Skocz do zawartości
IGNORED

Porównanie ma12000 vs ma9500


Adam04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy forumowicze. Dzisisiaj się dowiedziałem od mojego pseudokolegi 😁 że mój ma12000 gra kluchowato w porównaniu do ma9500 tak powiedział mu jego kolega z branży audio że był na premierze ma12000 i na tym że pokazie ma9500 rozjechał 12000 oczywiście żaden z nich 12 stki nie posiada. I teraz interesuje mnie wasza opinia ludzi którzy Maca posiadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.03.2023 o 22:04, Adam04 napisał:

........premierze ma12000 i na tym że pokazie ma9500 rozjechał 12000.........

No nie wiem, ja bym się przejął, szczególnie że to premiera była.   🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozjechaniem to bym uważał
1200 to hybryda z lampami które zapewne docieplają,
porównywałem kiedyś Preampy z lampami i bez, tez była różnica

Porównując je na srebrnym okablowaniu prawdopodobnie szala przechyli się na MA1200, powinna być lepsza rozdzielczość i ożywi dynamikę a MA9500 pewnie zagra konturowo, szaro

Następna zależność to zestaw kolumn

Wiec kwestia spasowania

 

Sam mam dylemat, mam 2x MC601 a nowsze modele końcówek - monobloków są bardziej rozdzielcze na basie, ale caly system sie liczy,
zastanawiam sie miedzy
dokupić parę i mieć 4 x MC601 które sa muzykalne i maja żyłkę analogowosci 
czy zmienić na
2x 1.2kw albo 1.25kw, moze sie nie tylko zmienić rozdzielczość ale inne cechy które nie będą mi pasowaly, chyba będę musiał coś przytargać .....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw Gerard. Jakie duże masz pomieszczenie odsłuchowe? Bo ja po wygrzaniu widzę że zaczynam mieć problemy z basem mój pokój to 25m2 plus otwarty do aneksu kuchennego i wnęka szafy do zabudowy ze 2m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.2m x 4.2m + pol otwarta wnęka, pomieszczenie 3m x 3m

Mam wszystko przesunięte do jednej strony ale bardzo szeroko rozstawione kolumny, jak na pokój który nie jest tylko do odsłuchu to mam bardzo dużo absorberów, pułapek i dyfuzorów, rozmieszczane było to tak aby nie zatracić dociążenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ma12000 i uwazam ze jest to b.dobry wzmacniacz.Mialem ma9000 i jest lepszy pod wieloma względami.Oczywiscie ze przesiadka na powiedzmy mc611/c53 to na pewno skok jakościowy.Wiem ,ze kiedyś tak się u mnie skończy,natomiast to są o wiele większe koszta.Kable zasilające plus dodatkowy xlr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2023 o 17:59, Marcin99 napisał:

Ja mam Ma12000 i uwazam ze jest to b.dobry wzmacniacz.Mialem ma9000 i jest lepszy pod wieloma względami.Oczywiscie ze przesiadka na powiedzmy mc611/c53 to na pewno skok jakościowy.Wiem ,ze kiedyś tak się u mnie skończy,natomiast to są o wiele większe koszta.Kable zasilające plus dodatkowy xlr.

Też właśnie zastanawiam się nad 12000 lub 9500 ?
Piszesz że jest lepszy pod wieloma względami, ale który ?

zastanawiam się jeszcze nad rozwiązaniem c2600 + MC462. W sumie niewiele większe koszta niż 12000 😉

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Avatar1979 said:

Też właśnie zastanawiam się nad 12000 lub 9500 ?
Piszesz że jest lepszy pod wieloma względami, ale który ?

zastanawiam się jeszcze nad rozwiązaniem c2600 + MC462. W sumie niewiele większe koszta niż 12000 😉

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi 🙂

Oczywiście mam na myśli Ma12000.Wiesz,lampy zastosowane w pre dają lekkie ocieplenie,tak więc nie jest on typowym transparentnym wzmacniaczem.Ale mi się podoba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2023 o 13:08, Avatar1979 napisał:

Też właśnie zastanawiam się nad 12000 lub 9500 ?
Piszesz że jest lepszy pod wieloma względami, ale który ?

zastanawiam się jeszcze nad rozwiązaniem c2600 + MC462. W sumie niewiele większe koszta niż 12000 😉

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi 🙂

Lepiej MC462 + C53

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dyzio4 napisał:

Lepiej MC462 + C53

Miałem to połączenie i zmieniłem pre na C2700. Połączenie z C53 w moim odczuciu było dosyć suche w moim systemie. Miałem na bezpośrednim porównaniu oba pre u siebie.

Połączenie z C2700 daje zdecydowanie więcej substancji, muzykalności, więcej podbudowy basowej i generalnie więszy fun ze słuchania bez zmęczenia. Muzyka bardziej na żywo. To moje odczucia. Reszta toru jak niżej:

 

1. Wzmaczniacz mocy: Mcintosh MC462

2. Przedwzmacniacz: Mcintosh C2700

3. Kolumny: Tannoy Arden (po 2018)

4. Subwoofer-y: 2x SVS SB-3000

5. Streamer - Bluesound Node 2i

6. CD/DAC - Esoteric K-07xs

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ma12000, a od prawie roku mam C2700+2xmc611. Po zmianie przez pierwszy miesiąc żałowałem zmiany (patrząc jedynie na aspekt dźwięku). Dopiero zabawa z kablami zaczęła dawać mi większą przyjemność słuchania w stosunku do poprzednika (integry). Obecnie kombinuje z różnymi lampami NOS i tu już jest jeszcze lepiej. W mojej ocenie MA12000 to bardzo dobrze wykonany i przemyślany produkt, bardzo go polecam osobą do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, klepek1 said:

Miałem ma12000, a od prawie roku mam C2700+2xmc611. Po zmianie przez pierwszy miesiąc żałowałem zmiany (patrząc jedynie na aspekt dźwięku). Dopiero zabawa z kablami zaczęła dawać mi większą przyjemność słuchania w stosunku do poprzednika (integry). Obecnie kombinuje z różnymi lampami NOS i tu już jest jeszcze lepiej. W mojej ocenie MA12000 to bardzo dobrze wykonany i przemyślany produkt, bardzo go polecam osobą do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni. 

Moj salon z otwartym aneksem kuchennym to 27m2, ale miejsce odsłuchowe to ok.16m2.

Wydaje mi się ze Ma12000 spokojnie wystarczy do napędzania kolumn o skuteczności 91db.

Jasne,ze marzy mi się dzielonka,tylko niewiem czy gra warta świeczki,a jeśli to czy mc462 czy przyoszczędzić i nazbierać na Mc611

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, klepek1 napisał:

do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni.

dobre :) za znasz może pomieszczenia o nieograniczonej przestrzeni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chciało się Tobie wejść na forum i napisać to co napisałeś?. Dobrze wiesz, o co mi chodziło ale mam wrażenie, że szukasz zaczepki do „zaśmiecania tematu”. 
Ps. Udanej majówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, klepek1 said:

Naprawdę chciało się Tobie wejść na forum i napisać to co napisałeś?. Dobrze wiesz, o co mi chodziło ale mam wrażenie, że szukasz zaczepki do „zaśmiecania tematu”. 
Ps. Udanej majówki

Ktore z kabli spowodowaly najwięcej zmian?Zmieniłeś xlr tyr2 na coś innego?(z tego co pamiętam to takiego używałeś)czy masz na myśli zasilające czy glosnikowe?Jakie obecnie używasz?

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilające mam SQ Hurricane i … nie słyszę ich większego wpływu na dźwięk. Najwięcej zrobiły xlr. Tyr2 jak dla mnie bardzo słabe ( jak dla mojego zestawu). Miałem PAD Neptune, bardzo fajne muzykalne granie. Obecnie, od ponad pół roku, mam AQ Dragon i tu jest rewelacyjnie. Fantastyczne xlr. Bardzo dużo  nowych dźwięków ukazały z moich „referencyjnych”, osłuchanych utworów. Moje kable głośnikowe to AQ thunderbird bi-wire combo. Wpłynęły w jakiś stopniu na dźwięk, ale na pewno nie tak jak xlr. Na drugim miejscu za xlr dałbym kondycjoner AQ Niagara 5000, który też pozytywnie namieszał w systemie. 
Obecnie gram z zewnętrznego Dac mola mola Tambaqui i streamera Grimm mu1 (Auralica Aries g2.1 i Sigma G2.1 się pozbyłem). Oby dwa te urządzenia wraz z c2700 mam spięte Wireworld platinium 8. Jak uzbieram na AQ Dragon drugą parę to te będą do sprzedaży. 
obecnie testuję switch silent angel Bonn NX z zasilaniem liniowym i…raczej ze mną zostanie (obecnie mam bonn n8) i on wprowadził pozytywne zmiany w dzwięku a NX to naprawdę podniósł dźwięk na jeszcze wyższy poziom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, klepek1 said:

Zasilające mam SQ Hurricane i … nie słyszę ich większego wpływu na dźwięk. Najwięcej zrobiły xlr. Tyr2 jak dla mnie bardzo słabe ( jak dla mojego zestawu). Miałem PAD Neptune, bardzo fajne muzykalne granie. Obecnie, od ponad pół roku, mam AQ Dragon i tu jest rewelacyjnie. Fantastyczne xlr. Bardzo dużo  nowych dźwięków ukazały z moich „referencyjnych”, osłuchanych utworów. Moje kable głośnikowe to AQ thunderbird bi-wire combo. Wpłynęły w jakiś stopniu na dźwięk, ale na pewno nie tak jak xlr. Na drugim miejscu za xlr dałbym kondycjoner AQ Niagara 5000, który też pozytywnie namieszał w systemie. 
Obecnie gram z zewnętrznego Dac mola mola Tambaqui i streamera Grimm mu1 (Auralica Aries g2.1 i Sigma G2.1 się pozbyłem). Oby dwa te urządzenia wraz z c2700 mam spięte Wireworld platinium 8. Jak uzbieram na AQ Dragon drugą parę to te będą do sprzedaży. 
obecnie testuję switch silent angel Bonn NX z zasilaniem liniowym i…raczej ze mną zostanie (obecnie mam bonn n8) i on wprowadził pozytywne zmiany w dzwięku a NX to naprawdę podniósł dźwięk na jeszcze wyższy poziom. 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. 

Ja też uważam że mój xlr tyr2 to wąskie gardło w moim systemie.

Uważam ze z mojego zestawu Auralica (aries,sirius,vega,leo g2.1  moglbym uzyskać lepszy dźwięk stosując inne kable.Duzo pozytywnych recenzji czytalem na temat Twoich AQ Dragon i spróbuję gdzieś zdobyć na odsluch.

Tez mam switcha Bonn N8 i twierdzisz, że warto spróbować ich nowy produkt NX?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, bonn NX dodaje więcej przestrzeni. Zauważ, że od początku „naszej znajomosci” nasze gusta są bardzo zbieżne, więc wypożycz gdzieś AQ Dragon (choć ich cena jest mocno zaporowa) i przekonaj się o ich możliwościach. Jak pisałem wcześniej PAD Neptune też jest fajną i dużo tańszą alternatywą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, klepek1 said:

Zdecydowanie, bonn NX dodaje więcej przestrzeni. Zauważ, że od początku „naszej znajomosci” nasze gusta są bardzo zbieżne, więc wypożycz gdzieś AQ Dragon (choć ich cena jest mocno zaporowa) i przekonaj się o ich możliwościach. Jak pisałem wcześniej PAD Neptune też jest fajną i dużo tańszą alternatywą. 

Zgadza się 🙂.

Xlr będę szukał raczej używek, bo cena sklepowa jest odstraszająca. Switcha  muszę pożyczyć i na własne uszy się przekonać,bo koszt ponad 15tys to spory wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 09:39, TheOne2005 napisał:

Miałem to połączenie i zmieniłem pre na C2700. Połączenie z C53 w moim odczuciu było dosyć suche w moim systemie. Miałem na bezpośrednim porównaniu oba pre u siebie.

Połączenie z C2700 daje zdecydowanie więcej substancji, muzykalności, więcej podbudowy basowej i generalnie więszy fun ze słuchania bez zmęczenia. Muzyka bardziej na żywo. To moje odczucia. Reszta toru jak niżej:

 

1. Wzmaczniacz mocy: Mcintosh MC462

2. Przedwzmacniacz: Mcintosh C2700

3. Kolumny: Tannoy Arden (po 2018)

4. Subwoofer-y: 2x SVS SB-3000

5. Streamer - Bluesound Node 2i

6. CD/DAC - Esoteric K-07xs

 

Pewnie to kwestia kolumn. U siebie obserwowałem zupełnie coś odwrotnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.03.2023 o 22:04, Adam04 napisał:

że mój ma12000 gra kluchowato w porównaniu do ma9500 tak powiedział mu jego kolega z branży audio że był na premierze ma12000 i na tym że pokazie ma9500 rozjechał 12000 oczywiście żaden z nich 12 stki nie posiada. I teraz interesuje mnie wasza opinia ludzi którzy Maca posiadają.

Zawsze w takich wypadkach mówię, że niestety "coś jest na rzeczy", skoro właściciel sam ma tutaj wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.