Skocz do zawartości
IGNORED

czy wasze zestawy stero służą wam do oglądania TV ?


bar72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście gdybym miał na koncie milion dolców...

Czy wtedy pisałbyś z nami tutaj czy nie? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kangie napisał:

Czy wtedy pisałbyś z nami tutaj czy nie? 😉

Oczywiście ale zdania bym nie zmienił. Nie jestem z tych, co na portfelu unoszą się ponad tłumem i ograniczającymi go prawami fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak. Ale jak mały budżet to i małe pomieszczenie,

Skąd taki wniosek? Nie zawsze tak musi być. U mnie będzie 24m2 w salce, czyli niedużo, ale budżet jest spory.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ajothe napisał:

Do małego pokoiku znajomemu poleciłem kiedyś marny zestaw 5.1 onkyo i jest gość zachwycony 😁

Sam kiedyś coś Posłuchałem i odziwo poza wyczuwalną sztucznością dźwięku jest to całkiem sensowne i na 100% o niebo lepsze rozwiązanie od jakiejkolwiek gównobelki. 

Podobnie sąsiad miał jbl 5.1 bajerancką belkę, zestaw stereo za 1500pln używki zmiótł to dziadostwo.

Dokladnie tak to z tym jest. Choc niektorzy sie zachwycaja bo ponoc miejsce oszczedza..

Ale wybor jest prosty, albo jakosc dzwieku albo nie mamy miejsca na audio. Rozwiazania posrednie (kulawe) sa tylko proteza dla malo wymagajacych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 04:07, szymon1977 napisał:

zupełnie na odwrót choć morał podobny: przez lata KD omijałem szerokim łukiem, a TV podłączone było do hifi, które używałem na specjalne okazje. Przez przypadek wpadło mi w ręce KD i podłączać TV z hifi nawet nie przychodzi mi do głowy.

Czyli generalnie wylądowałeś z tv także z kinem?

Dobrze rozumiem?

20 godzin temu, raiwan napisał:

Śmieszne rzeczy się czyta czasami. Walczę od kilkunastu lat z stereo w kinie. 

Przede wszystkim amplituner zagra na poziomie dwa lub trzy razy tańszego wzmacniacza, ale to nie dlatego, że jest jakościowo gorszy, tylko dlatego, że koszt budowy takiego amplitunera jest i tyle razy droższy. Przecież w amplitunerze musi być bardziej wydajny transformator, większe kondensatory, więcej tranzystorów i układów, do tego procesory dźwięku przestrzennego i video, dużo więcej wejść i wyjść, większa obudowa itd...

Na logikę amplituner Marantz z serii sr6xxx zagra identycznie jak wzmacniacz też z serii pm6xxx, który kosztuje o połowę mniej albo jeszcze mniej. To samo z amplitunerem Arcam - ten z serii 20 zagra identycznie jak wzmacniacz a20, który kosztuje kilka razy mniej. Nie ma co się oszukiwać, że amplituner za 6 tysiecy zagra tak samo jak jakiś wzmacniacz za te same pieniądze. To tak jak porównując kolumny podłogowe do podstawkowych w tej samej cenie. 

Mam podłączony Arcam avr450 plus końcówka mocy XTZ EDGE A2-300 pod kolumny jako tri-amp. W stereo bajka, ale brakuje mi kilku nowych funkcji. 

Jeżeli chodzi o oglądanie filmów lub programów tv w dźwięku przestrzennym na przykład w Dolby to nie ma to nawet najmniejszego porównania że stereo. Stereo nie da tego uczucia, jakby dźwięk Cie otaczał, wciągał w obraz. Nie chodzi o jakieś bajery typu stały i wybuchy za nami, ale ten wciagajay w film klimat. Nawet głupi szum liści, odgłosy spadających kropel deszczu dookoła lub zwierząt w programie przyrodniczym daje daje mega klimat, aż wciąga w ekran. 

Co do problemu ilości kabli i głośników to zawsze można używać na przykład Yamaha amplituner z możliwością podłączenia głośników bezprzewodowych. Jest duża oferta innych firm współpracująca z amplitunera i Yamaha itp. 

Żeby poprawić jakość to Procesor kina plus 2 lub 3 końcówki jeżeli jest jakaś obawa, że nie wyrobi amplituner prądowo. 

Co do głównego oglądania filmów wieczorem... Nie ma możliwości to się idzie do kina. Nigdy nie będzie takich samych emocji po obejrzeniu filmu na głośnikach tv lub cicho w systemie co na kinie lub w kinie z odpowiednio głównymi dźwiękami. Można też używać słuchawek bezprzewodowych z dźwiękiem przestrzennym. 

Co do samej jakości dźwięku to jak może być gorsza jakość audio skoro można dla wejść analogowych użyć funkcji stereo direct? Przecież to omija wszelką elektronikę i sygnał leci prosto do podłączonego wzmacniacza lub końcówki mocy... Problem rozwiązany. Można bez problemu dać dźwięk przez procesor lub kino i prosto do wzmacniacza do słuchania muzyki. 

Co do ilości pilotów to wystarczy jedno odpowiednie urządzenia z funkcją HDMI-CEC lub wejściem i wyjściem pilot control itp... Możliwości całe mnóstwo. 

Ze 20 lat temu były produkowane bajeranckie amplituner, żeby robiły jak największe show w kinie, później zaczęły się jednak pojawiać też takie z myślą o muzyce. 

Nie ma co się oszukiwać. Głośniki i wzmacniacze nastawione na słuchanie muzyki w stereo do końca nie będzie dobrze brzmieć w filmach, tak samo kino domowe w muzyce stereo. To jak kolarzówka nie jeździ się ciężkim terenie a MTB nie jeździ w długie trasy po ulicy. Jednak powstał rower przełajowy do jazdy mieszanej tak samo jak powstały amplitunery z nastawieniem na muzykę w stereo. 

To mi nie wygląda na walkę tylko fajne budowanie systemu 🙂

ja już bym nie wrócił do słuchania stereo na amplitunerze kina. 

ok jakimś arcamie pewnie tak. Ale do Japończyków już nie. 

pokazałem kiedyś to znajomemu który miał fajny system kinowy na Yamaha i polskich kolumnach. Chwilę był na mnie zły ale z czasem oo zakupie dodatkowego wzmacniacza do stereo przeszło mu 😛

Godzinę temu, kangie napisał:

Czy wtedy pisałbyś z nami tutaj czy nie? 😉

Dobre pytanie 🙂

ile tych baniek?

😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy są też odpowiednie zestawy kina dla małych pomieszczeń. Subwoofery, które się mieszczą pod kanapa na przykład, super płaskie głośniki na ścianę lub półki... Dużo jest możliwości. Wszystko zawsse jest kwestia ceny jeżeli chodzi o jakość. Jest taki zestaw małych głośników zamsunka za tysiąc a jest kef za kilka tysięcy.

Warto zmieniać końcówkę w klasie D na klasę AB mniejszej mocy? Też od razu dopasowując marką do amplitunera, czyli końcówkę mocy też Arcam. Obecna końcówka mocy ma 300 wat, ta co bym kupił 120 wat na kanał. Porównując jednak podpięty głośnik pod końcówkę a pod amplituner to jednak wydaje mi się, że Amplituner daje jakiegoś bardziej większego kopa dla głośnika mimo mniejszej o połowę mocy na kanał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście ale zdania bym nie zmienił.

Daj spokój, Szymon1977, tylko krowa zdania nie zmienia. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli generalnie wylądowałeś z tv także z kinem?

Dobrze rozumiem?

Tak. KD jest formatu mikro, alej jednak to KD: jest głośnik centralny i sub, są też mikro satelitki dające minimum dźwięku przestrzennego. Muzyki słuchać na tym się nie da, ale filmy oglądać jest ok.

-----

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Skąd taki wniosek?

To nie wniosek tylko założenie.

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Nie zawsze tak musi być.

Nie zawsze.

6 godzin temu, Adi777 napisał:

U mnie...

Ale dyskutujemy ogólnie a mie rozważamy Twojego przypadku. A w praktyce to każde rozwiązanie ma wady i zalety, więc każdy wybierze to co mu pasuje.

-----

3 godziny temu, kangie napisał:

Daj spokój, Szymon1977, tylko krowa zdania nie zmienia. 😉

Zmieniających poglądy ze wspomnianego powodu krową bym nie nazwał, mam szacunek dla zwierząt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomieszenie ok 20m2. Stereo to monitory aktywne Gibson LP8, w TV TCL C825 mam wbudowany soundbar Onkyo z SUBem - nie mam potrzeby laczyc telewizora z zestawem stereo. Wczesniej i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już parę miesięcy temu wspomniałem, że kupiłem sobie zestaw do "TV" - AudioPro A28. Dalej podtrzymuje, że do 3000 zł to znokautuje on, każdy soundbar co się rusza 😄

Nie wspomnę też o aplikacjach i innych bajerach w cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szymon1977 napisał:

Tak. KD jest formatu mikro, alej jednak to KD: jest głośnik centralny i sub, są też mikro satelitki dające minimum dźwięku przestrzennego. Muzyki słuchać na tym się nie da, ale filmy oglądać jest ok.

No właśnie i o tym mówię. Jednak ten dźwięk mimo że będzie gorszej jakości jakoś inaczej w nas uderza. ja uwielbiam.

7 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Już parę miesięcy temu wspomniałem, że kupiłem sobie zestaw do "TV" - AudioPro A28. Dalej podtrzymuje, że do 3000 zł to znokautuje on, każdy soundbar co się rusza 😄

Nie wspomnę też o aplikacjach i innych bajerach w cenie.

 

Ja nie znoszę tych kolumn .

Ale no lepiej niż soundbary to będzie.

Chyba że focal dimension z subem to nie. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko z sounbarem z 5cioma głośnikami bezprzewodowymi (dwa tył, dwa boki, jeden subwoofer) no i głośnik centralny z atmos itp bajerami. Głośniki Harman dają radę. Subwoofer aktywny i głośniki surround robią już swoje.

Juz dounbar jbl zbudowany na tych głośnikach zaskoczył mnie jakością za cenę 1400 zł... Nie chodzi o efekty stereo i przestrzenne (bo tych nie było) ale o bas i czystość. 

Soundbar sprawdzi się dobrze tylko w idealnych warunkach. Pokój najlepiej kwadratowy bez przeszkód (okien i mebli po bokach). Inaczej jak dźwięk ma się odbijać i dawać efekt stereo i przestrzeni? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raiwan napisał:

Może być ciężko z sounbarem z 5cioma głośnikami bezprzewodowymi (dwa tył, dwa boki, jeden subwoofer) no i głośnik centralny z atmos itp bajerami. Głośniki Harman dają radę. Subwoofer aktywny i głośniki surround robią już swoje.

Juz dounbar jbl zbudowany na tych głośnikach zaskoczył mnie jakością za cenę 1400 zł... Nie chodzi o efekty stereo i przestrzenne (bo tych nie było) ale o bas i czystość. 

Soundbar sprawdzi się dobrze tylko w idealnych warunkach. Pokój najlepiej kwadratowy bez przeszkód (okien i mebli po bokach). Inaczej jak dźwięk ma się odbijać i dawać efekt stereo i przestrzeni? 

Masz rację, dlatego zostałem z tv. Dźwięk jest, a i tak mało oglądam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie i o tym mówię. Jednak ten dźwięk mimo że będzie gorszej jakości jakoś inaczej w nas uderza. ja uwielbiam

Głośnik centralny, dudniący subik, maleńkie satelitki, podkreślenie pewnych częstotliwości... nawet moje plastikowe KD mikro choć gra zdecydowanie gorzej to jednak fajniej.

Przez pewien czas miałem potężny ampli KD (Onkyo, a jak!) i rozważałem przebudowę 2.0 na 5.1: satelitki przód i sub jest, do minimum brakuje solidnego centralnego i satelitek tył... musiałbym o conajmniej metr przesunąć kanapę, do wszystkiego dołożyć jakieś 6-7x więcej niż kosztowało mnie całe KD - zostało tak jak było.

1 godzinę temu, raiwan napisał:

Może być ciężko z sounbarem z 5cioma głośnikami bezprzewodowymi (dwa tył, dwa boki, jeden subwoofer)...

Soundbar z subem i satelitkami, całkowicie niezależny od hifi to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Oglądanie filmów na hifi 2.0 nie jestem wstanie potraktować nawet jako kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest właśnie to że kino nie jest tania zabawa. 

O ile do pewnego czasu można było jescze budować używane tak teraz jest bardzo duży problem z dostępnością i cenami sprzętu używanego. 

Nowy to już w ogóle za cenę dawniej klasy średniej dostajesz teraz bazowe kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie i o tym mówię. Jednak ten dźwięk mimo że będzie gorszej jakości jakoś inaczej w nas uderza. ja uwielbiam.

Ja nie znoszę tych kolumn .

Ale no lepiej niż soundbary to będzie.

Chyba że focal dimension z subem to nie. 🙂

nie znosisz bo? Co Ty więcej chciałbyś od głośników za 2500 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tonnii99 napisał:

nie znosisz bo? Co Ty więcej chciałbyś od głośników za 2500 zł?

Wiesz co ja wiem to jest moje prywatne zdanie i kiedyś już miałem bardzo długą dyskusję na temat tych produktów z top hi-fi na forum audio com.pl. 

Dla mnie są mdłe. Bez góry i bez dołu. 

Dla mnie lepiej grają aktywne magnaty , elac czy wiadomo klipsche ale nie 51pm.

Z drugiej strony wolał bym już loxije a30 , smsl q5pro i jakieś pasywne kolumny albo używane. 

Słuchałem ich kilkukrotnie i po prostu za każdym razem było to bardzo dalekie od mojego gustu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.