Skocz do zawartości
IGNORED

Odniosłem sukces- dla wszystkich z pytaniem czy jest koniec tej drogi ?


Tomek1777

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, Seyv napisał:

Następnie ani o akustyce ani za bardzo o DACu czy wzmacniaczu rozmawiać nie chcesz, natomiast temat kolumn ciągniesz jak najbardziej. Nie odnosisz się przy tym do kolumn, które miałeś wcześniej lub też porównywałeś u siebie czy u kogoś innego.

Rozumiem, że napisanie każdej pozytywnej opinii tutaj o jakimkolwiek sprzęcie będzie kryptoreklamą.

 

22 godziny temu, dzarro napisał:

Każdy ma swoje preferencje, o gustach się nie dyskutuje i tak dalej, ale opis Twoich preferencji może równie dobrze oznaczać dźwięk genialny dla prawie każdego, jak i dźwięk kompletnie niestrawny - co najmniej dla niektórych., z piszącym te słowa na czele.

I jakie to ma znaczenie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
44 minuty temu, Andrew149s napisał:

Tylko że Audiosynergia się nie promuje

Od lat promuje się tu na forum - od kiedy go tu nie ma robią to jego klienci. 

47 minut temu, Andrew149s napisał:

nie ma nawet swojej strony internetowej

Może powinien własnie mieć swoją stronę i tam jego klienci będą się wpisywać.

24 minuty temu, Meloman napisał:

Rozumiem, że napisanie każdej pozytywnej opinii tutaj o jakimkolwiek sprzęcie będzie kryptoreklamą.

Każdy może mieć własne zdanie o jakimś sprzęcie ale jeśli chce wyrazić je publicznie powinien mieć jakieś argumenty choćby w postaci sprzętu, który porównał. Ile warta jest opinia kogoś, kto niewiele porównań wynikał? Niewiele i to trzeba jasno napisać.

W dobie internetu pełno jest osób, które nigdzie nie były nic nie słyszały ale się wypowiedzą (i nie jest to przytyk do autora tematu tylko opis trendu jaki często występuje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Manufakturom mowimy zdecydowane NIE

Ja nie mówię manufakturom nie. Gdyby ktoś napisał, że sprzedał dla przykładu Sonus Reference i kupił Audiosynergię bo np. bardziej mu pasują brzmieniowo to by była dla mnie w jakaś miarodajna opinia. Ale pisanie, że coś gra jak kolumny za 200-300 tysięcy gdy nie miało się porównania a tylko wyobrażenia to jest przesada. I nie chodzi tu tylko o założyciela tematu i wyroby tej manufaktury. Gdzieś indziej ktoś zachwala jakiś tani wzmacniacz lampowy a jak zadasz pytanie ile wzmacniaczy lampowych wcześniej miałeś to pada odpowiedź, że żadnego. To częsty przypadek, że ktoś kupi coś nowego czego jeszcze nie miał lub miał dużo słabszej jakości jest zachwycony i od razu na forum pisze opinie typu och i ach. Część ludzi później czyta taką bezwartościową opinię i kierując się nią dokonują błędnego zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Seyv napisał:

Ale miałeś takie kolumny u siebie? Słuchałeś ich? Ilu takich kolumn słuchałeś u kogoś innego? Gdybyś napisał - miałem TAD Reference ONE ale sprzedałem i kupiłem Audiosynergia to byłbyś w jakiś sposób wiarogodny

No grubo Panie.  M. Używane za 200 tys a piszą że nowy model jakaś bańka. No ale czemu by nie 😉. Mogą być i Tady. Tak ,zgadliście nic nie jest w stanie popsuć mojego dobrego humoru.

2 godziny temu, 747 napisał:

Konkretnie jakiego typu masz kondensatory elektrolityczne w wzmacniaczu ?

Krell nie grzebany. Jedzie na oryginalnych , firmowych bebechach.

3 godziny temu, audiofan01 napisał:

Brak konsekwencji i wiarygodności w Twoich wypowiedziach. Napisałeś wcześniej, że słuchałeś jedynie jakichś  Focali za ok. 50 tys. i że Ci się nie spodobały. Czyżbyś na tej podstawie przyjął założenie, że wszystkie kolumny w założonych przez Ciebie widełkach grają równie kiepsko (wg Ciebie) jak te Focale? Podobnie z tym, że raz piszesz, że chcesz uwag co do konfiguracji, a jak Ci ktoś pisze, że trudno się odnieść jak się nie słyszało to wtedy okazuje się, że tylko chciałeś się podzielić swoja radością.

Stąd ta niepotrzebna przepychanka, którą moim zdaniem sam sprowokowałeś.

Oczywiście ogólnie to gratuluję satysfakcji z osiagniętego celu.👍

 

Tak jak pisałem mogą pojechać i posłuchać Waszych typów. Zrobię to tylko i wyłącznie dla siebie samego . Ponieważ moja opinia i tak nie będzie dla Was miała żadnego znaczenia , prawda ? Kierunek Warszawa , Kraków?  Poznań, Łódź możliwy tylko latem. 

36 minut temu, Seyv napisał:

Ja nie mówię manufakturom nie. Gdyby ktoś napisał, że sprzedał dla przykładu Sonus Reference i kupił Audiosynergię bo np. bardziej mu pasują brzmieniowo to by była dla mnie w jakaś miarodajna opinia. Ale pisanie, że coś gra jak kolumny za 200-300 tysięcy gdy nie miało się porównania a tylko wyobrażenia to jest przesada. I nie chodzi tu tylko o założyciela tematu i wyroby tej manufaktury. Gdzieś indziej ktoś zachwala jakiś tani wzmacniacz lampowy a jak zadasz pytanie ile wzmacniaczy lampowych wcześniej miałeś to pada odpowiedź, że żadnego. To częsty przypadek, że ktoś kupi coś nowego czego jeszcze nie miał lub miał dużo słabszej jakości jest zachwycony i od razu na forum pisze opinie typu och i ach. Część ludzi później czyta taką bezwartościową opinię i kierując się nią dokonują błędnego zakupu.

Tak zgodzę się w założeniu jest sensowne to co tu napisałeś? Muszę swoje achy. I ochy zachować dla siebie ponieważ nie mam twardych  dowodów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomek1777 napisał:

No grubo Panie.  M. Używane za 200 tys a piszą że nowy model jakaś bańka. No ale czemu by nie 😉. Mogą być i Tady. Tak ,zgadliście nic nie jest w stanie popsuć mojego dobrego humoru.

Zupełnie się nie przejmuj i delektuj się radością ze sprzętu i muzyki. Nie demonizowałbym przewagi kolumn firmowych, nawet tych najlepszych. A co nieco znam temat. TAD Reference 1 miałem swoje i grałem na nich kilka lat. To bardzo dobre kolumny. Jedne z najlepszych na rynku. Mogę śmiało polecić ale obecna cena nowych jest absurdalna. Gdy kupowałem to detal na nowe był ok 350 tys.pln. No i najważniejsza kwestia. Można w Polsce, dużo taniej zbudować zbudować kolumny nie gorsze, a nawet lepsze. Tylko jednak jakiś budżet tu trzeba mieć i jeszcze otwartą głowę i….uszy… 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc rzecz na logikę. Mnóstwo ludzi gra w piłkę nożną, tenisa, szachy, uprawia sporty walki. Ale bycie w tym najlepszym w Polsce, Europie czy na świecie to chyba insza inszość.

Kto należał do pionierów audio? Niejaki Marconi i niejaki Edison . Ten pierwszy to nawet dostał Nobla. W branży audio do dziś na prawdę pracują mądrzy ludzie, niekiedy nawet geniusze. Skąd to powszechne przeświadczenie, że można być najlepszym na świecie nie wychodząc z garażu? OK. Można tam zacząć. Ile Jobs z Woźniakiem wytrzymali w garażu? Rok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sly30 napisał:

Zupełnie się nie przejmuj i delektuj się radością ze sprzętu i muzyki. Nie demonizowałbym przewagi kolumn firmowych, nawet tych najlepszych. A co nieco znam temat. TAD Reference 1 miałem swoje i grałem na nich kilka lat. To bardzo dobre kolumny. Jedne z najlepszych na rynku. Mogę śmiało polecić ale obecna cena nowych jest absurdalna. Gdy kupowałem to detal na nowe był ok 350 tys.pln. No i najważniejsza kwestia. Można w Polsce, dużo taniej zbudować zbudować kolumny nie gorsze, a nawet lepsze. Tylko jednak jakiś budżet tu trzeba mieć i jeszcze otwartą głowę i….uszy… 🙂

No przecież to właśnie zrobiłem co mi radzisz i wiem co mam 😀. I między nami mówiąc mam umysł i uszy szeroko otwarte😉.

13 minut temu, dzarro napisał:

Biorąc rzecz na logikę. Mnóstwo ludzi gra w piłkę nożną, tenisa, szachy, uprawia sporty walki. Ale bycie w tym najlepszym w Polsce, Europie czy na świecie to chyba insza inszość.

Kto należał do pionierów audio? Niejaki Marconi i niejaki Edison . Ten pierwszy to nawet dostał Nobla. W branży audio do dziś na prawdę pracują mądrzy ludzie, niekiedy nawet geniusze. Skąd to powszechne przeświadczenie, że można być najlepszym na świecie nie wychodząc z garażu? OK. Można tam zacząć. Ile Jobs z Woźniakiem wytrzymali w garażu? Rok?

Jedna prosta kontr teza. Rządy księgowych i łańcuszek darmozjadów do wykarmienia w każdej szanującej się firmie oraz rządni jak krwi swojej hojnej prowizji dystrybutorzy. Czy naprawdę o takich oczywistych sprawach tu trzeba po raz enty przypominać!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba jeździć i słuchać aby się czegoś dowiedzieć. Jak  napisał Sly wystarczy otwarta głowa? Ktoś  tu szanowany  na forum pisał że nie słyszał dobrego zgrania aktywnego basu z resztą pasma  w kolumnach  w kontekście  ostatniego Audioshow  i zdaje się dużej rodzimej konstrukcji.  A ja słucham , nasłuchuje i kurde nie mogę usłyszeć tego niezgrania u siebie ? Jest spójnie . Dlaczego ? Ja wiem dlaczego . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
20 minut temu, sly30 napisał:

A co nieco znam temat.

I to jest właśnie ta różnicą 😉

59 minut temu, Tomek1777 napisał:

Ponieważ moja opinia i tak nie będzie dla Was miała żadnego znaczenia , prawda ?

Opisz i zestaw obecne kolumny np. z tymi które miałeś wcześniej - taka opinia będzie pewnie miarodajna i z pewnością dla kogoś pomocną. Natomiast jeśli odnosisz się do kolumn, których nie miałeś, nie słuchałeś to czy taką opinię można poważnie traktować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seyv napisał:

😉

Opisz i zestaw obecne kolumny np. z tymi które miałeś wcześniej - taka opinia będzie pewnie miarodajna i z pewnością dla kogoś pomocną. Natomiast jeśli odnosisz się do kolumn, których nie miałeś, nie słuchałeś to czy taką opinię można poważnie traktować?

Okej. Tak zgadzamy się tutaj ze sobą. Tak jak już pisałem miarodajne będą porównania z innymi konstrukcjami. Miałem wcześniej  tylko budżetowe konstrukcje jakimś trafem polskiej produkcji : Pylony Diamondy 28, YB Huracan. Kiedyś miałem też kilka dni jakieś Tanoye ale to był entry level .

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Nie trzeba jeździć i słuchać aby się czegoś dowiedzieć.

Nie pisz takich bzdur.

Jak chcesz nabyć doświadczenia w audio? Z czasopism i YouTube? Ja całe swoje audio rozwinąłem dzięki temu, że wyszedłem do ludzi lub zapraszałem ich do siebie. Natomiast najgorsze zawsze słyszałem u kogoś, kto zamkną się ze swoim audio w czterech ścianach ale oczywiście był przekonany, że ma hi-end.

5 minut temu, Tomek1777 napisał:

Jak  napisał Sly wystarczy otwarta głowa?

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co mu chodzi.

7 minut temu, Tomek1777 napisał:

Ktoś  tu szanowany  na forum pisał że nie słyszał dobrego zgrania aktywnego basu z resztą pasma  w kolumnach  w kontekście  ostatniego Audioshow  i zdaje się dużej rodzimej konstrukcji.

To już jest nas dwóch , którzy mają podobne zdanie 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Seyv napisał:

Nie pisz takich bzdur.

Jak chcesz nabyć doświadczenia w audio? Z czasopism i YouTube? Ja całe swoje audio rozwinąłem dzięki temu, że wyszedłem do ludzi lub zapraszałem ich do siebie. Natomiast najgorsze zawsze słyszałem u kogoś, kto zamkną się ze swoim audio w czterech ścianach ale oczywiście był przekonany, że ma hi-end.

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co mu chodzi.

To już jest nas dwóch , którzy mają podobne zdanie 😉

 

Ok. Precyzuje bo wczoraj napisałem to na szybko . Chodziło mi o to że można na coś wpaść zupełnie na sucho tzn. bez odsłuchu. A jednak już po refleksji to jednak miałem krótki odsłuch kolumn z aktywnym basem innych niż moje . Tak więc ta refleksja przyszła mi tez po odsłuchu. Ameryki nie odkryłem ale zdaje się wiem dlaczego u mnie gra to dobrze i spójnie.  Teraz F1 Australia..😎. Potem dopisze resztę . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Seyv napisał:

Od lat promuje się tu na forum - od kiedy go tu nie ma robią to jego klienci. 

 

 

Klienci opisują swoje odczucia i dzielą się radością z posiadanego sprzętu, jak autor wątku, ale dla ciebie to Audiosynergia się poprzez klientów lansuje, no po prostu śmieszne, ale domyślam się z czego to wynika, pisałem o tym wcześniej nie będę się powtarzał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując. Wydaje mi się że pułapką i pewnego rodzaju błędem które wpadają posiadacze kolumn z basem aktywnym jest przeświadczenie że duże membrany głośników subasowych plus mocarne wzmacniacze impulsowe które je zasilają załatwią temat. Pułapka polega na tym że może być po macoszemu traktowany midbas. Może to mieć wyraz w tym że membrana głośnik będą małych rozmiarów lub/ i po prostu tak to nazwijmy część szlachetna kolumny będzie zasilana przez wzmacniacz o o mizernej mocy i wydolności. W skrócie może powstać wtedy rozbieżność pomiędzy wartościami dynamiki oraz wielkości subasu porównując do pozostałych części pasma. Stąd może pojawić się wrażenie pewnego rodzaju niespójności lub dziury w paśmie. Wracając do moich kolumn to mam tutaj "tylko" 12 cali na subbasie i aż "10" cali na midbasie. Dodatkowo zupełnie przez przypadek zaaplikowałem na tak zwaną część szlachetną bardzo mocny wzmacniacz Krell. Było to działanie niestandardowe a nawet można by powiedzieć wbrew logice, ponieważ kolumny mam wysoko skuteczne i teoretycznie nie wymagają one aż tak mocnego wzmacniacza do pozostałych membran i horna. Dodatkowo mogę powiedzieć że było to działanie niezaplanowane i efekty pojawiły się dopiero po tym kiedy już aplikacja doszła do skutku. Tak więc mając tak mocny wzmacniacz do 10-calowego wysoko skutecznego głośnika midbasowego nie mam tutaj ryzyka porażki pod względem szybkości dynamiki oraz wielkości wartości średniego i wyższego w basu porównując do subbasu. Podsumowując nie mogę w tym przypadku potwierdzić jakiś niespójności lub różnicy na plus lub na minus któregoś z pasma. I tym razem mogę to skwitować stwierdzeniem że mam takie granie dzięki tak dobremu i mocnemu wzmacniaczowi Krell 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, ludzie łączą subwofer z niewielkimi kolumnami zazwyczaj o niskiej skuteczności a potem gadają że subwofer do stereo to się nie nadaje, bo go słychać jak gra swoje, a głośniki swoje. Mam na subbasie 18" a na midbasie 2x12" i nic mi nie gra osobno. Dowód-wpada kumpel słucha chwilę i się pyta czy subbas gra...bo on myślał że ten potężny dźwięk to z kolumn. U mnie 18" zasila crown, 2x12" pass, wiele razy zanim powstał mój system słyszałem opinie że tak się nie da, jeździłem namiętnie na wystawy AVS i po salonach audio, szukając swojego dźwięku, efekt zazwyczaj był ten sam, albo dźwięk mnie nie zadowalał, albo jak już ,,zagrało,, to cena mieszkania, a ja bidny jestem, kilkadziesiąt tysi wyłożyć na sprzęt tak, kilkaset nie. Przełom nastąpił w 2016 jak odwiedziłem Father PIO, miał zestawiony prosty system oparty o DACa R2R z drabinką, hybrydową końcówkę mocy, subbas na 15" Alpine zasilany crownem, i trójdrożne kolumny na 12" midbasie B&Cm, 8" żelowym Audaxie i wstędze Founteka. Cały system był wykonany przez Piotrka poza crownem i kosztował miedzy 30-35 tysięcy. Przesiedziałem pół dnia słuchając, a potem przez miesiąc nic nie mogłem u siebie słuchać. Taki dźwięk w salonach jak na lekarstwo, i tylko w tych bardzo drogich i dobrze  dobranych zestawieniach.

No więc bardzo dobrze rozumiem co autor wątku chce przekazać, tylko jakoś system nie chce tej anomalii zaakceptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiem o czym piszesz, bo mam podobne kolumny - na żelu Audaxa, Fonteku i alu SS 10". Do tego dac na soekrisie i mocna hybryda. Tak ze 3-4 lata temu przestałem szukać i zmieniać, bo już mi się nie chce. Wolę posłuchać muzyki. 

Na pewno są duuuużo lepsze kolumny, wzmacniacze, itd, ale szkoda mi czasu i kasy na to ciągłe gonienie. Poza tym nie ma to większego sensu jak akustyka nie jest zrobiona. 

Pewnie ból byłby dużo mniejszy, gdyby autor zamieścił swój post w zakładce start, albo hifi.
Albo przynajmniej kupił dywan.

A jeszcze nie wpadli tu kolesie od pomiarów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Allmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego @Tomek1777

ale to jest kompletnie jałowy temat. 

Czego oczekujesz zakładając taki wątek? Że ktoś ci powie, że masz hiend i kończ zabawę? Przecież to niedorzeczne. Tylko ty wiesz jak to gra. Inna sprawa, że ten mistyczny hiend to jest tylko pusty slogan, bo nie ma żadnej definicji tego słowa, dla każdego to może być co innego. 

Tak więc nie dziw się, że parę osób tutaj na ciebie naskoczyło, bo moim zdaniem szukasz poklasku i liczysz, że ktoś cie będzie klepał tutaj po plecach.

Jeżeli będzie ci się lepiej spało i lepiej żyło to ok. Tak, masz hajend. 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie pantofle, którym żona nie pozawala położyć dywanu czy powiesić zasłon... Dramat męskości! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Wybacz kolego @Tomek1777

ale to jest kompletnie jałowy temat. 

Czego oczekujesz zakładając taki wątek? Że ktoś ci powie, że masz hiend i kończ zabawę? Przecież to niedorzeczne. Tylko ty wiesz jak to gra. Inna sprawa, że ten mistyczny hiend to jest tylko pusty slogan, bo nie ma żadnej definicji tego słowa, dla każdego to może być co innego. 

Tak więc nie dziw się, że parę osób tutaj na ciebie naskoczyło, bo moim zdaniem szukasz poklasku i liczysz, że ktoś cie będzie klepał tutaj po plecach.

Jeżeli będzie ci się lepiej spało i lepiej żyło to ok. Tak, masz hajend. 😀 

Przeczytałem, przyjąłem do wiadomości. Co do jałowości to proponuję przeczytać wpisy  #105., #106 oraz mój tytułowy. Poza tym nikt oprócz bardzo drażliwego tematu kolumn (..) nie podjął się dyskusji ze mną na temat reszty toru. Jedna osoba napisała że nie może to tak dobrze grać jak mi się wydaję. Nikt nie podjął się propozycji wymień dac lub wzmacniacz na taki lub taki . Nikt nie napisał że Audio Gd to chiński szrot i kup lepiej inny prawdziwie markowy przedwzmacniacz. Nikt nie zapytał  na na jakich kablach grasz. Jedyne co wszystkich interesuje to kolumny. Jak rozumiem więc resztę toru mam w miarę oki , mają metki , są firmowane. Zmienię kolumny i zagra jak potrzeba ?? Więc nie mów mi że wątek jest jałowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

nie podjął się dyskusji ze mną na temat reszty toru. Jedna osoba napisała że nie może to tak dobrze grać jak mi się wydaję. Nikt nie podjął się propozycji wymień dac lub wzmacniacz na taki lub taki . Nikt nie napisał że Audio Gd to chiński szrot i kup lepiej inny prawdziwie markowy przedwzmacniacz. Nikt nie zapytał  na na jakich kablach grasz.

Jednak co najmniej kilka osób całkiem racjonalnie napisało, że nie może odnieść się do czegoś czego nie słyszało. To cenna rzadkość na forum, ponieważ z reguły jest wielu krytykantów sprzętów, których nigdy nie słyszeli. Więc moim zdaniem zamiast się obrażać powinieneś docenić poziom adwersarzy.

Co do kolumn to też nikt ich nie słyszał i też nikt nie oceniał ich brzmienia, a wypowiedzi dotyczyły podejrzeń o kryptoreklamę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Poza tym nikt oprócz bardzo drażliwego tematu kolumn (..) nie podjął się dyskusji ze mną na temat reszty toru.

Ok. Pomimo tuby i aktywnego basu, zakładam, że masz w swojej cenie wybitne kolumny które świetnie grają. 

Z mojego punktu widzenia nie wykorzystujesz w pełni ich potencjału. Elektronika z którą są spięte jest moim zdaniem kiepska. Posiadam wzmacniacz diy który napędził by Twoje kolumny w sposób wybitny. Dźwięk byłby urzekający, jedwabisty, niespotykanie naturalnie brzmiący z przestrzenią której jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Oceniam, że wzmacniacz gra lepiej niż konstrukcje w cenie 200-300 tys.

Oczywiście jest na sprzedaż. Jesteś zainteresowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Posiadam wzmacniacz diy który napędził by Twoje kolumny w sposób wybitny. Dźwięk byłby urzekający, jedwabisty, niespotykanie naturalnie brzmiący z przestrzenią której jeszcze nigdy nie doświadczyłeś.

Nie jesteś czasem klonem @747 ?

On też z nazwy czy z obrazka wie jak gra. Tylko spojrzy 🙂 .

12 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Tylko ty wiesz jak to gra.

Nieee ... @szpakowski też wie 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Przeczytałem, przyjąłem do wiadomości. Co do jałowości to proponuję przeczytać wpisy  #105., #106 oraz mój tytułowy. Poza tym nikt oprócz bardzo drażliwego tematu kolumn (..) nie podjął się dyskusji ze mną na temat reszty toru. Jedna osoba napisała że nie może to tak dobrze grać jak mi się wydaję. Nikt nie podjął się propozycji wymień dac lub wzmacniacz na taki lub taki . Nikt nie napisał że Audio Gd to chiński szrot i kup lepiej inny prawdziwie markowy przedwzmacniacz. Nikt nie zapytał  na na jakich kablach grasz. Jedyne co wszystkich interesuje to kolumny. Jak rozumiem więc resztę toru mam w miarę oki , mają metki , są firmowane. Zmienię kolumny i zagra jak potrzeba ?? Więc nie mów mi że wątek jest jałowy .

Przecież sam napisałeś, że masz już swojego Świętego Gralla audio i super ci to gra. Więc nie oczekujesz chyba, że ktoś będzie pisał wymień to czy wymień tamto. Nawet jeżeli koledzy znają poszczególne sprzęty z twojego toru, to nikt nie wie jaki to łącznie daje efekt w twoich warunkach akustycznych. 

Jeżeli jakiś anonimowy użytkownik forum napisze ci sprzedaj to, bo to nie może grać, lub wymień daca, lub cokolwiek innego, to zmienisz zdanie i stwierdzisz że jednak nie gra? Zaczniesz wszystko w popłochu wyprzedawać i kupisz co innego? A jak będzie odwrotnie, to osiągniesz nirvanę? 

To jakiś absurd. 

Z mojej strony EOT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pmcomp napisał:

On też z nazwy czy z obrazka wie jak gra. Tylko spojrzy 🙂 .

I kpi z tego koleś, który twierdził tu na forum, że zna dźwięk każdego DAC-a po przeczytaniu symboli kości DAC użytej w przetworniku… :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pmcomp napisał:

Nieee ... @szpakowski też wie 🙂 .

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czy na siłę szukasz okazji żeby się tylko donlogoś przy...ć? 

Nie wiem jak gra system Tomka, nie słuchałem. Wierze mu na słowo, że świetnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Tak więc nie dziw się, że parę osób tutaj na ciebie naskoczyło, bo moim zdaniem szukasz poklasku i liczysz, że ktoś cie będzie klepał tutaj po plecach.

Ha ha ha.

Jak Elberoth czy Sly opisują tu swoje nirwany, jest OK.

Dlaczego w tym przypadku nie jest OK?

Bo taniej?

Tyle tylko wystarczy by powstał wpis jak wyżej cytowany?

Czym sytuacje userow E., S. różnią się od sytuacji T.?

Czy Ty, użytkowniku właśnie zacytowany, byłeś w domu u E. czy S. nastepnie u T. słuchałeś tam muzyki i wiesz o czym tu piszesz, czy tylko piszesz?

Kolejny kandydat do stanowiska Dowódcy Straży Granicznej, na granicy hifi z HajEndem?

Zauważ, nawet Sly, zapewne mając na względzie swoje ostatnie osiągnięcia, poparł intencje T.

Nie wychodzisz czasem przed szereg? 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie jesteś czasem klonem @747 ?

Przecież @szpakowski napisał to sarkastycznie. 

4 minuty temu, iro III napisał:

Czym sytuacje userow E., S. różnią się od sytuacji T.?

Tym, że i E. i S. słyszeli dziesiątki razy więcej systemów i klocków niż T. - dla mnie osobiście to duża różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpakowski napisał:

Ok. Pomimo tuby i aktywnego basu, zakładam, że masz w swojej cenie wybitne kolumny które świetnie grają. 

Z mojego punktu widzenia nie wykorzystujesz w pełni ich potencjału. Elektronika z którą są spięte jest moim zdaniem kiepska. Posiadam wzmacniacz diy który napędził by Twoje kolumny w sposób wybitny. Dźwięk byłby urzekający, jedwabisty, niespotykanie naturalnie brzmiący z przestrzenią której jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Oceniam, że wzmacniacz gra lepiej niż konstrukcje w cenie 200-300 tys.

Oczywiście jest na sprzedaż. Jesteś zainteresowany?

Nie widzę tutaj żadnego sarkazmu. Żadnej emotikowny. Nic.

Jedynie ocena systemu bez jego odsłuchu. Popatrzy i już wie jak gra, jak @747

A wzmacniasz? Mamo, chwalą nas. @sly30 powinien sprzedaż natychmiast swoją elektrownię i zakupić od @szpakowski'ego ... oczywiście bez żadnego odsłuchu, bo i po co słuchac jak jest najlepsze?

😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Seyv napisał:

Tym, że i E. i S. słyszeli dziesiątki razy więcej systemów i klocków niż T. - dla mnie osobiście to duża różnica.

Ach to "doświadczenie"...

Nie! To jest żadna różnica.

"Pamięć" o słyszanych "klockach" czy systemach, dawniej, nawet zaledwie sprzed miesięcy, jest...podobna jak w teście ABX, przed którym wszyscy się bronią...z powodu niedoskonałej pamięci. 

Im więcej przewalonych klocków i systemów na przestrzrni lat, tym większy "melanż" w głowie i uszach.

W takich "doświadczeniach", nie ilość a umiar jest wskazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w teście ABX poznaje sie golasa. I wszystkie teorie i opowiastki co i kiedy się słyszało biorą w łeb.

Jak znafca i tuz z AS podda się takiej próbie? 

ŻADEN !!! 

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta ... ze strachu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.