Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor laserowy do kina domowego


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pytanie do znawców tematyki projektory. Obecnie użytkuję projektor na lampie ledowej Optoma HD91, tak myślałem czy nie wejść wyżej - projektor laserowy. Swoją przygodę z projektorami właśnie firmy Optoma i zawsze byłem zadowolony, dlatego zastanawiam się czy nie iść dalej patrząc na 4K, HDR i do tego laserowy. Miał ktoś do czynienia z laserowymi, czy też szukać coś już z Dolby Vision. Poniżej link do laserowego Optomy, widać że firma jest już w marketach, nawet w Media Expert a tani nie jest, może też ktoś go testował lub coś lepszego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory projek ma DV?bo jakos nie kojarze.Jak szukasz jakosci obrazu, a nie bajerów, to reprezentuja ja marki Sony i JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, p0is0n napisał:

A ktory projek ma DV?bo jakos nie kojarze.Jak szukasz jakosci obrazu, a nie bajerów, to reprezentuja ja marki Sony i JVC.

No fakt nie mają DV, głównie mi chodzi o laserowe projektory 4K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale laserowe bo?to jest jeszcze bardzo wczesny etap tej technologii.Jasnosc duza i nic poza tym.Odwiedz kilka sklepow to sie przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie zakładasz, że "laserowe", to znaczy lepsze.
Może użytkowo troszkę, jeśli byś dużo godzin trzaskał ale co do jakości obrazu, to laser nie ma nic do rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darek2 napisał:

Witajcie, pytanie do znawców tematyki projektory. Obecnie użytkuję projektor na lampie ledowej Optoma HD91, tak myślałem czy nie wejść wyżej - projektor laserowy. Swoją przygodę z projektorami właśnie firmy Optoma i zawsze byłem zadowolony, dlatego zastanawiam się czy nie iść dalej patrząc na 4K, HDR i do tego laserowy. Miał ktoś do czynienia z laserowymi, czy też szukać coś już z Dolby Vision. Poniżej link do laserowego Optomy, widać że firma jest już w marketach, nawet w Media Expert a tani nie jest, może też ktoś go testował lub coś lepszego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kup lampowego JVC DLA RS1100 który zmiażdży tą Optomę HD91, chyba że masz spory budżet to bierz laser od JVC. Nie polecam laserowego Epsona LS12000 oraz nowego laserowego Sony XW5000, obydwa świecą gorzej od lampowego RS1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyko zasygnalizuję.

Wydaje mi się, że podczas ostatniego AVS. Jeden z przedstawicieli JVC, w rozmowie o nowych laserowych projektorach.  Powiedział, że wytwarzają więcej ciepła od ich poprzednich wersji opartych na lampie. A chłodzenie ich wymaga mocniejszych wiatraków i więcej energii ? Czy jak tam są one chłodzone... A to by znaczyło, że jak nie masz klimatyzacji to gorącym latem może być mało komfortowo. Wiem, bo jak kiedyś zaczynałem, to latem w pokoju miałem gorącą lampę projektora, gorące wzmacniacze, końcówki mocy etc...

Skoro klimat się ociepla warto też to wieźć pod uwagę.

Ale tak jak mówię, Wydaje mi się. Lepiej sprawdzić taki szczegół. Niby drobny ale może uprzykrzyć seanse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem jest dużo przyjemniejszych rzeczy do roboty niż siedzenie w jaskini i oglądanie filmów. Filmy to dobre rozwiązanie na jesień i zimę a wtedy dodatkowe źródło ciepła się przydaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ja widzę przewagę laserowego projektora nad lampowym:

Po pierwsze i najważniejsze - żywotność lasera jest tak duża, że kompletnie można nie zawracać sobie głowy ile ten sprzęt jest włączony. Nawet jeśli ktoś używa proja jako TV i chodzi mu po 10 godz. dziennie.

Laserowy włącza się w kilka sekund i od razu wyświetla obraz wzorcowy - lampowy musi się dobrą chwilę rozgrzać (są nawet zalecenia do kalibracji, żeby przy lampowych wykonywać ją po 30 czy 60 minutach... nie pamiętam dokładnie)

Laserowy jest w stanie w ułamku sekundy wygasić całkowicie obraz, przez co sceny gdzie obraz całkowicie się ściemnia rzeczywiście tak wyglądają - robi się zupełnie ciemno.

Ilość generowanego ciepła jest porównywalna. W trybie low jest sporo cichszy od poprzedniego lampowego Panasonica.

Porównuje projektory, które miałem i znam. Nie wiem jak to wygląda w przypadku laserowej Optomy czy JVC. Ale szczerze takiej Optomy bym nie kupił. One są bardzo nieustawne, w moim salonie w życiu bym tego nie zainstalował, a obraz z DLP też najlepszy nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, qbakos napisał:

Jaką ja widzę przewagę laserowego projektora nad lampowym:

Po pierwsze i najważniejsze - żywotność lasera jest tak duża, że kompletnie można nie zawracać sobie głowy ile ten sprzęt jest włączony. Nawet jeśli ktoś używa proja jako TV i chodzi mu po 10 godz. dziennie.

Laserowy włącza się w kilka sekund i od razu wyświetla obraz wzorcowy - lampowy musi się dobrą chwilę rozgrzać (są nawet zalecenia do kalibracji, żeby przy lampowych wykonywać ją po 30 czy 60 minutach... nie pamiętam dokładnie)

Laserowy jest w stanie w ułamku sekundy wygasić całkowicie obraz, przez co sceny gdzie obraz całkowicie się ściemnia rzeczywiście tak wyglądają - robi się zupełnie ciemno.

Ilość generowanego ciepła jest porównywalna. W trybie low jest sporo cichszy od poprzedniego lampowego Panasonica.

Porównuje projektory, które miałem i znam. Nie wiem jak to wygląda w przypadku laserowej Optomy czy JVC. Ale szczerze takiej Optomy bym nie kupił. One są bardzo nieustawne, w moim salonie w życiu bym tego nie zainstalował, a obraz z DLP też najlepszy nie jest.

Zgadzam się w 100%, patrząc na aspekty techniczne lasera, ze swojej strony, nie miałem żadnych problemów z ustawieniem mojej Optomy ledwej HD 91, obraz super ale zawsze kusi te 4K. Te laserowe, można też bez problemu powiesić pod sufitem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, RAF77 said:

Błędnie zakładasz, że "laserowe", to znaczy lepsze.
Może użytkowo troszkę, jeśli byś dużo godzin trzaskał

Od siebie dodam, ze laser względem leda nie ma tej przewagi. Jedno i drugie to źródło światla półprzewodnikowe. Duza zywotność 

19 hours ago, RAF77 said:

co do jakości obrazu, to laser nie ma nic do rzeczy.

Tez tak uwazam. Jest pewnie inna kwestia zwana kontrastem dynamicznym. Laser oraz led mozna sciemniac w ciemnych scenach bardzo szybko. Lampowe projektory uzywały do tego mechanicznych przysłon ale były one powolne i głośne (sterowane silniczkami). Poźniejsze wersje wykorzystywały cyfrowo sterowane balasty lamp ale i tak reagowały one z pewnym opóźnieniem. 

Mimo wszystko uwazam, ze kontrast natywny jest najwazniejszy. Laser w nazwie po prostu ładnie brzmi i kojarzy się z postępem 😉

On 3/18/2023 at 10:08 AM, p0is0n said:

A ktory projek ma DV?bo jakos nie kojarze.Jak szukasz jakosci obrazu, a nie bajerów, to reprezentuja ja marki Sony i JVC.

Miałem w ciągu 15 lat projektory takich producentów jak NEC, INFOCUS, HITACHI, MITSUBISHI, EPSON, OPTOMA, JVC, z czego tylko dwa ostatnie to modele "kinowe". Zostałem przy JVC 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, przmor said:

Latem jest dużo przyjemniejszych rzeczy do roboty niż siedzenie w jaskini i oglądanie filmów. Filmy to dobre rozwiązanie na jesień i zimę a wtedy dodatkowe źródło ciepła się przydaje 🙂

Bez przesady 😉 moj lampowy x90 grzeje jak mały kaloryfer ale tak samo było przy hd350. HD350 miałem postawionego na szafce obok miejsca w ktorym siedzę i potrafił niezle ogrzac widza 😂 x90 ma inaczej zrealizowany wlot i wylot ciepłego powietrza ale tez się grzeje. Jesli laserowe modele grzeją się bardziej to faktycznie trzeba wziąc to pod uwagę. Rekordzistą pod tym względem był u mnie prezentacyjny INFOCUS. Grzał się tak bardzo, ze seansom towarzyszył zapach topionego plastiku (nie był uszkodzony, do dzisiaj mam 2 sztuki gdzies w szafie), a przy wylocie powietrza to pewnie mogłbym parówki opiekac 😂

W lato klimatyzacji praktycznie nie wyłączam ale jesli ktos nie ma, to ciepło z projektora jest  bardzo istotnym szczegółem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brewka87 napisał:

Rekordzistą pod tym względem był u mnie prezentacyjny INFOCUS. Grzał się tak bardzo, ze seansom towarzyszył zapach topionego plastiku (nie był uszkodzony, do dzisiaj mam 2 sztuki gdzies w szafie), a przy wylocie powietrza to pewnie mogłbym parówki opiekac 😂

Czyli miałeś 4D? 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Adi777 said:

Czyli miałeś 4D? 😄

Jesli generowanie zapachów to dodatkowy wymiar, to tak, miałem 4D 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jager napisał:

Tak tyko zasygnalizuję.

Wydaje mi się, że podczas ostatniego AVS. Jeden z przedstawicieli JVC, w rozmowie o nowych laserowych projektorach.  Powiedział, że wytwarzają więcej ciepła od ich poprzednich wersji opartych na lampie. A chłodzenie ich wymaga mocniejszych wiatraków i więcej energii ? Czy jak tam są one chłodzone... A to by znaczyło, że jak nie masz klimatyzacji to gorącym latem może być mało komfortowo. Wiem, bo jak kiedyś zaczynałem, to latem w pokoju miałem gorącą lampę projektora, gorące wzmacniacze, końcówki mocy etc...

Skoro klimat się ociepla warto też to wieźć pod uwagę.

Ale tak jak mówię, Wydaje mi się. Lepiej sprawdzić taki szczegół. Niby drobny ale może uprzykrzyć seanse.

No to przecież pisze żeby autor wątku kupił lampowego JVC RS1100 a nie polecam mu laserowych modeli Epsona czy Sony, no chyba że JVC.

5 godzin temu, brewka87 napisał:

Od siebie dodam, ze laser względem leda nie ma tej przewagi. Jedno i drugie to źródło światla półprzewodnikowe. Duza zywotność 

Tez tak uwazam. Jest pewnie inna kwestia zwana kontrastem dynamicznym. Laser oraz led mozna sciemniac w ciemnych scenach bardzo szybko. Lampowe projektory uzywały do tego mechanicznych przysłon ale były one powolne i głośne (sterowane silniczkami). Poźniejsze wersje wykorzystywały cyfrowo sterowane balasty lamp ale i tak reagowały one z pewnym opóźnieniem. 

Mimo wszystko uwazam, ze kontrast natywny jest najwazniejszy. Laser w nazwie po prostu ładnie brzmi i kojarzy się z postępem 😉

Miałem w ciągu 15 lat projektory takich producentów jak NEC, INFOCUS, HITACHI, MITSUBISHI, EPSON, OPTOMA, JVC, z czego tylko dwa ostatnie to modele "kinowe". Zostałem przy JVC 😉

Ale Sony nie miałeś a to też dobre projektory kinowe( ale tylko lampowe czyli VW270ES,VW290ES,VW320ES,VW520ES,VW570ES itp. chyba te dobre lampowe 4K wymieniłem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brewka87 napisał:

Rekordzistą pod tym względem był u mnie prezentacyjny INFOCUS. Grzał się tak bardzo, ze seansom towarzyszył zapach topionego plastiku (nie był uszkodzony, do dzisiaj mam 2 sztuki gdzies w szafie), a przy wylocie powietrza to pewnie mogłbym parówki opiekac 😂

Bo te prezentacyjne, a także "kinowe" w tych malutkich obudowach, jak omawiana Optoma właśnie dają takie efekty. Nie bez powodu projektory kinowe z prawdziwego zdarzenia mają ogromne obudowy.

59 minut temu, JVC 4K napisał:

a nie polecam mu laserowych modeli Epsona czy Sony, no chyba że JVC.

Ty polecasz tylko JVC 4K i najlepiej tego, którego sam masz, więc nic nowego. Gdybym wziął JVC to miałbym z 5-10" mniejszy obraz, bo taki dobry zoom mają te projektory, a dla mnie taki mały szczegół ma spore znaczenie. Nie mówiąc już o tym, że laserowy JVC to jest jakiś cenowy kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbakos napisał:

Bo te prezentacyjne, a także "kinowe" w tych malutkich obudowach, jak omawiana Optoma właśnie dają takie efekty. Nie bez powodu projektory kinowe z prawdziwego zdarzenia mają ogromne obudowy.

Ty polecasz tylko JVC 4K i najlepiej tego, którego sam masz, więc nic nowego. Gdybym wziął JVC to miałbym z 5-10" mniejszy obraz, bo taki dobry zoom mają te projektory, a dla mnie taki mały szczegół ma spore znaczenie. Nie mówiąc już o tym, że laserowy JVC to jest jakiś cenowy kosmos.

Ja pisałem o lampowym JVC RS1100 ktory jest prawie 2x tańszy od RS2100 a daje dużo lepszy obraz od jakiejś od Twojego starego Epsona LS10000 Optomy 91, Epsona LS12000 oraz Sony XW5000 a rzutowanie zoom te 10 cali robi dla Ciebie taki problem, to jak będziesz miał o 10 cali mniejszy obraz to wtedy dosuniesz się kanapą lub fotelem do ekranu i problem rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmieniła się narracja, już nie jest lepszy od X7900, który biję czerń RS2100 na łeb i na szyję.... Poczekajmy na odpowiedź, że inne parametry interesują kolegę.

 

Jeden wniosek jest taki od chyba ponad roku wg jednego użytkownika, NAJWAŻNIEJSZE ABY MIEĆ JVC RS2100 I NIC INNEGO! NAWET RS3100 JEST NIEOPŁACALNY..........................

Jeszcze raz zapytam o  kontrast natywną RS2100, a X7900 bo nie mogę się doszukać w specyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Ja pisałem o lampowym JVC RS1100 ktory jest prawie 2x tańszy od RS2100 a daje dużo lepszy obraz od jakiejś od Twojego starego Epsona LS10000 Optomy 91, Epsona LS12000 oraz Sony XW5000 a rzutowanie zoom te 10 cali robi dla Ciebie taki problem, to jak będziesz miał o 10 cali mniejszy obraz to wtedy dosuniesz się kanapą lub fotelem do ekranu i problem rozwiązany.

Sorry kolego, ale widziałem JVC w akcji i wiem co tracę, ale próbuję ci uświadomoć, że nie zawsze i nie dla każdego jakość czerni ma priorytet na wszystkim innym i są też inne punkty widzenia. Radzę czasem się nad tym zastanowić zanim będziesz dalej głosił swoje prawdy objawione. Epson ma też dużo lepszą ostrość obrazu od JVC, gdzie tylko Sony serii HW się do tego zbliżał, ale to już nie laser i proj też ma swoje inne wady. A to że cos jest stare czy nowe albo ile kosztuje to mam w głębowkim poważaniu i takie argumenty na mnie nie działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Ja pisałem o lampowym JVC RS1100 ktory jest prawie 2x tańszy od RS2100 a daje dużo lepszy obraz od jakiejś od Twojego starego Epsona LS10000 Optomy 91, Epsona LS12000 oraz Sony XW5000 a rzutowanie zoom te 10 cali robi dla Ciebie taki problem, to jak będziesz miał o 10 cali mniejszy obraz to wtedy dosuniesz się kanapą lub fotelem do ekranu i problem rozwiązany.

Dwa razy droższy JVC jakoś miazgi z Epsona nie zrobił. Epson naprawdę nieźle się broni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, farti napisał:

Dwa razy droższy JVC jakoś miazgi z Epsona nie zrobił. Epson naprawdę nieźle się broni.

Tylko, że LS 12000 to spory krok wstecz w stosunku do LS10000. Z tego co pamiętam to ma chyba klasyczne panele 3LCD, więc nie ma z czym porównywać. Technicznie oczywiście jest nowocześniej, ale poszli w parametry, które mnie średnio interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, qbakos said:

A to że cos jest stare czy nowe albo ile kosztuje to mam w głębowkim poważaniu i takie argumenty na mnie nie działają.

Dlatego ja mam stary projektor, stary wzmacniacz (ma tyle lat co ja), stary amplituner i stare kolumny 😄

Stare nie znaczy złe 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, brewka87 napisał:

Dlatego ja mam stary projektor, stary wzmacniacz (ma tyle lat co ja), stary amplituner i stare kolumny 😄

Stare nie znaczy złe 😉

Oczywście, że nie, w audio nawet wolę stare, vintagowe klocki, nowe nie dorastają do pięt. No ale w wizji, technika idzie do przodu bardziej jak się myśli o 4K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qbakos napisał:

Sorry kolego, ale widziałem JVC w akcji i wiem co tracę, ale próbuję ci uświadomoć, że nie zawsze i nie dla każdego jakość czerni ma priorytet na wszystkim innym i są też inne punkty widzenia. Radzę czasem się nad tym zastanowić zanim będziesz dalej głosił swoje prawdy objawione. Epson ma też dużo lepszą ostrość obrazu od JVC, gdzie tylko Sony serii HW się do tego zbliżał, ale to już nie laser i proj też ma swoje inne wady. A to że cos jest stare czy nowe albo ile kosztuje to mam w głębowkim poważaniu i takie argumenty na mnie nie działają.

Rozumiem twoje decyzję dlaczego wybrałeś laserowego Epsona, ale ja tylko chciałem zaznaczyć że są na rynku projektory lampowe (min. JVC i stare modele Sony) które przewyższają jakością obrazu laserowego Epsona, choćby z tego powodu że JVC o Sony ma penele D-ILA i SXRD które przewyższają technologie 3LCD znaną z Epsona i DLP np. z Optomy.

Nie wiem jakie masz powody przez które tak bardzo upierasz się przy posiadaniu laserowego projektora nie wiem co tobą kieruję że tak nie lubisz lampowych projektorów. Gdyby nie to jakie mam problemy z prądem i elektrownią tu gdzie mieszkam czyli na totalnym zadupie w małym domku jednorodzinnym gdzie wyłączenia z sieci są na porządku dziennym to nigdy ale przenigdy nie sprzedał bym lampowego N7 i nie przesiadł się na RS2100, poprzez problemy z prądem wystąpiły inne problemy które powodowały awarie urządzenia balast, płyta główna, i lampowy N7 miał kontrast 80 000 : 1 a laser RS2100 ma 40 000 : 1 tylko w laserowym jest local dimming i przez to czerń może być super.

Ale wcale nie twierdzę ze obraz na RS2100 jest lepszy od N7 według mnie przez 2x razy mniejszy kontrast wręcz przeciwnie obraz na moim poprzednim projektorze był lepszy ale ja kierowałem się tym jakie mam problemy z elektrownią i tym że mam PS5 i potrzebne mi było gniazdo HDMI 2.1 czego nie miał N7 i tym bardziej nie ma Twój Epson.

Koszty eksploatacji to też nie problem w moim przypadku zakup lampy za 900 euro raz na 2-3 lata. Tym bardziej dziwię się dlaczego się tak upierasz przy tym laserowym Epsonie jak inne marki projektorów mają lepszy obraz i są z podobnego poziomu cenowego co LS10000 tylko mają lampę, to że jest laser to nie oznacza że obraz jest lepszy od takiego projektora opartego na lampie.

Napisz bo ciekawi mnie dlaczego taka była twoja decyzja zakupowa, dlaczego laser Epsona a nie lampowy Sony czy JVC.

Pewnie błyskawiczny start i szybkie wyłączenie i ta żywotność, ale nie wierzę że nie było by Cię stać na lampę raz na jakiś czas do JVC czy Sony. Jeżeli miałeś budżet na taki drogi model Epsona to pewnie miałbyś pieniądze na regularną wymianę lamp.

Ja kierowałem się głównie problemami z prądem a raczej jego brakiem oraz bardzo ważne było dla mnie posiadanie portów HDMI 2.1 z myślą o PS5. Pod HDMI 2.0 porty nie podłączysz konsoli PS5 nie będzie obrazu.

A żywotność lasera na 3 miejscu, gdyby NX7 miał HDMI 2.1 i gdybym ubezpieczył sprzęt od przepięć i nagłych zanikach prądu w sieci to został by ze mną dalej. Ponieważ nie oglądam aż tak dużo jak Jager a zakup lampy co 2,5 roku mnie nie przeraża, to wtedy argumenty i wszystkie za zakupem projektora z laserowym źródłem światła nie miały by żadnego sensu i racji stanu skoro lampowy projektor z wysokim kontrastem(NX7) ma lepszy obraz od laserowego RS2100.

Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JVC 4K napisał:

Pod HDMI 2.0 porty nie podłączysz konsoli PS5 nie będzie obrazu.

Konsolę podpina się pod amp/procesor, a dopiero tego do TV/proja. Obecne konsole są za słabe na wydajność 120Hz w 4K. W głowie narobili Ci papkę obiecując w reklamach że nowy standard och ach, a wyszło guano bo to ledwo 60Hz idzie i lepiej w ustawieniach ustawić max 60Hz, ale lepszą płynność bo inaczej nie da się grać. Próbowałem podłączyć 8k60Hz bo mam DLA-NZ7BE, śmiech na sali.. Tylko z PC jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zrobione konsole mam pod teraz już A1H podpiętą a wcześniej pod X8500HA obydwa amplitunery posiadają HDMI 2.1

Ustawie 60Hz w ustawieniach tak jak radzisz i zobaczę jak będzie pewnie masz rację.

Ale cieszę się że w końcu ktoś z takim samym projektorem jak ja( mam DLA RS2100) czyli ten ze złotym ringiem, napisz proszę jak masz ustawione LD Power i Dynamic CTRL są tam 3 tryby mode 1,2,3 próbowałem wszystkich ale najlepiej ściemnia local dimming na mode 3 Ty także tak uważasz i to zauważyłeś.

Ile masz wyświecone na NZ7 godzin i kiedy kupiłeś projektor, co miałeś wcześniej, jaką robisz dużą przekątną obrazu ja mam 105 cali w formacie 16:9. Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JVC 4K napisał:

które przewyższają jakością obrazu laserowego Epsona, choćby z tego powodu że JVC o Sony ma penele D-ILA i SXRD które przewyższają technologie 3LCD znaną z Epsona i DLP np. z Optomy.

Coś słaby zrobiłeś research, bo akurat ten model Epsona ma panele refleksyjne jak JVC i Sony. Tylko inną nazwę sobie wprowadzili - LCoQ. Są tam jakieś kosmetyczne różnice, ale sposób działania dokładnie taki sam.

18 godzin temu, JVC 4K napisał:

Nie wiem jakie masz powody przez które tak bardzo upierasz się przy posiadaniu laserowego projektora nie wiem co tobą kieruję że tak nie lubisz lampowych projektorów.

Wcale się nie upieram 🙂 Po prostu była dobra okazja zakupu i z niej skorzystałem, a tak jak pisałem zależało mi na jak największym zoomie i dobrej jakości obrazu i uważam, że wyszedłem na tym nieźle, bo wtedy JVC był sporo droższy. A że był przy okazji laserowy, to był fajny dodatek, a nie główny powód zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Panowie jeżeli pozwolicie to wtrącę swoje trzy grosze…

A więc tak ja to widzę w ten sposób:

Zakup nowego laserowego JVC RS2100 to koszt obecnie 56900 zł, natomiast RS1100 to wydatek 32900 zł, różnica to  24000 zł!!! Teraz tak, dajmy czas użytkowania takiego projektora, powiedzmy że w ciągu roku wyświetli 1500 godzin, co na 10 lat daje nam 15000 godzin ! Producenci projektorów deklarują ze wytrzyma laser ponad 20000 godzin ale ja w to nie wierze i przy 13-15000 będzie trzeba wymienić moduł laserowy na nowy. Koszt? Nikt tego na chwilę obecną nie potrafi oszacować😞 Teraz czas na projektor z lampą, w ciągu tych 10 lat wymienimy lampę 4 razy,  koszt obecny nowej lampy z modułem to 3000 zł a samej lampy powiedzmy około 1000-1500 zł. Suma sumarą wychodzi na to że i tak bardziej opłaca się kupić lampowy projektor od laserowego! Dodajmy jeszcze że producent po pięciu latach wprowadzi następny model to ceny szybko polecą na łeb. 
 

Koszty:

Projektor Laserowy 57 tys zł, koszt wymiany lasera po 13-15 tys/h nieznany

Projektor Lampowy 33 tys zł plus 4 x 3 tys zł obecnie za cały moduł daje nam 45 tys zł

Wnioski:

Moim skromnym zdaniem jeżeli stać mnie na Laser to i tak bym go nie kupił ponieważ przepłacam i to dużo, dużo za dużo a jeszcze gdybym miał go sprzedać po pięciu latach to bym za pewne stracił dużo! Bo nikt nie kupi lasera za 3/4 bez gwarancji, natomiast przy lampie może być inaczej bo moduły tańsze podczas wymiany a laser? Ni czorta nie wiadomo ile to by kosztowało. Aha i po wymianie lampy mamy roczną gwarancję w trybie low lub 1000h natomiast w high 500h lub pół roku.

Dalej śmiem twierdzić że jeżeli projektor 4K to tylko na lampie ze względów kosztów. Co do jakości względem parametrów świecenia? To i tak wybieram Lampę.
 

A jak wy to widzicie pod kątem cenowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.