Skocz do zawartości
IGNORED

stereo ok. 100 tys.


Pawel_64167
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pawel_64167 napisał:

znalezione w outlecie: 

- głośniki Magico S1 Mk II (silver) - 50 tys.

- Pathos Inpol 2 MKII - 28 tys.

A w jakim pomieszczeniu ma to stanąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim sprawdzaj wstępnie w salonach brzmienie kolumn - ich charakter często jest niestrawny (niezależnie od budżetu 🙂 )

dopiero do nich wzmocnienie i potem reszta

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 09:11, Pawel_64167 napisał:

Cześć, proszę szacowne grono o życzliwe wsparcie. Moje zamiłowanie do muzyki ostatnie kilkanaście lat koncentrowało się na szkole muzycznej syna i udziale w niezliczonej ilości koncertów, bo tak się akurat złożyło. Pokój odsłuchowy przygotowany starannie akustycznie służył głównie jako suszarnia i prasowalnia, a zestaw stereo (Quad + włoskie monitory Alinate One) trafił  ostatecznie do biura bo w domu prawie nie bywam.  Muzyki cyfrowej słucham przede wszystkim na car audio Bose.

Sytuacja jednak się zmienia - przeprowadzam się do nowego domu - salon 50 metrów oddzielony lekko od kuchni i jadalni razem z 80 metrów.

No i koncepcja jest taka, że muzyka ma być w domu permanentna. Czyli wracam do domu, gdzie wita mnie wygrzany już lekko piecyk i plum plum. Zjadam z żoną kolację i albo rozchodzimy się do zajęć domowych, albo zasiadamy w owym salonie przed dużym ekranem (krucze odległość od ekranu to 5 - 6 metrów więc co ja tam kupie?!) i oglądamy coś z dźwiękiem odtwarzanym z zestawu stereo (rezygnuję z atmosów dolby vision itp., bo źródła pozorne są moim zdaniem wystarczające, a marvela nie oglądam żebym pożądał trzęsień ziemi w salonie). 

Sesje odsłuchowe i głośniejsze granie kiedy zostają sam w domu będzie także miało miejsce oczywiście 🙂

Wymagania moje się więc takie, żeby zestaw był uniwersalny, potrafiący tworzyć tło muzyczne, ale umiejący oczarować podczas odtwarzania koncertu i dający satysfakcję w kinie domowym. Główne źródła to będą serwisy muzyczne (plum plum), cd (trochę zebrałem tego...) i kupię gramofon wkrótce no i oczywiście tv.

Na podstawę planuję wydać ok. 100 tys. Głośniki myślę, że takie do końca życia, elektronika ew. do uprgrade za 15 lat. Ponad tę kwotę liczę kabelki, zasilanie i inne duperele no i gramofon i wkładkę kiedyś.

Sprzęt ma być nowy z fakturami i gwarancją.  Nie chcę żałować, że oszczędziłem na czymś 😉 Proszę o Wasze przemyślenia.

 

Dzień dobry,

Tak jak sugerowaliśmy drogą mailową. W tym budżecie jest spory wybór różnych konfiguracji. Najlepiej byłoby podjechać do nas i samemu rzucić uchem 🙂 Na pewno wziąłbym  pod uwagę system oparty na Naim'ie NSC 222 + NAP 250 oraz kolumnach włoskiej marki Sonus Faber z serii Olimpica. Wariantów jest sporo. Fakt, że przy takiej ilości betonowo-szklanych powierzchniach dźwięk może mieć niekontrolowane pogłosy... Warto byłoby zwrócić uwagę na poprawę akustyki. Możemy spróbować podpowiedzieć co można byłoby zrobić.

 

Zapraszamy do kontaktu,

Pozdrawiam,

Q21.

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 09:11, Pawel_64167 napisał:

Cześć, proszę szacowne grono o życzliwe wsparcie.

Cześć 😉

trzymając się budżetu +/- 100 tys. skupiłbym się na serii 700 S3 z B&W a mianowicie model 702 s3 Przy tych kolumnach wystarczy budżetu na resztę, a przy serii 800, która miałaby nagłośnić taki metraż nie starczy na kolumny 😉

Najlepiej umówić się z wybranym salonem na odsłuch najpierw w salonie na sali odsłuchowej. Opcji będzie na pewno co najmniej kilka (inne kolumny polecam Elac Vela 409). Elektronika: Michi Rotel, Nad Masters, Copland, Hegel, Luxman.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pogadał z kolegą @Mariendo o jego zestawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, że nie spełnia kryteriów "nowości" wprost sklepowej, ale system starannie dobierany (przez pasjonata), a klocki relatywnie nowe i z tego co wiem, to ze sklepów.

pzdr, udanych wyborów życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 09:11, Pawel_64167 napisał:

Cześć, proszę szacowne grono o życzliwe wsparcie. Moje zamiłowanie do muzyki ostatnie kilkanaście lat koncentrowało się na szkole muzycznej syna i udziale w niezliczonej ilości koncertów, bo tak się akurat złożyło. Pokój odsłuchowy przygotowany starannie akustycznie służył głównie jako suszarnia i prasowalnia, a zestaw stereo (Quad + włoskie monitory Alinate One) trafił  ostatecznie do biura bo w domu prawie nie bywam.  Muzyki cyfrowej słucham przede wszystkim na car audio Bose.

Sytuacja jednak się zmienia - przeprowadzam się do nowego domu - salon 50 metrów oddzielony lekko od kuchni i jadalni razem z 80 metrów.

No i koncepcja jest taka, że muzyka ma być w domu permanentna. Czyli wracam do domu, gdzie wita mnie wygrzany już lekko piecyk i plum plum. Zjadam z żoną kolację i albo rozchodzimy się do zajęć domowych, albo zasiadamy w owym salonie przed dużym ekranem (krucze odległość od ekranu to 5 - 6 metrów więc co ja tam kupie?!) i oglądamy coś z dźwiękiem odtwarzanym z zestawu stereo (rezygnuję z atmosów dolby vision itp., bo źródła pozorne są moim zdaniem wystarczające, a marvela nie oglądam żebym pożądał trzęsień ziemi w salonie). 

Sesje odsłuchowe i głośniejsze granie kiedy zostają sam w domu będzie także miało miejsce oczywiście 🙂

Wymagania moje się więc takie, żeby zestaw był uniwersalny, potrafiący tworzyć tło muzyczne, ale umiejący oczarować podczas odtwarzania koncertu i dający satysfakcję w kinie domowym. Główne źródła to będą serwisy muzyczne (plum plum), cd (trochę zebrałem tego...) i kupię gramofon wkrótce no i oczywiście tv.

Na podstawę planuję wydać ok. 100 tys. Głośniki myślę, że takie do końca życia, elektronika ew. do uprgrade za 15 lat. Ponad tę kwotę liczę kabelki, zasilanie i inne duperele no i gramofon i wkładkę kiedyś.

Sprzęt ma być nowy z fakturami i gwarancją.  Nie chcę żałować, że oszczędziłem na czymś 😉 Proszę o Wasze przemyślenia.

Ten tekst czytam tak, że masz środki i oczekiwania a do tego jesteś człowiekiem wymagającym i oczekującym perfekcji. Także w obsłudze ciebie jako klienta.

Obawiam się, że musisz co najmniej podwoić budżet i szukać dealerów za granicą, nie oglądając się na krajowych Januszy z branży. A tym bardziej na żałosne porady z tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się mylić ale dla mnie takie wątki jak ten zakładane są dla jaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten tekst czytam tak, że masz środki i oczekiwania a do tego jesteś człowiekiem wymagającym i oczekującym perfekcji. Także w obsłudze ciebie jako klienta.
Obawiam się, że musisz co najmniej podwoić budżet i szukać dealerów za granicą, nie oglądając się na krajowych Januszy z branży. A tym bardziej na żałosne porady z tego forum.
Nie wiem czy byles za ta magiczna granica, u dealera, ale np w UK szalu w obsludze nie ma,chyba ze jestes szejkiem.Wszedzie znajda sie Janusze i w porzadku ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 11:09, Pawel_64167 napisał:

Aktualizuję zatem do ceny 150 za zestaw początkowy

Staraj się iść w używki. Uzyskasz dużo lepszy dźwięk. Ja np. swoje źródło kupiłem za 30 tysi, a dzisiaj uważam, że to wręcz za darmo uznając, że taki średni Bartok (a to sam DAC) kosztuje ponad 100 tysięcy.

Jeżeli znasz angielski - szukaj tam porady. Tutaj jej nie znajdziesz. Pathos robi świetne brzmieniowo wzmacniacze, ale do Magico to Inpol 2 mk 2 jest trochę prądowo za słaby. 

Poza tym trzeba być głuchym, żeby ponad Pathosa stawiać Hegle, NAD-y czy Musicale Fidelity. Który Copland gra lepiej od Inpola 2? Może polecicie jeszcze Moony?

Jeden z tutejszych  znafców, który teraz o dziwo testuje lampowe DAC-i stawia tezę, że brzmienie high-end nie może mieć wypełnienia. Pozwolisz, że bez komentarza.  Inny mimo, że antylampowiec co chwilę przemyca jako przykład pewną krakowską konstrukcję, tylko, że to ... hybryda oparta na lampach.

To forum to rynsztok. W dziale high-endzie nie ma żadnych konkretów. Na recenzje w polskiej prasie nie patrz. Są przepłacane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno:

 W latach 80 i 90-tyc (przynajmniej w ich początkach) jako kultowa w naszym kraju była marka Technics. Fakt że rynek audio dopiero raczkował. Roger zaczął co dopiero handlować Rotelami, co wtedy uznawane było za high-end. O innych znanych i cenionych markach praktycznie wtedy się nie słyszało. Liczył się Technics.

No więc, idąc za głosem ludu w roku 1992 r. za moja pierwszą premię kupiłem sobie pierwsze system audio - rzecz jasna Technicsa. Jak na owe czasy to było sporo. 8 tysięcy. I jak to grało??? Tragicznie! Mimo, że minęło coś ok. 30 lat to do dzisiaj bardzo źle wspominam to brzmienie.

Taka była świadomość ludu w Polsce wtedy i w sumie na podobnym poziomie jest dzisiaj.

A teraz zapraszam do hejtu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

 


Szczególnie jak ta twoja.

 

Taki wpis od kogoś takiego jak ty, to nie zniewaga lecz zaszczyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Meloman napisał:

Taka była świadomość ludu w Polsce wtedy i w sumie na podobnym poziomie jest dzisiaj.

W sumie masz rację ...

9 minut temu, Meloman napisał:

A teraz zapraszam do hejtu.

Dlaczego hejtu ... jeżeli w gruncie rzeczy masz rację ... taka jest świadomość ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny
Op 1. VERITY AUDIO PARSIFAL ANNIVERSARY
Op 2. Sonus faber Amati Tradition
Op 3. Focal Scala Utopia Evo 
Op.4  B&W 801 D4 

wzmacniacz
McIntosh MA9000 AC

zrodlo
Aurender N100 also N150

 

Wszysko kupujesz Jako wersja Demo ca. 30% Rabat 


 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_64167A ja Ci radzę : Kup sobie Pianocrafta do salonu. Za resztę kasy abonament/bilety do filharmonii i koncerty.

Ewentualnie zamiast Yamahy Pianocrafta ,Yamahę fortepian i kogoś do grania po szkole muzycznej.Zamawiasz se laskę/chłopa np na godz 16:00 jak będziesz po robocie i już od wejścia będzie Ci przygrywał/a Chopina i inne cuda.

 

Będzie Pan zadowolony!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 09:11, Pawel_64167 napisał:

Cześć, proszę szacowne grono o życzliwe wsparcie.

najważniejsza sprawa to akustyka

trudna i pracochłonna

najpierw proponuję kontakt z Bartkiem Chojnackim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Bartek Chojnacki napisz do niego pogadaj zaproś zróbcie pomiary , pogadaj póżniej z rodziną na co się zgodzą by poprawić warunki

potem zacznij wybierać kolumny

proponuję coś z nowej oferty Equilibrium ,możesz podjechać posłuchać poradzić się

Kwiatek to bardzo kompetentny i rzeczowy konstruktor , który doradzi i pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do Twojej powierzchni SF Olympica są za małe

z oferty Equilibrium raczej musiałbyś zamówić projekt custom .... jak kilku zadowolonych użytkowników tego forum

ewentualnie jest bardzo fajna konstrukcja Akustyka do Twojego salonu

image.thumb.png.b0e9a76b807335b18573482758a1a159.png

"

Czterodrożna konstrukcja RR4 miała już bardzo długi staż, ale wciąż cieszyła się zainteresowaniem. Dlatego o jej wycofaniu z oferty nie mogło być mowy, za to od pewnego czasu myśleliśmy o jej modyfikacji. Ostatecznie szalę przechyliło pojawienie się nowego przetwornika wysokotonowego w serii Revelator – D2104/712000.

O ile wcześniej stosowany R2904/710009 pozostaje referencyjnym, wszechstronnym przetwornikiem pierścieniowym serii Revelator, o tyle D2104/712000 jest stworzony specjalnie do współdziałania z mniejszymi nisko-średniotonowymi i średniotonowymi. Jego niemal idealnie liniowa charakterystyka sięga 40 kHz, a mała średnica zapewnia też doskonałe rozpraszanie. Przy ustaleniu względnie wysokiej częstotliwości podziału (3,8 kHz ze średniotonowym 12M/4631G00), można było ten wysublimowany przetwornik zastosować w zespole o mocy nawet 400 W.

Ale zmiany nie ograniczyły się do wymiany wysokotonowego, wymagały przeprojektowania filtrów na połączeniu ze średniotonowym, a to pociągnęło za sobą ostatecznie opracowanie zupełnie nowej zwrotnicy, we wszystkich sekcjach. Charakterystyka RR43 jest jeszcze lepiej wyrównana i stabilna przy zmianie osi.

Nie twierdzimy, że nowe RR43 grają dwa razy lepiej od RR4, ale warto było nad tym skomplikowanym układem znowu posiedzieć, aby wycisnąć z niego jeszcze więcej.

RR43 przedstawiają każde zdarzenie muzyczne w sposób naturalny i jednocześnie spektakularny. Takiego charakteru brzmienia nie można uzyskać skromniejszymi środkami; aby jednak nie stracić nic z wyrafinowania, zastosowane przetworniki muszą być najwyższej jakości, właściwie dobrane i precyzyjnie dostrojone. Im układ bardziej skomplikowany, tym trudniejszy; większość konstruktorów uznaje układ trójdrożny za "ostateczny", jednak duży wybór i szczególne charakterystyki Revelatorów skłoniły nas do zaprojektowania układu czterodrożnego, mającego w tym wydaniu swoje specjalne zalety.
Sekcja niskotonowa oparta jest na dwóch 26-cm Revelatorach 26W/8867T00. Osiągana przez nie moc i efektywność wymaga przygotowania odpowiednio silnej sekcji średniotonowej. Składa się ona z 18-cm niskośredniotonowego Revelatora 18W/4531G01 i 12-cm średniotonowego Revelatora 12M/4631G00, dzielących między siebie zakres średnich tonów przy ok. 750 Hz. Wykorzystanie zalet obydwu przetworników pozwala uzyskać zarówno mocne brzmienie "dolnego środka", gwarantowane przez 18-tkę, jak i czyste brzmienie oraz dobre rozpraszanie "górnego środka", emitowane z małej i lekkiej membrany 12-tki.

Para 26-cm Revelatorów zapewnia wysoką efektywność i niską częstotliwość graniczną już z obudowy zamkniętej, tym samym kolejną zaletą tej konstrukcji jest bardzo dobra odpowiedź impulsowa. Każdy z głośników średniotonowych ma własną, odpowiedniej objętości komorę. Zwrotnica jest izolowana w dolnej części obudowy. Obudowa wzmocniona jest wieloma przegrodami i wieńcami, na których opierają się też magnesy głośników niskotonowych.

Wysoka efektywność - 90 dB - pozwala poprzestać na relatywnie niewielkiej mocy dla osiągnięcia wysokich poziomów głośności, ale pełny potencjał dynamiczny RR43 zostanie wykorzystany przy podłączeniu wydajnych wzmacniaczy tranzystorowych; RR43 mogą sprostać każdemu wyzwaniu, nagłaśniając największe salony odsłuchowe, przy czym impedancja nie jest nadzwyczaj wymagająca – znamionowo 4-omowa (minimum 3 omy przy 80 Hz)."

cena 30000zł ...ale musiałbyś zaufać bez odsłuchu 🙂

przy ograniczonym budżecie do 100 tysi te kolumny Akustyka RR43 to bardzo dobry pomysł by dokupić odpowiednią do kolumn elektronikę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

telefon do Akustyk

601 34 18 73, 22 409 97 97

moim zdaniem jak ogarniesz akustykę i wybierzesz kolumny można dopiero dobierać wzmocnienie i źródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. O tego typu poradach pisałem powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rochu napisał:

O właśnie. O tego typu poradach pisałem powyżej.

najlepsze jest podsumowanie

cena 30000zł ...ale musiałbyś zaufać bez odsłuchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 09:11, Pawel_64167 napisał:

Na podstawę planuję wydać ok. 100 tys. Głośniki myślę, że takie do końca życia

W dniu 16.03.2023 o 09:11, Pawel_64167 napisał:

, elektronika ew. do uprgrade za 15 lat. Ponad tę kwotę liczę kabelki, zasilanie i inne duperele no i gramofon i wkładkę kiedyś.

W dniu 16.03.2023 o 10:26, sly30 napisał:

Nie chce doradzać, bo to trudne. 100 tys.budżet wydaje się nie mały, ale niestety przez inflacje, dziś te 100 tys.w audio to tak średnio, a w High end, to mały budżet, szczególnie, gdy sprzęt ma być nowy. Sugerowałbym rezygnacje z gramofonu i przerzucenie zaoszczędzonej kasy na lepsze kolumny. 

W dniu 16.03.2023 o 11:09, Pawel_64167 napisał:

Aktualizuję zatem do ceny 150 za zestaw początkowy.

13 godzin temu, GT napisał:

To jest może nawet ok budżet ale na coś z 2 ręki. Z nowych klocków to będzie tylko lepsze hihi.

11 godzin temu, Meloman napisał:

Staraj się iść w używki. Uzyskasz dużo lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Staraj się iść w używki. Uzyskasz dużo lepszy dźwięk. Ja np. swoje źródło kupiłem za 30 tysi, a dzisiaj uważam, że to wręcz za darmo uznając, że taki średni Bartok (a to sam DAC) kosztuje ponad 100 tysięcy.
Jeżeli znasz angielski - szukaj tam porady. Tutaj jej nie znajdziesz. Pathos robi świetne brzmieniowo wzmacniacze, ale do Magico to Inpol 2 mk 2 jest trochę prądowo za słaby. 
Poza tym trzeba być głuchym, żeby ponad Pathosa stawiać Hegle, NAD-y czy Musicale Fidelity. Który Copland gra lepiej od Inpola 2? Może polecicie jeszcze Moony?
Jeden z tutejszych  znafców, który teraz o dziwo testuje lampowe DAC-i stawia tezę, że brzmienie high-end nie może mieć wypełnienia. Pozwolisz, że bez komentarza.  Inny mimo, że antylampowiec co chwilę przemyca jako przykład pewną krakowską konstrukcję, tylko, że to ... hybryda oparta na lampach.
To forum to rynsztok. W dziale high-endzie nie ma żadnych konkretów. Na recenzje w polskiej prasie nie patrz. Są przepłacane.
Tak tak na anglojezycznych forach uzyskasz poradę!tam sie wszyscy po pleckach poklepuja i gratuluja zakupu, a pytania o prawdziwe wrazenia sa przemilczane, ew. uslyszysz wielce znaczącą informacje:mi sie podoba.Recenzenci sa oplacani wszedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś wyjątkowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego:

Hegel H590, Serwer z Roon z Tidal i Qobuz

Zostanie na podstawowy gramofon. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chciałbym się mylić ale dla mnie takie wątki jak ten zakładane są dla jaj. 

nie - to syndrom naszych czasów - nuworysz bez żadnego stażu i doświadczenia chce mieć coś fajnego do nowego salonu.

Chwali się że wykłada 100 tys i oczekuje porad jak najlepiej je spożytkować przy założeniu, że tym pazernym sprzedawcom urwie 20%  🙂

Ma być nówka, ładnie wyglądać i grać tak, ze kumplom zsuną się skarpetki 🙂

Ale nic za darmo - pewnych etapów w audiodoświadczeniu przeskoczyć się nie da - i jeśli ktoś zmarnował 20 lat na słuchaniu byle czego i się nie rozwijał w wielu aspektach problemów w audio - to poglądowa lekcja na forum nic mu nie da.

Owszem - może pójść za jakąś poradą (dowolną - bo w jego przypadku to i tak nie ma znaczenia) i być może nawet będzie zadowolony (bo nieświadomy)

Finito

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, rochu napisał:

kolejna żałosna porada

W głowie Ci się coś poprzewracało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piopio napisał:

W głowie Ci się coś poprzewracało. 

Ale nie na tyle, żeby dawać komuś infantylne porady co ma kupić, bazując li tylko na tym co w necie wyczytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rochu napisał:

Ale nie na tyle, żeby dawać komuś infantylne porady co ma kupić, bazując li tylko na tym co w necie wyczytałem.

Słuchałem tych sprzętów. Spektakularne granie.  Dlatego polecam. Zamiast Hegla może być coś innego. Tu się nie upieram. Ale akurat Hegla można dostać w dobrej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Słuchałem tych sprzętów. Spektakularne granie.  Dlatego polecam. Zamiast Hegla może być coś innego. Tu się nie upieram. Ale akurat Hegla można dostać w dobrej cenie. 

Tylko że budżet pozwala tylko na Hi-Fi. I chyba tyle.. 🙂

21 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć 😉

trzymając się budżetu +/- 100 tys. skupiłbym się na serii 700 S3 z B&W a mianowicie model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Przy tych kolumnach wystarczy budżetu na resztę, a przy serii 800, która miałaby nagłośnić taki metraż nie starczy na kolumny 😉

Najlepiej umówić się z wybranym salonem na odsłuch najpierw w salonie na sali odsłuchowej. Opcji będzie na pewno co najmniej kilka (inne kolumny polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Elektronika: Michi Rotel, Nad Masters, Copland, Hegel, Luxman.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piopio napisał:

Słuchałem tych sprzętów. 

na audioszoł 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rochu napisał:

na audioszoł 🤣

Kolumny tak. A w czym problem ? Nawet w tak skromnych warunkach lokalowych grały spektakularnie. Ty ich nie słyszałeś ale od razu krytykujesz. Tak robią ignoranci. 

40 minut temu, trueman napisał:

Tylko że budżet pozwala tylko na Hi-Fi. I chyba tyle.. 🙂

100 tys i proponowane przeze mnie sprzęty to już jest High-End moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.