Skocz do zawartości
IGNORED

czy wasze zestawy stero służą wam do oglądania TV ?


bar72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1996 r. kolejne zestawy stereo mam podłączone do dekodera tv kablowej (poprzez przetwornik DAC). Nie wyobrażam sobie oglądanie czegokolwiek w tv i słuchanie fonii poprzez głośniczki z tv. Rachunki za prąd są na pewno większe, ale trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV podłączony do wzmacniacza poprzez HDMI (niezmiernie przydatne bo kontroluję głośność pilotem do TV a do wzmacniacza nie mam pilota :D). Przez swój zestaw stereo słucham wyłącznie gdy oglądam coś angażującego, film lub serial. Gdy w tle leci sobie jakaś telewizja śniadaniowa czy wiadomości to nie opalam stereo bo nie warto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bob* napisał:

Od 1996 r. kolejne zestawy stereo mam podłączone do dekodera tv kablowej (poprzez przetwornik DAC). Nie wyobrażam sobie oglądanie czegokolwiek w tv i słuchanie fonii poprzez głośniczki z tv. Rachunki za prąd są na pewno większe, ale trudno.

Mam bezwzględnie tak samo nie potrafię bez dac i pieca 😉 a mam końcówkę mocy hegla która nic nie robiąc połyka 100W 🥴

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wszystkie filmy przez hi-fi.

tv - dac- amp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze amplituner + wzmacniacz. Dźwięku z TV nie znoszę. TV, filmy i koncerty BD wyłącznie w 5.1

Drugi system w sypialni amplituner + RLC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem po optyku z dekodera upc ale nowy dekoder 4K z upc juz tego wyjścia nie posiada więc latam na wyjściu optycznym z tv sony , które uważam nawet za lepsze niż w dekoderze horizon , a pilot z nowego dekodera 4K sam sie uczy więc mam obsługę dekodera i pre hegla w jednym pilocie , i powiem tak żaden tv nie daje emocji takich jak dzwięk w kolumnach i oglądanie np the voice ,,, czy Szansa na sukces itp,, może naprawdę przyprawić gęsią skórkę i momentami chciałbym być tam jurorem bo wydaje mi sie że nie którzy tam nie słyszą dobrze 😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
13 godzin temu, freju napisał:

Mam bezwzględnie tak samo nie potrafię bez dac i pieca 😉 a mam końcówkę mocy hegla która nic nie robiąc połyka 100W 🥴

@freju pomyśl sobie, że u mnie 12h na dobę małego żółwia greckiego grzeje 100W żarówka i naświetla UV świetlówka kompaktowa 27W. 😉

A mój lampiak bierze 100W przy normalnym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat starałem się odróżnić kwestie stereo od kwestii oglądania telewizora. I początkowo lata temu budując system stereofoniczny obok niego budowałem bardzo ale to bardzo tani system kinowy który z czasem mocno ewoluował. 

Ale z biegiem lat tak przywiązałem się do dźwięku przestrzennego że patrząc w ekran po prostu go oczekuje. 

I mimo że dźwięk z przodu będzie bardzo dobry tudzież rewelacyjny to zawsze mi czegoś brakuje. Ale to takie spaczenie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

@Piotr Sonido bo zestaw kina domowego na wysokim poziomie (albo system audio 5.1) kosztuje często bardzo dużo.

Mój znajomy kupił kiedyś Bowersy B&W 803D D2 i były to jego kolumny do stereo. Grały bardzo dobrze, bo miał świetne pomieszczenie, wzmacniacz i doskonałe źródła dźwięku. Kiedyś powiedził mi tak: "Łukasz, pomyśl że Amerykanie wstawiają te 2x803D na tyły, a na przody dają 2x800D". A gdzie tutaj elektrownia do napędzenia kilku kanałów, gdzie impedancja spada do 1,5ohma?

Temat rzeka. Są ograniczenia w postaci pomieszczenia, budżetu - i nie każdy z nas może pozwolić sobie na bezkompromisowe rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
?

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, kangie napisał:

@Piotr Sonido bo zestaw kina domowego na wysokim poziomie (albo system audio 5.1) kosztuje często bardzo dużo.

Mój znajomy kupił kiedyś Bowersy B&W 803D D2 i były to jego kolumny do stereo. Grały bardzo dobrze, bo miał świetne pomieszczenie, wzmacniacz i doskonałe źródła dźwięku. Kiedyś powiedził mi tak: "Łukasz, pomyśl że Amerykanie wstawiają te 2x803D na tyły, a na przody dają 2x800D". A gdzie tutaj elektrownia do napędzenia kilku kanałów, gdzie impedancja spada do 1,5ohma?

Temat rzeka. Są ograniczenia w postaci pomieszczenia, budżetu - i nie każdy z nas może pozwolić sobie na bezkompromisowe rozwiązania.

No tak bo to jest też inna sprawa że sprzęt audio praktycznie na całym świecie kosztuje mniej więcej tyle samo.

W Stanach też często jest tańszy ze względu na brak VATu. A przy ich zarobkach są po prostu możliwości zmiany i zakupu tego typu systemów.

Mój pierwszy system kinowy bazował na bardzo podstawowym model amplitunera który nie posiadał żadnych dekoderów HD nigdy nie podstawowego dtsa i dolby oraz mini monitorach tylko już nie pamiętam kolejności czy były to magnaty czy tannoy czy elac. 

Ale w małym pomieszczeniu które wówczas posiadałem robiło to naprawdę fajne wrażenie. Fajnie się to oglądało. No i tak mi zostało 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

I mimo że dźwięk z przodu będzie bardzo dobry tudzież rewelacyjny to zawsze mi czegoś brakuje.

Dokladnie. Choc dla mnie najwazniejszy jest glosnik centralny w tym wszystkim ktory przynajmniej nie powinien byc gorszy od kanalow przednich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafa napisał:

Dokladnie. Choc dla mnie najwazniejszy jest glosnik centralny w tym wszystkim ktory przynajmniej nie powinien byc gorszy od kanalow przednich.

Ja go nie rozpatruję pod kątem lepszy czy gorszy od frontów. On ma swoje zadanie i do tego zadania powinien zostać stworzony.

Często łącząc te systemy w sposób taki że właśnie kolumny przednie były i do jednego i do drugiego systemu a nie były to często modele tanie to szczerze Nie wiem jakie musiałbym wybrać centralny 😛

Ale w pełni się z tobą zgadzam że jest to kolumna która ma kluczowe znaczenie w kinie. Razem z sub. 

no i tych dwóch elementów w stereo nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tv LG, który ma koszmarny dźwięk, gdy chciałoby się obejrzeć coś fajnego, ale dziwnym trafem, prawie idealnie wychodzi mu zrozumiałość mowy- jakby był tworzony do oglądania wyłącznie programów typu "gadające głowy". W takich przypadkach włączanie systemu stereo mija się z celem, ale do filmów, czy czegoś muzycznego stereo jest nieodzowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

...lata temu budując system stereofoniczny obok niego budowałem bardzo ale to bardzo tani system kinowy który z czasem mocno ewoluował. 

Ale z biegiem lat tak przywiązałem się do dźwięku przestrzennego że patrząc w ekran po prostu go oczekuje

Ja zupełnie na odwrót choć morał podobny: przez lata KD omijałem szerokim łukiem, a TV podłączone było do hifi, które używałem na specjalne okazje. Przez przypadek wpadło mi w ręce KD i podłączać TV z hifi nawet nie przychodzi mi do głowy.

------

16 godzin temu, kangie napisał:

Są ograniczenia w postaci pomieszczenia, budżetu - i nie każdy z nas może pozwolić sobie na bezkompromisowe rozwiązania.

Właśnie, zamiast marzyć pora zejść na ziemię. Zacznijmy od pomieszczenia typowo 20+25m². Budżet symboliczny, więc często hifi to monitorki. Rozważmy hifi w roli KD: brak głośnika centralnego, brak subwoofera, niedostatek basu, brak głośników tylnych... za to wysoka jakość satelitek przednich. Dodajmy, że filmy oglądamy cicho bo późnym wieczorem gdy dzieciaki śpią, dochodzi więc brak filtra typu loudness. Okaże się, że nawet plastikowe KD choć jakością dźwięku mocno będzie ustępować, to bilansem zysków i strat zapewni przyjemniejsze kinowe wrażenia. A co dopiero zestaw typu najtańszy amplituner KD i KEF Egg, czy inny popularny zestaw np Q Accoustics czy Tannoy. Nie będzie to rozwiązanie bezkompromisowe, ale więcej to już trochę przerost formy nad treścią.

Oczywiście jakość dźwięku zwłaszcza budżetowych TV jest katastrofalna i podłączenie czegokolwiek raczej będzie poprawą. Trzeba jednak wziąć po uwagę, że jeśli warunku zewnętrzne z jednej strony przeszkadzają, a z drugiej nie pozwalają grać głośno, to głośniczki TV z wyciągniętymi na przód dialogami mogą lepiej się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

ale więcej to już trochę przerost formy nad treścią.

Czyli lepiej to gorzej? 😲

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

Czyli lepiej to gorzej? 😲

Nie, ale to Twój pomysł więc wnikać nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne rzeczy się czyta czasami. Walczę od kilkunastu lat z stereo w kinie. 

Przede wszystkim amplituner zagra na poziomie dwa lub trzy razy tańszego wzmacniacza, ale to nie dlatego, że jest jakościowo gorszy, tylko dlatego, że koszt budowy takiego amplitunera jest i tyle razy droższy. Przecież w amplitunerze musi być bardziej wydajny transformator, większe kondensatory, więcej tranzystorów i układów, do tego procesory dźwięku przestrzennego i video, dużo więcej wejść i wyjść, większa obudowa itd...

Na logikę amplituner Marantz z serii sr6xxx zagra identycznie jak wzmacniacz też z serii pm6xxx, który kosztuje o połowę mniej albo jeszcze mniej. To samo z amplitunerem Arcam - ten z serii 20 zagra identycznie jak wzmacniacz a20, który kosztuje kilka razy mniej. Nie ma co się oszukiwać, że amplituner za 6 tysiecy zagra tak samo jak jakiś wzmacniacz za te same pieniądze. To tak jak porównując kolumny podłogowe do podstawkowych w tej samej cenie. 

Mam podłączony Arcam avr450 plus końcówka mocy XTZ EDGE A2-300 pod kolumny jako tri-amp. W stereo bajka, ale brakuje mi kilku nowych funkcji. 

Jeżeli chodzi o oglądanie filmów lub programów tv w dźwięku przestrzennym na przykład w Dolby to nie ma to nawet najmniejszego porównania że stereo. Stereo nie da tego uczucia, jakby dźwięk Cie otaczał, wciągał w obraz. Nie chodzi o jakieś bajery typu stały i wybuchy za nami, ale ten wciagajay w film klimat. Nawet głupi szum liści, odgłosy spadających kropel deszczu dookoła lub zwierząt w programie przyrodniczym daje daje mega klimat, aż wciąga w ekran. 

Co do problemu ilości kabli i głośników to zawsze można używać na przykład Yamaha amplituner z możliwością podłączenia głośników bezprzewodowych. Jest duża oferta innych firm współpracująca z amplitunera i Yamaha itp. 

Żeby poprawić jakość to Procesor kina plus 2 lub 3 końcówki jeżeli jest jakaś obawa, że nie wyrobi amplituner prądowo. 

Co do głównego oglądania filmów wieczorem... Nie ma możliwości to się idzie do kina. Nigdy nie będzie takich samych emocji po obejrzeniu filmu na głośnikach tv lub cicho w systemie co na kinie lub w kinie z odpowiednio głównymi dźwiękami. Można też używać słuchawek bezprzewodowych z dźwiękiem przestrzennym. 

Co do samej jakości dźwięku to jak może być gorsza jakość audio skoro można dla wejść analogowych użyć funkcji stereo direct? Przecież to omija wszelką elektronikę i sygnał leci prosto do podłączonego wzmacniacza lub końcówki mocy... Problem rozwiązany. Można bez problemu dać dźwięk przez procesor lub kino i prosto do wzmacniacza do słuchania muzyki. 

Co do ilości pilotów to wystarczy jedno odpowiednie urządzenia z funkcją HDMI-CEC lub wejściem i wyjściem pilot control itp... Możliwości całe mnóstwo. 

Ze 20 lat temu były produkowane bajeranckie amplituner, żeby robiły jak największe show w kinie, później zaczęły się jednak pojawiać też takie z myślą o muzyce. 

Nie ma co się oszukiwać. Głośniki i wzmacniacze nastawione na słuchanie muzyki w stereo do końca nie będzie dobrze brzmieć w filmach, tak samo kino domowe w muzyce stereo. To jak kolarzówka nie jeździ się ciężkim terenie a MTB nie jeździ w długie trasy po ulicy. Jednak powstał rower przełajowy do jazdy mieszanej tak samo jak powstały amplitunery z nastawieniem na muzykę w stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że są amplitunery kina domowego grające w stereo zadziwiająco i wystarczająco dobrze przy czym "wystarczająco" to już bardzo indywidualna sprawa każdego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam KD, mam Tv i tak sobie oglądam od czasu do czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2023 o 22:20, Drizzt napisał:

Miałem w salonie dwa oddzielne zestawy do kina domowego i stereo. Za dużo zachodu. Teraz słucham muzyki i oglądam filmy z jednego zestawu stereo. NAD M10 wszystko ogarnia, ma wejście HDMI i automatycznie przełącza się na źródło, na którym jest sygnał. Wygoda i dobra jakość dźwięku. Do zestawu 5.1 już raczej nie wrócę.

Tak tylko powiedz to hiendowcom. 

W stereo nic się już raczej nie zmieni, pozostaną winyle i gęste pliki.

Natomiast w tzw. KD pojawił się Dolby Atmos, a w tym systemie masz najlepsze koncerty, filmy i muzę łącznie z The Beatles czy Pink Floyd. Oczywiście można kupić namiastkę tego w postaci 10 raz zrasterowanej płyty CD tylko to ciągle będzie namiastka. 

Owszem taki sprzęt kosztuje kilka razy tyle co stereo, a wszyscy co mieli okazję słuchać jak dotąd chwalą. 

Podsumowując moja wypowiedź, jeśli zostajemy w analogu to winyl wystarczy. 

Natomiast cyfra wymaga postępu i tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie, ale to Twój pomysł więc wnikać nie będę.

Co jest moim pomysłem, o czym piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafa napisał:

co jest moim pomysłem

To:

11 godzin temu, rafa napisał:

lepiej to gorzej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego pokoiku znajomemu poleciłem kiedyś marny zestaw 5.1 onkyo i jest gość zachwycony 😁

Sam kiedyś coś Posłuchałem i odziwo poza wyczuwalną sztucznością dźwięku jest to całkiem sensowne i na 100% o niebo lepsze rozwiązanie od jakiejkolwiek gównobelki. 

Podobnie sąsiad miał jbl 5.1 bajerancką belkę, zestaw stereo za 1500pln używki zmiótł to dziadostwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, szymon1977 napisał:

A co dopiero zestaw typu najtańszy amplituner KD i KEF Egg, czy inny popularny zestaw np Q Accoustics czy Tannoy. Nie będzie to rozwiązanie bezkompromisowe, ale więcej to już trochę przerost formy nad treścią.

Dlaczego przerost formy nad treścią? 

7 godzin temu, raiwan napisał:

Nie ma co się oszukiwać. Głośniki i wzmacniacze nastawione na słuchanie muzyki w stereo do końca nie będzie dobrze brzmieć w filmach, tak samo kino domowe w muzyce stereo.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi777 napisał:

Dlaczego przerost formy nad treścią? 

Dlatego:

20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Zacznijmy od pomieszczenia typowo 20+25m². Budżet symboliczny, więc często hifi to monitorki. Rozważmy hifi w roli KD: brak głośnika centralnego, brak subwoofera, niedostatek basu, brak głośników tylnych... za to wysoka jakość satelitek przednich. Dodajmy, że filmy oglądamy cicho bo późnym wieczorem gdy dzieciaki śpią, dochodzi więc brak filtra typu loudness.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

. Dodajmy, że filmy oglądamy cicho bo późnym wieczorem gdy dzieciaki śpią, dochodzi więc brak filtra typu loudness.

To coś nowego.

Wszystkie moje wzmacniacze stereo zawsze miały loudness, Yamaha nawet płynnie regulowany. Nie kupuję sprzętu kastrowanego.

A jeśli chodzi o słuchanie w dzień, to loudness jest wylączalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977 No, jak budżet mały, to nic lepszego się nie kupi, wiadomo.

Jak budżet większy i wyznaczone pomieszczenie, to sala kinowa jest chyba najlepszym pomysłem. Filmy, koncerty, muzyka wielokanałowa, ale też i stereo, dla niektórych również gry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi777 napisał:

No, jak budżet mały, to nic lepszego się nie kupi, wiadomo.

Jak budżet większy i wyznaczone pomieszczenie, to sala kinowa jest chyba najlepszym pomysłem.

Tak. Ale jak mały budżet to i małe pomieszczenie, a wtedy pchanie czterech podłogówek plus piąta w poprzek pod TV i suba wielkości lodówki... zestaw 5.1 typu KEF Egg i najtańszy ampli będzie i tak krokiem milowym w stosunku do głośniczków wbudowanych w TV, a filmy zagra fajniej niż przyzwoite stereo. Na przyzwoite stereo miejsca zostanie i budżetu zbyt wiele nie uszczupli.

Oczywiście gdybym miał na koncie milion dolców... ale nie mam a dyskusja nie o tym.

-----

8 godzin temu, porlick napisał:

To coś nowego.

Wszystkie moje wzmacniacze stereo zawsze miały loudness, Yamaha nawet płynnie regulowany. Nie kupuję sprzętu kastrowanego.

Jak widać dla niektórych nadal to nowość, że w przeciwieństwie do filmów muzyka zasadniczo rejestrowana jest dla "głośności" 70-80dB, dlatego zasadniczo loudness nie potrzebuje więc hifi zasadniczo loudness nie posiadają. Zwłaszcza, że dla większości decydujące są wrażenia z odsłuchu, koniec końców cicho grające hifi zazwyczaj w miejscu odsłuchu zrobi v-kę.

Dyskusji o loudness było sporo, nie wywracaj kota ogonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.