

Byłem przygotowany, że muszę wyciągnąć ponad 2200zł za PK-L2615UG.

Jednak wpisując w wyszukiwarkę PK-L2615UG., wyświetliła mi się reklama serwisu projektorów z Warszawy na ul. Gratyny 24. podobno z lampą, której szukam.

Wg. google. Serwis pracuje do 20:30. Telefon po 20;20 odebrany i następnego dnia pojechałem po nową lampę. Wymiana 15min. Pan serwisant przekonał mnie, żeby kupił samą oryginalną lampę bez modułu. Dzięki czemu koszt zamyka się poniżej 500zł. Wymiana jest prosta.

Zaryzykowałem i kupiłem. Stwierdziłem, że jak nie będzie ok to trudno. Kupię raz jeszcze.

Wymieniłem 8 marca. Dziś mija tydzień. Obecnie lampa ma przebieg 50h. Zazwyczaj projektor pracuje u mnie ponad 200h w miesiącu.

Na pierwszy rzut oka. Nie zauważyłem różnicy w stosunku do kolegi oryginału z modułem za 2200zł.

Także jak ktoś będzie potrzebował. To po 50h mogę napisać, że polecam 🙂 

Oszczędność zauważalna. Różnic w stosunku do oryginału, na tą chwilę, nie widzę.

Zobaczymy ile ta wytrzyma. Mam nadzieję, że półtora roku wytrzyma. Jak wytrzyma tyle, kupuję znowu tą samą lampę bez modułu.

 

Ps.

Swoją drogą. Zanim kupiłem JVC martwiłem się nieco, że w moim przypadku koszt eksploatacji będą duże. Co półtora roku nowa lampa za 2200 to dla mnie brzmiało zniechęcająco. 

Ale znowu ten słynny kontrast JVC...

Po tej wymianie, z praktyki. Taniej mnie wychodzi eksploatacji JVC niż Epsona !

Do Epsona za oryginalną lampę płaciłem ponad 700zł i wydawało mi się to przystępnie.

Ostatnio widzę, że świat staje na głowie.

 

 

Pozdrowienia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nadzwyczajnego nie odkryłeś 🙂 Moduł, to plastikowa skrzynka, w której jest zazwyczaj ta sama lampa, chociaż...czasami jednak jest inna. Za czasów Sony hw-50 nadziałem się na taki przypadek i musiałem mocno popytać, żeby potwierdzić, że efekt będzie ten sam. Natomiast zamienników nie polecam, zadziałać zadziała, ale kolory się zgadzać nie będą, bo trochę inne widmo itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, p0is0n napisał:

Niczego nadzwyczajnego nie odkryłeś 🙂 Moduł, to plastikowa skrzynka, w której jest zazwyczaj ta sama lampa, chociaż...czasami jednak jest inna.

Może i nie odkrył...ale  podzielił sie tą jakby nie było ważną informacją.Dla kogoś kto szanuje "Piniądz"to pomocne info....

Ja szanuję takich ludzi 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla autora wątku przy takim przebiegu 200 godz miesiecznie pomyśl nad laserowym JVC DLA NZ7/RS2100 i przestaniesz sobie zawracać głowy takimi rzeczami jak lampa ja tak zrobiłem i nie żałuję a wcześniej miałem DLA NX7 na lampie właśnie więc wiem o czym piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla autora wątku przy takim przebiegu 200 godz miesiecznie pomyśl nad laserowym JVC DLA NZ7/RS2100 i przestaniesz sobie zawracać głowy takimi rzeczami jak lampa ja tak zrobiłem i nie żałuję a wcześniej miałem DLA NX7 na lampie właśnie więc wiem o czym piszę.

200 godzin na miesiac to 7 godzin dziennie.
To cos dla bezrobotnych siedzacych od rana do wieczora przed ekranem.

To jak oni na te lampy zarabiaja?
500+ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xajas napisał:


200 godzin na miesiac to 7 godzin dziennie.
To cos dla bezrobotnych siedzacych od rana do wieczora przed ekranem.

To jak oni na te lampy zarabiaja?
500+ ?

Proszę Cię, xajas...

To, że ktoś do fabryki, codziennie o 5 rano nie wstaje, to nie oznacza, że nie pracuje.

Skoro "pijesz" do mnie. To wiedz, skoro interesuje Cię "jak zarabiam na te lampy". Stworzyłem sobie, możliwość pracy w domu. Znalazłem gotowych zapłacić za moją wiedzę i umiejętności. 

Mam nadzieję, że ta informacja Tobie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jager napisał:

Proszę Cię, xajas...

To, że ktoś do fabryki, codziennie o 5 rano nie wstaje, to nie oznacza, że nie pracuje.

Skoro "pijesz" do mnie. To wiedz, skoro interesuje Cię "jak zarabiam na te lampy". Stworzyłem sobie, możliwość pracy w domu. Znalazłem gotowych zapłacić za moją wiedzę i umiejętności. 

Mam nadzieję, że ta informacja Tobie wystarczy.

Ja nie potrzebuje zadnych informacji kto to jest, to nie odgrywa zanej roli. Po prostu zastanawiam sie, jak ktos wyliczyl te 200 godzin, i czy mozna siedziec dzien w dzien 7 godzin przed ekranem 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xajas napisał:


200 godzin na miesiac to 7 godzin dziennie.
To cos dla bezrobotnych siedzacych od rana do wieczora przed ekranem.

To jak oni na te lampy zarabiaja?
500+ ?

 

Nie ma szans 7 godzin przez 7 dni w tygodniu nawet na pracy zdalnej w domu aby obsłużyć klientów i kontrahentów trzeba im poświęcić sporo czasu wiem coś o tym, obstawiam raczej emeryt albo renta chorobowa, chociaż może być to także jakiś bezrobotny troll co w ogóle nie ma żadnego JVC.

A tak na boku X7900/RS540 to nie jest prawdziwy projektor 4K tylko na e-shift Full HD to z 4K nie ma nic wspólnego i do płyt UHD BD się nie nadaje, trzeba było kupić JVC z serii NX/NZ tam mamy prawdziwe natywne przetworniki 4K i to już jest maszyna, ale co tam jakiś troll może o tym wiedzieć.

2 godziny temu, Jager napisał:

Proszę Cię, xajas...

To, że ktoś do fabryki, codziennie o 5 rano nie wstaje, to nie oznacza, że nie pracuje.

Skoro "pijesz" do mnie. To wiedz, skoro interesuje Cię "jak zarabiam na te lampy". Stworzyłem sobie, możliwość pracy w domu. Znalazłem gotowych zapłacić za moją wiedzę i umiejętności. 

Mam nadzieję, że ta informacja Tobie wystarczy.

Ale mnie nie wystarczy jeszcze napisz ile zarabiasz na miesiąc bo jak nie to Cię US dojedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jager napisał:

Proszę Cię, xajas...

To, że ktoś do fabryki, codziennie o 5 rano nie wstaje, to nie oznacza, że nie pracuje.

Skoro "pijesz" do mnie. To wiedz, skoro interesuje Cię "jak zarabiam na te lampy". Stworzyłem sobie, możliwość pracy w domu. Znalazłem gotowych zapłacić za moją wiedzę i umiejętności. 

Mam nadzieję, że ta informacja Tobie wystarczy.

Nie potrzebujesz pomocnika 🙂

I , do oglądania i pomocy w ,,radzeniu sobie " ?:)

 

Miłego dnia:)

Zazdraszczam:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd czerpiesz tyle radości, o wszechwiedzący Jvc4k, z obrażania obcych ludzi... Jeszcze, na dodatek, na publicznym forum. 

Przypomnę, że temat jest o wymianie lampy.

Nie rozdzielczości, laserach czy innych ficzerach... 

Myślę, że wieczorem zrobię zdjęcie i opublikuję w tym temacie z aktualnym stanem licznika. A następne zdjęcie dodam za np. Tydzień, potem miesiąc 8.4.2023 - dzień wymiany lampy na nową. 

Dodam, że wykonam tą tytaniczną pracę 🙂

Nie dla xajas czy też wszechwiedzcego Jvc4k... 

Ale by potwierdzić, że wymiana samej lampy bez modułu też ma sens lub nie. W przypadku projektora z lampą. 

59 minut temu, max720 napisał:

Nie potrzebujesz pomocnika 🙂

I , do oglądania i pomocy w ,,radzeniu sobie " ?:)

 

Miłego dnia:)

Zazdraszczam:)

 

Dziękuję. 

Jeszcze jakoś sobie radzę. 

 

 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

X7900/RS540 to nie jest prawdziwy projektor 4K tylko na e-shift Full HD to z 4K nie ma nic wspólnego i do płyt UHD BD się nie nadaje

Taki żarcik kolegi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jager napisał:

Przypomnę, że temat jest o wymianie lampy.

Nie rozdzielczości, laserach czy innych ficzerach... 

Myślę, że wieczorem zrobię zdjęcie i opublikuję w tym temacie z aktualnym stanem licznika. A następne zdjęcie dodam za np. Tydzień, potem miesiąc 8.4.2023 - dzień wymiany lampy na nową. 

Dodam, że wykonam tą tytaniczną pracę 🙂

No i fajnie👍

 Taki test przyda się na pewno...

Także do dzieła 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burz napisał:

Taki żarcik kolegi 😉

No nie wiem czy wiesz ale od serii N dopiero wprowadzono natywne 4K na której jest prawidłowo odwzorowane spektrum barw BT2020 z płyt uhd bd. Seria JVC X miała z tym problemy.

2 godziny temu, Jager napisał:

Nie rozumiem skąd czerpiesz tyle radości, o wszechwiedzący Jvc4k, z obrażania obcych ludzi... Jeszcze, na dodatek, na publicznym forum. 

Przypomnę, że temat jest o wymianie lampy.

Nie rozdzielczości, laserach czy innych ficzerach... 

Myślę, że wieczorem zrobię zdjęcie i opublikuję w tym temacie z aktualnym stanem licznika. A następne zdjęcie dodam za np. Tydzień, potem miesiąc 8.4.2023 - dzień wymiany lampy na nową. 

Dodam, że wykonam tą tytaniczną pracę 🙂

Nie dla xajas czy też wszechwiedzcego Jvc4k... 

Ale by potwierdzić, że wymiana samej lampy bez modułu też ma sens lub nie. W przypadku projektora z lampą. 

Dziękuję. 

Jeszcze jakoś sobie radzę. 

 

 

Pozdrawiam 

Na początku, wspomniałem o laserze bo laserowe źródło światła dało by spokój w zakresie wymiany lamp i nie trzeba było by tego tematu zakładać gdybyś miał projektor z taki źródłem światła o zgrozo co za typ.

Przyznaj się po prostu to nie boli że nie kupiłeś N5 czy N7 czy NZ7 bo po prostu miałeś węża w kieszeni który obniżał twoją zdolność kredytową, nawet na lampę z modułem za 2200 cię nie stać, bo próbujesz jakieś zamienniki za 500zł kupować i eksperymentować, to tak jak byś do auta za 400 tys założył opony po 500 zł za sztukę.

Jest w tym jakaś radość dżagerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JVC 4K napisał:

... nawet na lampę z modułem za 2200 cię nie stać, bo próbujesz jakieś zamienniki za 500zł kupować i eksperymentować...

Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem.

Nie wprowadzaj w błąd innych.

Cały czas piszę o oryginalnej lampie. 

Dokładnie takiej, jaką klient kupuje razem z modułem.

Wybacz mi. Ale Twoich wypowiedzi, nie będę komentował. Szkoda mi czasu. 

Dla zaineresowanych wymianą lampy w JVC. Jak wcześniej wspominałem 50h wyświecone.

Za tydzień sprawdzę ile nabił licznik..

Zdjęcie odręczne komórką. Pomniejszone wielokrotnie. Ale czas pracy projektora na nowej lampie powinien być czytelny ?

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Trinnov jest to na porządny model JVC zabrakło, jak to dobrze że mam Denona na dniach A1H bo 8500H sprzedany.

Dobra OK ale napisałeś dokładnie tak :

Wg. google. Serwis pracuje do 20:30. Telefon po 20;20 odebrany i następnego dnia pojechałem po nową lampę. Wymiana 15min. Pan serwisant przekonał mnie, żeby kupił samą oryginalną lampę bez modułu. Dzięki czemu koszt zamyka się poniżej 500zł. Wymiana jest prosta.

Czyli nie kupiłeś nowej lampy z modułem tylko samą gołą żarówkę a na miejscu gościu włożył ją do starego koszyka plastikowego. Czyli masz nową żarówkę a stary koszyk. Dokładnie o takich przypadkach słyszałem ale nie licz że wytrzyma 3500h jeżeli zrobisz na niej połowę z tego wyniku to będzie sukces.

Gdybyś kupił tak jak twój kolega za 2200 nową żarówkę ale także z nowym koszykiem to mógłbyś liczyć znowu na te 3500 godzin ponownie spokojnie ale jednak ten koszyk masz stary to trochę wpływa na obniżenie żywotności tej nowej żarówki nawet jeżeli jest to ta sama co w oryginale nie wiem czy kumasz ja już to przerabiałem na NX7. Myślę że napisałem w miarę jasno co i jak.

A tak z ciekawości te 3500 godzin to zrobiłeś w trybie Low czy High.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty niby przerabiałeś....
To, że miałeś projektor z lampą, nic nie znaczy, bo do wymiany żarówki nie doszedłeś. Nie masz żadnego doświadczenia z wymianami a tym bardziej z trwałością żarówki, po wymianie.
Tworzysz jakieś historie wyssane z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wymienia gołą żarówkę i zostawia stary koszyk plastikowy to żywotność takiego rozwiązania jest dużo mniejsza od tego fabrycznego modułu co był z projektorem na początku.

Po za tym wciąż nie wiadomo czy autor wątku oglądał tylko w trybie Low czy High czy mieszanie.

Aby mieć najwyższą żywotność taką jak podaje producent to zalecana jest wymiana nie tylko samej żarówki ale również tego plastikowego modułu na nowy. A nie przekładanie starego modułu do nowej gołej żarówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jager Tym czymś "JVC4K" się nie przejmuj, taki rodzynek na forum, którego słów już nikt nie bierze na poważnie i traktuj go jak powietrze. 

Pytanie mam techniczne: przesiadając się na JVC adaptowałeś specjalnie pomieszczenie czy już miałeś "jaskinię"? Jeżeli to normalny, jasny pokój to widzisz różnicę między projektorami?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na żywotność lampy wpływ ma plastikowa oprawa (w sensie używana wpływ ma większy od takiej samej nowej), to śmiem podejrzewać, że również inne bebechy projektora na to rzutują, a być może nawet jego obudowa. Wniosek - nie wymieniaj tylko lampy, koniecznie wymień cały projektor.

 

10 minut temu, JVC 4K napisał:

Jak sie wymienia gołą żarówkę i zostawia stary koszyk plastikowy to żywotność takiego rozwiązania jest dużo mniejsza

Skąd taka wiedza? Masz jakieś miarodajne testy odnośnie wpływu koszyka (stary/nowy) na lampę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przeczytać, że w używanej obudowie lampy gromadzi się kurz trudny do usunięcia co pogarsza jej chłodzenie i skraca żywotność. Pytanie czy w tym przypadku jest to możliwe tzn nagromadzenie się brudu w obudowie? Zauważyłeś coś takiego podczas wymiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem 3 dni temu  lampę u siebie w sony hw65,zastanawiałem się długo czy wymieniać z modułem czy samą lampę. Po rozebraniu modułu wiedziałem ze niema sensu wymieniać całości. Stara lampa miała nalatane 2700h, żadnego kurzu wewnątrz nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jager 

50 godzin to bardzo krótko, zeby stwierdzić, ze lampa jest ok. Czy wymieniając samą "zarówkę" porównywałeś ją z oryginałem? Pytam o szczegóły takie jak napisy, blaszki wyprowadzeń elektrod itp. Ciekawy jestem jak ta lampa będzie swiecic powiedzmy po 300-400h. Czy serwis w ktorym ją kupiłeś dał jakąs gwarancję? Pytam, bo na początku to ładnie moze swiecic nawet tania chińska lampa. One jednak szybko tracą jasność po kilkuset godzinach i potrafią migotać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brewka87 napisał:

@Jager 

50 godzin to bardzo krótko, zeby stwierdzić, ze lampa jest ok. Czy wymieniając samą "zarówkę" porównywałeś ją z oryginałem? Pytam o szczegóły takie jak napisy, blaszki wyprowadzeń elektrod itp. Ciekawy jestem jak ta lampa będzie swiecic powiedzmy po 300-400h. Czy serwis w ktorym ją kupiłeś dał jakąs gwarancję? Pytam, bo na początku to ładnie moze swiecic nawet tania chińska lampa. One jednak szybko tracą jasność po kilkuset godzinach i potrafią migotać.

Dokładnie tak, znajomy kupił do Sony VW300ES taką żarówkę którą montuje się do starego modułu i nie zrobił na niej nawet 1000 godzin, później kupił LMP H220 i przerobił na niej prawie 4000 godzin, podobny wynik był na fabrycznej zamontowanej w nowym egzemplarzu czyli też LMP H220.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale Pan Jager grzecznie napisał że kupił i będzie testował...Bo sam nie jest pewien czy dobrze zrobił ..czy jednak dał ciała .... Także cierpliwości dajcie mu czasu i nie wróżcie z fusów😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Gmow1977 said:

Panowie ale Pan Jager grzecznie napisał że kupił i będzie testował...Bo sam nie jest pewien czy dobrze zrobił ..czy jednak dał ciała .... Także cierpliwości dajcie mu czasu i nie wróżcie z fusów😅

Przeciez ja nic nie wróżyłem z fusów tylko grzecznie zapytałem, czy Jager porównywał zakupioną lampę organoleptycznie z tą oryginalną oraz czy dostał na nią jakąś gwarancję. Napisałem tez ze 50 godzin to zbyt mało aby stwierdzic, czy lampa jest ok i tu przeciez chyba kazdy się z tym zgodzi. Wspomniałem tylko, ze chinskie lampy na początku tez swiecą jasno. Nie stwierdziłem przeciez ze ta zakupiona to tani chinczyk. Gdzie tu wróżenie z fusów..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RobertG7 napisał:

@Jager 

Pytanie mam techniczne: przesiadając się na JVC adaptowałeś specjalnie pomieszczenie czy już miałeś "jaskinię"? Jeżeli to normalny, jasny pokój to widzisz różnicę między projektorami?

 

Mam zaadoptowane pomieszczenie. Zaprojektowane i skalibrowane przez firmę, która specjalizuje się w projektowaniu takich przybytków.

Szczerze mówiąc. Zdecydowanie wyżej cenię sobie dobrą ścieżka audio w różnych formatach oraz treść.

Przesiadłem się, jak mnie pamięć nie myli, we wrześniu 2021 ?  Z używanego Epsona TW6700.

Kupiłem w sumie z przypadku.  Nie planowałem i nie czułem potrzeby przesiadki na JVC. Kupiony od znajomego, który był pierwszym właścicielem. Kupiony w HCX.

On dużo pracował. Przy, którejś wizycie z rodziną w moim kinie, stwierdził, ze woli jednak duże TV. i ten JVC zdecydowanie lepiej będzie pasował w moim systemie. Złożył mi ofertę sprzedaży. Przebieg  tego JVC miało około 200h. W sumie kupiłem bo... po prostu mogłem. Tyle.

Kiedy zaczynałem się interesować tym hobby. Zawsze największe wrażenie dla mnie robiła przekątna. Mam 120 cali.

Kontrast, kolory nie traktowałem tego priorytetowo. Uważam, że Epson radził sobie w swoim budżecie i moich wymaganiach początkującego idealnie. Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Sony w serii HW to też dobra alternatywa.

Do tej pory uważam, że ta seria Epsona obecnie po aktualizacji do 4K robi świetną robotę. I jest, moim zdaniem świetnym pierwszym, nowym, projektorem gdy ktoś zaczyna.

W pierwszej chwili od razu widzisz, że Epson jest trochę jaśniejszy.

W drugiej chwili widzisz, że czerń w Epsonie jest jednak w porównaniu do JVC poszarzona. 

Czerń w wykonaniu JVC jest jak futro na krecie. Takim czarnym zwierzątku 🙂

I to wyraźnie widać zwłaszcza w nie przystosowanym białym pokoju. Kontrast JVC robi tu świetną robotę.

Po kalibracji JVC ze swoją plastyką obrazu robi skok do przodu wobec Epsona.

Ergo. JVC z serii X/RS z lampą, w nieprzystosowanym pokoju, to zdecydowanie lepsza plastyka obrazu, kolory, czerń i biel. Wiem to bo z ciekawości porównywałem jeden do jednego, w tych samych warunkach.

Jeśli ktoś ma budżet do 7 tys  zł Epson jest bardzo ok. Jak ktoś może zwiększyć budżet do około 15 tys. Ale ma zrobioną już np. akustykę i inne. To może rozważyć. Jest fajniejsza plastyka obrazu.

Moim zdaniem. Drogi projektor jest ostatnią rzeczą w jaką bym zainwestował w kinie. Lepiej mieć Epsona i dobre nagłośnienie, niż kupować JVC 4K.

 W tym roku około 400h. W 2022 około 2400, w 2021 około 600h. Jak pisałem przy 3430h pojawił się komunikat o zmianie lampy.

W Epson wymieniałem  2 żarówki. Najpierw z oryginału na oryginał razem z modułem, potem oryginał żarówka. Za każdym razem kalibracji. Nigdy nic nie migało, spadek jasności i zmiana kolorów następowała za każdym razem w podobnym czasie.

Po każdej kalibracji nowej lampy, nigdy nie było uwag.

Min. to praktyczne doświadczenie sprawiło, że do JVC kupiłem też tylko lampę.

W dniu 16.03.2023 o 18:39, JVC 4K napisał:

No nie wiem czy wiesz ale od serii N dopiero wprowadzono natywne 4K na której jest prawidłowo odwzorowane spektrum barw BT2020 z płyt uhd bd. Seria JVC X miała z tym problemy.

Znany kalibrator projektorów, który zajmuje się tym na co dzień... raczej ma inne zdanie.

Dla miłośników filmów mamy najwyższy w tej klasie kontrast. Prawdziwie referencyjne oddanie barw – przypomnę, że montowałem i kalibrowałem dwa takie projektory w studiach filmowych, gdzie pracują jako urządzenia do pracy z kolorem. Link do źródła\; 
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli filmy, które być może już oglądałeś na swoim laserowym JVC... są kalibrowane na JVC z lampą 🙂

Z tego co wiem. Mamy 2023 rok a nadal w tych studiach są lampowe JVC. I nikt tam, z profesjonalnych kolorystów, nie myśli o przesiadce na laserowe JVC.

4 godziny temu, przmor napisał:

Można przeczytać, że w używanej obudowie lampy gromadzi się kurz trudny do usunięcia co pogarsza jej chłodzenie i skraca żywotność. Pytanie czy w tym przypadku jest to możliwe tzn nagromadzenie się brudu w obudowie? Zauważyłeś coś takiego podczas wymiany?

Nie. Obudowa modułu JVC po otworzeniu była czysta. Nic takiego co opisujesz nie zauważyłem.

 

4 godziny temu, Lukaszmut napisał:

Wymieniałem 3 dni temu  lampę u siebie w sony hw65,zastanawiałem się długo czy wymieniać z modułem czy samą lampę. Po rozebraniu modułu wiedziałem ze niema sensu wymieniać całości. Stara lampa miała nalatane 2700h, żadnego kurzu wewnątrz nie było.

Potwierdzam. W Epsonie miałem to samo. Czysto.

3 godziny temu, brewka87 napisał:

@Jager 

50 godzin to bardzo krótko, zeby stwierdzić, ze lampa jest ok. Czy wymieniając samą "zarówkę" porównywałeś ją z oryginałem? Pytam o szczegóły takie jak napisy, blaszki wyprowadzeń elektrod itp. Ciekawy jestem jak ta lampa będzie swiecic powiedzmy po 300-400h. Czy serwis w ktorym ją kupiłeś dał jakąs gwarancję? Pytam, bo na początku to ładnie moze swiecic nawet tania chińska lampa. One jednak szybko tracą jasność po kilkuset godzinach i potrafią migotać.

Tak. Porównywałem po wyjęciu lampy zużytą z nową przed montażem. Budowa identyczna 1:1. Te same napisy i producent co na oryginale. Gwarancja na lampę jest na podstawie dokumentu zakupu. Paragon lub faktura. Jak w każdym chyba serwisie ? Brak migotania oraz niejednorodności obrazu.

Zobaczę ile, po miesiącu od montażu, będę miał na liczniku. I czy będę miał jakie uwagi. Zresztą jeszcze kalibracja.

Problemy, które opisujecie dotyczą, w mojej ocenie, "grzebanych" projektorów w których został zabrudzony np. kurzem bezpośredni tor obrazu. Co uwidoczniło się na ekranie. A ktoś błędnie założył, zinterpretował, że to jest kwestia lampy. Mówię oczywiście o oryginalnej lampie a nie tanim zamienniku, z jakimiś teoretycznie bardziej możliwymi wadami materiałowymi.   

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Jager said:

Porównywałem po wyjęciu lampy zużytą z nową przed montażem. Budowa identyczna 1:1. Te same napisy i producent co na oryginale

To dobra wiadomość. 

7 minutes ago, Jager said:

Gwarancja na lampę jest na podstawie dokumentu zakupu

A ile tej gwarancji? 

9 minutes ago, Jager said:

Brak migotania oraz niejednorodności obrazu.

Pisząc o migotaniu tanich zamienników miałem na mysli lampy, które miały wyswiecone kilkaset godzin.

10 minutes ago, Jager said:

Problemy, które opisujecie dotyczą, w mojej ocenie, "grzebanych" projektorów w których został zabrudzony np. kurzem bezpośredni tor obrazu. Co uwidoczniło się na ekranie. A ktoś błędnie założył, zinterpretował, że to jest kwestia lampy.

W tanich projektorach prezentacyjnych osiadanie kurzu na optyce to częsty problem. W projektorze klasy JVC to się raczej nie zdarza, a jesli nawet to w bardzo niewielkim stopniu. Nie wiem w jakich warunkach musiałby pracowac aby się w srodku az tak mocno zakurzył 😉 

Kurz na optyce moze dawac nierownomierny obraz, plamy lub przebarwienia ale migotanie obrazu to zawsze wina lampy lub balastu. Chodzi o niestabilny łuk w samej lampie, który zamiast być stabilny to "przeskakuje" na boki powodując zmiany jasności. Łuk lampy projekcyjnej musi być idealnie zogniskowany w odbłysniku. Gdy przeskakuje na boki to jest juz gorzej zogniskowany i własnie to daje efekt migotania ☺

Elektrody w lampie się zuzywają na skutek odparowywania metalu i z czasem odległosc między nimi się zwiększa. Zwiększenie odległości sprawia ze łuk zaczyna być niestabilny. W dobrych lampach degradacja elektrod następuje znacznie wolniej i dlatego wytrzymują dłuzej 😉

Wyjaśniłem to zjawisko bo moze komus się przyda taka wiedza 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się rozpisałeś jest ok wszystko zrozumiałem, skoro video traktujesz trochę mniej od audio to z ciekawości zapytam jakie masz kolumny jaki masz set Dolby Atmos 5.1.4 czy 7.1.2 czy 7.1.4 jaką używasz elektronikę bo na zdjeciu był Trinnov ale jako procesor ale jaka końcówka mocy, uchyl rąbka tajemnicy o twoich głośnikach i wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.