Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Na ebay był A9009 poszedł za ponad 500 euro modele 9000 chodzą za ok 300-400 jaka jest między nimi różnica (doczytałem że 9009 miał pilota ale to chyba nie tylko to) i czy warto dokładać do 9009 i jaka jest wasze zdanie o cd 905 grundig.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan ---"Ola,CD 63 to kolcek dosc słaby barwowo przy CD50,CD40,tam siedzia CDM4 i TDA 1541A....wiem ze samo to nie gra,ale ma duzy wpływ na brzmienie i barwe.... "

 

To nieprawda,w zeszłym roku byłem uczestnikiem takiego testu porównawczego.

Seria 63 wprowadziła większą czystość i szybkość dzwięku ( aczkolwiek bas mógłby być lepiej zdefiniowany ),50 & 40 to brzmienie grubsze i bardziej ocieplone ( nie każdemu to odpowiada ), przewagi starszych modeli w aspekcie barwy nie stwierdziłem ( to tylko kwestia preferencji słuchacza ).

Obydwie serie prezentują ten sam poziom dzwiękowy,ale to tylko hi-fi ,jako transport skłaniałbym się jednak do 40&50.

Wszystkie wymienione kompakty zaliczam do ew. bardzo dobrych zakupów,świetne wyniki w tuningowaniu.

Relacja zakup-cena świetna,bliska konkurencja typu:Sony,Pionieer,Akai ,może co najwyżej Marantzom buty szorować.

Gorąco polecam,ponieważ przy ograniczonym buddżecie jest to zakup na długie lata.

Tradycyjnie przy buddżecie bez ograniczeń polecam MBLa ( doprowadza do rozpaczy drogą konkurencję :-))) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Frank

 

Wiesz, mam owego CD-63 od 2 lat i niestety, do dzis jakos nie moge sie z nim 'ozenic'...

Chodzi mi glownie o charakter brzmienia wersji nie modyfikowanej, oryginalnej. Myslalem, ze wymiana zestawow glosnikowych da okreslony efekt, ale 'barwa' tego Marantza nadal mnie przesladuje :) Obecnie uzywam zupelnie innych przetwornikow Vify, M18WH oraz kopulka aluminiowa D25AG, ale charakter brzmienia niestety za bardzo sie nie zmienil... Marantz jest troszke 'slodkawy' i lekko 'plastic-fantastic' w swoim brzmieniu. Szukam czegos naturalnego i surowego, co pozwoli mi wydobyc charakter nagran bez owego nalotu. Innymi slowy, chce miec mozliwosc rozroznienia wielu barw w zakresach, ktore obecnie sa praktycznie podobne (np. flet brzmi prawie tak samo jak klarnet - moze brzmiec zdecydowanie inaczej, o czym przekonalem sie podlaczywszy inny CD). Mowiac wprost - Marantz w zakresie dynamiki jest w porzadku. Spore ma jednak braki w barwie brzmienia - jest zbyt 'elektroniczny', brakuje mu nieco lampowej analogowosci :)

 

Tylko czy ta dyskusja tutaj jest na temat? :)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

napisze to, i mam gdzies czy wylece przez to z forum czy nie:

 

ZYDELEK

 

jestes zwykłym śmieciem, pajacem, i pojebem. nie wiem jakich jeszcze okreslen mozna na ciebie uzyc, ale na pewno nie pozytywnych.

 

jestes kwintesencją skurwysyństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Troche czasu juz minelo od ostatniego wpisu. Wlasnie polecilem koledze ten wzmacniacz (A-903, bo o nim tu chyba najmniej bylo napisane).

Lete, jak kolega bedzie zawiedziony to cie udusze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Siła pantoflowej reklamy jest wielka i ja jej też uległem, właśnie dotarł do mnie na odsłuchy Grundig Fine Arts A-903.

Stan wizualny nie jest może prima sort (tradycyjnie brak klapki), natomiast dźwiękowo jest to kawał dobrego pieca, przynajmniej sprawia takie wrażenie po niedługim odsłuchu. W podobnej cenie posiadam NAD 3130 i w tym pojedynku górą chyba jednak Grundig, lepsza scena to jest co pierwsze rzuca się na ucho, większe nasycenie, super barwa, zobaczymy co pokaże dalej, bo na razie jest całkiem nieźle:)

Ten wzmacniacz zalicza się ze względu na dźwięk do klasy średniej wyższej, spokojnie może rywalizować np z QUAD 77, czy też Linn Intek (chociaż ten ostatni jest bardzo słodki, z niezłą sceną)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam po latach w temacie! czy ktorys z Panow moze mi powiedziec, czy Grundig A-903 zagra ladniej i cieplej niz Yamaha AX-700, NAD C320 czy Rotel RA-840BX4 z kolumnami typu Dali 505/5005, Acoustic Energy AE 109 lub JBL Ti-600?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta 1-wsza konfiguracja z JBL Ti-600 zagra ladniej od 2-giej z Dali?

i ktory z tych piecykow spasuje najlepiej do kolumn typu Elac ELT-10 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) albo I.Q. Level 3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) lub I.Q. Aspect 5 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )?

 

Czy to prawda, jak pisza inni na forum, ze Grundig A-903 gra podobnie cieplo i na zblizonym poziomie do Marantza PM-80/-84?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@Rydzu: nadal szukam sprzetu, ale dziekuje za Twoj czas poswiecony na pomc w poszukiwaniach oraz Twoje cenne sugestie! Nigdy wczesniej nie przypuszczalem, ze aby uzyskac ladny dzwiek trzeba tak dokladnie dobierac kolumny do wzmacniacza ...mysle, ze moze to troche trwa, ale urodzi sie z tego cos co dobrze zagra :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Po przebrnięciu tego wątku, mimo wielu wpisów nie na temat,

z ciekawości zdecydowałem się na zakup A-903.

Nie spodziewałem się takiej rewelacji za tak nieduże pieniądze.

Grundig wypadł znakomicie w porównaniu do budżetowych wzmacniaczy które posiadałem:

Sony STR-DE235, Yamaha AX-496 i Marantz PM-6003.

Oczywiście Sony miał dożo większą scenę i bardziej klarowną stereofonię

ale nasycenie dźwięku i barwa wokali z Grundiga jest urzekająca.

Dzięki brzmieniu tego wzmacniacza na nowo odkryłem płyty które znam od lat.

Dzięki Panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Szanowni, potrzebuję pomocy!

 

Kupiłem "sprawny" A-903, jak się okazało sprawny inaczej :-(

Prawy kanał gra wyraźnie ciszej, dodatkowo coś trzeszczy. Lewa strona jest OK - BALANCE na "zero". Ponadto, po załączeniu DEFEAT (co to jest?) słychać tylko ten uszkodzony prawy. Nie posiadam wystarczającej wiedzy, więc proszę o podpowiedź co może być uszkodzone i jaka jest szansa na reanimację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś przy nim grzebał...albo nawala selektor źródła, u mnie podobny problem był w Grundigu A-9000 może wystarczy go wylutować i wyczyścić? w każdym razie mi to wtedy pomogło... Problem może być związany również z potencjometrem głośności, na początek spróbuj go wyczyścić kontaktem PR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pozostałe wejścia, więc raczej to nie selektor. Potencjometr też raczej nie, bo to bardziej charczenie niż trzeszczenie - mój błąd w opisie problemu. HELP!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chciałem dołączyć swoją opinię odnośnie piecyka Grundig Fine Arts-903. Skuszony dobrymi opiniami i trafiwszy na dobrą cenę postanowiłem zakupić go jako drugi wzmacniacz...i powiem szczerze że trochę się zdziwiłem, zagrał lepiej niż mój dotychczasowy dwa razy droższy Marantz PM7200. Dźwięk cieplejszy z głębszym basem i ogólnie lepszą barwą, piękne wokale i dobra scena. Na korzyść Marantza jedynie przemawiały trochę lepsze tony wysokie ale to wszystko. Nie byłem przekonany do jego wyglądu ale na żywo prezentuje się dużo dużo lepiej, chyba przełknę brak pilota i pozostanie u mnie na dłużej...wszystkim niezdecydowanym go polecam, zwłaszcza stosunek cena/jakość jest na prawdę śmieszna. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-903 to zacny piecyk, sama słodycz w brzmieniu i przyjemny miśkowaty bas :) lubiłem go posłuchać zwłaszcza wokale ładnie wypadały, trzeba tylko pamiętać o tym, aby dobrać odpowiednio jasne kolumn i źródło bo mogą wyjść ciepłe kluchy z ciemną górą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

witam, zaintersowały mnie wzmacniacze Grundig A-903 lub A-9000. Mam możliwość kupienia pierwszego za 70€, drugiego za 210€. Do któregoś z tych wzmacniaczy wybrałabym JBL Ti 600 2szt za 210€. Co sądzicie o tym wyborze? Preferuje ciepłe brzmienie, głęboki, zamszowy bas. Słucham muzyki klasycznej, spokojnej, relaksacyjnej. Chciałabym, żeby słuchając cicho muzyki, nie zlewała się ona. Trudno mi słowami opisac, czego oczekuję ale myślę, że da się zrozumieć. Do tego słucham też często radia internetowego i tu pytanie - czy będzię można podłączyć, do tych wzmacniaczy jakiś tuner internetowy? Jeśli tak to jaki polecacie? Mieszkam za granicą, a lubię słuchać polskiej muzyki z radia, więc taki tuner jest mi niezbędny. Będę wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania. A może do moich potrzeb zaproponujecie zupełnie inny zestaw? Jestem otwarta na wszystkie propozycje i proszę o rady bo nie znam się za bardzo na sprzęcie i konfiguracji. Pokój, w którym sprzęt będzie używany to ok. 30m2. pzdr Aneta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zaintersowały mnie wzmacniacze Grundig A-903 lub A-9000. Mam możliwość kupienia pierwszego za 70€, drugiego za 210€. Do któregoś z tych wzmacniaczy wybrałabym JBL Ti 600 2szt za 210€. Co sądzicie o tym wyborze? Preferuje ciepłe brzmienie, głęboki, zamszowy bas. Słucham muzyki klasycznej, spokojnej, relaksacyjnej. Chciałabym, żeby słuchając cicho muzyki, nie zlewała się ona. Trudno mi słowami opisac, czego oczekuję ale myślę, że da się zrozumieć. Do tego słucham też często radia internetowego i tu pytanie - czy będzię można podłączyć, do tych wzmacniaczy jakiś tuner internetowy? Jeśli tak to jaki polecacie? Mieszkam za granicą, a lubię słuchać polskiej muzyki z radia, więc taki tuner jest mi niezbędny. Będę wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania. A może do moich potrzeb zaproponujecie zupełnie inny zestaw? Jestem otwarta na wszystkie propozycje i proszę o rady bo nie znam się za bardzo na sprzęcie i konfiguracji. Pokój, w którym sprzęt będzie używany to ok. 30m2. pzdr Aneta

 

Nikt nie odpowiada, to sama sobie odpowiem ;) Żartuje oczywiście. Los za mnie wybrał i wylicytowałam niechcący Grundig A-903 :) Do tego mam Cantony ERGO RC-L. Będzie to pasowało do siebie? I do tego pozostaje kwestia tunera internetowego z Wifi, tak jak pisałam wyżej. Proszę o pomoc w wyborze, nie chciałabym, żeby dużo kosztował.. :) Czytałam gdzieś też, że tuner może zastąpić dekoder do tv sat. Doradźcie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

witam,

co sądzicie o zestawieniu Grundig A-903 z denonem cdc1450ar pokój 20m muzyka od ministry po sade, przez pink floyd doorsów, dire straits dużo jazz-u blues czy massive attack? Chodzi mi czy jest sens takim zestawem się zainteresować?

 

czy mogę u kogoś z Warszawy dokonać odsłuchu tego wzmacniacza, /oczywiście po świętach/?

 

witam,

co sądzicie o zestawieniu Grundig A-903 z denonem cdc1450ar pokój 20m muzyka od ministry po sade, przez pink floyd doorsów, dire straits dużo jazz-u blues czy massive attack? Chodzi mi czy jest sens takim zestawem się zainteresować?

 

czy mogę u kogoś z Warszawy dokonać odsłuchu tego wzmacniacza, /oczywiście po świętach/?

dodam że mam rotel ra930bx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co sądzicie o zestawieniu Grundig A-903 z denonem cdc1450ar pokój 20m muzyka od ministry po sade, przez pink floyd doorsów, dire straits dużo jazz-u blues czy massive attack? Chodzi mi czy jest sens takim zestawem się zainteresować?

 

czy mogę u kogoś z Warszawy dokonać odsłuchu tego wzmacniacza, /oczywiście po świętach/?

 

 

dodam że mam rotel ra930bx

 

czy ten wzmacniacz nie ma końcówek scalonych STK, słyszałem że "wybuchają' możecie coś w temacie napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.