Skocz do zawartości
IGNORED

stereo ok. 100 tys.


Pawel_64167
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Moglibyście napisać choćby o tym, że do tak wielkiej kubatury powinien szukać dużych kolumn, aby uniknąć wysilenia prezentacji powodującej lawinowy wzrost zniekształceń. Ba, w moim odczuciu od tego powinien zacząć, bo kolumny determinują większą część finalnego brzmienia systemu. Potem dobry piec, żeby je uciągnął. I to nawet nie chodzi tylko o kwestię samego uciągnięcia, tylko utrzymania przy głośnym graniu zamierzonej estetyki grania zestawu, bo wiele wzmacniaczy po przejściu do "grania live" zazwyczaj zaczyna siać wspomnianymi zniekształceniami. Podajcie jakiś set kolumny-wzmak, tylko weź pod uwagę, że wielkość niezaadaptowanego pokoju zrobi z przykładowych JBL-i sieczkę. I, żeby nie było, nic do nich nie mam, bo sam słuchałem fajnych tubowych kolumn - choćby ostatnio jubileuszowych Klipschy, tylko trzeba przewidzieć, co się wydarzy w zastanych warunkach.

Mimo wszystko pozdro. Jacek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv
Osobiste uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 13:30, Audroc napisał:

To wszystko się zgadza, tylko po co komu najlepsza wkładka MM na rynku skoro ma być tylko do wygrania systemu. Reszta jak takie wygrzewanie miałoby wyglądać, puszczać swoje najgorsze poniszczone i porysowane płyty, zajeżdżać pasek, spalać prąd tylko żeby coś się miało wygrzać ? Może jeszcze lampy we wzmacniaczu wygrzewać spalając wspomniany prąd w klasie A? 

To ja bym się chyba rozpłakał raz patrząc na rachunek, a dwa z powodu planety...

A Kto pisze, że tylko? LVB starczy na o wiele dłużej, żywotność takiej igły to ok. 5 lat. Po takim "wygrzaniu" sprzętu można zmienić sobie np. na: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przynajmniej wychwyci się różnice..  Chodzi o upgrade i portvel. Lepiej dołożyć do kolumn, bo ich nie da się upgrejdować, a gramofon (wkładkę) tak (prędzej czy później i tak będzie to nieuniknione). Rozumiesz??

Co Ci z drogiej wkładki,  jak nie nagłośnisz pomieszczenia?

<<< Moim zdaniem jest to istotne i na tym by trzeba się skupić, a nie wydawać krocie na wkładkę,  którą będzie trzeba za jakiś czas wymienić >>>

Tyle w temacie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez man soul

☙  𝓐𝓾𝓭𝓲𝓸 𝓪𝓷𝓪𝓵𝓸𝓰𝓒𝓛𝓤𝓑♕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 01:03, Sovereign napisał:

Zależy co to za płyta była kiedyś.

Płyta, płycie nierówna, a to ona [jak dla mnie] determinuje główny styl brzmienia. Im lepsze daczki lub karty zewnętrzne i wewnętrzne, to na wyższy level przenoszą brzmienie w stylu i balansie tonalnym płyty głównej + RAM jako komplet.

Kiedyś, już z kilkanaście lat temu miałem Gigabyte na Sanyo OS-CON i pokonywała przeróżne płyty z tamtych lat, jak i wiele nowych. To była płyta na LGA775 i DDR3. Na samym początku był Intel® Core™2 Duo E8400 Wolfdale E0, a trochę później obsadziłem Xeona E5450 w najlepszej rewizji E0 SLBBM.

Xeon E5450 (TDP 80W)

Quad Q9650 (TDP 95W)

Xeon X5450 (TDP 120W)

Do E5450 trafiały sztuki stabilnie pracujące na bazowych 3.00 GHz przy najniższych V. Pod LGA775 procek wymagał fizycznej modyfikacji i zmodyfikowanego BIOSu z nowym mikro-kodem. Standardowo/firmowo to on był pod LGA771.

To był żwawy, neutralny, szybki, dokładny, rozdzielczy mobasek z dynamiką, mocą, detalem, życiem, basem.

Nawet grube sieciówki [z końcówek mocy] na zasilaniu mu nie przeszkadzały, a jeszcze podnosiły m.in. rozpiętość pasma, bas, przestrzeń, dokładność stereo, moc, dynamikę i precyzję.

Daczki, przeróżne zewnętrze i wewnętrzne karty w tym wtedy różne na stare złącza PCI, ulepszały wszystkie aspekty brzmienia, a ogólny styl brzmieniowy z płyty głównej.

O wszystkich config.

------

JRiver z Minneapolis, to mój ulubiony. Przy nim foobar2000 stonowany, podkolorowany i wygładzony.

JRiver całościowo dokładniejszy, bardziej neutralny otwarty, rozbudowany, rześki i żwawy.

Bardzo ważne, ale płyta jeszcze ważniejsza.

Kolorowy bas to słaby bas. Może być delikatnie zmiękczony i ładnie rozciągnięty, lub twardy i mocny, ale nie kolorowy/rozleptany.

Ten ACE, to w jakimś stopniu jak Gramofon, ale bez jego wad.

Gra pełnym, gęstym, barwnym, ciepłym dźwiękiem, harmonijnie, płynnie, melodyjnie, spójne, naturalnie. Pełna niska średnica, jak i całe brzmienie, przestronnie, szeroko, głęboko, nie narzuca się z górą i ma sporo drobnego detalu. Niemęczący, delikatny w górze, bardzo analogowy, pełny, płynny, naturalny z topową średnicą i jak to mówią ''muzykalnością''.

Nic z typowego PC, bardziej jak jakieś analogowe źródło Audio.

Z szybkimi, przejrzystymi i otwartymi dacami i kartami dźwiękowymi - rozkręca się, np. może być jaśniejszy, bardziej otwarty i detaliczny ale nie ostry/nie przejaskrawiony, szybszy, dokładniejszy, bardziej neutralny, mniej ciepły/analogowy, a nadal gęsty i bardzo lubi np. Boston Symphony Orchestra No.10 In E Minor, Op.93 2. Allegro (Live).

Oczywiście z JRiver-a, z którym to się lubi.

Im lepsze Hi-Reski - lepsza jakość realizacji i więcej zawartości/informacji w plikach, tym lepiej.

Na zasilaniu mógłby pasować Nordost Odin 2 z rodowanymi wtykami. Jakby ktoś go chciał się pozbyć za 5% ceny nowego, to mogę kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) MSI-MEG-Z390-ACE-Motherboard-Review-08.jMSI-MEG-Z390-ACE-Motherboard-Review-07.j

Gramofony i CD Playery do muzeum.

Team Group T-Force Night Hawk RGB (TF1D48G4000HC18EBK) B-Die OC 4200MHz CL17-16-16

MEG-Z390-ACE-i9-9900-KF-5-1-GHz-AVX2-TeaTeam-Group-T-Force-Night-Hawk-RGB-16-GB-

Gramofony i CD Playery do muzeum. Rozśmieszyłeś mnie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, man soul napisał:

A Kto pisze, że tylko? LVB starczy na o wiele dłużej, żywotność takiej igły to ok. 5 lat. Po takim "wygrzaniu" sprzętu można zmienić sobie np. na: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przynajmniej wychwyci się różnice..  Chodzi o upgrade i portvel. Lepiej dołożyć do kolumn, bo ich nie da się upgrejdować, a gramofon (wkładkę) tak (prędzej czy później i tak będzie to nieuniknione). Rozumiesz??

Co Ci z drogiej wkładki,  jak nie nagłośnisz pomieszczenia?

<<< Moim zdaniem jest to istotne i na tym by trzeba się skupić, a nie wydawać krocie na wkładkę,  którą będzie trzeba za jakiś czas wymienić >>>

Tyle w temacie.

Pozdrawiam

 A po co nagłaśniać pomieszczenie. W sumie trzeba było od początku dojść do porozumienia czy ma by głośno czy wystarczy w dobrej jakości. Też kiedyś rajcowalem się pewnym poziomem głośności, kiedy już sam nie wiedziałem czy to wplym kolejnej szklaneczki czy hałasu....

Dla mnie nie ma nic piękniejszego niż kojąca muzyka z winyla po ciężkim dniu pracy jak dzisiaj. Oczywiście nie ma znaczenia kto z nas jaką prace wykonuje, osobiście bardziej zmęczony jestem po dniu prowadzenia szkoleń niż po łopacie na działce.

Jeszcze jedno- nie rozumiem po co koledze tania wkładka na początek jak on jest starym wyjadają szukającym sprzętu za 100-200kzl.

23 godziny temu, umka napisał:

 Moglibyście napisać choćby o tym, że do tak wielkiej kubatury powinien szukać dużych kolumn, aby uniknąć wysilenia prezentacji powodującej lawinowy wzrost zniekształceń. Ba, w moim odczuciu od tego powinien zacząć, bo kolumny determinują większą część finalnego brzmienia systemu. Potem dobry piec, żeby je uciągnął. I to nawet nie chodzi tylko o kwestię samego uciągnięcia, tylko utrzymania przy głośnym graniu zamierzonej estetyki grania zestawu, bo wiele wzmacniaczy po przejściu do "grania live" zazwyczaj zaczyna siać wspomnianymi zniekształceniami. Podajcie jakiś set kolumny-wzmak, tylko weź pod uwagę, że wielkość niezaadaptowanego pokoju zrobi z przykładowych JBL-i sieczkę. I, żeby nie było, nic do nich nie mam, bo sam słuchałem fajnych tubowych kolumn - choćby ostatnio jubileuszowych Klipschy, tylko trzeba przewidzieć, co się wydarzy w zastanych warunkach.

Mimo wszystko pozdro. Jacek. 

Jak pisałem wcześniej pytanie musi być głośno, czy wystarczy w dobrej jakości.

Natomiast co do konkretów kilka osób podawało tu propozycje Bowersow 702S3 z Integra Yamaha AS3200, lub nowym Luxem tzw Zetką. 

W dniu 23.03.2023 o 12:09, HTaudio napisał:

W Poznaniu w naszym salonie (przy okazji 50-lecia "Dark Side of the Moon") za chwilę robimy testy i porównania dwóch bardzo dobrych odtwarzaczy CD/SACD:

Canor CD 1.10 (26950 zł)

T+A MP 2500 R (53900 zł)

Są to też pełnoprawne DAC z wejsciem USB a T+A także odtwarzacz SACD, pełnoprawny DAC z obsługą formatu DSD 512 oraz streamer obsługujący zarówno źródła lokalne np. z pendrive USB jak i przez LAN (Tidal, Qobuz). Ma też Bluetooth, wifi i radio FM. Po ostatniej aktualizacji urządzenie wspiera także „Roon ready”. W rankingu niemieckiego Audio znalazł się w najwyższej klasie (Referenzklasse) na 4 miejscu.

Więcej o tym wydarzeniu, opisy i testy tych urządzeń na naszym blogu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A MP2500R Audio_de2.jpeg

Pamiętajcie żeby wykorzystać to DSD512 w DACu. Opisywałem w innym wątku swoje osiągnięcia z Yamaha CD-S2100 łącznie z zamieszczeniem fotek jak pięknie pracuje z każdym źródłem w konwersji na DSD128. Dźwięk staje się gładszy, bardziej nasycony, nawet nowe wersje Power DVD to wspierają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS podczas tego odsłuchu jak rozumiem będziecie porownywali różne formaty nowego wydania TDSOTM. Pamiętajcie żeby sprawdzić, Anię czytałem jeszcze testów i dokładnych opisów tych odtwarzaczy, czy można na nich odtwarzać natywnie płyty CD. inaczej dojdzie do sytuacji, jakiej byłem wielokrotnie świadkiem podczas takich odsłuchów w salonach i klubach audio, kiedy porównuje się prawdziwą płytę SACD lub BluRay Puree Audio z płytą CD przekonwertoeana w locie przez odtwarzacz na sygnał DSD lub gęsty PCM. Niektóre odtwarzacze mają specjalne przyciski do natywnego słuchania zwykłych płyt CD.

Było o tym sporo zaciekłych dyskusji na forum, macie okazję wnieść na gorąco coś od siebie.

Pozdrawiam i czekam na relacje na łamach Audiostereo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

HURT-PLYTY-WINYLOWE-DEKORACYJNE-DUZE-HUR

1 godzinę temu, ASURA napisał:

To dopiero jest barbarzyństwo!

To w Twoich stronach w Małopolskiem (ok. 70 km od Ciebie) w miejscowości Osiek u Andrzeja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  winyle wiszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, daro-driver napisał:

Gramofony i CD Playery do muzeum.

W dniu 23.03.2023 o 02:03, Sovereign napisał:

Gramofony, Magnetofony Szpulowe i CD Playery do muzeum.

Płyty winylowe, kompaktowe i taśmy szpulowe w kartony i na strych. Tak jak to niejeden zrobił. W tym wspomniany zaawansowany electronics engineer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovereign napisał:

Płyty winylowe, kompaktowe i taśmy szpulowe w kartony i na strych. Tak jak to niejeden zrobił. W tym wspomniany zaawansowany electronics engineer.

Jakie muzeum? Ten, kto w swoim zestawie nie ma gramofonu, nie wie co to audio i stereo.

1 godzinę temu, Sovereign napisał:

To w Twoich stronach w Małopolskiem (ok. 70 km od Ciebie) w miejscowości Osiek u Andrzeja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  winyle wiszą.

zajefajne rozpraszacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

☙  𝓐𝓾𝓭𝓲𝓸 𝓪𝓷𝓪𝓵𝓸𝓰𝓒𝓛𝓤𝓑♕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten kto w swoim zestawie nie ma gramofonu, nie wie co to jest audio i stereo

Ten, kto w swoim zestawie nie ma gramofonu, nie wie co to jest gramofon.

A audio i stereo to jest nie tylko gramofon

Czyli kontynuujac ta logike stwierdzamy, ze ty nie wiesz co to jest audio i stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:


Ten, kto w swoim zestawie nie ma gramofonu, nie wie co to jest gramofon.

A audio i stereo to jest nie tylko gramofon

Czyli kontynuujac ta logike stwierdzamy, ze ty nie wiesz co to jest audio i stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Reasumując Trolu tak jak ten, kto nie wie, co to jest gramofon, nie wie nic o audio, tak ten, kto nie wie, czym jest BLUES, nie wie nic o R&B, rock'n'Rollu i soulu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez man soul

☙  𝓐𝓾𝓭𝓲𝓸 𝓪𝓷𝓪𝓵𝓸𝓰𝓒𝓛𝓤𝓑♕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rochu napisał:

Poza tym wszyscy w domu zdrowi

Panowie co dzieje się w tym temacie ?

Znikają wpisy, trudno się połapać...

Ja osobiście jestem bardzo zainteresowany wymiana poglądów na temat sprzętu w okolicach właśnie około 100kzl. W tej chwili nie wiem czy iść dalej w stronę dzielonek Accuphase czy Rotela Michi czy tez pozostać przy integrach np. Zetką Luxmana.

Ja jestem w tym dobrym położeniu że mam małe pomieszczenie i nie potrzebuje pełnej mocy, ważniejsza jest dla mnie jakość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Audroc napisał:

Panowie co dzieje się w tym temacie ?

Znikają wpisy, trudno się połapać...

Ja osobiście jestem bardzo zainteresowany wymiana poglądów na temat sprzętu w okolicach właśnie około 100kzl. W tej chwili nie wiem czy iść dalej w stronę dzielonek Accuphase czy Rotela Michi czy tez pozostać przy integrach np. Zetką Luxmana.

Ja jestem w tym dobrym położeniu że mam małe pomieszczenie i nie potrzebuje pełnej mocy, ważniejsza jest dla mnie jakość

 

To tak, jak by pytać, czy brunetki, czy blondynki?? xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

☙  𝓐𝓾𝓭𝓲𝓸 𝓪𝓷𝓪𝓵𝓸𝓰𝓒𝓛𝓤𝓑♕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audroc napisał:

 

Ja jestem w tym dobrym położeniu że mam małe pomieszczenie i nie potrzebuje pełnej mocy, ważniejsza jest dla mnie jakość

 

Mam stosunkowo duze pomieszczenie i nie narzekam na brak jakosci i na brak mocy.

Mniejsze i slabsze kolumny z zestawu B radza sobie rownie dobrze w tym pomieszczeniu jak duze. Napedzane sa inaczej, zrodla sa te same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Mam stosunkowo duze pomieszczenie i nie narzekam na brak jakosci i na brak mocy.

Mniejsze i slabsze kolumny z zestawu B radza sobie rownie dobrze w tym pomieszczeniu jak duze. Napedzane sa inaczej, zrodla sa te same.

Nie rozumiem Twojej teorii. Małe monitorki nigdy nie nagłośnia pomieszczenia 100-150 M2 bez względu na to czym je napedzisz. 

Wniosek- albo kupujemy wzmacniacz i kolumny które  100%naglosnia takie pomieszczenie, albo słuchamy po cichu i godzimy się na pewne niedociągnięcia. W skrajnym przypadku w dużym pomieszczeniu pozostajemy przy monitorach i ich zaletach i wspomagamy się subem.

Jestem w sytuacji gdzie swój najlepszy system mam w bloku, natomiast w domku w salonie z aneksem kuchennym mogę się pobawić mocniejszym graniem z kolumnami podłogowymi. Zauważyłem że przy sensownej adaptacji akustycznej i dobrej konfiguracji sprzętu można uzyskać fajne brzmienie bez setek W mocy. Problem pojawia się właśnie przy koncertowym słuchaniu, stąd mój wpis o rezygnacji z pełnego nagłośnienia na rzecz jakości. Zauważyłem że kiedy zbliżam się potężnym piecem i podłogowymi kolumnami do mocnego grania, tracę właśnie to wyrafinowanie monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 18:47, Audroc napisał:

Pamiętajcie żeby wykorzystać to DSD512 w DACu. Opisywałem w innym wątku swoje osiągnięcia z Yamaha CD-S2100 łącznie z zamieszczeniem fotek jak pięknie pracuje z każdym źródłem w konwersji na DSD128. Dźwięk staje się gładszy, bardziej nasycony, nawet nowe wersje Power DVD to wspierają.

HDCD słuchało się już ponad 20 lat temu, i także z Rotela, HDCD były lepsze od CD.

Następne odtwarzacze, ale z wyższej półki i bez HDCD, były lepsze niż Rotel itp. z HDCD.

A lepsze, gdyby potrafiły odtwarzać HDCD (High Definition Compatible Digital), to byłoby jeszcze lepsze.

Wtedy podobały się HDCD. Ciekawe co to za lista ok. 100 płyt w HDCD i procentowo ile jakiej muzyki.

A tu masz coś nowego, z tego miesiąca, oczywiście nie w HDCD. Szczególnie jeden utwór fajny.

Anastassiya-Dranchuk-Rites-de-Passage-1.Anastassiya-Dranchuk-Rites-de-Passage-2.

11 - Troy Sonata, Op. 78: VIII. Krieg · Anastassiya Dranchuk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sovereign napisał:

HDCD słuchało się już ponad 20 lat temu, i także z Rotela, HDCD były lepsze od CD.

Następne odtwarzacze, ale z wyższej półki i bez HDCD, były lepsze niż Rotel itp. z HDCD.

A lepsze, gdyby potrafiły odtwarzać HDCD (High Definition Compatible Digital), to byłoby jeszcze lepsze.

Wtedy podobały się HDCD. Ciekawe co to za lista ok. 100 płyt w HDCD i procentowo ile jakiej muzyki.

A tu masz coś nowego, z tego miesiąca, oczywiście nie w HDCD. Szczególnie jeden utwór fajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Anastassiya-Dranchuk-Rites-de-Passage-2.

11 - Troy Sonata, Op. 78: VIII. Krieg · Anastassiya Dranchuk

Dzięki za ciekawy wpis. 

Mam wiele różnych kolekcji, płyty HDCD to tylko jedna z wielu kolekcji. Zresztą każdy z nas je ma, często nie wiedzac o tym. Jak pisałem wiele płyt Gold oraz SACD mają warstwy 16 bitowe nagrane w HDCD. A to że współczesne odtwarzacze grają lepiej to po prostu postęp. Tyle że o ile w przypadku płyt HDCD mieliśmy fizycznie zakodowane dodatkowe bity i słynne filtry to teraz załatwia się to bardziej sztucznie, konwertując w odtwarzaczu 16 bitowy zapis na gęsty. 

Pamiętajmy że to nie jest tak że jeden odtwarzacz gra ładniej od drugiego tak po prostu. Ponieważ w procesie produkcji płyty CD zapisany w studio gęsty materiał został zubożony do wspomnianych 16 bitów, teraz musi on mocno się napracować żeby te 24 bity odzyskać lub zamienić sygnał na DSD w zależności od odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie czytałem wątku, pewnie padło już masę propozycji, ja tylko od siebie mogę dodać że w tej cenie to już warto zrobić pomiary i adaptacje akustyczną. Nie wiem czy na naszym rynku są tak ładne rozwiązania jak tu 

Ale warto w to zainwestować ze 20% budżetu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 09:11, man soul napisał:

Tyle w temacie.

 

100 -150k nie starczy na kabel głośnikowy, nowy.

Nie będzie w sumie potrzebny, "układy scalone" zrobią swoje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, 747 napisał:

Nie będzie w sumie potrzebny, "układy scalone" zrobią swoje..

I czipy które za jakiś czas każdy będzie już miał wszczepione w głowę ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Meloman napisał:

A Wy znowu z tym plumkaniem. Na tym na przykład trzeba sprawdzać system:

 

 

Trafny wpis, właśnie na takiejuzie testowałem swoje Monitor Audio Gold które mam do dziś w jednym z systemów. Za 10-30 kzł można mieć kolumny do symfoniki i wogole muzyki klasycznej w zależności czy monitory czy podłogowe. Wiele innych kolumn w podobnej cenie grają tylko rocka czy płukanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Wole zimmera

Może lepiej nie na YT tylko z tego nosnika?

live-in-prague-blu-ray,big,805807.jpg

str_1_805807.jpg

 

Dźwięk w Dolby Atmos wymiata. Jest jeszcze to, także w Atmosie:

1536455_0002.jpg

1536455_0001.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, pmcomp said:

Może lepiej nie na YT tylko z tego nosnika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

str_1_805807.jpg

 

Dźwięk w Dolby Atmos wymiata. Jest jeszcze to, także w Atmosie:

1536455_0002.jpg

1536455_0001.jpg

 

Mam płytę CD a z blue ray  wyroslem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Mam płytę CD a z blue ray  wyroslem.

Tu raczej nie ma z czego wyrastać, wystarczy samemu posłuchać w dobrze zestawionym wielokanałowym systemie i to z dwóch powodów:

- po pierwsze na BD do dźwieku dodano obraz, co robi ogromną różnicę.

- po drugie na BD, oprócz dźwieku 16/48 czyli odpowiednika CD masz ścieżkę w Dolby Atmos (dla przypomnienia kodowanie bezstratne w 7.1 kanałów w 24/96 w tym zaszyte dodatkowe kanały górne dla Atmosa).

 

Ostatnio wielu moich znajomych "ałdjofilów" podczas wizyt jest przeze mnie raczona próbkami dwóch koncertów:

uhd-flml-case.jpg

Eric-Clapton-4K-Blu-ray-Lady-in-the-Balc

 

Oba zawierają ścieżki stereo 24/96 oraz Dolby Atmos. Do tego Bob James ma ścieżkę w Auro-3D.

WSZYSCY zgodnie twierdzą, że materiał stereo 24/96 dostaje w tyłek jakością i dźwięku i jego przekazu od ścieżek w Dolby Atmos, a do tego ścieżka w Auro-3D bije ściezkę w Atmosie.

No cóż, mozna pozostać w stereo. To nie te czasy kiedy ponad 20 lat temu przy okazji promowania CD-DTS i wielokanałowego SACD tworzono sztuczne efekty dookólne. Tylko to było tak sztuczne, że słabo sie tego słuchało.

Teraz systemy dookólne potrafią znakomicie oddać efekty 3D koncertu w zarejestrowanego w danym pomieszczeniu.

Tylko potrzeba chyba magii taki nazwisk jak Clapton czy James. Ale jak widać, podobnie jak ty, niektórzy mówią ... "wysiadam z blu-ray". Droga wolna, nikt nie trzymie 🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, co wynika wprost w okladek, nosnik to BD-UHD czyli obraz w 4K, w WCG i HDR. Najmniejsza mozliwa dzisiaj komercyjnie na rynku kompresja video z bitrate’m na poziomie 80-100 Gbps. Streaming video z netu moze o takich wartosciach zapomnieć.

W lepszej jakosci taki obraz video mozna jedynie obejrzeć w studio z surowego materialu zarejestrowanego przez kamery, przed masteringiem na monitorach studyjnych. Niedostepne dla normalnych smiertelników.

🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, pmcomp said:

Tu raczej nie ma z czego wyrastać, wystarczy samemu posłuchać w dobrze zestawionym wielokanałowym systemie i to z dwóch powodów:

- po pierwsze na BD do dźwieku dodano obraz, co robi ogromną różnicę.

- po drugie na BD, oprócz dźwieku 16/48 czyli odpowiednika CD masz ścieżkę w Dolby Atmos (dla przypomnienia kodowanie bezstratne w 7.1 kanałów w 24/96 w tym zaszyte dodatkowe kanały górne dla Atmosa).

 

Ostatnio wielu moich znajomych "ałdjofilów" podczas wizyt jest przeze mnie raczona próbkami dwóch koncertów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eric-Clapton-4K-Blu-ray-Lady-in-the-Balc

 

Oba zawierają ścieżki stereo 24/96 oraz Dolby Atmos. Do tego Bob James ma ścieżkę w Auro-3D.

WSZYSCY zgodnie twierdzą, że materiał stereo 24/96 dostaje w tyłek jakością i dźwięku i jego przekazu od ścieżek w Dolby Atmos, a do tego ścieżka w Auro-3D bije ściezkę w Atmosie.

No cóż, mozna pozostać w stereo. To nie te czasy kiedy ponad 20 lat temu przy okazji promowania CD-DTS i wielokanałowego SACD tworzono sztuczne efekty dookólne. Tylko to było tak sztuczne, że słabo sie tego słuchało.

Teraz systemy dookólne potrafią znakomicie oddać efekty 3D koncertu w zarejestrowanego w danym pomieszczeniu.

Tylko potrzeba chyba magii taki nazwisk jak Clapton czy James. Ale jak widać, podobnie jak ty, niektórzy mówią ... "wysiadam z blu-ray". Droga wolna, nikt nie trzymie 🙂 

 

Wszystko  rozumiem ,ale ja swoj zestaw  5,1 + av receiver + blue ray  player sprzedałem dawno temu i jakoś mnie nie ciągnie  do  powrotu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2023 o 23:08, Sovereign napisał:

(na Dark CAP, a Nichicon Chemicon Audio i [w niektórych] + Wima w sekcji Audio)

8840_24_msi-meg-z390-godlike-intel-motheZ390GL_025.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.